Şimdi Ara

Nokia N86, en iyi görüntüleme cihazı ödülüne layık görüldü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
11.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Küresel ekonomik kriz nedeniyle satışlarındaki ve karlarındaki düşüşlere rağmen cep telefonu pazarını domine etmeye devam Nokia, bu yıl düzenlenen TIPA (Technical Image Press Association) etkinliğinde ''en iyi mobil görüntüleme cihazı ödülüne'' layık görüldü.

Hangi telefonuyla Finlandiyalı üretici bu ödüle layık görüldü? Elbette ki ilk kez Mobil Dünya Kongresi'nde (MWC 2009) teknoloji meraklılarıyla buluşturduğu 8 megapiksel kameralı N86 modeliyle. Telefonun 28 mm'lik geniş açı sunan Carl Zeiss lensinin, 3.5 metreye kadar etkili olduğu iddia edilen üçüncü jenerasyon çift led flaşının ve değişen diyafram değerinin ödülde etkili olduğu düşünülüyor. Firmanın daha önceki yıllarda N82, N95 ve N80 modelleriyle yine bu ödülü kazandığını hatırlatalım.

• Acaba N86 ile çekilmiş hangi resmi beğendiler
  • bence sony erıcsson da fena sayılmaz.
  • Nedense alayı Nokia.

Hem cihaz daha prototip şeklinde. Nasıl karar verebildiler ki?

N95'te de böyle olmuştu. Ama N95 hakettirdi daha sonra.
  • acaba bu yarışmada innov8 varmıydı?
  • acaba sadece nokia telefonlarmı yarışmaya sokuluyor??? hadi diğer telefonları geçtimde n80 nasıl ödül almış eskiden anlaması güç...
  • Bu N serileri iyice birbirine benzemeye başladı artık.

N81, N85, N86 ve N96 neredeyse tamamen aynılar.

N78, N79 ve N82 den tek farkları sürgülü kapaklı olmaları.

Keza E serileri de tamamen birbirlerine benzemeye başladı.

Yine Xpress Music serileri de aynı şekilde.

Eskiden Nokia; her modeline özgün tasarım yapardı.

Şimdi neden yapmıyor anlamıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fettah34

Bu N serileri iyice birbirine benzemeye başladı artık.

N81, N85, N86 ve N96 neredeyse tamamen aynılar.

N78, N79 ve N82 den tek farkları sürgülü kapaklı olmaları.

Keza E serileri de tamamen birbirlerine benzemeye başladı.

Yine Xpress Music serileri de aynı şekilde.

Eskiden Nokia; her modeline özgün tasarım yapardı.

Şimdi neden yapmıyor anlamıyorum.

farkları kapakla sınırlı kalmıyor ..sana öyle gelsede göründüğü gibi değil...mesela n 79 ile n 82 arasında foto ve video da dağlar kadar fark var ayrıca farklı lens kulanılıyor.
  • Tasarimdan bahsediyorum, ozelliklerden degil...
  • iphone'a kapak olsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sendemail

iphone'a kapak olsun.

ne alakası bu konunun iphone'la kamera konusunda iphone'nun büyük bir iddiası mı vardı???
  • bence bu yarışmada innov8-c905-renoir dahil edilmemiş sanki

zaten tablo açık eğer ki o lanet kamerasıyla n80 o ödülü aldıysa ben o ödülün gecerliliğine dahi inanmam ...
  • niye öyle diyorsun?zamanında se t610 da ödül almıştı
    quote:

Orjinalden alıntı: karizma2

acaba sadece nokia telefonlarmı yarışmaya sokuluyor??? hadi diğer telefonları geçtimde n80 nasıl ödül almış eskiden anlaması güç...

• Bu ödül sadece kağıt üstünde yazan özelliklere veriliyor. Ama kağıt üstünde yazan öellikler çoğu zaman hayal kırıklığına uğratıyor. Mesela N86 için çift led flaş 3.5 metreye kadar etkin denilmiş ama asla N82 nin falaşını geçemeyeceğini sanırım hepimiz biliyoruz.
  • iPhone'da seçim yapamadığındandır Fettah34'ün msjları.

Her sene tek model çıkarıp onu da 1500'den sattığı için sanırım bu kadar sorun oldu arkadaş için. Benim anlamadığım bu kadar çok çeşit olmasının ne zararı var? Çeşitliliğin artması kullanıcı açısından her zaman avantajdır. Tip olarak birebir aynı değiller ancak benzer oldukları doğrudur; ama cihazlar özellik açısından kesinlikle aynı değiller hatta birçoğu benzer bile değil. Kullanım amaçlarına göre farklılık gösteriyor.

iPhone gibi tek tip telefon yerine bu kadar çeşit daima kullanıcı yararınadır. Ayrıca E serilerinin birbiriyle benzerliği yok. Hangisi hangisine benziyormuş? Ben E55'i bekliyorum misal olarak E55 ile benzerlik gösteren bir cihaz göremedim. Keza E66 E65, E61, E71, E50, E51 için de aynı şeyleri söyleyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi danGerfuLL -- 20 Nisan 2009; 23:57:54 >

• Nolur bu da saçma sapan iphone-nokia tartışmalarına dönüşmesin. Adam ağzına iphone lafı bile almamış. Dert ne?
  • Birçok kullanıcıdan duyduğum söz : Nokia kendini bitirdi...
  • @ marikanwap iPhone yazmıyor diye haklı olduğunu göstermez. Yazdığı msjların arkasındaki niyete de bakmak lazım. Benziyor dediği E serisinden kaç model birbirine benziyor anlamış değilim. Çamur at izi kalsın hesabı yapmanın bir anlamı yok.

@ sertacaygun krize rağmen 2009'un ilk çeyreğinde 93 milyon telefon satmayı başaran bir firma Nokia.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi danGerfuLL -- 21 Nisan 2009; 1:01:28 >
  • istediği kadar ödül alsın. gıcık bir telefon...
  • Çok beğeniyorum N86 yı. Sene sonuna doğru beyazından almayı düşünüyorum
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.