Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (479. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 477478479480481
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Çağrı Kendigül- 07 -

Aracımın açık hava filtresi sesini dinlemek için ;

Aman yarabbi Eski Konuları Karıstırırken Buldum O Ses Ne Güzel Öyle Ortalama 5 ay felan olmus herhalde Tavsiye Ediyormsunuz ? Ben Taktırmayı Dusunuyordum Vıdeo Izleyınce kesın olarak Karar Verdim ama Dedibetreye etkısı ne olur bılmıyorum ondan bıraz cekımserım

• quote:

Orijinalden alıntı: Son3R_39

quote:

Aracımın açık hava filtresi sesini dinlemek için ;

Aman yarabbi Eski Konuları Karıstırırken Buldum O Ses Ne Güzel Öyle Ortalama 5 ay felan olmus herhalde Tavsiye Ediyormsunuz ? Ben Taktırmayı Dusunuyordum Vıdeo Izleyınce kesın olarak Karar Verdim ama Dedibetreye etkısı ne olur bılmıyorum ondan bıraz cekımserım

yaklaşık 1 senedir kullanıyorum herhangi bir problem yaşamadım evet tavsiye ediyorum özellikle sürüş sırasında düşük viteslerde yüksek devirlerde kullanırken hızlanmalarda muhteşem ses çıkıyor

• Bugün Konya araba pazarındaydım. 3 almera vardı, 1i eski kasaydı, kalan 2si kan emicilerden satılıktı: 2006 71binde diyor ne vites kolu, kolun etrafındaki derisi kalmış ne direksiyon.. kapı kolları döşemeler salabildiğine salmış kendini.. gözünün içine baka baka temiz diyor, değişeni yokmuş, bel altı 3-5 yerde boya varmış tam yerini bilmiyormuş baktırımışım artık.. Ezbere biliyordur da demiyordur, ben pek anlamam aslında, nere değişmiş nere boyalı göremem ama bunu ben bile görebildiysem yazık.. 200binden fazladır muhtemelen, birde tarzları bir değişik, sanki bedava verecek, sanki çok temiz, bir daha bulunmaz böylesi.. Konya esnafının sıkıntılı olmasından kaynaklı.. neyse, konyadan araba alınmaz derlerdi, doğru demişler, Konyadan araba almayacağım

fiyatlarda ucuz ha, 18 istiyor, değişeni olmayan, 71binde, landi-rezzo tüplü, 2006 almeraya..

3 aydır 2006-2007, siyah, bakımlı, hb, değişensiz boyasız, tüplü yada tüpsüz bir almera bulamadık, hayırlısı diyorum, tesellim kazasız belasız bineceğimiz bir aracımız olması olacak, varsın geç olsun, önemli olan bu diye düşünüyorum :)

birde bugüne kadar baktığım, incelediğim almeraların %90ında boyada çatlama, kabarma var yer yer.. bu neyin nesi, her almerada var mıdır? paslanmaya karşı 12 yıl garantili değil miydi almera? sizlerin aracında da böyle kusurlar var mı? ben 5-6-7-8 yaşındaki arabada bunları görünce garipsiyorum

• merhaba arkadasım,
    37 binde 4 parça yuzeysel boyalı, değişensiz ( sadece far degismiş) almerayı 20.750'ye aldım. Satın aldığım kişi aracı satarken muayenesini yaptırdı, tasıt vergisini ödedi. Lastıkler bitikti, 660 tl 'ye yeni 4 lastık taktırdım. Ikı kazası mevcut; ilkinde sol far degısmıs, ayrıca yıne 700 tl lık bi kazası daha olmus, muhtemelen bi far ya da benzeri birsey kayıtlarda ne oldugu cıkmadı. Sonuc olarak aracı alırken de ucuza almadıgımı bılıyordum ama pahalıya da almadım. Almadan önce kac almeraya baktım hatırlamıyorum ! Tam ıstedıgın gibi bi almera bulmak çok zor, fazla tıtızlenınce de blunmuyor. Aractan cok memnunum tavsıye ederım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eminengin -- 22 Ağustos 2012; 10:58:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eminengin

merhaba arkadasım,
    37 binde 4 parça yuzeysel boyalı, değişensiz ( sadece far degismiş) almerayı 20.250'ye aldım. Satın aldığım kişi aracı satarken muayenesini yaptırdı, tasıt vergisini ödedi. Lastıkler bitikti, 660 tl 'ye yeni 4 lastık taktırdım. Ikı kazası mevcut; ilkinde sol far degısmıs, ayrıca yıne 700 tl lık bi kazası daha olmus, muhtemelen bi far ya da benzeri birsey kayıtlarda ne oldugu cıkmadı. Sonuc olarak aracı alırken de ucuza almadıgımı bılıyordum ama pahalıya da almadım. Almadan önce kac almeraya baktım hatırlamıyorum ! Tam ıstedıgın gibi bi almera bulmak çok zor, fazla tıtızlenınce de blunmuyor. Aractan cok memnunum tavsıye ederım.

hayırlı olsun, aynısından bende istiyorum :) tüpüde varsa bence gayet uyguna almışsınız.. Titizlenmemek elde değil, zaten ya mide bulandırıyor, yada baştan sonuna kadar içine siniyor araç.. son 15gündür makul bir araç görmedim zaten, bayram ağzı olduğu için diye düşünüyorum bayramdan sonra ilanlarda bir patlama yaşanır mı acaba?

• tüpü yok. Tüplü olmasını zaten ıstemıyordum çünkü tüpün nasıl monte edıldıgı onemlı. Problemlı bı lpg uygulamasıyla ugrasmak da buyuk dert.
  • quote:

tüpü yok. Tüplü olmasını zaten ıstemıyordum çünkü tüpün nasıl monte edıldıgı onemlı. Problemlı bı lpg uygulamasıyla ugrasmak da buyuk dert.

2006 model 37 binde aracın tüpü olması düşündürürdü zaten :) normal bir fiyata almışsınız o zaman, tekrar hayırlı olsun, kazasız belasız binin..
  • quote:

tüpü yok. Tüplü olmasını zaten ıstemıyordum çünkü tüpün nasıl monte edıldıgı onemlı. Problemlı bı lpg uygulamasıyla ugrasmak da buyuk dert.

hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin iyi günlerde kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: vipmail123

quote:

Orijinalden alıntı: ccengiz001

Almerada otomatik vites... sadece 2000-2001 model lerde karşıma çıktı. neden sadece o modellerde mevcut ve sorunlumudur otomatik vitesleri yoksa honda gibi sağlammıdır. bilgi verebilecek arkadaş varmı eşime otomatik vites almayı düşünüyorum da.

Fren denilen bir donanıma bile sahip olmayan yüce Honda ile kalitesiz Nissan nasıl kıyaslanır bilemedim.

üstadım ben sadece otomatik vites bakımından karşılaştırma istemiştim. malum 2001 modelden sonralarında otomatik vites karşıma çıkmadı hiç o yüzden de otomatik viteslerde soru işareti oluştu bende

• quote:

Orijinalden alıntı: ozas_91

Bugün Konya araba pazarındaydım. 3 almera vardı, 1i eski kasaydı, kalan 2si kan emicilerden satılıktı: 2006 71binde diyor ne vites kolu, kolun etrafındaki derisi kalmış ne direksiyon.. kapı kolları döşemeler salabildiğine salmış kendini.. gözünün içine baka baka temiz diyor, değişeni yokmuş, bel altı 3-5 yerde boya varmış tam yerini bilmiyormuş baktırımışım artık.. Ezbere biliyordur da demiyordur, ben pek anlamam aslında, nere değişmiş nere boyalı göremem ama bunu ben bile görebildiysem yazık.. 200binden fazladır muhtemelen, birde tarzları bir değişik, sanki bedava verecek, sanki çok temiz, bir daha bulunmaz böylesi.. Konya esnafının sıkıntılı olmasından kaynaklı.. neyse, konyadan araba alınmaz derlerdi, doğru demişler, Konyadan araba almayacağım

fiyatlarda ucuz ha, 18 istiyor, değişeni olmayan, 71binde, landi-rezzo tüplü, 2006 almeraya..

3 aydır 2006-2007, siyah, bakımlı, hb, değişensiz boyasız, tüplü yada tüpsüz bir almera bulamadık, hayırlısı diyorum, tesellim kazasız belasız bineceğimiz bir aracımız olması olacak, varsın geç olsun, önemli olan bu diye düşünüyorum :)

birde bugüne kadar baktığım, incelediğim almeraların %90ında boyada çatlama, kabarma var yer yer.. bu neyin nesi, her almerada var mıdır? paslanmaya karşı 12 yıl garantili değil miydi almera? sizlerin aracında da böyle kusurlar var mı? ben 5-6-7-8 yaşındaki arabada bunları görünce garipsiyorum

Ben Aracımın ilk sahibiyim aracım 70.000 de vites topuzunun durumu cok fena .. baya bi aşındı.direksiyondada hafif aşinma var.Baska bir arkadasımda aynı problem vardı.zannediyorum vites topuzu cabuk asınıyor bu sızı yanıltmasın..

• quote:

Orijinalden alıntı: ccengiz001
    üstadım ben sadece otomatik vites bakımından karşılaştırma istemiştim. malum 2001 modelden sonralarında otomatik vites karşıma çıkmadı hiç o yüzden de otomatik viteslerde soru işareti oluştu bende

O modellerdeki otomatik şanzıman da sorunsuzdur. Fakat bir sorun çıkması durumunda, çıkma parça bulunamaması ve yedek parçanın servisten alınmak zorunda kalınması nedeniyle, tamiratı Honda'nınkinden pahalıya mal olur.

Ek olarak; ikinci elde otomatik şanzıman her zaman risklidir. Nasıl kullanılacağını bilmeyen ve yağ değişimlerini aksatan bir kullanıcının elinde her otomatik şanzıman yıpranır.
  • 2004 Model 92 bindeki gumus gri Almera HB'imi satmayi planliyorum. Cok temiz kullanildi, ciddi kazasi yok fakat ufak tefek birkac vurukta kaskonun varligindan dolayi parca degisim karari alinmisti. Vogtland 3.5 cm sport lowering sprints mevcut. Yol tutusu bir cok ust sinif arabanin otesindedir. Motoru da sorunsuzdur ve Teleflex LPGnin farkini hissettirecek nitelikte performanslidir. Fotograflarini henuz yuklemedim.

ilgilenenler PM gonderebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: volverin33

quote:

Orijinalden alıntı: ymantalya

Mobil 1 Extended Life 10W-60 yağ alığ hepsini beraber birlikte taktım vede sonuç baya değişti araçta eskiden hemen toparlama olmuyor idi sonrasında ciddi bir değişiklik oldu.şu sıralar araç 106000 küsürde yağda bir değişikilk yok gibi performans ise hala iyi ...
    önce kullandığım yağlar 10/40 mobil ve castrol edge

Yakıtta , motor sesinde, motorun erken-geç ısınıp soğumasında ,ilk çalıştırmada bariz bir artma azalma gibi değişiklik oldu mu?

motor çalışmasında vede gürültüsünde eskiye göre değişikik var evet.
    araç Antalya sıcak günlerinde bile hep tam ortada vede genelde de üst seviye devirlerde kullanırım aracı hiç bir sıkıntı yaşamadım aksine memnun kaldım kullandığım yağdan.

• Son3R_39 arkadaşım balatayı takdırdınızmı acaba kullanım izlenimleri nasıl acaba?
  • beyler klima eskisi gibi soğutmaz oldu,frene bastığımdada tiz sesler çıkıyor,ben arabadan anlamam sadece kullanırım,bu saydıklarımın çözümleri nelerdir?
    bu arada lastikler bitik,fiyat performans önereceğiniz marka model olursa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Son3R_39

quote:

Orijinalden alıntı: ozas_91

Bugün Konya araba pazarındaydım. 3 almera vardı, 1i eski kasaydı, kalan 2si kan emicilerden satılıktı: 2006 71binde diyor ne vites kolu, kolun etrafındaki derisi kalmış ne direksiyon.. kapı kolları döşemeler salabildiğine salmış kendini.. gözünün içine baka baka temiz diyor, değişeni yokmuş, bel altı 3-5 yerde boya varmış tam yerini bilmiyormuş baktırımışım artık.. Ezbere biliyordur da demiyordur, ben pek anlamam aslında, nere değişmiş nere boyalı göremem ama bunu ben bile görebildiysem yazık.. 200binden fazladır muhtemelen, birde tarzları bir değişik, sanki bedava verecek, sanki çok temiz, bir daha bulunmaz böylesi.. Konya esnafının sıkıntılı olmasından kaynaklı.. neyse, konyadan araba alınmaz derlerdi, doğru demişler, Konyadan araba almayacağım

Ben Aracımın ilk sahibiyim aracım 70.000 de vites topuzunun durumu cok fena .. baya bi aşındı.direksiyondada hafif aşinma var.Baska bir arkadasımda aynı problem vardı.zannediyorum vites topuzu cabuk asınıyor bu sızı yanıltmasın..

son 3 ayda 10 taneye yakın almera inceledim, viteslerde genel bir aşınma var ama kiminde çok bariz, kiminde az.. direksiyonu deforme olanlar 130binin üstündeydi, ama benim pazarda baktığım arabaların döşeme, tavan kendinden geçmiş, diğer yandan tamponlar, ön ızgara nikelajı, sis farları çok emanet duruyordu, üfürsen kopacak gibi, kapılar düzgün kapanmıyordu vb.. birde satıcının kim olduğu gerçekten önemli, pazarda 4 arabanın ortasına tabureyi atmış, 4ünü bekliyor, 24-25 yaşında, koldaki façayı saklamaya yönelik uzun kollu sweet giymiş filan.. araca siz mi bakıyorsunuz diye lafa girdim, tonla soru sordum, zahmet edip tabureden kalkmadı abim..

kendimce şöyle bir sonuç çıkardım, temiz araba sahibinden olur ve anlatır: şura şöyle oldu, şu kadar zamandır şöyle kullandık, şu bakımı şurda yaptırdık, tüpü şurda taktırdık, latiği şurdan şu zaman aldık, şurası boyandı, şu yüzden oldu vesaire.. bunun gibi.. adama değişen boya var mı diyorum sol elini ters düz sallaya sallaya valla abi 3-5 yerinde lohal boya varıdı, bahtırırsın alıcıysan diyor, şimdi şu adama güvende al alabilirsen

• quote:

Orijinalden alıntı: ymantalya

Son3R_39 arkadaşım balatayı takdırdınızmı acaba kullanım izlenimleri nasıl acaba?

Evet Taktırdim Dostum .. Resimlerini Paylaştiğim Bosch Balata Tam Uyumluydu Taktırmak 10 dk Falan Sürdü Şu Anda Sorunsuz Kullaniyorum.Balataların Tam Performans Gosterebılmesı Icın 2000 Km Falan Kullanmak Gerekıyordu Yanls Hatırlamıyorsam.Benim Henüz 100 km Bile Olmadi Ama İlk İzlenim Olarak İyi Diyebilirim.Fren Baya Hassaslaşti Birde Benim Disklerim Kanal Yapmişti Ama Torna Yaptır Ma Dim.Ona Ragmen Frene Bastıgımda Herhangi Bir Ses Yapmiyor.En Azından Sımdılık Saygılar ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: VicariouS

beyler klima eskisi gibi soğutmaz oldu,frene bastığımdada tiz sesler çıkıyor,ben arabadan anlamam sadece kullanırım,bu saydıklarımın çözümleri nelerdir?
    bu arada lastikler bitik,fiyat performans önereceğiniz marka model olursa sevinirim.

Klimanın eskisi gibi soğutması için polen filtresini değiştirmeniz gerekiyor ve en önemlisi klima gazını kontrol ettirin yenileyiniz.
  • quote:

quote:

beyler klima eskisi gibi soğutmaz oldu,frene bastığımdada tiz sesler çıkıyor,ben arabadan anlamam sadece kullanırım,bu saydıklarımın çözümleri nelerdir?

Klimanın eskisi gibi soğutması için polen filtresini değiştirmeniz gerekiyor ve en önemlisi klima gazını kontrol ettirin yenileyiniz.

hocam bu polen filtresi ve klima gazı doldurma tahminen kaça patlar?
    illa ki yetkili serviste yaptırmam gerekli mi?lastikte alıcam,masraf üstüne masraf,airbag ışığıda yanıp sönüyor

• quote:

quote:

quote:

hocam bu polen filtresi ve klima gazı doldurma tahminen kaça patlar?
    illa ki yetkili serviste yaptırmam gerekli mi?lastikte alıcam,masraf üstüne masraf,airbag ışığıda yanıp sönüyor

polen filtresini 10 ila 20 tl ye alabilirsiniz.sayafalara geriye doğru bakarsanız nasıl değiştireceğinizi ss li olarak görebilirsiniz.klima gazı 50 ila 70 tl civarı tutar .
    balatalarınıza bir an önce baktırın muhtemelen balata bitti saçı yemeye başladınız.

• 
Sayfa: önceki 477478479480481
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.