Şimdi Ara

Nokia'dan yeni müzik telefonu: Dokunmatik ekranlı 5250

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
13.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Dünyanın en büyük cep telefonu üreticisi Nokia, müzik odaklı yeni modeli 5250'yi detaylandırdı.  104 x 49 x 14 mm boyutlarında olan ve 640 x 360 piksel çözünürlüğünde 2.8-inç ekran ile donatılan yeni telefon, Symbian^1 platformunu çalıştırıyor. Bazı ülkelerde sınırsız Ovi Music servisiyle sunulması beklenen Nokia 5250, 2 megapiksel çözünürlüğünde entegre kamera, 51MB dahili bellek, yüksek depolama kapasitesi için microSD bellek kartı ve GSM/EDGE desteği gibi temel detayları bünyesinde altında barındırıyor.

Gençlerin hedeflendiği Nokia 5250 başta Facebook olmak üzere MySpace ve diğer sosyal ağlara hızlı erişim desteği de sunacak. Guitar Hero 5 oyunun mobil versiyonuna da sahip olacak Nokia 5250'nin son çeyrekte (Ekim-Kasım-Aralık) döneminde satışa sunulması beklenirken, yurt dışı satış fiyatının 115 Avro civarında olacağı belirtiliyor.

• Ekran bence küçük. Birde kapasitif mi resesitif mi acaba?
  • bence kapasitif olur bu sefer. Telefonun tipine bakarsanız eski XM Serisi telefonların klasik tipinden çok X6 tipine benziyor. Zaten yeterince resistif XM var bu da herhalde kapasitif olur.
  • http://europe.nokia.com/find-products/devices/nokia-5250/specifications

Batarya ve veido çekim özellikleri de belli oldu.
    BL-4U 1000 mAh Li-Ion batarya; 450 saat bekleme süresi(18 gün), 7.7 saat konuşma, 24 saat müzik dinleme, 4.5 saat video izleme
    H264 formatında QVGA@30fps çekim.

Bu arada yanlış yazmışlar kamera çözünürlüğünü. Klasik Nokia hataları. Sitede 2MP kamera yazmışlar parantez içinde de (2592 x 1544 pixels) yazmışlar. 4MP'ye tekabül ediyor bu çözünürlük.

• Türkiyedeki Çıkış fiyatı sanıyorum 400 TL'den aşağı olmaz.2010 sonu gibi Bastırmatik ve Küçük ekranı Milattan önce kalmış symbian 1 işletim sistemiyle alıcılarını bekliyor olucak. 4MP Kamerasıda merak konusu
  • Aslında 4 değil 2. Kamera çözünürlüğünü yanlış yazmışlar.
  • ekran kapasitifse düşünülebilir..fiyat umarım 500 tl üstüne cıkmaz...
  • 2mp kamera
    symb 1
    240*320
    düzeltiyorum..300 tl bile cok...
  • Nokia'dan yeni müzik telefonu: Dokunmatik ekranlı 5250

General 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
    Announced 2010, August
    Status Coming soon. Exp. release 2010, Q4
    Size Dimensions 104 x 49 x 14 mm, 69 cc
    Weight 107g
    Display Type TFT resistive touchscreen, 16M colors
    Size 360 x 640 pixels, 2.8 inches
    Sound Alert types Vibration, MP3 ringtones
    Speakerphone Yes
    - 3.5 mm audio jack
    Memory Phonebook Practically unlimited entries and fields, Photocall
    Call records Detailed, max 30 days
    Internal 51MB
    Card slot microSD, up to 16GB
    Data GPRS Class 32
    EDGE Class 32
    3G No
    WLAN No
    Bluetooth Yes, v2.0 with A2DP
    Infrared port No
    USB Yes, v2.0 microUSB
    Camera Primary 2 MP, 1600x1200 pixels
    Video Yes, QVGA@30fps
    Secondary No
    Features OS Symbian OS, S60 rel. 5
    Messaging SMS, MMS, Push Email
    Browser WAP 2.0/xHTML, HTML
    Radio Stereo FM radio
    Games Yes + Java downloadable
    Colors Dark Grey, Blue, Red, Purple, White
    GPS No
    Java Yes, MIDP 2.1
    - Ovi Music Unlimited in select countries
    - MP4/H.263 player
    - MP3/AAC+ player
    - Organizer
    - Voice memo
    - Flash Lite 2.0
    - T9
    Battery Standard battery, Li-Ion 1000 mAh (BL-4U)
    Stand-by Up to 450 h
    Talk time Up to 7 h 40 min
    Music play Up to 24h

• Sadece tek bir kelime söylicem : OLMAMIŞ
  • 5230'un 320 liraya satıldığını düşünürsek 250-300 lira arası bir fiyat etiketi olacaktır
    fakat benim aklıma takılan madem 3g ve wifi olmadan ucuz dokunmatik yapacaksın neden hem 5228'i hem de bunu aynı anda çıkarmaya kalkışırsın?
  • Telefonun tipi bi benimmi hoşuma gitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhan78 -- 25 Ağustos 2010; 16:51:37 >
  • hoparlör sesı nasl olur acaba..
  • burda 500 olur hatta fabrika yetiştiremez :)
  • amanya hiçbişey etmez wi-fi yoq gps yoq aman 250 buna çookkk fazla irenç bi tel
  • sömestır tatiline kadar yani 28 ocak bu zamana kadar bu telefon tutmassa 250 & 200 gibi cazip fiyata indirgenecektir telefonu begenenler sabredip beklesnler ocagn 28'ine bişey kalmadı hem ozamana kadar özelliklerini dokunmatik ekranın hassaslıgını . ses kalitesinide öğrenmiş oluruz.
    ' GuneyCeyLan !
  • kullanıyorum geyette memnunum on numara bravo nokıa iyi bir tasarım
  • ben bu telefonu bugn aldım tipine falan bakmayın bence ses kalitesi bi harika özellikle hoparlörü bi mütiş alırsanız tavsiye ederm tas gibi telefon 3/4 yıl kullanılır ;)
  • Nokianın 5800 dan kırpıp kırpıp yaptıgı telefonlardan biri fazla bisey beklemeyin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Popescu

Nokianın 5800 dan kırpıp kırpıp yaptıgı telefonlardan biri fazla bisey beklemeyin...

Budur
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.