Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (933. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 931932933934935
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: volverin33

Genelde keçelerden kaçırır. Keçe değişimi 150 tl civarıdır. Hidrolik direksiyon tamircilerine direk götür aracını. Daha ucuza halledersein
    Hem direksiyon kutusunu sökerken ve geri takarken tamirciler hata yapabilir.İşi erbabına teslim et.

Çok teşekkür ederim cumartesi hidrolik direksiyoncuya götüreceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selam arkadaşlar...
    arabama bu linkteki mp3 aparatından almak istiyorum
    http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/nissan-almera-usb-sd-aux-aparati-1995-2010-125699302?gclid=COO0xJGPwMECFa7KtAodaBoAqg&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

yalnız cd çalar kadar kaliteli ses verirmi merak ediyorum. ayrıca direksiyon kumadasını kullanabileceğimiz söyleniyor. doğrumudur bilemedim.
    Kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmi ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi designerst83 -- 22 Ekim 2014; 15:34:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: designerst83

selam arkadaşlar...
    http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/nissan-almera-usb-sd-aux-aparati-1995-2010-125699302?gclid=COO0xJGPwMECFa7KtAodaBoAqg&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

yalnız cd çalar kadar kaliteli ses verirmi merak ediyorum. ayrıca direksiyon kumadasını kullanabileceğimiz söyleniyor. doğrumudur bilemedim.

elbette direksiyon kumandasını ve normal orta konsoldaki tuş takımı ve bilgi ekranını bile kullanabilirsiniz. Ses kalitesi ise bozulmaz aksine biraz daha iyi daha net bile olabilir. Sonuçta CD optik okuma ile çalışıyor USB doğrudan veri alışverişi yaparak dosya veri okuyarak çalışıyor. CD ler zamanla kalitesini bozuyor net ses özelliğini yitiriyor... Ayrıca sesi bu aparat vermiyor tamamen aracın kendi ses sistemi kendi müzik sistemi tarafından ses vermeye devam edecek. Bu aparat aracın CD Takılan cihazının arka kısmındaki sokete bağlanıyor ve orjinal müzik sistemini kullanmanızı sağlıyor... Eğer aracınıza uygun olanı bulabilirseniz taktırınız.

• bilgiler için teşekkür ederim.. cd çalarım malesef çalışmıyor. çakmaklığa takılan mp3 aldım fakat çok kötü ses çıkıyor müzik dinlemek zevk vermiyor onunla. bu cihazı görünce aynı şeyle tekrar karşılaşmayayım diye korktum çünkü oldukça pahalı bir cihaz. dediğiniz gibi güzel bir cihaza değer tabi bu. ilk fırsatta alacağım..teşekkürler.
  • designerst83 D kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık bir buçuk ay önce ben de aynı fiyata aldım. 20 tl karşılığında da taktırdım. Ses kalitesi kayıt kalitesi yuksekse yuksek. Ben memnunum. Sipariş vermeden muhakkak arayıp urun stogunu kontrol edin. Kolay gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jakkoben aynı sorun bendede vardı birkac yere ve servise gittim ortalama 500 tl fiat verdiler ama bostancı sanayide nissan yahyalı yetkiki servisi var ben hep oraya giderim.ben 250 tl ye yaptırdım ve garantili yapıyorlar.oraya rahatlıkla gidebilirsin
  • sn vardı.aynı sorun bende de vardı.en az 4-5 yere sordum bana ortalama 500 tl civarında fiat verdiler size tavsiyem bostancı oto sanayide nissan yahyalı servis var. işini bilen saglam yerdir ben hep oraya giderim orada ali usta var. ben orada 250 tl ye garantili yaptırdım çokta memnunum kesinlikle başka yerler fazla para ödemeyin ayrıca balans dahil fiattır
  • herkese iyi geceler ben kia cerato kullanıcııydım. aracımı satmış bulunmaktayım. şimdi primera tekna almayı düşünüyorum. siz değerli üstadlar klasik olacak ama naıldır arac hiç kullanmadığım bir aractır. fazla masraf çıkartırmı. 24-25 bin bütçem olacak. ayrıyetten benzinde kullansam mı daha iyi lpg takmak lazım mı ? birde visia ile tekna arasında ne fark var araştırdım bulamadım şimdiden tşk ederim.
  • toni74 T kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim cumartesi günü direk oraya gidiyorum ismini birçok defa duyduğum bir servis.
  • quote:

Orijinalden alıntı: okuma35

herkese iyi geceler ben kia cerato kullanıcııydım. aracımı satmış bulunmaktayım. şimdi primera tekna almayı düşünüyorum. siz değerli üstadlar klasik olacak ama naıldır arac hiç kullanmadığım bir aractır. fazla masraf çıkartırmı. 24-25 bin bütçem olacak. ayrıyetten benzinde kullansam mı daha iyi lpg takmak lazım mı ? birde visia ile tekna arasında ne fark var araştırdım bulamadım şimdiden tşk ederim.

Merhaba. öncelikle şunu belirteyim burası Nissan Primera klübü değil Nissan Almera klübü. Burda Primera Tekna kullanıcısı herhangi bir arkadaş bulunmamaktadır ve Primera ile ilgili pek fazla yorum yapılamaz. Ancak Primera Tekna yı çok kez araştırmışlığım var teknik ve donanım özellikleri bakımından Tekna ile Visia arasında çok fark vardır. Özellikle aracın dış kısmında oldukça fazladır bu farklılık..
    2005-2008 model Tekna da olup Visia da olmayan parçalar şunlardır : Ön sis farları - 16''inç alaşım çelik jant - elektrikli Ön Far yıkama - Geri görüş kamerası... Bunlar Tekna da var Visia da yoktur...
    İç kısım ve elektronik sistem parça ve donanıma gelince tekna da olup visia da olmayan özellikler : Modern Deri direksiyon simidi - krom renginde orta konsol tuş takımı - elektirikli ısıtmalı ön koltuklar - arka geri görüş kamerası - kapı altı ışıklandırması - ısıtmalı yan aynalar - otomatik kararan iç dikiz aynası- otomatik yağmur ve otomatik yanan far sensörü.... Bunlar tekna da mevcut visia da mevcut olmayan özelliklerdir...
    Önemli bir not daha : Dikkat ederseniz 2005-2008 arası yazdım... 2003-2004 modellerde daha da farklılıklar var. Bunlar: 2003-2004 Teknalarda Açılır tavan pencere ( Sunroof) vardır 2005-08 arasında yoktur - Deri direksiyonu farklıdır - Krom kaplamalı spor görünümlü kadran ve göstergeler vardır - Orjinal Xenon Farlar - İç Kapı tasarımı biraz eski tiptir ( Oysaki 2005-2008 arası olanlar krom aksesuarlı farklı yapılı iç kapı açma kapama kolu ve kapı tutacağına sahip ) ...Teknik ve güvenlik donanımları Visia ve Tekna modellerinde Standarttır. 8 hava yastığı - ABS-EBD-BAS-ESR - Otomatik klima - vb...
    Lpg ye çok uyumlu bir araçtır tavsiyem 100.000 km altı veya 100.bin km nin çok üstüne çıkmamış bir araç alınız hiç lpg takılmamış olsun ve lpg yi ilk kez olarak siz kendiniz taktınırınız. Motor sağlığı ömrü performansı açısından çok önemli bir husustur bu. Veya çok kısa süre önce bir kaç ay önce lpg takılmış araç bulabilirsenizde alabilirsiniz ancak 1 yılı veya 15 bin km lpg kullanımını geçmiş olmasın derim. Çünkü lpg bakımını ne nasıl yapıldığını bilmek zordur araştırmak lazım. LPG filtre ve lpg bakımını herkes önemsemiyor oysaki çok önemli bir noktadır bu. Ve özellikle KULLANILAN LPG MARKASI Çok önemlidir. kalitesiz ucuz lpg kullanılması yanlıştır ve ne kullanıldığını bilmek zordur bu yüzden önemlidir hiç lpg takılmadığı veya yeni takıldığı... Sağlıklı bir primera 1.6 tekna nın yakıt tüketim değerleri Şehir içi lpg yakıt normal kullanımda 100km de 8.5 - 9.5 litre arasındadır - Şehirdışı sakin kullanımlarda 100 kmde 6 litre-6.5litre civarındadır. ortalama 7.5-8 litre arasıdır.( Bu değerler sürüş ve araç verimliliğine göre değişiyor)... Yakıt şehir içi almera ya göre biraz fazladır. ( Yaklaşık 1 litre ).
    Fabrika verisi yakıt tüketim değerleri ise : Ş.İçi: 9.3 lt - Ş.Dışı: 6.0 lt - Ortalama: 7.2 lt....
    Son hız olarak 225 kmh a kadar çıkabiliyor.
    Genel olarak Masrafsız araçtır yedek parça ve bakım parçaları gayet uygundur sanıldığı kadar pahalı değildir asla. Her türlü parçası bulunabiliniyor. Triger kayışı yoktur Triger zincirli dir bu da çok uzun yıllar uzun kilometrelerde triger değişimi yok demektir... Düzenli motor bakımlarıyla 300.000 km yi devirir triger zinciri... Kısacası temiz bir primera bulabilirseniz asla pişman olacağınızı sanmıyorum... Çünkü bende almera var hiçbir konuda pişmanlığım yok. Primera daha üst bir model ve motor aksamları motor parçalarının neredeyse tamamı almera ile aynıdır. Primera nın almera ya göre bana göre tek eksi yönü yakıt konusunda yarım litre ile 1 litreye yakın biraz daha fazla yakmasıdır. Ancak bu çok normaldir çünkü almera 1.5 motor primera 1.6 dır. Ayrıca primera almera ya göre daha uzun daha geniş daha büyük ve en büyük fark olarak 103kg daha ağır bir araçtır. Son olarak Primera nın Frenleme sistemi şuan 2014 yılında bile D segmentinde çok nadir bulunmaktadır. Fabrika teslerinde bile 100kmh ile giderken ani frenle durma mesafesi 36.3 metre ölçülmüş. Almera 39metre. ve C ve D segmentinde şuan mercedes - bmw - audi modelleri bile 36 - 37 metrenin altına inemiyor... Muhteşem bir fren sistemi olduğunu unutmayınız. ( Lastikler eskiyse ve fren bakımları yapılmamış ise muhteşemlik beklemeyiniz )
    Aşağıdaki linklere tıklayınız sizin için ve forumda merakı olanlar için paylaşıyorum. 2003-2004 ile 2005-2008 arası primera tekna'nın iç kısımdaki kapı döşeme kapı tutacakları farkı direksiyon farkı orta konsol göğüs farkı ve orjinal 2003-2004 xeneon ve sunroof lu versiyonun fotolarını paylaşıyorum. NOT: Sırasıtla İlk 5 paylaştıklarım 03-2004 arasıdır - 6. ve sonrası paylaşacaklarım 05-2008 arasıdır

2003-2004 : http://hizliresim.com/kYal7q
    2003-2004 : http://hizliresim.com/Nbd78a
    2003-2004 : http://hizliresim.com/aBa684
    2003-2004 : http://hizliresim.com/Y5aAp2
    2003-2004 : http://hizliresim.com/8E3J5n
    2005-2008 : http://hizliresim.com/Dkramo
    2005-2008 : http://hizliresim.com/m8anp8
    2005-2008 : http://hizliresim.com/EEBZNz
    2005-2008 : http://hizliresim.com/jYaopL

• bu aparatı araçtaki cd çaları çıkarıp yerine mi takıyuoruz yoksa araçtaki cd çaların arkasına bağlıyor muyuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slhtn -- 25 Ekim 2014; 9:38:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çağrı Kendigül- 07 -

quote:

Orijinalden alıntı: designerst83

selam arkadaşlar...

elbette direksiyon kumandasını ve normal orta konsoldaki tuş takımı ve bilgi ekranını bile kullanabilirsiniz. Ses kalitesi ise bozulmaz aksine biraz daha iyi daha net bile olabilir. Sonuçta CD optik okuma ile çalışıyor USB doğrudan veri alışverişi yaparak dosya veri okuyarak çalışıyor. CD ler zamanla kalitesini bozuyor net ses özelliğini yitiriyor... Ayrıca sesi bu aparat vermiyor tamamen aracın kendi ses sistemi kendi müzik sistemi tarafından ses vermeye devam edecek. Bu aparat aracın CD Takılan cihazının arka kısmındaki sokete bağlanıyor ve orjinal müzik sistemini kullanmanızı sağlıyor... Eğer aracınıza uygun olanı bulabilirseniz taktırınız.

bu aparatı araçtaki cd çaları çıkarıp yerine mi takıyuoruz yoksa araçtaki cd çaların arkasına bağlıyor muyuz

• hocam yardımcı olduğun için tşk ederim çok açıklayıcı bilgiler vermişsin. benimde 1-2 sene önce aklımda almera almak vardı ama primerayı görünce özellik olarak daha cazip geldi. bakalım bu modellerde 2 el piyasasının ağır olduğu söleniyor ama genede temiz bulursam buyuk ihtimal alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet8001

Slm, arkadaşlar 2002 nissan almera aldım,

fakat gösterge kısmındaki dijital ekranın lambası ölü olduğu için geceleri ekranı okuyamıyorum.

sizden ricam nasıl söküp tamir edeceğim bilen varsa tarif edebilir mi,

şimdiden teşekkürler,

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

Eklediğiniz resim kendi arabanızın mı yoksa internette bulup, yerini mi göstermek istediniz?

• Tüm Forum Kullanıcılara Merhabalar...

Uzun zamandır girmiyorum (1 ay oldu sanırsam)

Kurban bayramında ALANYA ya gittim. İş güç derken. Kurumda bir arkadaşımız işi bırakınca koşuşturmalarım arttı. Neyse yeni biri işe başladı. Bende rahatladım.

1750 km yol yaptım (gidiş-geliş) Araba giderken 5 kişi, gelirken 3 kişi. 530 TL yakıt aldım. (2,38- 2,45 aralığında Türk Petrollerinden) + Çeyrek depo altına düşmemeesi için 70 TL benzin. Yani 530-70 = 460 TL LPG aldım. Klima kapalı Sanroof açık şekilde yol yaptık.

Ortalama 0,26-0,28 krş yakmış KM de. NOT: 1750 km'nin yaklaşık 150 KM şehir içi. ALANYA Yayla Pınarı mevki. (yanlış yazmadım umarım) Çok yüksek çık çık bitmiyor. Dizel Fiorino tıkanıyor. Ben 3-4 arası vites değişmeli 5 kişi rahat çıktım.

Orada Manzara harika. Birde Paintball oynadık. Sonunda yemek (kişi başı 35 TL + ilk 50 mermi bedava sonrası her 50 mermi 5 TL)

Arabamdan çok memnunum. Çok Şükür ne beni yolda bıraktı ne hararet yaptı. (Anlanya Bayramda 32 dereceydi)

Zaten yola çıkamdan önce bakımlarını yapmıştım.

Şimdi bir sorum olacak.

Bu SHELL çıkardığı LPG üretilme dediği Yağ nasıldır. Kullanan var mı?

Yoksa Castrol magnatech kullanmaya devam edeyim mi. Bu ay antifiriz + yağ değişimi yapacağım.

Yağ filtresi ne marka almalıyım. Kullanan ve memnun kalanlardan yorumlar bekliyorum.

• Merhaba arkadaşlar aracına fotodakine benzer cam kenarına nikelaj çıta yaptıran ya da söktüren varmı? sökülünce iz kalıyor mu?

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Piastre -- 25 Ekim 2014; 16:58:02 >
  • Öncelikle hoş geldin.
    Yakıtın biraz yüksek gibi geldi bana üstat. Ben şehirdışını bırak, şehiriçi bu rakamları görsem arabayı kırka bölerim. Nesi var diye.
    Ama sen memnunsan sorun yok.
    Ben daha önce castrol'un lpg yağını kullandım;kullanmaz olaydım.Yağ eksiltmenin azalmasını beklerken iki katı arttı.
    Antifriz olarak yeşil antifriz kullanıyorum arkadaşların uyarısı üzerine.
    Yağ filtresini servisten alıyorum,10 tl gibi diğerleriyle aynı fiyat.
  • quote:

Öncelikle hoş geldin.
    Yakıtın biraz yüksek gibi geldi bana üstat. Ben şehirdışını bırak, şehiriçi bu rakamları görsem arabayı kırka bölerim. Nesi var diye.
    Ben daha önce castrol'un lpg yağını kullandım;kullanmaz olaydım.Yağ eksiltmenin azalmasını beklerken iki katı arttı.

üstadım ben akıllı kullansam arabada az yakacak. min 110- max. 205 arası bastım. (aksaray-ereğli makası düm düz ve cillop gibi asfalt. basası geliyo insanın yahuuu )

Bu arada ben yaktığım yakıtı kaç km hızda gittiğimi yazmamışım onun farkına vardım. Ama klimasız olduğunu yazmışım.

Ancak geçen çarşamba Ankaradan-Konyaya gittim.(3 kişi) 103 TL LPG (42 LT) 570KM de gidiş geliş yaktı. (yaklaşık 25-30km şehiriçi gezildi.) Ortalama hız 90-115 km. (cihanbeyli konya arasında bir alfa romeo 146 ile kapıştık. ancak düz yolda kafa kafaya giderken , virajda arkamda kaldı. ya ben çok deliyim, yada almera gerçekten virajlarda çok başarılı. )

Asıl aracımın yakıtı bu. Yanlış hesaplamadıysam 0.17-0,18 krş yakmış.

Yanlız almeranın amartisörü arkadakilere göre sertmiş. Böyle olması normalmi, yoksa soğuk havadan donmamı oluyor.

Üstadım sen ne diyorsun bu amartisör işine.

• quote:

Öncelikle hoş geldin.
    Yakıtın biraz yüksek gibi geldi bana üstat. Ben şehirdışını bırak, şehiriçi bu riakamları görsem arabayı kırka bölerim. Nesi var diye.

şuan bulunduğum yerde nissan servisi yok. rica etsem marka ve tip no yazar mısın.

Yada internetten sipariş için web adresini.

Birde direksiyon hidrolik yağını değiştirecem. atf kaç alayım ve tamamen boşaltınca kaç lt alır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpzoom

quote:

Öncelikle hoş geldin.
    Yakıtın biraz yüksek gibi geldi bana üstat. Ben şehirdışını bırak, şehiriçi bu riakamları görsem arabayı kırka bölerim. Nesi var diye.

şuan bulunduğum yerde nissan servisi yok. rica etsem marka ve tip no yazar mısın.

Yada internetten sipariş için web adresini.

Birde direksiyon hidrolik yağını değiştirecem. atf kaç alayım ve tamamen boşaltınca kaç lt alır?

Benim aldığım yağ filtresinin üzerinde nissan yazıyor.Ama Almera için Bosch markada iyidir.Otostartta olması gerekir.
    Direksiyon hidroliği 0.9-1 lt arası alır.Tamamen boşaltacaksan Mobil'den şaşma,ucuzuna kaçma starpet atf gibi.
    Yoksa yine keçeden sızar kısa zamanda.Tecrübeyle sabittir.

• 
Sayfa: önceki 931932933934935
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.