Şimdi Ara

==> Nokia 808 | 41mp - 1/1.2''- Xenon - 1080p | 1.3ghz-512mb | 4''nHD-AMOLED | HDMI <== (513. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.477
Cevap
29
Favori
326.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 511512513514515
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    teşekkür ederim..orjinal rofs 2 den cekilip yapılabilir sanıyorum ama dediğin gibi pure font daha iyi..bende 2 gündür kullandığımdan alıştım..değiştirmeyeceğim..

peki bu ahize sesi arttırılabiliyor mu?

senin yeni cihazda durum nasıl..varmı bunun için bir yama mod vs.falan..?

aslında çok sorun değil de takıntı yaptı ..benim eski cihazda yoktu sanırım kısıklık gerçi tam da hatırlamıyorum..
  • SeaCaptain kullanıcısına yanıt
    Aldığımdan beri hiç konuşma yapamadım bir türlü. Eski 808'imde kullandığım çözüm cihazın hoparlörüne verip en düşük seviyeye alıyordum ve hoparlörü kulağıma dayayıp o şekilde konuşuyordum. Bununla ilgili bir mod yok bildiğim kadarıyla.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    bak bu çözüm çok güzel oldu usta..çok büyük güzellik yaptın bana bu fikrinle..
    note 4"üm var ama 808 kullanıyorum bambaşka bir cihaz bu..dolayısıyla görüşme şart..bu çözüm iyi oldu..

görüşme yapılmamış bir 808 de tr de yoktur herhalde..:)

sen o cihazı sanırım show amaçlı aldın üstat:)
    Fotoğraf çekme amacıyla ve Symbian'ın son evladı olduğu için. Bugüne kadar aldığım bütün telefonlar hep Symbian oldu. Yıllar geçse de Symbian'ın yeri benim için hep ayrı bir köşede olacak. Tesadüfen sıfır 808 bulmuştum mağazanın birinde. Elimdeki 808 de baya bir eskidiği için parasını hiç düşünmeden bastım 800'ü aldım telefonu. Hiç pişman değilim. Çünkü bir daha sıfır 808 bulamayacağımı biliyordum. Kılıf da aldım ona eskimesin diye. 808 çok özel bir cihaz. Anca kullanan bilir. Her ne kadar ilk başlarda ekran çözünürlüğü ve işlemcisinden dolayı çöp desem de Symbian işte. Symbian sevgimizden dolayı aldık. Elimde sıfır gibi N86 var tertemiz. Onu da arada bir kurcaladığım oluyor.

ortak noktamız çok seninle üstat..bende yıllarca symbian kullandım..3650 den beri hala da durur elimde..bende de sıfır gibi n8 ve e50 var.

bende finland üretimi bir n8 bulup aldım 400 tl ye sıfır olarak..eskisini de senin gibi yedek parça olarak tutuyorum...pişman olmazsın çok iyi yapmışsın bulsam bende alırdım sıfır 808..
    n93 vardı sattım..808'i de satmıştım ama çok pişman olmuştum..n8 benim gözbebeğimdi..elimde n8 varken 808 e gerek yok deyip sevdiğim birine vermiştim..ama sonradan anladım...
    birde n82 yi severim 100 tl ye bulmuştum ama kasa yıpranmıştı almadım..
    harcandı yok oldu gitti symbian...elop sağolsun.görevini yerine getirdi.....ama hala çalışan prolar var..gismeteo çok güzel mesela sende de yüklü..
    whatsup desteği bitecek ama sorun değil..face sıkıntılı fmobi iptal olmuş artık..
    Bende N93i vardı sattım çok pişman oldum. N82'yi üç buçuk yıla yakın kullandım. Onu da sattım yine çok pişman oldum. Çok iyi telefondu. 3D grafik çipiyle o zaman oyun deneyimini başka bir seviyeye getirmişti akıllı telefonlarda. Sırf kamera telefonlarından oluşan bir Symbian koleksiyonu yapmak istiyorum hepsini bir araya getiremedim. Şimdilik 808 ve N86 var. N8, N82 ve N93i'yi bulabilirsem mı kolesiyonumu tamamlamış olacağım.

• Belli ince detaylar Nokia 808'i benzersiz kılıyor. Örneğin; telefon kapalıyken alarmın çalabilmesi, tuş kilidinin gerçekten kilide benzer bir yapıda olması, Xenon flaş, kullanılan malzemelerin verdiği kalite hissi. 2016 yılındayız ve akıllı arama özelliği olmayan akıllı telefonlar çıkıyor piyasaya!

2012 yılında çıkmış bir telefonu güneş ışığı altında görünebilirlik konusunda geçebilen hâlâ yok!
     ==> Nokia 808 | 41mp - 1/1.2''- Xenon - 1080p | 1.3ghz-512mb | 4''nHD-AMOLED | HDMI <==

Bunlara zamanının çok ötesindeki kamerasını, ses kayıt özelliklerini, haritalarını ve navigasyon özelliklerini dahil edebiliriz.

Her şeyden öte, Nokia 808 teknolojik bir inovasyon harikasıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi super-sleuth -- 7 Ağustos 2016; 23:07:41 >

N8 bulursun da n82'yi bilemem:)

Hocam n93i demişken sana bir şey danışacagim..şimdi ben letgo'da bir n93i buldum..cihaz temiz fakat açılmıyormuş..şarja baglandiginda ekran açılıyor,ışıklar yanıyor,fakat sonrasi yok..yani cihaz açılmıyor..bu haliyle 75 lira dedi 50'ye anlaştik..

Ben cihazı yarın gidip alacagım hertürlü..yani öyle veya böyle alicam..

Sence cihazın sorunu ne olabilir..sen bilirsin,flash falan mi atmak lazım yoksa donanımsal midir ?
    Ne dersin?

Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeaCaptain -- 9 Ağustos 2016; 23:18:06 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Bilemiyorum anakart arızası da olabilir. Yazılımsal mı donanımsal mı bilemem buradan. Yazılımsal ise flaş atarak kendine getirilir zaten. Donanımsal bir sorunsa parça değişimi gerektirir. N93i'nin sadece parçasını bulmak kendisini bulmaktan daha zor. Hatta imkansız.

Yok hiçbir sorunu yokmuş cihazın eleman açmayı becerememiş..:)

Çok temiz harika bir cihaz..komedi bir paraya alacagim hayatta aklima gelmezdi..
    Bataryayi sarj ettim cihaz calisiyor fakat bazen kapaniyor kendiliginden..pilden saniyorum..pili degistirip deneyecegim..

Ayrica cihazda v11 firmware yüklu..güncel sürüm v30 biliyorsundur..bu yazilimi nereden bulabiliriz bir fikrin var mi,yada sende mevcut mu kullandigin zamanlardan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeaCaptain -- 11 Ağustos 2016; 18:21:12 >
    Bende mevcut ama hard disk yanımda değil cumartesi yükleyip linki sana gönderirim. Ne ballı adamsın.

Vallaha bende anlamadim..birden karşma cikti kalp kalbe karşiymiş..çocugun yaninda power tusuna bastim cihaz açilmasin mi:):)

Abi bozuk saniyordum dedi ama delikanliymiş sozunü yemedi gerci o an istedigi parayi verebilirdim..anlarsin..

Çok makbule gecer usta sen musait oldugunda yükleyiver sana zahmet..çok sevinirim dua ederim:)

Şimdi seni biraz kizdiralım da n93i aramaya çik:
    Bu mesaja eklenen görseller:

==> Nokia 808 | 41mp - 1/1.2''- Xenon - 1080p | 1.3ghz-512mb | 4''nHD-AMOLED | HDMI <== ==> Nokia 808 | 41mp - 1/1.2''- Xenon - 1080p | 1.3ghz-512mb | 4''nHD-AMOLED | HDMI <== ==> Nokia 808 | 41mp - 1/1.2''- Xenon - 1080p | 1.3ghz-512mb | 4''nHD-AMOLED | HDMI <==

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeaCaptain -- 11 Ağustos 2016; 19:13:46 >

• Hocam bizde n97 mini aldık iki hafta oldu 100'e buldum temiz bir tane. symbian s60v5 olması tek handikapı sıfır çıktığı zamandan zaten üvey elvattı ama hoş telefon.

808e bakayım dedim fiyatlar ne öyle ya hocam. bu telefonun ederi 300 gibime geliyor, onuda kameradan dolayı anca. symbian artık eskidi, multimedya desen artık telefonlar aldı başını gitti.

650 verebilsem zaten giderim kamera alırım :) cebimde xperia tipo var zaten. ben yedek kamera olsun diye alcaktım.

ayrıca şu an kamera konusunda yavaş yavaş geriye düştü diyebiliriz, özellikle lg baya sıkıştırıyor kamerada. ama 2012 model telefonun 2016'da hatta 2017'de amiral gemilerine kafa tutabilmesi süper birşey. elop olmasaydı nokianın karşısında kimse duramazdı.

nokia android bir telefon çıkarsın, giderim nokia fabrikasının önünde yatar alırım o telefonu. ama bu gidişle anca 5g baz istasyonlarına parça üretecek gibi görünüyor. n1'de yalan oldu. c1 çıkacak dendi, oda hayal oldu. ne olacak bu nokianın hali

düzeltme: hocam zaman çok hızlı geçiyor, ben n97 miniyi alalı 1 ayı geçmiş yaw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8C1AF27D6 -- 12 Ağustos 2016; 17:05:18 >

Kardeşim kusura bakma biraz geç oldu. İşler güçlerden vakit bulamadım. N93i flaş dosyalarını aşağıdaki linke yükledim.

https://www.mediafire.com/?265objdydquoah1
  • Arkadaşlar cihazım satılık veya lumia 1020 ile takaslıktır.

https://forum.donanimhaber.com/m_119890289//tm.htm#119890289
  • Kamerası efsane

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WesterLandX -- 21 Mart 2017; 20:11:31 >
  • Nokia 808'in digital-to-analog converter'ının modelini bilen var mı? Ses kalitesi oldukça övülüyor, ancak bu bilgiye hiçbir kaynakta ulaşmadım. Bulana bir kahve ısmarlayabilirim
  • Dijital analog dönüştürücü derken neyi kastettin anlamadım.

• Dijital sinyalleri duyabileceğimiz seslere dönüştüren birimi kastetmiştim. Kabaca ses çipi. Muhtemelen Texas Instruments üretimi olmalı ama modelini bir türlü bulamadım.
  • Texas Instruments - TLV320ADC3101 audio codec (2)
    Texas Instruments - TPA6140A2 audio amplifier

http://evertiq.com/mobile/22542

Bahsettiğiniz bumuydu hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi einlied -- 6 Kasım 2016; 16:17:05 >
  • 
Sayfa: önceki 511512513514515
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.