Şimdi Ara

Nokia 'Belle' zımbırtısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, bu nokia belle yi yüklediğimden beri telefonu adam gibi kullanamıyorum şarj 1 gün gitmiyor 10 saat falan oda çok az kullanıyorum normalde 2-3 gün falan dayanıyordu anna yüklü iken. Bunun bir çıkar yolu yokmu bütün programları widgetları kapalı kullanıyorum resmen rezillik nokia harbiden afedersiniz ama sıvama bölümünde gibi Nokia bayii lerinede sordum batarya ömrü bitmiş olabilirmi diye hayır belle den kaynaklı dedi sizdede böyle problem varmı acaba?

• Belle yukledikten sonre hic formatladiniz mi cihazi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: danGerfuLL

Belle yukledikten sonre hic formatladiniz mi cihazi?
    1-1.5 gün gitmesi gayet normal ama 10 saat gidiyorsa bataryada sorun vardır .. Ama sıfır batarya alsan da gidip içinde belle gelen sıfır bir cihaz da alsan 2 belki ama 3 gün gitmesi çok zor. Burada nokia nın bir suçu olamaz çünkü bundan önce hep android telefonlar kullandım şarjı 2 gün dayandıramazdım . Şimdi 701 kullanıyorum yine her gece şarja takıyorum . Ama 3g yi açmazsın , internete girmezsin , günde toplsan 1 saat görüşme yaparsın , gsm moda alırsın , ekran parlaklığını kısarsın vs vs yani telefonu 3210 gibi kullanırsın ozaman 3 de gider 4 de gider
  • quote:

Belle yukledikten sonre hic formatladiniz mi cihazi?

Hayir hic format atmadim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheLastViking

1-1.5 gün gitmesi gayet normal ama 10 saat gidiyorsa bataryada sorun vardır .. Ama sıfır batarya alsan da gidip içinde belle gelen sıfır bir cihaz da alsan 2 belki ama 3 gün gitmesi çok zor. Burada nokia nın bir suçu olamaz çünkü bundan önce hep android telefonlar kullandım şarjı 2 gün dayandıramazdım . Şimdi 701 kullanıyorum yine her gece şarja takıyorum . Ama 3g yi açmazsın , internete girmezsin , günde toplsan 1 saat görüşme yaparsın , gsm moda alırsın , ekran parlaklığını kısarsın vs vs yani telefonu 3210 gibi kullanırsın ozaman 3 de gider 4 de gider

Yaa arada net e falan giriyorum mesjlasiyorum falan cok degil ama, anna yuklu iken ayni kullanmda daha uzun sure kullaniyordum simdi siyah ekran duvar kagidi kapali widget 3g falan 3310 gibi kullaniyorum yani daha az kullaniyorum cok sarj gidiyo

• quote:

Orijinalden alıntı: bugragursoy

quote:

Yaa arada net e falan giriyorum mesjlasiyorum falan cok degil ama, anna yuklu iken ayni kullanmda daha uzun sure kullaniyordum simdi siyah ekran duvar kagidi kapali widget 3g falan 3310 gibi kullaniyorum yani daha az kullaniyorum cok sarj gidiyo

Alıntıları Göster
    Ben de aynı durumdayım hatta daha kötü. Geçenlerde deneme yapmak için akşam şarjı tam doldurup, hattı 3G moduna aldım ekran parlaklığını da açtım. Sabah kalktığımda telefon batarya zayıf uyarısı vermeye başladı. Üstelik telefonu hiç kullanmadan böyle oldu. Kesinlikle herhangi bir abartma yok. Hat modunu GSM'e aldığımda ise 2 gün anca gidiyor. Üstelik sadece radyo dinliyorum. Anna'dayken hiç böyle problemler yaşamamıştım. Telefona flash atıp fabrika ayarlarına dönüp yine denedim. Ancak sorun hala devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Umut -- 23 Nisan 2012; 17:29:01 >

• Bir de format atip oyle kullanmayi denemenizde fayda var. Sistem guncellemelerinde temiz bir format(tel+haf. karti) cihazi kendine getiriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hope_umut

Ben de aynı durumdayım hatta daha kötü. Geçenlerde deneme yapmak için akşam şarjı tam doldurup, hattı 3G moduna aldım ekran parlaklığını da açtım. Sabah kalktığımda telefon batarya zayıf uyarısı vermeye başladı. Üstelik telefonu hiç kullanmadan böyle oldu. Kesinlikle herhangi bir abartma yok. Hat modunu GSM'e aldığımda ise 2 gün anca gidiyor. Üstelik sadece radyo dinliyorum. Anna'dayken hiç böyle problemler yaşamamıştım. Telefona flash atıp fabrika ayarlarına dönüp yine denedim. Ancak sorun hala devam ediyor.

evet kesinlikle rezalet bi durumda şuan yeni bir güncelleme bekliyorum bu durumdan kurtulmak için bir dahada nokia cihaz alacağımı zannetmiyorum yazıklar olsun koskoca Nokia'ya :D
  • quote:

Bir de format atip oyle kullanmayi denemenizde fayda var. Sistem guncellemelerinde temiz bir format(tel+haf. karti) cihazi kendine getiriyor.

Soft format mı hard format mı ?
  • quote:

quote:

Bir de format atip oyle kullanmayi denemenizde fayda var. Sistem guncellemelerinde temiz bir format(tel+haf. karti) cihazi kendine getiriyor.

Hard format atin. Kesin sonuc verir demiyorum; ama denemekten de zarar gelmez.
  • quote:

quote:

quote:

Hard format atin. Kesin sonuc verir demiyorum; ama denemekten de zarar gelmez.

Tamam denicem teşekkürler
  • quote:

Sonuçtan haberdar ederseniz diğer arkadaşlara da örnek teşkil eder faydalı olup/olmadığı konusunda.
  • quote:

quote:

Sonuçtan haberdar ederseniz diğer arkadaşlara da örnek teşkil eder faydalı olup/olmadığı konusunda.

Alıntıları Göster
    Ben hem hard, hem de soft format attım, ancak değişen birşey olmadı. İnşallah sende işe yarar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Umut -- 23 Nisan 2012; 23:32:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Umut

Ben hem hard, hem de soft format attım, ancak değişen birşey olmadı. İnşallah sende işe yarar.

Alıntıları Göster
    Nokia Belle güncellemesi bataryamın ömrünü 3te 1e indirdi. Güç tasarrufunda bile 10 saat gider mi bi telefonun şarjı? Hiç kullanmıyorum ona rağmen sürekli yanan ışığı bataryanın anasını ağlatıyor. Önceden güç tasarrufunda 2-3 gün arası kullanıyordum. Şimdi ise güç tasarrufu modu olmadığında 4-5 saat ancak gidiyor çıldıracağım! Fabrika ayarlarına alacağım ama dünyanın şeyi heba olacak. İnşallah bir çare bulunur!

• quote:

Orijinalden alıntı: arden83

Nokia Belle güncellemesi bataryamın ömrünü 3te 1e indirdi. Güç tasarrufunda bile 10 saat gider mi bi telefonun şarjı? Hiç kullanmıyorum ona rağmen sürekli yanan ışığı bataryanın anasını ağlatıyor. Önceden güç tasarrufunda 2-3 gün arası kullanıyordum. Şimdi ise güç tasarrufu modu olmadığında 4-5 saat ancak gidiyor çıldıracağım! Fabrika ayarlarına alacağım ama dünyanın şeyi heba olacak. İnşallah bir çare bulunur!

Alıntıları Göster
    bellenin cfw li olanlarından kullanın.ortalama bir günde çok rahat 2 gün gidiyor.

• quote:

quote:

hocam sen bir batarya al derim ama hard format işine girme neden diye sorarsan hard formattan sonra market falan gidiyormuş bir dünya sıkıntılar oluyormuş ama seçim senin tabiki bende yeni nokia kullanıcısıyım bundan önce hep android kullandım dediğim gibi onda da şarj 1-1.5 gün gittiği için bellenin şarj süresi bana normal geliyor ama senin sorunun bataryada bu sorun formatla falan çözülecek birşey değil çünkü formatta sadece telefonun hafızasını resetleyeceksin değişen birşey olmayacak

• quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

bellenin cfw li olanlarından kullanın.ortalama bir günde çok rahat 2 gün gidiyor.

Alıntıları Göster
    Valla türlü CFW kullandım Belle ile ilgili. ivo'sundan taylor'ına, türk yapımcılarından orjinaline...

Anna'dan iyi bir mobile OS olabilir ama halihazırda orjinal Anna'ya geçtim. Yoğun kullanımda 2 gün giidyor şarjım.

Demek ki Anna daha iyi battery optimised bir sistem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dwarwendwarfy

Bu mesaj silindi.
    app stop diye bir program indirdim (Store da var) menü tuşuna basılı tutunca açık göstermedigi arka planda acık kalan programları falan gösteriyor onla acık kalan gereksiz birsürü şeyi kapattım şimdi daha iyi gibi biraz daha uzun süreli kullanıyorum en azından çabucak bitmiyor sizede tavsiye ederim.
  • quote:

app stop diye bir program indirdim (Store da var) menü tuşuna basılı tutunca açık göstermedigi arka planda acık kalan programları falan gösteriyor onla acık kalan gereksiz birsürü şeyi kapattım şimdi daha iyi gibi biraz daha uzun süreli kullanıyorum en azından çabucak bitmiyor sizede tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar belle güncellemesinden sonra ses komutuyla arama yapma özelliğini bulamıyorum. kaldırıldı mı? bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mihsanyildirim

arkadaşlar belle güncellemesinden sonra ses komutuyla arama yapma özelliğini bulamıyorum. kaldırıldı mı? bilgisi olan var mı?

Alıntıları Göster
    RESMİ BELLEYİ ÇIKTIĞINDA YÜKLEDİM. EMAİLLERİMİ TELEFONLA YÖNETİYORUM. WHATSAPP SUREKLİ AKTİF. HER DAİM İNTERNET BAĞLANTISI AÇIK. TEL NOKIA E7 . ŞARJI EN AZ 2 GÜN GİDİYOR. ANNADA İKEN DE BÖYLEYDİ.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.