Şimdi Ara

Nissan NOTE (96. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.217
Cevap
55
Favori
800.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaşasın 95 oktan sen çok yaşa.Arızasız 51500. km,nice yollara seninle devam.
  • 2000 d/dk civarında kullandım.
  • merhaba arkadaşlar ;
    ben şubat 2010 da 0 nissan note 1.5 dizel visa aldım. Donanım özelliklerinde ön yolcu koltuğu altında saklama gözü olduğu yazıyor ama yok .merkeze meil.attım o modellerde yok dediler .bu konuda bilgisi olanlar varmı.
    ikinci olarak note ler için aksesuar bulamadım servisde 3-4 parca var o da çok pahalı. bana bağaş içi plastik koruma ,kokusus kavcuk paspas, kapı eşik koruması, rüzgarlık, bağaj kapağı koruma cıtaları, kapı kolu iç korumaları , far çerceveleri , sis farları , kol dayama konsolu lazım. bu aksesuarlardan temin eden varsa adres ve aldığı fiyatları yazarsa sevinirim. yan sanayi de olabilir ama noteye uygun olmalı.
  • Koltuk altındaki göz sadece Tekna modellerinde bulunur.
  • geçenlerde note için deneme sürüşü yaptım... 4 aydır araç araştırması yapan(her sınıftan üstelik) biri olarak konuşuyorum...keşke fren de koysalardı araca:)))) yahu inanamazsınız freni tutmuyor..bu aracın freni ayarsız mkı dedim satış elemanına..hayır dedi... bu mudur dedim fren, budur dedi...aynen bu şekilde konuştuk yani..araba durmuyor arkadaşlar..ayağa kalkacam neredeyse fren pedalinin üstüne çıkacağım neredeyse süspansiyonlar güzel..iç mekan kalitesi ortanın altı..1.5 dizel motor orta kıvam yeterlilikte..herkese selam
  • Zaten biz Note kullanıcıları fren tutmadığı için sürekli önümüzdeki araca çarpıyoruz.
  • Güzel fren arıyorsanız tavsiyem Palio. Kazık gibi,zank diye çakıyor arabayı olduğu yere. Ben Note'de durmak için battaniye bulunduruyorum,olmadı takoz atıyorum.Takoz da durduramazsa size çapa atmayı öneririm.
  • sayın ukubat ; note 1.5 visa model için nissan resmi sitesinde donanım özelliklerinde koltuk altında göz olduğu yazıyor. Yoksa donanım özelliklerinden kaldırmaları gerekmez mi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erolo33 -- 24 Mart 2010; 23:07:36 >
  • freni kötü arkadalar..iç malzeme de kaliteli değil..çok araba baktım 3 aydır...tecrübeyle sabit yani
  • HERKESE MERHABA,
    2 YILDIR NOTE DİZEL KULLANIYORUM.HERGÜN ORTALAMA 30 KM ŞEHİR İÇİ ( MALTEPE-KADIKÖY AKŞAM TERSİ İSTİKAMET ) YOL KATETMEKTEYİM.ARADA BİR DE ŞİLEYE KAÇARIM AÇIKÇASI.

YOL BİLGİSAYARI ORTALAMA TÜKETİMİ 4,8 YAZIYOR.FİZİKSEL ÖLÇÜMLERİM İSE 36 LİTRE TÜKETİMDE 650 KM YAPIYORUM ŞEHİR İÇİNDE.

ŞEHİR DIŞINDA İSE YOL BİLGİSAYARI 4,2 YAZIYOR. 36 LT İLE RAHATLIKLA 750-800 KM YAPIYORUM.

DİZEL KULLANAN ARKADAŞLAR;
    BU RAKAMLARI AŞAN ARKADAŞLAR VAR MI ACABA?

YANITLARSANIZ SEVİNİRİM...
  • SAyın erolo Nissna'ın web sitesine baktım dediğinizde haklısınız. Oraya saklama gözü var diye yazmışlar ama Visia'larda yok. Yanlışlıkla yazılmış olabilir. Düzeltmeleri lazım.
  • Merhaba arkadaşlar ben sitenize yeni üye oldum.Tam bir note hayranıyım desem yalan olmaz.Arabam 1.4 visia note 2007 model.Siyah rengi arabalarda sevmezdim ama note da çok güzel duruyor.1.4 motor note kullanıcı yorumlarına pek rastlamadım ama ben çok memnunum.Alırkende hiç şüphe duymadım.Uzun yolda ve şehir içinde gayet doyurucu.Ankara tatvan arası 1200 km hiç kontak kapatmadan geldim.Ne bel ağrısı ne sırt ağrısı ne yorgunluk hissetmedim.5 büyük 2 çocuk (12 ve 8 ) yaşlarında 1200 km yol yaptık yolcularda yorgun değillerdi.Bu haliyle doğu yollarında 1.4 motorla 170-180 km hızada çok rahat ulaştım.Severek ve beğenerek kullanıyorum.Tam bir aile ve kendini genç hisseden kişiler için yapılmış.1.4 ile ilgili sorularınızı bekliyorum.İyi günler dileğiyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: drakyuz

freni kötü arkadalar..iç malzeme de kaliteli değil..çok araba baktım 3 aydır...tecrübeyle sabit yani

Fren pedalının dozlamasına alıştığınızda, aracın frenleri gayet güvenlidir.

http://www.hurriyetoto.com.tr/oto/otoyasam/testdetay.php?cid=10266&dt=0

Burada dizel versiyonun test verileri var, inceleyiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: celiker13

YOL BİLGİSAYARI ORTALAMA TÜKETİMİ 4,8 YAZIYOR.FİZİKSEL ÖLÇÜMLERİM İSE 36 LİTRE TÜKETİMDE 650 KM YAPIYORUM ŞEHİR İÇİNDE.

ŞEHİR DIŞINDA İSE YOL BİLGİSAYARI 4,2 YAZIYOR. 36 LT İLE RAHATLIKLA 750-800 KM YAPIYORUM.

DİZEL KULLANAN ARKADAŞLAR;
    BU RAKAMLARI AŞAN ARKADAŞLAR VAR MI ACABA?

Benim Kullanim degerlerim de neredeyse sizinki ile ayni. Ben de her gun maltepe-kartal arasi sahilden gider gelirim. Git gel toplamda 44 km yol yaparim ortalama. Tuketim degeri 5.2 ortalama. Bir depo ile 650 km ediyor asagi yukari. Sehir disinda 3.9 da gordum. ama 4,2 genelde. o zamanda sizin ki gibi 750-800 km yapiyorum.
  • dbzfan tşk.yanıtın için.

aracım aralık ayında 3 yaşını doldurup nissanın garantisi kapsamından çıktığında,chiptuning uygulaması yaptıracam.forumda sadece bir tek arkadaştan okudum chiptuning deneyimlerini.

güçlenen motor daha az yorulur ziyadesiyle, aynı kullanım performansı ile chiptuning sonrası daha az yakar düşüncesindeyim.

deneyim sahibi arkadaşların paylaşımları rica olunur.

chiptuning ne getirir,ne götürür?

tşk...
  • selamlar herkese,
    aracında lastik değişimine giden oldu mu acaba?
    olduysa aldığınız model ve fiyatlar nedir acaba?
    şimdiden teşekkürler.
    1.6 visia benzin için.
  • arkadaşlar
    alışveriş yaptığınız veya bildiğiniz nissan note aksesuarı bulunan ve satan internet alışveriş sitesi varmı? varsa yazabilirmisiniz veya meil atabilirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erginbay

selamlar herkese,
    aracında lastik değişimine giden oldu mu acaba?
    olduysa aldığınız model ve fiyatlar nedir acaba?
    şimdiden teşekkürler.
    1.6 visia benzin için.

toyo aldım
    toyo pxcf1

http://www.tyrereviews.co.uk/images/tyres/proxesCF1.JPG

185/60/15 ebadında aldım zaten kış lastiğimde o ebttaydı, 115 tl adet fiyatı.
    ses yol tutuş çok değişti bir anda.
    tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erolo33

arkadaşlar
    alışveriş yaptığınız veya bildiğiniz nissan note aksesuarı bulunan ve satan internet alışveriş sitesi varmı? varsa yazabilirmisiniz veya meil atabilirseniz sevinirim.

ozellikle nissan note icin degil ama gecen gun ben de arastirirken soyle bir site buldum. sonra farkettim ki dukkanlari da evime yakinmis bizzat gidip gordum. Akla gelebilecek her turlu aksesuar ve tuning malzemesi satiyorlar. www eliftuning com (umarim firma adi vermem sorun olmuyordur forumda) buradan kor noktasi aynasi aldim iki tane minik. yakin zamanda da silecek almayi dusunuyorum.

chiptuning dusunenler icin de burada aracin yaziliminda oynama yapmadan tuning yapip aracin beygir gucu ve tork unu arttiran bir aparat satiyorlar. alip takmasi cok kolaymis. 5 dk da kendinizin bile takabilecegi bir parca. buyuklugu kibrit kutusu ile sigara paketi arasi. fiyati 550-600 TL arasi.
    Ornek olarak 85 beygir 200 tork araci (note 1.5 dci) 95 beygir 240 tork a yukseltiyormus.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dbzfan -- 27 Nisan 2010; 14:43:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dbzfan

quote:

Orijinalden alıntı: erolo33

arkadaşlar

ozellikle nissan note icin degil ama gecen gun ben de arastirirken soyle bir site buldum. sonra farkettim ki dukkanlari da evime yakinmis bizzat gidip gordum. Akla gelebilecek her turlu aksesuar ve tuning malzemesi satiyorlar. www eliftuning com (umarim firma adi vermem sorun olmuyordur forumda) buradan kor noktasi aynasi aldim iki tane minik. yakin zamanda da silecek almayi dusunuyorum.

chiptuning dusunenler icin de burada aracin yaziliminda oynama yapmadan tuning yapip aracin beygir gucu ve tork unu arttiran bir aparat satiyorlar. alip takmasi cok kolaymis. 5 dk da kendinizin bile takabilecegi bir parca. buyuklugu kibrit kutusu ile sigara paketi arasi. fiyati 550-600 TL arasi.
    Ornek olarak 85 beygir 200 tork araci (note 1.5 dci) 95 beygir 240 tork a yukseltiyormus.

Arkadaşlar benim çok yakın bi arkadaşım bu chiptunning işleriyle uğraşıyor. yalnız böle parça takmak değiştirmek filan yok. Yaptıkları iş sanırım italya bağlantılı. Değerleri ve parayı oraya havale ettikten sonra onlarda yazılımı gönderiyolar. İlk başta orj. yazılımda yedekleniyor tabiki. %35 güç artışı bu değere emnim. Sanırım %20 de yakıt tasarrufu sağlıyordu. (20 de olabilir 25 de) Benim amca oğlunun arabasına yaptılar gerçektende araç daha güçlü oldu ama daha az yakmaya başladı. Yakıt değerini: aracı ilk teslim ederken depo fulleniyor. Araç teslim edildikten sonra tekrar fullenip 50-60 km yol yapılıp tekrar doldurularak yapıyorlar. Adamlar TIR lara kamyonlarada bu sistemi uygulayabiliyorlar. Binek araçlara 500 TL gibi bi ücret karşılığı yapıyolardı sanırım. Beyinde bi farklılık yapıyolar ama servis durumu çakmıyor . Amca oğlunun arabasında özellikle denedik.

• 
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.