Şimdi Ara

Nokia 8 basın görseli sızdırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Nokia markasının akıllı telefon pazarına asıl damga vuracağı modellerden olan Nokia 8 için detaylı basın görselleri sızdırıldı. Yeni görseller Carl Zeiss ortaklığını kesin bir şekilde gözler önüne seriyor.

Eskiye dönebilecek mi?

Aslında henüz isimlendirme konusunda net bir bilgi yok. Bazı kaynaklar Nokia 9 amiral gemisinin iptal edildiğini ve Nokia 8 ile yola devam edileceğini ifade ediyor. Bazı kaynaklar ise her iki modelin piyasaya çıkacağını, Nokia 8 modelinin Home tuşu barındırdığını ve Nokia 9 modelinin de tuşsuz bir ön tasarım barındırdığını belirtiyor.

Bu bakımdan görsellerin Nokia 8 modeline ait olması ihtimali oldukça fazla. Carl Zeiss ile yeniden el sıkışan HMD Global, eski Nokia telefonlarda görmeye alışık olduğumuz markayı akıllı telefonlarında kullanmaya başlayacak. Görselde de Carl Zeiss imzalı bir çift kamera kombinasyonu görülüyor.

13MP+13MP çözünürlüğünde olacak sensörler, Carl Zeiss desteği ile akıllı telefon pazarında en iyilerden birisi olmaya çalışacak. Ayrıca kızılötesi odaklama ile de desteklenecek. Hatırlanacağı üzere Nokia, zamanında 41MP çözünürlüğündeki Carl Zeiss kamera ile oldukça ses getirmişti.

Ayrıca Bkz.Huawei yapay zeka yongaları geliştiriyor

Donanım tarafında Snapdragon 835 yonga seti, 4GB/6GB LPDDR4 RAM, 32GB/64GB/128GB depolama kapasitesi, parmak izi okuyucu, Android 7.0 işletim sistemi, USB Tip-C bağlantısı gibi ayrıntılardan bahsediliyor. Fiyat ise 700$ civarında olacak.

Nokia amiral gemileri tam da iPhone 8, Galaxy Note 8, LG V30, Google Pixel 2 gibi rakiplerin piyasaya çıktığı döneme denk geliyor. Bu bakımdan tüketiciye neler sunacağı büyük önem taşıyor. Bu hengameden alnının akıyla çıkarsa Nokia’nın pazarda yeniden önemli paylara sahibi olması işten bile değil. 

Nokia 8 basın görseli sızdırıldı 

• Çerçeveye gel. HTC ve Sony'e laf atanlar buna ne diyecek merak ediyorum.

• 700 dolar mı :(

• iPhone 7'ler gibi ortalama bi tasarımı var fakat geçen senenin amiral gemi fiyatına çıkacağı asıl üst seviyenin Nokia 9 olacağı söyleniyor rus sitelerinde...

• Çerçeveleri olabildiğince inceltip fiyatı da ona göre makul tutmaya çalışırlarsa iş yapabilirler. Ancak bunun dışında işleri zor.

• Yan kenarlar kıvrımlı gibi. Ekran boyutları makul tutulursa olabilir.

• 700 dolar ötv ile 3000 tl yapıyor zaten. Kafayı yemişler.
  • Tasarım çok sıradan gözüküyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: 0MG90

Çerçeveye gel. HTC ve Sony'e laf atanlar buna ne diyecek merak ediyorum.

Sony ne zaman on screen tuslari kaldirdi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sonunda şu Zeiss markasını gördüm Allah'a şükürler olsun. Yalnız babam bir sonraki telefonunu yüksek ihtimalle nokia alır yine 5 sene dayanıyordu diyor.

• Eskiden olduğu gibi led flaş yerine Xenon flaş koyarsa efsane olur. akşam çekimleri adama benzer

• quote:

Orijinalden alıntı: reshthesucker

quote:

Çerçeve dedim
  • quote:

quote:

quote:

Çerçeve dedim

Iyi iste. O cerceve dedigin seyde tuslar var. Sony'de var mi?

• 700$ çok yav. Orta donanım iyi kamera bi telefon çıkarsa pazarda rekabet eder. Aksi halde işi zor.

• Nokia'nın 8x cihazları hep baba telefonlardan oldu. N80, N81, N82, N86 gibi efsane modeller olmuştu. Genelde Nokia 8 rakamını kamera özellikleri öne çıkan modellerinde kullanmıştı. N82, N86, N8, 808 vs. Kamera konusunda piyasada seviye belirleyecek bir model olacağı kesin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alt-üst çerçevede çift kale maç yapılır.

• Ah Nokia ah... Zamanında Symbian OS sistemini adam etmeye çalışsaydın (2000'li yılların başında), şu anda belki de hâlâ mobil pazarın lideriydin. Windows Phone macerası da iyi başlamıştı aslında, devamı gelmedi sadece. Baktın olmuyor, geçseydin işte Android platformuna. Yıl olmuş 2017; adam yeniden bir şeyler yapmaya çalışıyor.

Orta-üst yaş grubuna hitap ediyor bu marka, çocuklar ve gençler için hiçbir anlamı yok denebilir. Üstelik bizim bıraktığımız Nokia da değil. Carl Zeiss'a geçmişmiş. PureView ekibi yok artık, tek başına lensle bitmiyor bu iş. Bir de 700$ fiyatla çıkması bekleniyor. HMD Global diye bir markanın çıkarttığı bir telefona 700$ vermem açıkçası. Benim için kocaman bir soru işareti. Nokia adı altında prim yapmadıkları ne malum? Bunu ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

• Çerçevelerin ekranı var.

• Hmd global microsoftun isten cikardigi nokia calisanlarindan olusuyor. Nokianin sitesinde de hem ag cozumleri hem hem bu telefonlar hem withings falan var. Yani o nokia. Uretimi çine yaptiriyorlar ki zaten yaptirmayan yok neredeyse artik. Denileni bireysel olarak da dogrulayabilirsiniz. Pureview lisanslari microsoftta olabilir ya da bi lisans anlasmasi olabilir ya da baska bisey bilemiyorum. Ama nokia ozo kameralari gelistirdigine gore sahsi gorusum fotograf video konusunda hatrisayilir basarisi olacagina inaniyorum.

• quote:

Hmd global microsoftun isten cikardigi nokia calisanlarindan olusuyor. Nokianin sitesinde de hem ag cozumleri hem hem bu telefonlar hem withings falan var. Yani o nokia. Uretimi çine yaptiriyorlar ki zaten yaptirmayan yok neredeyse artik. Denileni bireysel olarak da dogrulayabilirsiniz. Pureview lisanslari microsoftta olabilir ya da bi lisans anlasmasi olabilir ya da baska bisey bilemiyorum. Ama nokia ozo kameralari gelistirdigine gore sahsi gorusum fotograf video konusunda hatrisayilir basarisi olacagina inaniyorum.

İnanın ben de başarılı olmasını isterim. Yine de belirli bir süre geçmesi gerektiğini düşünüyorum. Şu anda her şey için çok erken.

Bu arada, PureView ekibinin yıllar evvel Apple'a geçtiğini duymuştum diye hatırlıyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.