Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (926. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
28.186
Cevap
201
Favori
1.721.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 924925926927928
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • volverin üstadım meraklanmıştım yaw hoşgelmişsin :)))
  • "ışıklarda bekleyen araçların tamamı geçebilsin kimsenin hakkını gasp etmemek adına yani bu davranışım "
    Çok duyarlı bir davranış, tebrik ediyorum gönülden.
  • Merhabalar bende şu aralar 2000 2001 civarı Nisan almera hb 1.5 araç bakıyorum. Bu araçların ortalama 15 16 bin arasında fiyat görüyorum doğrumudur. Birde bu araçların kronik hastalıkları varmıdır. Kaç kmye kadar alınır. 15000 tl bütçem var
    Fikirlerinizi almak isterim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jackdaniels_35

"ışıklarda bekleyen araçların tamamı geçebilsin kimsenin hakkını gasp etmemek adına yani bu davranışım "
    Çok duyarlı bir davranış, tebrik ediyorum gönülden.

eyvallah üstadım ben buradaki bütün arkadaşların bu tür konularda hassas olduğuna eminim bazen trafikte sinirlenirsem ilk fırsatta bir arabaya yol veriyorum,bir sağol işareti gördümmü bütün sinir gidiyor üstadım,yoksa kendini harap eder insan değermi yani 3 günlük dünyada tabi anlamayan arkadaşlar çıksada kendimizi frenlemeye çalışıyoruz,çok sıkıntılı trafik çünkü

• quote:

Orijinalden alıntı: pasha74

Merhabalar bende şu aralar 2000 2001 civarı Nisan almera hb 1.5 araç bakıyorum. Bu araçların ortalama 15 16 bin arasında fiyat görüyorum doğrumudur. Birde bu araçların kronik hastalıkları varmıdır. Kaç kmye kadar alınır. 15000 tl bütçem var

hoşgeldiniz evet şu an için bu fiyatlar çok uygun gözüküyor sahibinden com a girip baktığımda 22-23 isteyen bile var 15-16 ya düzgün bir araç bulursanız sakın kaçırmayın derim kronik denebilirse benim bildiğim bir tek direksiyon pompasından yağ kaçırma olayı var diye biliyorum çok ta baş ağrıtan bir problem değil bildiğim kadarıyla,şubat ayındaki nissan buluşmasında bir arkadaşımızın ilk baktığı o olmuştu gram yağ atma yoktu benim araçta ilk sahibi garantiden yaptırmış kaç km derseniz o konuda daha deneyimli arkadaşlarım cevap versin çünkü bence km den ziyade aracın nasıl kullanıldığı ve bakımlarının düzgün yapılıp yapılmadığı şöyle diyeyim yağ değişim 10.000 km dir normalde 8500 km yi geçince yolum düştüğü anda yağcıma uğrar değiştiririm hava ve yağ filtrelerini hani hava filtresi temizse hava tutup takalım derler yok arkadaş değişecek arabanın canıdır filtreler klima filtresini yılda iki kez değiştirdiğim oldu biraz gıcığız yani bu konularda o yüzden 150bin km de dahi aracımın bu günkü halinden birşey kaybetmeyeceğini umuyorum ikibuçuk yılda 40.000 km yaptım hala dipdiri aracım dipnot olarak şunu da söylemeliyim herhalde aracım 2008 model ancak 2000-2004 arasındaki serilerin daha çok methedildiğini duydum işçilik kalitesi açısından sadece bu forumda değil başka paylaşımlardada velhasıl kelam aslında şunu demem lazımdı ilk önce almeranın koltuğuna oturun ve bi deneme sürüşü yapın o zaman karar verin

• quote:

Orijinalden alıntı: pasha74

Merhabalar bende şu aralar 2000 2001 civarı Nisan almera hb 1.5 araç bakıyorum. Bu araçların ortalama 15 16 bin arasında fiyat görüyorum doğrumudur. Birde bu araçların kronik hastalıkları varmıdır. Kaç kmye kadar alınır. 15000 tl bütçem var

Fiyatlar dogrudur kardesim hatta bahsettigin aracin kalite ve donanimi baska bur modelde olsa 20 bin ustu eder. Daha yeni 95 midel brodwayi 10 bin tl ye, 2000 model omrunu yayla yollarinda surdurmus icini su basmis reno europayi sirf tek hava yastigi,klima ve hudirolik direksiyonu var diye 16.500 tl ye satildi aracta 230 binde.
    Temiz almera bulursun hic dusunmeden al keyfine bak.

• quote:

Orijinalden alıntı: MÜNÜRB

quote:

Orijinalden alıntı: sinan3405

ARkadaslar temiz km dusuk km cok cok dusuk kazasiz belasiz lpg li benzinli fark etmez hb almera ariyorum bir arkadasa 24-25 bin tl kadar yolu vardir, cevrenizde varsa boyle bir arac talibim bilginiz olsun. Km 60-70 bini gecmemis olmasi tercihimiz birde hasar kaydi olmayan

bu özellikteki almerayı bulan satmaz arkadaşşşaklı varsa
    işin şakası duyarsak görürsek ok sinan

Bende 1 tane var. o da malum, bana lazım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ccengiz001

quote:

Orijinalden alıntı: Cayenne_41

ABOWWWWWW

O NE FİYAT KARDEŞİM :)

BEN 20,500 BAYRAMDAN ÖNCE SATTIM 2005 MODEL 109 BİNDE TEK PARÇA BOYALI LPG Lİ :)

BU KADAR UÇTUMU BUNLAR YOKSA KEYFİ KEDERMİ SATIYORSUN.

BENDE ARACIMI SATTIKDAN SONRA ARACSIZ YAPAMAYIP YENİ OYUNCAĞIMI ALDIM :)

NISSAN ALMERA KLÜBÜ NISSAN ALMERA KLÜBÜ

vallahi kardeşim bana göre aracımın ederi bu 2006 model bir honda almaya çalış bakalım hem sahibinden com da ucuzlar arasında benim aracım 28-29 yazan var
    yeni, aracın hayırlı uğurlu olsun kazasız sürüşler dilerim bende hatchback otomatik almak için satıyorum zaten yoksa bırakmam arabamı

Bencede ederi o olmalı. Destekliyorum fiyatınızı. Arabalarımızı seviyoruz, kolluyoruz, üzerine titriyoruz. Piyasası da yükselsin öyleyse. Yükseltelim

• Almeraya turbo desem ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozas_91

Almeraya turbo desem ne dersiniz?

kanatta takıcan mı? özgün
  • quote:

Orijinalden alıntı: megatron20

merhaba arkadaşlar;

arabamın bakımlarını yaptıracağım (polen,yağ, hava filtreleri, yağ ve buji değişimi)

Almera'm 2005 model 85000 de lpg li ANTALYA da bu işi yaptırabileceğim sağlam bir usta önerebilen olursa çok makbule geçer.

@m.yalvac arkadaşımızın yakın zamanda aldığı malzemelerin aynısını almayı düşünüyorum baskı balata hariç. sizce uygunmudur başka önerileriniz olurmu?

MİCRON ÖZEL SERVİS - RAMAZAN VE EMRE USTA

Ben 2 yıldır orada yaptırıyorum bakımları. Oldukça memnunum.

Akdeniz Sanayi Sitesi 5003 Sokak No:87 ANTALYA / TÜRKİYE

Tel: +90 (242) 221 03 99

Cep: +90 (533) 331 80 26

Cep: +90 (546) 821 44 71

Web:http://www.micronservis.com

• selam arkdaşlar almeranın süspansiyonları sert mi bana mı öyle geliyor stabilize yolda veya bozuk asfaltda giderken çok ses yapıyor küt tak tuk diye önden gelen sesle arka aynı ses arka amortisörler yeni daha 2 aylık lastik ler 205/55/16 aynı yoldan başka model arabalarla geçince onlar okadar ses yapmıyor sinir oldum bu sese
  • chatman079 C kullanıcısına yanıt
    Aynı sıkıntılar bendede mevcut içeri verdiği sarsıntıda az değil, aracın sert olmasından kaynaklı genel bir sıkıntı bu, çözümü varsa arkadaşlardan önerileri uygulamak lazım.

• carcary2 C kullanıcısına yanıt
    çok sert ayar oldum arkadas bizim yollar tam patates tarlası gibi haldur huldur gidiyoruz stres oldum
  • quote:

Ben dusunmustum ustaylada sohbetini etmistim normal motor turbo basincina dayanmaz demisti bir turboyla olsaydi ben takardim kardesim maliyetide baya tutuyordu neredeyde bir motor parasi.

• Arkadaşlar merhaba. 2004 Model 1.5 Tekna aracım,Atiker marka LPG mevcut.Aracımın LPG göstergesinde sorun var tüpü fullediğim halde göstergede kırmızı ışık yanıyor bazen kafasına göre göstege ışıkları değişkenlik gösteriyor ayrıca bununla birlikte aracın tüp ayarlarını yaptırmak için bugün Ankara Ostim deki Kayra Otogaz a gittim usta aracı el bilgisayarına bağladı ve aracımda yanlış hatırlamıyorsam P1226 kod nolu hata verdi,ordaki usta bu hatanın muhtemelen motorla alakalı oldugunu söyledi Nissan servisde bu sorunu çözüp gelmemi aksi takdirde tüp ayarını yapamayacagını söyledi ve hatta bu sorunu cözdükden sonra aracı 200-250 km sadece benzinde kullanıp öyle gelmemi söyledi.

Volverin üstadın hata kodları paylaşımından buldum acıklaması bu ve bu ne anlma geliyor bilen var mı ?

P1226 KONTROL MANSONU SENSOR ARIZASI
  • quote:

Orijinalden alıntı: chatman079

selam arkdaşlar almeranın süspansiyonları sert mi bana mı öyle geliyor stabilize yolda veya bozuk asfaltda giderken çok ses yapıyor küt tak tuk diye önden gelen sesle arka aynı ses arka amortisörler yeni daha 2 aylık lastik ler 205/55/16 aynı yoldan başka model arabalarla geçince onlar okadar ses yapmıyor sinir oldum bu sese

Almeranin suspansiyonlari serttir hic sikayet etme bence yere basisindaki kalitenin bir kismi burdan geliyor 5 kisi bagaj dolu iken amatisorlerin tisildama sesini ancak duyardim ben.
    Bozuk yollarda tokurdama sesi bende yoktu fazla belki eskiyen biyerler vardir.
    Almerada ses cikaran parcalari kontrol etmen gerekir,sert bir vuruntu varsa demir sesi gibi kaliper pimlerini kontrol etmeni tavsiye ederim.
    Benim simdiki arac almeraya gore cok yumusak suspansiyina sahip ama yere basmadan ve viraja girmeden odun verilmis durumda almerayla 85 kmh girdigim viraja 70-75 ile giriyorum suan.

• chatman079 C kullanıcısına yanıt
    Stabilize yolda patlak amortisör fazla ses çıkartmaz.Alt tabla en ufak çıkıntılı yerde bile ses yapar.
    Amortisörden önce alt tablaya baktırın.Arka tarafta alt tabla yok.Torsiyon ve takozu var.
    Arkadaki torsiyon takoz lastikleri deforme olmuş olabilir.
  • bkrkrc kullanıcısına yanıt
    Boğaz kelebeği kelepçelerini söküp tekrar düzgünce ve sıkıca takın.Borularını çatlak var mı diyede kontrol edin.
    Ayrıca rölanti soketini söküp iyice kontrol edin.Oksitlenme,kırık,çatlak,gevşeklik var mı diye.
    Rölanti sensörünü ve boğaz borusunu,kelepçesini sökmeden önce;
    akü kutup başını,debimetre soketini sonra boğaz kelepçeleri ve soketini
    söküp kontrol edin.Yoksa adaptasyonu bozarsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜNÜRB

quote:

kanatta takıcan mı? özgün

Sanırım yanlış anladınız. turbo takacağım demedim. Almera turbolu nasıl olur dedim.

• 
Sayfa: önceki 924925926927928
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.