Şimdi Ara

MULTIMEDYA NAVİGASYON CİHAZI QASHQAİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
8
Favori
34.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aşağıda listelenmiş cihazlardan hangisini önerirsiniz?
    Yetkili servislerde Necvox ve Extec markadan başkasını takmıyor.

NAVİMEX NAV 9969 HD
    Win CE tabanlı 7 inch 1024x600 çözünürlük 500 MHz işlemci (ARM11), 128 MB Dahili Hafıza (ancak navimexle ilgili yorumlar pek iyi değil)https://www.navimex.com.tr/urunDetay.aspx?urunID=340

Navimex'in android 6.0 ürünüde çıkmış

CYCLONE 10.1 İnCH Android'li DVD ve Multimedya Sistemi
    Bu cihaz hakkında bilgiyi firmasına sordum. web sitesinde bilgi yok.

NECVOX DVA-S 99105 PLUS EDITION
    Piyasada da var ayrıca yetkili servislerde satıyor.
    Win CE tabanlı 7 inch 800*480 Çözünürlük, 512 MB DDR Ramhttp://www.necvox.com.t...LU-MULTIMEDYA_304.html#0

XETEC
    Piyasada satılmıyor. Sadece yetkili servislerde var. http://www.murtas.com.tr/xetec_oefit.html

NAVİMATE
    10,2 inch ekran, 1024×600 çözünürlük, Full Android (Wince + Android değildir, wince + android cihazlar stabil çalışmamaktadır).
    Android 4.4.4 KİT KAT yeni sürüm alabilme, Cortex A9 Çift Çekirdek İşlemci, 1.8 Ghz. hız, 1 Gb. Ram DDR3.
    Kapasitif Multitouch LED ekranhttps://www.n11.com/ses-sistemleri-ve-navigasyon/multimedya-ve-navigasyon/multimedya-sistemleri

NAVİTECH AX-1011R
    10,1 inch ekran, 1024×600 çözünürlük, Android, Android 4.4.4 İşletim Sistemi, 4 Çekirdekli 3188 İşlemci, 1 Gb.DDR3 Ram,https://www.navitech.com.tr/products.asp?id=50&pid=777

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taydin66 -- 3 Kasım 2019; 12:19:4 >

• Bir arkadaşımızın yorumunu paylaşıyorum. number12@

ben navitech nx225r taktırdım ilk aldığımda, çok pişman oldum aldığıma, neyse 2 senedir iyi kötü kullanıyorum, her kış geri görüş kamerası muhakkak arızalanıyor ve değiştiriyor servis. kendi kendine reset atıyor, lcd ekranda ışık sızması var, kaç kere desem de normal olduğunda ısrar ediyorlar. unutmadan ekran dokunmatik değil vurmatik , kısacası o paraların cihazları değil 500 tl ye bulursanız alıp kullanın, bulamazsanız almayın bence.
    yeni serileri çıkmış android 10 inc ekranlı onlara da servis 3000 tl nin üzerinde bir rakam istiyor, o parayı o cihazların da hakkedeceğini düşünmüyorum. şahsi fikrim çinden imkanınız varsa kendiniz getirin daha iyi olacaktır.
  • Buda bir başka arkadaşımızın meşhur CARVOKAL firması ile ilgili yorumu

BENDE CUMARTESI ŞİRİNEVLERE UĞRADIM. 1.250TL FİYAT VERDİ.

MARKASI NE DIYE SORDUM. CARVOCAL BİZİM MARKAMIZ DEDİ.

SES SİSTEMİNDEN MEMNUN DEGILIM. NE YAPABILIRIZ DEDIM.

2 MID TIZ TAKIM. (JBL 6508 GALIBA COK SIKISTIRINCA SOYLEDI) 1 SUBWOOFER(DEVLET SIRRI ACIKLAMIYOR) BIDE ANFI(DEVLET SIRRI) ONERDI BIDE ANDROID TEYP TOPLAMDA 3.250TL YAPARIZ DİYO.

BEN SUBWOOFER ISTEMIYORUM ANFIDE ISTEMIYORUM. SADECE TEYP ILE GUZEL SES ALMAK ISTIYORUM. ÖRNEK DE VERDIM.

ESKIDEN VW KULLANIYORDUM BU AYARDA BASS VE TIZ VERECEK BI SISTEM ISTEDIM. ONLAR FABRIKA CIKISI SISTEM. MID TIZ DEGISTIRSEK BILE OKADAR BASS VERMEZ DIYO. ICIMDEN DEDIMKI KUL YAPIMI HANGI PARCA ISE NE YAPTIYLARSA AYNISI YAPALIM. OLMAZ SUBWOOFER VE ANFI OLMADAN OLMAZ DIYO BASKA BISE DEMIYOR. DEDIM VERDIGIN LISTEDEKI URUNLERIN FIYATINI VE MODEL NOSUNU VER ONADA YANASMIYOR. ALT ALTA YAZIYO RAKAMLARI 3,250TL KREDI KARTI OLURSA FATURA KESIYORUM DIYO ONADA FARK ISTIYOR AMA NE ISTEDIGIDE BELLI DEGIL...

BANA ISIN EHLİ BİRİSİ GİBİ GELMEDİ.

HAFTA ICI UFAK AMFI GELCEK GEL ONU TAKALIM BI BAK KENDI SES SISTEMINLE BEGENIRSIN DIYO. DEDIM ANFININ MARKASI NE. DAHA GELMEDI DIYO.... FIYAT 1000TL

BI DAHA ADIMI MI ATMAM ESNAF INSAN DEGILLER....

PARAYLA LAF ALIYORSUN AGIZLARINDAN....

YAW SUNU ACIKLAMAYADI VW DE 2 TAKIM MID TIZ OLMASI GEREKIR ADAMLAR NASIL YAPMISLAR BU SISTEMI.
    AGZINDA BI LAF FABRIKA CIKISI. SANKI KAPILARI ACIP ICINE BAKSALAR BUHAR OLACAK SISTEM OYLE GIZLI CIA VE FBI PROJESI....

• Bir başka arkadaşımızn multimedya cihazı için aldığı kamera hakkındaki bildirimi: mhrrm07

Çin den getirttiğim HD plaka üstü kamera kullanıyorum. Gece görüntüsü bile orijinal araçların kamerasından güzel gösteriyor. Ekran da HD ekran görüntü ve dokunmatiği çok güzel.

tam linkine ulasamadim, bir yili gecti. Bu olabilir, ya da muadili. Fiyati ve ozellikleri ayniydi. S...

https://m.tr.aliexpress.com/s/item/1695615482.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=1695615482&productSubject=Rear-view-back-reverse-car-camera-cam-for-Nissan-aqshqai-X-trail-Geniss-Citroen-c4-C5&spm=2114.010208.8.66.RXzFX0#autostay

• Diğer Arkadaşlardan Alıntılar
    Alıntı: Anıll

Haklısınız bende yeni skypack aldım aldıktan sonra kesin ekran taktırırım diyodum aracın içine binince normal teyiple konsol uyumu çok hoşuma gitti ve gayet yeterli özellikleri servislede konuştum sorulara cevap verdikçe çok gereksiz olduğunu fark ettim benim için. kamerayı aracı park ederken kualnırmıyım? hiç sanmıyorum ben aynalara bakmadan park etmem park sensörü gayet yeterli ve olması şart bence. Navigasyonu kulanabilirim ama telefonda aynı işi görüyo. android cihazda interneti kulnmam giderken gereksiz. ve döylediğiniz gibi aracı kulanırken tuşlu olmasını çok daha tercih ederim ama iç görünüş olarak aracı çok güzel gösteriyo ona bişey diyemem dediklerinize katılıyorum uzun vadade kesinlikle daha kullanışlı formatları çıkacaktır ama şuan bence gereksiz onun yerine black edition ve üstünde olan jantlardan almak daha mantıklı araca en farklı görünüm kazandıran bu zaten bence

Alıntı: Tribes41
    Aralik sonu aracı alirken bu konuya bende kafa yordum. Servis 2500 istedi. Garantiyi bozmuyormus dışarda yaptirabilirsiniz dediler anca sitedeki arkadaşların genel kanısı ilerde birşey oldugunda serviste yapılmadığı için sorun cikarabilirler. Sizin model tercihiniz ve yaptırmayı düşündüğünüz yer neresi acaba.

Alıntı: @hasanyazkan
    dışarıda aynı teyibi (navigasyon tv internet kitkat gerdörüş kamerası vs 1100 -1600 arası fiyatlara taktırabiliyoken neden servisten alınır bunu anlamıyorum dışarda taktırırsanız garantiden çıkmaz size serviste takılan teyipte navimex bununda garantisi var ve bişey olduğunda servisine gidicek yada orda mudahale edilebiliyosa dışarda taktırdığınız yerde size yardımcı olucak ilk alırken pazarlıkla taktırsanız yakın fiyatlara mantıklı olabilir. Bence dışarda aratırıp taktırın derim istanbulda oturan arkadaşlara taktırbilceği yerde önerebilirim 2 hafta önce sorduğumda 1100le 1600 arası biçok seçenek vardı aklınızda bulunsun
    Alıntı: anıll
    Ben beylikdüzünde oturuyorum 12 yıldır tesisattı teyipte tek bir ustaya gittim birkere sorun yaşamadım sorun çıksa direk ücretsiz kendi halleder yapabilceği bişeyse ve arabaya gram zarar vermedi bugüne kadar ilk aracım astraydı ekran taktırdım sonra bmw 3 20 ci aracıma içten çıkan ekranlardan taktırdım mercedes c180di qashqaiden önceki aracım tesisat yaptırdım qashqai alalı 2 hafta oldu aldığım gibbi direk aradım zaten neler yapabilriz diye fakat içindeki teyipte ihtiyaçlarımı karşılıyo sıkılana kadar kulanmaya karar verdim arkadaşımın qashqaisinede teknaydı onunki ekran ve tesisat yaptı midine basına kadar ve çok memnun kaldı buarada bencede qashqailerin ses tesisatı kötü hiç beğenmedim bukadar kötü olcağınıda hiç düşünmezdim visialarınki dahada düşük bildiğim kadarıyla onlarınkini hiç düşünemiyorum. Benim ustam büyükçekmecede yolunuz düşerse atarım numarasınıda size numarayı anıldan aldım derseniz ona göre fiyat verir elinden gelenide yapar cng sound ismi kesin memnun kalırsınız

bukadar uzun yazmamın sebebi aklınıza başka bişey gelmesin diye kimsenin reklamını yapmak istemem amaç birbirimize YARDIMCI OLMAK.

• Mesajları okudum, konu için teşekkür ederim böyle bir şey lazımdı. Bende alınca burdan bilgi paylaşırım tecrübe olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ESKİ MESAJIMI GELEN YANITI İLE BERABER AŞAĞIYA EKLİYORUM..

hayırlısı olsun iyi günlerde kullanın. ben de skypack alırken 19'' jant istemediğim için navigasyondan vazgeçmek zorunda kalmıştım.
    o zamanlar android özelliği olmayan cihazı 2.300tl ye takıyordu servis. ancak ben android özellikli olanı 1.450tl ye dışarıdan aldım.
    özellikle yandex vb programların anlık trafik durumunu sürekli kullanıyorum bu yüzden internet destekli olması önemli idi.
    kullandığım cihazda memnun olmadığım noktaların servisin taktığı modelde olup olmadığını merak ediyorum.

1. aracı montajdan sonra almaya gittiğimde mikrofon montajını görünce kan beynime sıçramıştı.
    meğer cihaz aracın kendi mikrofon sitemini değil harici bir yapıştırma mikrofon kullanıyor ve ses performansı berbat.
    (iç mekan aydınlatmasının ordaki mikrofon yerine sürücü tarafındaki güneşliğin yanına hat çekip mikrofon yapıştırmışlar)
    sadece duran trafikte kullanılabilir. yolda giderken ne ses duyuluyor ne de karşıdaki sizi anlıyor. aracın gayet düzgün tesisatı
    varken böyle bir ahmaklık nasıl olur hala anlamış değilim. benim için çok önemli bir donanımı verimli kullanamıyorum.
    2. mevcut İgo programı berbat. default olarak başlayan program ayarları ile kullanmak imkansız. ayarları kişiselleştirip
    kullanıcı profili atadıktan 2-3 gün sonra tekrar eski haline geliyor. kaç kez götürdüm telefon ettim sonuç hep aynı. "cihaz açık iken aracı kapatmayın vs" dediler
    en sonunda bıktım ve şimdi sadece internet üzerinden yandex ve bazen de google haritaları kullanıyorum.
    3. radyo çekim kalitesi kötü.
    4. ekran hassasiyeti vasat. arada kitleniyor.
    5. mevcut usb girişi kullanılmıyor. onun yerine torpidoya kablo uzatmışlar onu kullanabiliyorsunuz.
    6. orjinaldeki bt radyo özelliği kullanılamıyor.
    bunun dışında google.aps.com durduruldu mesajı alıyorum ve cihazı tekrar reboot edip tüm ayarları tüm programları indirip yeniden kurmak zorunda kalıyorum.
    hadi bu belki benden veya indirdiğim programlardan kaynaklanıyor diyelim ama araca özel üretilen bir cihazın araca uyumlu olmasını beklerdim.
    merak ettiğim; yukarıda bahsettiğim durumlar sizde nasıl? umarım daha iyidir.

Bu mesajda bahsedilenler: @wtasarim Bağlı Mesajı Gör

Teşekkürler.
    1- Cihazın ekranının sol üst köşesinde kendi microfonu var. Ufak 1mm lik bir delik. Microfondan memnun kaldım. hiçbiryere yapıştırma bir parçası bulunmuyor.
    2- igo üzerinde geliyor fakat şu ana kadar hiç kullanmadım. Malum trafik göstermesi sebebiyle sürekli yandex kullanıyorum
    3- Radyo kalitesi orjinalden bi tık daha iyi gibi geldi bana.
    4- Ekran hassasiyeti olayına çok şaşırdım. Beklentilerimin çok üstünde çıktı. iphone telefon kadar hassas diyebilirim. aynı şeye iki defa dokunduğum olmadı ve hiçbir baskı yapmanıza gerek yok. Sadece dokunun yeter. sürekli oynadıgım halde şu ana kadar hiç kitlenmedi.
    5- cihazın üstünde micro SD kart girişi var. Kolçaktaki gözde olan usb yi tanıyor. bunların yanında yine torpidoya gelen 2 adet USB girişide mevcut.
    6- cihaz araçla tam uyumlu bt radyodan göstergedeki bilgilere kadar herşey birebir uyumlu şekilde çalışıyor.
    Cihaz yeni oldugu için internette videosunu bulamadım. ilk fırsatta bir video çekip paylaşırım

• keus35 K kullanıcısına yanıt
    Merhaba sizin kullandığınız cihazın tam model adı nedir?

• taydin66 T kullanıcısına yanıt
    8 inç Navimex Android.
  • quote:

Orijinalden alıntı: keus35

8 inç Navimex Android.

Siz yukarıda yazdığınız sıkıntıları bu cihaz damı yaşadınız? Yada tavsiyeniz olan bir cihaz var mı?

evet. tavsiye edebileceğim bir cihaz henüz yok.
    yazılımsal sorunları artık takmıyorum ancak aracın gayet güzel çalışan BT araç
    kiti dururken hem para verip hem de benim için en önemli donanımı kullanamamak çok sinir bozucu geldi.
    en büyük artısı geri görüş kamerası, biraz da şık görünümü.
    babamın astra J aracına da taktırmak istiyorum. ancak kafama yatan bir model bulamadım.
    mutlaka taktırmadan önce iyice yerinde kurcalayarak deneyeceğim.
  • takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: keus35

evet. tavsiye edebileceğim bir cihaz henüz yok.
    yazılımsal sorunları artık takmıyorum ancak aracın gayet güzel çalışan BT araç
    kiti dururken hem para verip hem de benim için en önemli donanımı kullanamamak çok sinir bozucu geldi.
    en büyük artısı geri görüş kamerası, biraz da şık görünümü.
    babamın astra J aracına da taktırmak istiyorum. ancak kafama yatan bir model bulamadım.
    mutlaka taktırmadan önce iyice yerinde kurcalayarak deneyeceğim.

Sizin yazdığınız sorunların altına bir başka arkadaşda bu markayla ilgili memnun olduğunu yazmış bu yüzfen benim kafam karıştı...

aşağıdaki yorum wtasarim nickli arkadaşa ait. kendisi nissan servisinde en büyük ekranlı
    sanırım 10 inç android cihaz taktırmış. aynısı değil.

Ardaşlar Selamlar...
    2012 den bu yana qashqai kullanıcısı olarak son 1 yıldır otomatik olması açısından değiştirmeyi düşündüğüm aracımı nihayet yeniledik.
    İş geregi istanbulda olduğum için malum manual ciddi anlamda zorluyor. Aslında platinum istiyordum jant lar için fakat herkez şikayetci olduğu için skypack aldım.
    Asıl bahsetmek istedigim araç değil tabi.

Nissan da taktıkları navigasyon çok iyi olmadığı için farklı markalar bakıyordum fakat Nissan a yeni gelen cihaz beklentilerimin çok üstüne çıktı.
    Manual ses açma dügmelerinide iptal ederek oldukça büyük bir ekran yapmışlar. Cihazda bildiginiz android çalışıyor. whatsapp dan maillerinize kadar herşeyi takip edebiliyorsunuz. Birçok video formatını çalıştırıyor ve oldukça hızlı. Geri görüş kamerası tam ekran çalışıyor. Dokunmatik oldukça hassas. Telefonun ekranını cihaza aktarmanız mümkün. Multimedya sistemi taktırmak isteyen varsa hiç düşünmeden alsın derim. Hem özellik olarak çok güzel hemde aracın iç havasını oldukça değiştiriyor.

Not: Sakın ürünün satıcısı veya reklamını yapıyor olarak değerlendirmeyin. Çok begendigim için multimedya sistem düşünen arkadaşlara bilgi olsun diye paylaşıyorum.

Birkaçda resim paylaşalım

• kopyala yapıştır ile çok anlaşılır olmayabilir. 2014 NISSAN QASHQAİ başlıklı
    konuda 30.09.2016 tarihlerinden itibaren yer alıyor ayrıntılı şekilde.
  • keus35 K kullanıcısına yanıt
    Acaba bu 10,2 inch cihazın marka modeli deydi ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: taydin66

Acaba bu 10,2 inch cihazın marka modeli deydi ki?

Bu cihazın markası büyük ihtimalle NAvitech AX-1011R
  • ALINTI: February den

Merhaba

Aracını yeni alan arkadaşların multimedia cihazı hakkında fikir babında yardıma ihtiyaçları olduğunu gördüm.

Sky Pack 1.6 DCI X-tronic sahibiyim (Ağustos 2014 teslimli)

J11 kasaya multimedia cihazını (Android 4.2.2 – 1 GB Ram – 8 GB Rom – Capasitive ekran) Çin’den alıp ilk montaj yaptıranlardan biriyim ve o günden bugüne memnuniyetle de kullanıyorum. 2014 ve 2015 yıllarında forumda cihazlar ile ilgili oldukça detaylı paylaşımlarım oldu. Satın alırken nelere dikkat edilmesi gerekir? Resistive ekran nedir? Capasitive ekran nedir? Canbus nedir, ne işe yarar? WinCE yazılımı ile Android yazılımı arasındaki farklar nedir? Vesaire vesaire. Kullandığım cihazın videolarını o günlerde youtube a yüklemiştim.

Araç multimedia cihazlarında marka diye bir şey söz konusu değildir. Çin’de cihazlar gövde ve çerçeve olarak ayrı ayrı üretilirler. Güncel gövdeler bir kısım görsellikleri dışında aynıdır. Çerçeve ise araca göre üretilip gövdeye montaj yapılır ve cihaz o araç için special hale gelir.
    Navimex navitech vesaire diye bir marka yoktur. Çin’de üretim yaptırıp çerçevenin önüne beyaz boya ile firma isimlerini yazdırırlar. Marka ismi değil firma ismidir. Keza ben aracı aldığımda Türkiye’de henüz android cihaz yok denecek kadar azdı ve sadece Boson adı altında bir firma satıyordu. Cihazı o gün için 3000 TL den satıyordu. O günlerde TR deki firmalar ve yetkili servisler WinCE yazılım tabanlı ve Resistive ekranlı cihazları müşterilere afedersiniz kakalamaya çalışıyorlardı, hem de eski teknolojiyi oldukça yüksek bedelden. Boson firmasının sattığı cihazı Çin’li Newsmy firması üretiyordu ve Aliexpress perakende satış fiyatı o günlerde 400 Dolardı ve TL karşılığı ise 900-1000 Lira civarlarındaydı. Ben bu konuyu o günlerde linkleri ile beraber forumda yazdığımda Boson firma yetkilisi foruma geldi. Kendilerine özetle şunu yazmıştım forumda, 1000 Liralık cihazı 3000 Liraya satmayın, alış fiyatınıza makul kar ilave edin ve insanlar gelip sizden alsın.

Özellikleri ile güncel olan iki adet cihaz linkini örnek olması için aşağıya ekliyorum. Günümüzde 2 GB Ram, 16 GB Rom (Dahili Bellek) ve Android 6.0 Marshmallow vesaire özelliklerini içeren cihazlar var artık. Satın alacağınız cihazı aşağıdaki cihazlara göre fiyat-güncellik/özellik çerçevesinde kıyaslayıp satın alınız. Geri görüş kamerasında da CMOS değil CCD sensörlü olan kamerayı satın alın.

ÖRNEK-1

https://tr.aliexpress.com/item/Ownice-C500-8-Inch-Android-6-0-Car-DVD-Multimedia-Radio-Stereo-Player-for-Nissan-Qashqai/32788328460.html?spm=2114.13010308.0.0.zrWebD&aff_platform=aaf&cpt=1490337528199&sk=UF3MV7ba&aff_trace_key=3c7cdeafea1e4a11a02afca9b0089017-1490337528199-09127-UF3MV7ba

ÖRNEK-2

https://tr.aliexpress.com/item/8-Quad-Core-2GB-RAM-16GB-ROM-4G-LTE-SIM-WIFI-Android-6-0-Car-DVD/32787573304.html?spm=2114.13010308.0.0.zrWebD&aff_platform=aaf&cpt=1490337537644&sk=UF3MV7ba&aff_trace_key=eea41c54ee6844568226e101e4223edb-1490337537644-00561-UF3MV7ba

• nissan qq 2016 tekna aracıma ekran ve geri görüş kamerası taktırmak istiyorum güncel fiyat bilgisi benle paylaşırsanız sevinirim ona göre değerlendirme yapmak istiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: sekobaba

nissan qq 2016 tekna aracıma ekran ve geri görüş kamerası taktırmak istiyorum güncel fiyat bilgisi benle paylaşırsanız sevinirim ona göre değerlendirme yapmak istiyorum

Hangi marka olursa oldun şu an android 5.1.1 vetsiyonu piyasada var. Fiyatatı 1250"tl... maalesef son güncel versiyonu bulamadım. Şu an son versiyon 6. 1,. dir

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.