Şimdi Ara

Noctua NH-U14S & NH-U12S İncelemesi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
7
Favori
16.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Öncelikle müthiş bir emek vermişsiniz. Ben de yeni bilgisayar toplama arefesindeyim. Bilgisayar konusunda sıkıntım yok. Soğutucu konusuna takıldık. 6700k alacağım için, içinden soğutucu çıkmayacak.

Testlerinizi göremiyorum. O yüzden size direkt sormam gerekli.

Benim isteğim sessizlik ve verim. işlemcimi 5ghz hıza çıkartmak istiyorum. Sabit olarak da kullanmayı düşünüyorum. Bütçem ise, 250 tl maximum çıkabilir. zira sistemin toplam maliyeti 5000 lirayı aştı. Dolar canımızı yakıyor.

Ramı aldım. SSD'yi alacağım.

Soğutucu ve diğer ürünleri alacağım. Dolar daha fazla uçmadan, fiyatlara dolar farkı binmeden alayım diyorum.

Sıvı soğuytma mı önerirsiniz, yoksa, hava mı?

Ayrıca, gigabyte sumo 700w kasa ile uyumlu olması gerekli. boyutları aşmamalı.

poseydon mu alalım yoksa noctua mı?

Sessizlik mühim. 5ghz hızda sabit kalabilmeli.

Emekleriniz için teşekkür ederim. Son olarak, kasam çok iyi. Soğutma konusunda şöyle bir sorum olacak.

Soğutucu fanını egzos fanına mı çevirmeli,

• NH-U14S almayı planlıyorum ama backplate olan ekran kartları ile sorun yaşanır deniyor bazı yurtdışı forumlarda.
    Asus Strix GTX970 var şu an backplateli. Sorun yaşar mıyım acaba?
  • @Mehmet..Akif

O fiyata Noctua'nın o seviyede soğutucu yok gibi. Sıvı soğutma daha mantıklı. Hem kasa için hava soğutma sıkıntı yaratabilir. Sitenin teknik sayfasında bilgi yer almıyor.

PCI-E slotunun işlemciye yakınlığıyla ilgili bu durum. Şurada uyum listesi var fakat Noctua arka plakayı hesap etmemiş olabilir. Ayrıca sırf bu sorunlarında ötürü Noctua asimetrik adını verdiği NH-D15S ve C14S'yi çıkardı. Silverstone'de de bir kaç model var ama burada yok.

@entelim
    http://www.noctua.at/main.php?show=compatibility_gen&products_id=64&lng=en

• Süper inceleme.
  • OneTreeHill;

Yanlış anlamadıysam, NH-U14S, NH-D14 den ,iyi. Doğrumu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metin abi 52

OneTreeHill;

Yanlış anlamadıysam, NH-U14S, NH-D14 den ,iyi. Doğrumu.

Oldukça yakın seviyede. Bu gözlemlerime ve bazı incelemelerime dayanarak söylüyorum. Farklı sistemlerde farklı sonuçlar elde edilebilir.
  • OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    250 civarına byük fanlı radyatörü olan sıvı soğutucu var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet..Akif

o fiyata 120mm alınabilir ancak

http://www.hizlial.com/antec-kuhler-h2o-650-intelamd-cpu-sivi-sogutma-sistemi/10603539
    http://www.hizlial.com/deep-cool-maelstrom-120t-sivi-bazli-islemci-sogutucusu/10820125
    http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=10406

• quote:

Orijinalden alıntı: El Valiente

quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet..Akif

o fiyata 120mm alınabilir ancak

http://www.hizlial.com/antec-kuhler-h2o-650-intelamd-cpu-sivi-sogutma-sistemi/10603539
    http://www.hizlial.com/deep-cool-maelstrom-120t-sivi-bazli-islemci-sogutucusu/10820125
    http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=10406

Hocam, 30 cm boru mesafesi çok kısa değil mi? Bu radyatörü çok kısa mesafede tutmamızı gerektirir. Ben bu radyatörü nereye takayım da hem hava akımı iyi olsun, hem de radyatör fanı hava sıkışması sonucu hız arttırıp ses yapmasın.

kasa tercihim gigabyte sumo 700w

6 fanı var.

• arka egsoz fanı söküp o kısma takın, söktüğünüz fanı da içeride bulduğunuz boş bir yere takarsınız. 6 fanlı kasada elbet ses olur, kasanın fan kontrolcüsü vardır umarım yoksa bile almanız gerekecek çünkü anakartınızda o kadar fan için yer olacağını sanmıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Valiente -- 10 Eylül 2015; 22:26:02 >
  • Hocam elinize sağlık.
    Benimde size danışmak istedıgım bi konu olacak.Cevplarsanız cok menun olacam.
    Benim için sesizlik cok önemli gece yatarken kasanın sesini duymak istemıyorum.Noctua NH-U14S Çok sessiz oldugu soyleniyor gürültü seviyesi 24 dB civarı, fan hızı 300 rpm ye kadar dusuruluyor.Sivi sogutmada gürültü 35 dB civarında.Sıvı soğutmada noctua nın bu ürünü kadar sesiz ürün varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazx_53 -- 24 Eylül 2015; 0:16:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazx_53

Hocam elinize sağlık.
    Benim için sesizlik cok önemli gece yatarken kasanın sesini duymak istemıyorum.Noctua NH-U14S Çok sessiz oldugu soyleniyor gürültü seviyesi 24 dB civarı, fan hızı 300 rpm ye kadar dusuruluyor.Sivi sogutmada gürültü 35 dB civarında.Sıvı soğutmada noctua nın bu ürünü kadar sesiz ürün varmı ?

Sessizliği belirleyen kriter fanlar. Sessiz sıvı soğutma ve yüksek performans istiyorsanız 140MM fan kullanılan modelleri tercih etmeniz lazım. 140MM kaliteli fana sahip sıvı soğutma benim bildiğim yok. 120MM kaliteli fana sahip soğutucular Nepton 120XL ve 240M var. Ya da fanları ayrı olarak alacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

quote:

Orijinalden alıntı: lazx_53

Hocam elinize sağlık.

Sessizliği belirleyen kriter fanlar. Sessiz sıvı soğutma ve yüksek performans istiyorsanız 140MM fan kullanılan modelleri tercih etmeniz lazım. 140MM kaliteli fana sahip sıvı soğutma benim bildiğim yok. 120MM kaliteli fana sahip soğutucular Nepton 120XL ve 240M var. Ya da fanları ayrı olarak alacaksınız.

Cevap için çok saol hocam.işlemciye overclock yapmayı dusunmuyorum o yüzden performansı orta duzey bi sogutucu işimi görür.Amacım 0 sese yakın bi sistem toplamak.Cevabınızdan noctua nin hava sogutmalarını tercih edebilecegimi anlamaktayım.

• Bende aldım. Noctua nh-u 12s ile aranızdayım. Montaj işini yapmadım daha. Montajı kolay gibi. Umarım 5ghz hızı görürüz.
  • Beyler NH-U14S ikinci el aldım gerçekten Görünüş ve Sessizlik Muazzam Güzel.
  • OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    İşte olduğum için tüm yazılanları okuyamadım belki bahsedilmiştir. O yüzden kusura bakmayın. Bu soğutucunun takılı olduğu i7 2600K işlemcide termal macun yenilemesi yapmak istiyorum. Soğutucuyu sökerken anakartı da kasadan sökmem gerekecek mi acaba. Gördüğüm kadarıyla anakartın altından gelen vidalar işlemci yuvasının orda sabitlenmiş fakat emin olmak istedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ian curtis

İşte olduğum için tüm yazılanları okuyamadım belki bahsedilmiştir. O yüzden kusura bakmayın. Bu soğutucunun takılı olduğu i7 2600K işlemcide termal macun yenilemesi yapmak istiyorum. Soğutucuyu sökerken anakartı da kasadan sökmem gerekecek mi acaba. Gördüğüm kadarıyla anakartın altından gelen vidalar işlemci yuvasının orda sabitlenmiş fakat emin olmak istedim.

Anakartı sökmenize gerek yok. İki vidayı söktüğünüzde soğutucu boşa çıkar.
  • Anladım çok teşekkürler.
  • Hocam öncelikle inceleme için teşekkürler. Forumda çeşitli yerlere yazdım ancak cevap bulamadım. Çare olursun diye ümit ediyorum. İcelemeyi yapalı baya bir zaman geçtiği için de ayrıntılı soruyorum.

Elimde cooler master k380 kasa var. NH-U12S kasaya sığar mı? Sanki boyutları büyük gibi. Bu Diğer bilgilerimi yandan görebilirsiniz. Şu soğutma ve diğerleri arasında gidip geliyorum. Ama asıl derdim stok fanın sesi. SpeedFan da öyle bilmeden bir iki ayar yaptım forumda yazanlara bakarak, ses biraz azaldı ama şu an sadece forum açık yani ısılar bunlar. Bilgisayar boşta sayılır. Fiyat konusunda da doların durumu malum. Takside girer öderim artık. Yeter ki şu ses gitsin.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akbak12 -- 2 Mart 2016; 2:55:28 >

• Yani hocam stock fan dönüş hızı çok fazla bence bu sıcaklıklar için. İnceleme yaptığınız soğutucu işimi görür mü? Başka bir şey tavsiye eder misiniz?
    Bu mesaja eklenen görseller:

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.