Şimdi Ara

Nokia BL-4c

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün 6300 için nokia shop dan orjinal bl-4c aldım.Ama 760mAh.Oysa telefondaki 860mAh.İnterneti araştırdım, pek bilgi yok.Ama eski tarihli sitelerde 700mAh bile yazıyor.Demeki nokia batarya kapasitelerini geliştiriyor ama resmi olarak duyurmuyor.Kapalı olduğu için distribitör firmaya(DC iletişim) ulaşamadım.Garanti belgesindeki belge izin tarihi 2006 imiş, üzerine 2009 diye etiket yapıştırmışlar.Sanırım DC iletişim eski üretim bataryaları pazarlıyor.
    Bilgi ve deneyimi olanlardan yorum bekliyorum.2-3 senelik telefonu elinde olanlar bakabilirmi acaba fabrikanın koyduğu bl-4c kaç mAh.

• 860 olduğuna eminim arkadaşımın 6300 ı öyleydi
  • 860 olması la<ım eski tel'den aklımda kaldı.O aldıgın da uyar ama verim alamassın.
  • Aslında bende telefonu alalı 2 sene olmuştur.Nokia özellikle yedek bataryaları 760 satıyor diyeceğim ama garip yani. Türkiye'de tek yetkili ithalatçı DC iletişim olduğuna göre onlar 860mAh getirmiyorsa temin etmek zor olacak.gg de ve ebayda dolu ama hiç güvenim yok onlara.Birçok farklı fiyat var.Hepsiburada ve ereyon da çok daha uygun nokia shopa göre.DC iletişime soracağım, bakalım bu firmalara da onlar mı temin ediyor.
  • Bugün konuştum DC iletişimle.Çok ilgili olduklarını söylemeliyim. Ürünün paketinde 760 yazmasına rağmen içindeki pilin 860 olduğunu söylediler.Hepsiburada'ya onlar vermiyormuş bu arada.Sonuç paketi açtım ve pil 860mAh :)
  • Niye böyle saçma bir uygulama varmış onu sordunuz mu peki?
  • :) hayır.Muhtemelen paketin arka kartonu için tekrar baskı yapmaya üşenmişler yada gerek görmemişler.
    Bu arada 39tl'ye aldığım bataryadan nokia shop'un 7tl kazandığını da söyledi.Demeki nokia fazlasıyla pahalı gönderiyor bataryaları distribütöre.Çindeki fabrikadan 5 dolara çıkmıyorsa ne olayım.
    Ama piyasada inanılmaz üçkağıt döndüğünü de söyledi.Hatta youtube'da nasıl orjinal batarya yapılır diye video bile varmış.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.