Şimdi Ara

NİSSAN MICRA CLUB (275. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
6.494
Cevap
103
Favori
880.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 273274275276277
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2004 - 2006 arası modellerde davlumbaz yoktu ondan sonra takmaya başladılar güncel kasa çıkana kadar, ben servisten temin edip 2004 modele takmıştım. Belki aynı davlumbaz yenilere de uya bilir yada uydurulabilir eğer bulunabilirse artık. Eğer bulamasaydım kendim kauçuktan yapmayı düşünüyordum, eğer eliniz yatkınsa sizde bir şeyler yapabilirsiniz.
  • Selamlar

2004 micra visia m var. Sabahları çalışmamaya başladı. Çok uzun marşla çalışıyor. Sonra gün içinde sıkıntı yok. Kışın gece oluyo. Hava 4-5 derecenin altına düşmesse sıkıntı yok. Lpgli aracım. 1 haftadır sanayideyim sonuç alamadım. Servise götürücem ama kafaya taktım bulamadım sıkıntıyı. Daha önce yaşayan ya da fikri olan var mıdır ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mşah kullanıcısına yanıt
    bi araştırayım insallah bir çozum bulunur.
    Bir şeyler bulursam burada paylaşırım.
  • erdem181 E kullanıcısına yanıt
    Çeki demiri kapağı: http://www.otoparcasitesi.com/catalog/product_info.php/cPath/697_793_1461/products_id/9475
  • quote:

Orijinalden alıntı: mşah

http://www.parcafilosu.com/orjinal-yan-sanayi/nissan-micra-1-2-benzin-manuel/arka-davlumbaz-sag/?StokKategoriNo=10031203&stokPaketId=2211

mşah slm.
    bu gönderdiğin linkteki yere baktım.Yarın bi arayıp soracağım bakalım 2016 model micra ya olacak mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpii1982 -- 23 Ocak 2017; 23:43:32 >
  • Merhaba, bu hafta yeni aldığım nissan micra 1.2 street CVT için teslim almadan önce takılsın diye Düzce bayisine karter koruma sordum ama bizim parça listemizde yok dedi. karter koruma demiri veya plastiği nereden hangi servisten nasıl temin edilebilir? kullanan, taktıran var mı ?
  • arkee nickli arkadaş da yazmış ama kapı kolundaki anahtarsız açma butonu lazım bana da buton sağlam duruyor ama
    açmıyor eletrikçi pek anlamadı ama swict in komple oldugunu söyledi ve komple kaportacıya döşemeyi söktürmek gerek diyor var mı böyle birşeyle karşılaşan çözüm bulan ? bagajdaki butonun lastiği yok kendisi de çalışmıyor.

bir diğer problemim de 1 aydır sileceklerim kendiliğnden çalışıyor off konumdayken arabayı çalıştırdığımda çalışmaya başlıyor sensörün arızalı olabileceğini düşünüp sensörün soketini söktük dikiz aynasınn altından
    yine olmadı su birikintisinden falan geçince yağmur yagınca arabayı çalıştırdığımda çalışıyor devamlı kontak açıkken çalışmıyor marşa basınca başlıyor..
    sinyal verdiğimde duruyor birde arka sileceğe devamlı su püskürttüğümde duruyor
    elektrikçi sürücü tarafından su aldığını düşünüyor aracın biraz ıslaklık vardı ve yine komple tekeri davlumbazı kaportacıya söktürtüp bakacak hatta sol farın altında beyin gibi birşey oldugunu onn içinde tamponu söktürecek bayaa iş çıkacak başımıza varsa bir fikri olan paylaşırsa sevinirim
    sol taraftan su birikintisi vs. girince çalışmaa başlıyor...
    2004 1.2tekna 113.000km
    davlumbazda çatlak vs. görünmüyor

• BiLEN_1907 kullanıcısına yanıt
    :) ÇOK GEÇ CEVAP OLUCAK AMA ŞİMDİ GÖRDÜM.
    kimse kullanmadığından yazıyorum siz cevabı çoktan bulmuşsunuzdur. diğerlerine örnek olsun.
    klima aynı zamanda havayı kuruttuğu için motor sıcak ya da soğuk olsun farketmez camdaki buğuyu çözer.
    hiç camı içten silmeye, beklemeye gerek kalmadan bi iki dakika içinde klima açık, hava yönü camlar olmak üzere beklerseniz ya da yolculuk esnasında kullanırsanız bütün buğular çözülür.
  • efe_yakub E kullanıcısına yanıt
    Bizde de 2012 micra punch cvt var 25000 km' de. Hava filtresi kapağı tam oturmamışsa motor sesi çok artıyor. Merakımdan söküp temizlemiştim, yerine ilkin oturmamıştı. Bildiğin motor içerde çalışıyordu. Ama aracın içeri yol ve motor sesini biraz fazla aldığı gerçek. Direksiyon çok hafiftir. Ön lastik havalarını kontrol etmekte fayda var. Sıcak havada ayarlanmış lastik basıncı, dış ortam sıcaklığı eksilere düştüğünde ciddi azalabilir. Lastik basıncı direksiyonu çok etkiliyor. Frenler bir sonraki makyajlı kasada daha hassas. Küçük dokunuşlara tepki vermiyor. Kazık fren için ciddi sert basacaksınız. Ne kadar fiyat aldınız araca?

• Arkadaşlar slm

Bu haftasonu İstanbul izmir uzun yol yaptım.Maalesef aracım 1000 km yi geçti.
    Yakıt değerim hız sabitleyerek 95 km/H ile yol bilgisayarı 5.3 verdi.
    Bana göre biraz yüksek ama daha da düşeceğini umuyorum.
    Yolculuktan keyif aldım şahsen yol sesi çok fazla beni rahatsız etmedi.
    yol tutuşu da gayet güzel bence.
    süspansiyonlar sert ama ona da yapabileceğim şu an için bir şey yok.belki ileride lastik değişirse düzelir.

Ayrıca İzmir de maalesef dangalagın biri sol arka tamponuma galiba park yerinden çıkarken sürtmüş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: recato

arkee nickli arkadaş da yazmış ama kapı kolundaki anahtarsız açma butonu lazım bana da buton sağlam duruyor ama
    açmıyor eletrikçi pek anlamadı ama swict in komple oldugunu söyledi ve komple kaportacıya döşemeyi söktürmek gerek diyor var mı böyle birşeyle karşılaşan çözüm bulan ? bagajdaki butonun lastiği yok kendisi de çalışmıyor.

bir diğer problemim de 1 aydır sileceklerim kendiliğnden çalışıyor off konumdayken arabayı çalıştırdığımda çalışmaya başlıyor sensörün arızalı olabileceğini düşünüp sensörün soketini söktük dikiz aynasınn altından
    yine olmadı su birikintisinden falan geçince yağmur yagınca arabayı çalıştırdığımda çalışıyor devamlı kontak açıkken çalışmıyor marşa basınca başlıyor..
    sinyal verdiğimde duruyor birde arka sileceğe devamlı su püskürttüğümde duruyor
    elektrikçi sürücü tarafından su aldığını düşünüyor aracın biraz ıslaklık vardı ve yine komple tekeri davlumbazı kaportacıya söktürtüp bakacak hatta sol farın altında beyin gibi birşey oldugunu onn içinde tamponu söktürecek bayaa iş çıkacak başımıza varsa bir fikri olan paylaşırsa sevinirim
    sol taraftan su birikintisi vs. girince çalışmaa başlıyor...
    2004 1.2tekna 113.000km
    davlumbazda çatlak vs. görünmüyor

Benim de sürücü kapısı anahtarsız açma butonu çalışmıyor,yolcu kapısı ve bagajda sorun yok,anlayan arkadaşlar yardım ederse iyi olur :)

• erdem181 E kullanıcısına yanıt
    butonun üzerindeki kapak çıkıyor altında anahtar yuvası var, gözle kontrol edin belki tozlanmıştır yada kopukluk vardır, kolonya ile butonun olduğu kısmı yıkayın, temizleyin belki işe yarar.
  • Merhaba Arkadaşlar,

kardeşimde 2014 micra var, son 1 yıl içinde 3 defa lastik basınç sensörü hata verdi ve lastiklere hava bastık, anlayamadığım bu sensör nasıl çalışıyor, hava bastıktan sonra "set" lememiz gerekiyormu, neye göre algılıyor? yardımcı olabilir misiniz?

teşekkürler.
  • Selamlar arkadaşlar ,

Micra 2004 otomatik için 120.000 bakım yaptıracağım , motor yağı hangisini kaç lt ve ayrıca otomatik vites için şanzıman yağı hangisinden ne miktarda önerirsiniz?
    Filtre seti öneriniz var mı?
  • iamalegend kullanıcısına yanıt
    Basınçlar ayarlandıktan sonra set etmeniz gerekiyor. Sensör iki çeşit oluyor lastiğin içinde alıcısı olanlar ve ABS sens. ile çalışanlar, Micra'da hangisi var bilmiyorum ama eğer lastiğin hava basıncını göstermiyorsa sadece uyarı veriyorsa ABS li sistem kullanılıyor demektir.
  • philosopherx kullanıcısına yanıt
    Motor yağ olarak ben Petronas 5-40 kullandım ( karter 3,5 lt alıyor ). Şanzıman yağını bilmiyorum en iyisi servisten temin edin. Filtreleri MAN kullandım ama hava filtresi orijinali olursa daha iyi çünkü yağlı tip yan sanayiler kuru tip, kuru olanı 5000 km de bir değiştirmeniz gerekiyor ama yağlı olan toz tutma özelliği daha iyi olduğu için 10-15 bin gidiyor.
  • Arkadaşlar 2005 1.2 Tekna micram var,aracım çalışmıyor tık yok araçta,aküsünü değiştirdim ama yine aynı sorun devam ediyor oto elektrikçiye gösterdim marş motorundan dedi büyük ihtimal marş motorunun kömürleri bitik olduğunu tahmini masrafın 150-200 tl çıkabileceğini söyledi;

1-İstanbul avrupa yakasında bizim araçlardan anlayan önerebiliceğiniz yer var mı ?

2-Bu arızayı daha uyguna yapabilecek tavsiye edebileceğiniz yerler var mıdır ?

• mşah kullanıcısına yanıt
    Peki nerden set ediyoruz?

• iamalegend kullanıcısına yanıt
    Eğer daha önce SET ettiğiniz ayarı biliyorsanız ve buna göre hava basıyorsanız gerek yok ama diyelim 32 PS ye set edilmiş siz 30 PS basıyorsanız hava sıcaklığından dolayı 1-2 barlık basınç değişiklikleri olur o yüzden basınç 29 düşünce uyarı verir bu durum lastiğin içinde sesnsörlüler için geçerli. ABS ile çalışan sistemler biraz kafasına göre çalışıyor ama bildiğim kadarıyla onlarda her uyarıdan ve basınç ayarından sonra SET edilmesi gerekiyor.Sebebi lastik onarımının giderilip giderilmediğini teyit etmek için.
  • 
Sayfa: önceki 273274275276277
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.