Şimdi Ara

Noctua Fanları Kontrolcüye Bağladığımda Tiz sesler çıkarıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar herkese başlıkta yazdığım gibi noctua fanları kasanın kendi kontrolcüsüne bağladığımda tiz ses çıkıyor ve kesilmiyor bu ses normal bağladığımda ses yok sebebi ne olabilir ?

• Kontrolcüden kaynaklı bir sebep gibi görünüyor. Elinizde başka model fan varsa deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Kontrolcüden kaynaklı bir sebep gibi görünüyor. Elinizde başka model fan varsa deneyin.

aerocool dead silence ve corsair fanlar var onları bağladığımda kontrolcüye böyle bir ses gelmiyor sadece noctualarda yapıyor bu sorunu
  • Redamazhri R kullanıcısına yanıt
    Noctua ve diğer fanların amper değerleri kaç ?
  • kasanın fan kontrolcusu dandik bence amper cıkış degeri düşük oldugu için yapıyor
  • quote:

Noctua ve diğer fanların amper değerleri kaç ?

Noctualar:
    Max. Input Power 1,44 W
    Max. Input Current 0,12 A
    Aerocool Dead Silence
    Rated Current 0.39A
    Power Consumption 4.68W
  • Amperden dolayı yapar belki diye düşündüm. Ama Noctua daha düşükmüş.

Kontrolcünün Noctua ile bir sıkıntısı var sanırım.
  • quote:

Amperden dolayı yapar belki diye düşündüm. Ama Noctua daha düşükmüş.

Kontrolcünün Noctua ile bir sıkıntısı var sanırım.

fanların yanında gelen kablolar ile bağlasam acaba sorunu giderir mi ki?
  • yapmaz hocam.Teknik kısmını açıklayamam ama deneyimlerime dayanarak şunu söyleyeyim kontrolcü istiyorsanız lamptron bakın.Fiyatını sonuna kadar hak ediyor ve evladiyelik.Akasa fc.six aldım akasa viper 12 ve 14 cm fanı çalıştırırken 12cm uyumlu 14cm fanı(Viper R) çalıştırmadı.Akasa FC.SIX kanal başına tam 20W güç verebilmektedir.Aldığım kontrolcü lamptron fc6 (Power Output: Up to 20w per Channel).Eğer anakartınız desteği varsa anakarta bağlayın (asus ve asrock anakartlarda mevcut).Akasa fc.six'te akasa viper serisi fanlar ile bende yaşadım ama fan gürültüsünden duyulmuyordu çok düşük bir tınıydı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.