Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (174. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: w_ashburn

Arkadaşlar hidrolik sızıntısı bitirdi sanki benim yagı gıcırtı gelmeye başladı yine hafiften :)
    Hangi marka model yagı kullanayım ?
    Birde sağ ön taraftakiydi değil mi ?

şoför mahalline oturunca evet sağ ön taraftaki büyük bidon direksiyon hidroliği. yağ kaçırması keçelerden oluyor genelde. park halinde ya sağa ya da sola dönük lastikleri bırakınca bu tip sorunlar çıkabiliyor zamanla. sanayide bu işin ustaları var sökmeden tamir edebiliyor. sol taraftakiler den sağda olan debriyaj soldaki fren hidroliği. ikisinede dot 4 ekleniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çirkin ördek yavrusu

quote:

Orijinalden alıntı: ismayil007

BU GÜN SANAYİYE GİTTİM, İNŞALLAH HAFTA SONU İZNE GİTCEM ARABAYA BAKTIRIYIM, DEDİM, LPGNİN İLK KALİBRASYONUNU YAPTIRDIM, MOTORCUYA GİTTİM, İKİSİ DE SAAT GİBİ BİR ŞEY YOK DEDİLER, ÇÖY KARDEŞİMİN TAVSİYESİNDEN SONRA LASTİKLEREDE NİTROJEN BASTIRDIM, İNŞALLAH HAFTA SONU YOLA ÇIKCAM, ÇÖY KARDEŞ BU ARADA MERSİNDEN DE GEÇCEM, EL SALLARIM SANA

eyvallah kardeş.almerayla uzun yol ne zevkli olur.hep benzinde kullan uzun yolda.motor tam kendine gelir bari.mersine gelirsen yanıma uğra misafirim ol,ne demek.başımız üzerinde yerin var.

ÇÖY KARDEŞİM UZUN YOLDA BENZİNLE LPG PARA YÖNÜNDE ÇOK FARKETMİYOR MU ACABA DENEYEN ARKADAŞ VARMI,

• quote:

Orijinalden alıntı: expert_mcse

Arkadaşlar Merhaba ;

Aracıma lastik almam lasım.. çok kısa bir iki şey sorsam.. :)

Kumho lastik nasıldır???.. almayı düşünüyorumda.. fazla para veremem :(

Lastik ebatını 205/55/R16 mı yoksa 195/55/R16 mı alayım ?

ben aracı aldığımda kumho almıştım o zamandan beri kullanıyorum 30bin km dir. Alabilirsiniz bence fiyat olarak uygun diğerlerine göre. Kumholarda iç dış farklılığı var taktırırken dikkat edin outside yazan yerler dışa gelmeli. Kırmızı bir "O" işareti oluyor sanırım.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar hidrolik sızıntısı bitirdi sanki benim yagı gıcırtı gelmeye başladı yine hafiften :)

şoför mahalline oturunca evet sağ ön taraftaki büyük bidon direksiyon hidroliği. yağ kaçırması keçelerden oluyor genelde. park halinde ya sağa ya da sola dönük lastikleri bırakınca bu tip sorunlar çıkabiliyor zamanla. sanayide bu işin ustaları var sökmeden tamir edebiliyor. sol taraftakiler den sağda olan debriyaj soldaki fren hidroliği. ikisinede dot 4 ekleniyor.

:) Birde kardeş bunun markası farkediyor mu ?
    İnternetten bi kaç baktım hidrolik fren yagı diye geliyor bunların ikisi aynı şeymi direksiyon hidroliğine koyacagım yağ ile

• quote:

quote:

quote:

:) Birde kardeş bunun markası farkediyor mu ?
    İnternetten bi kaç baktım hidrolik fren yagı diye geliyor bunların ikisi aynı şeymi direksiyon hidroliğine koyacagım yağ ile

direksiyon hidroliği ile fren hidroiliği ayrı şelerdir.bende de aynı sıkıntı var servis bana bir kutu shell vermişti onu kullanıyorum...aman karıştırma fren ile direksiyon hidroliklerini :)

şu sitede her türlü yağı bulabilirsin neredeyse fiyatlarda iyidir

http://www.turkoilmarket.com/index.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pehlivanbeyi -- 5 Temmuz 2011; 14:42:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: onurphl

Malum tatile girdik artık,araçla ilgilenip eksikleri tamamlama zamanı.bakımla başlayacağımı söylemiştim zaten.şimdi halletmek sitediğim diğer soruna gelelim.

emniyet kemeri bunca yıldır kullanıldığı için doğal olarak şöle bıraktığım zaman yeni araçlardaki gibi geri sarmıyor.bunun için ne yapabiliriz arkadaşlar.servisten orijinalini alacak olsam sanırım çok phalıymış sordurmadım gerçi ama komple sistem değişiyormuş.bildiğiniz farklı bir yöntem var mı acaba.

arkadaşlar yok mu bir fikri olan yoksa arada kaynadı mı?..
  • Kardeş kusura bakma ben o sitede birşeyler buldum ama dot4 falan gibi kategorisi yok sadece direksiyon yagı diyor.
    Sana zahmet bi link atabilir misin tam ürünü
  • quote:

quote:

quote:

BU GÜN SANAYİYE GİTTİM, İNŞALLAH HAFTA SONU İZNE GİTCEM ARABAYA BAKTIRIYIM, DEDİM, LPGNİN İLK KALİBRASYONUNU YAPTIRDIM, MOTORCUYA GİTTİM, İKİSİ DE SAAT GİBİ BİR ŞEY YOK DEDİLER, ÇÖY KARDEŞİMİN TAVSİYESİNDEN SONRA LASTİKLEREDE NİTROJEN BASTIRDIM, İNŞALLAH HAFTA SONU YOLA ÇIKCAM, ÇÖY KARDEŞ BU ARADA MERSİNDEN DE GEÇCEM, EL SALLARIM SANA

eyvallah kardeş.almerayla uzun yol ne zevkli olur.hep benzinde kullan uzun yolda.motor tam kendine gelir bari.mersine gelirsen yanıma uğra misafirim ol,ne demek.başımız üzerinde yerin var.

ÇÖY KARDEŞİM UZUN YOLDA BENZİNLE LPG PARA YÖNÜNDE ÇOK FARKETMİYOR MU ACABA DENEYEN ARKADAŞ VARMI,

uzun yolda her zaman tavsiyem benzinde kullanman.sonradan masraf olarak geri dönmesin.zaten rektefiye yapmışsın.uzun yolda 1 litre lpg ile 13 km benzin ile 15 km yol yaparsın.ancak benzinde kullanmanı tavsiye ediyorum.sen kardeşinin sesini dinle.motorun açılsın bir.senin almera sıfır sayılır artık dostum.daha rodajını doldurmadın.doldurmuş olsanda uzun yollarda çoğunluk benzinde kullanmak olsun.

• quote:

quote:

Malum tatile girdik artık,araçla ilgilenip eksikleri tamamlama zamanı.bakımla başlayacağımı söylemiştim zaten.şimdi halletmek sitediğim diğer soruna gelelim.

emniyet kemeri bunca yıldır kullanıldığı için doğal olarak şöle bıraktığım zaman yeni araçlardaki gibi geri sarmıyor.bunun için ne yapabiliriz arkadaşlar.servisten orijinalini alacak olsam sanırım çok phalıymış sordurmadım gerçi ama komple sistem değişiyormuş.bildiğiniz farklı bir yöntem var mı acaba.

arkadaşlar yok mu bir fikri olan yoksa arada kaynadı mı?..

geri sarmayı sağlayan makaradaki yaylar var.zamanla özelliğini kaybedebiliyor.bir ustaya baktırmanda fayda var.ama tam usta olsun.yan hava yastıklarını gümletmesin.

• quote:

Kardeş kusura bakma ben o sitede birşeyler buldum ama dot4 falan gibi kategorisi yok sadece direksiyon yagı diyor.

kardeş tüm yağ satan yerlerde petrollerde dot 4 bulursun rahatlıkla. dot 4 fren ve debriyaj hidroliğine eklenebilir rahatlıkla eksilme varsa.pahalı değildir.15-20 tl felan. yağı direksiyon hidroliği için alacaksan dextron ııı te var çoğunda.honda civic toyota corolla için yağ dersen yardımcı olurlar.belki çok kişi almeranın varlığından habersiz.
  • dağa çok gidiyorum.bir şekil altı yere değmiş.motor arka takoz kulakları şaseye sürtme yapıyormuş.levyeyle sağa sola ganıttırdım sesten eser kalmadı.cuk yerine oturdu.ses sayesinde egzozunda bağlantılarını yeniletmiş oldum.almera sayesinde sonunda fizikci olucam.

bu arada sayın vipmail bugün hız denemesi yaptım. galiba debriyaj balatası benimde sıyrılmış. zaten bu kadar dayanması mucize bana. benim hatun hergün benim debriyaj balatımı sıyırıyor.artık sen hangisinden alırsan bende aynısından alacağım gibi görünüyor. gelişmeleri paylaşırsan çok sevinirim. arka krank keçeleri yağ kaçırıyordu 1 litre yağ ekledim bugün castrol 10-40w. bari ikisini bir aradan çıkartırım önümüzdeki günlerde.
  • quote:

quote:

Kardeş kusura bakma ben o sitede birşeyler buldum ama dot4 falan gibi kategorisi yok sadece direksiyon yagı diyor.

kardeş tüm yağ satan yerlerde petrollerde dot 4 bulursun rahatlıkla. dot 4 fren ve debriyaj hidroliğine eklenebilir rahatlıkla eksilme varsa.pahalı değildir.15-20 tl felan. yağı direksiyon hidroliği için alacaksan dextron ııı te var çoğunda.honda civic toyota corolla için yağ dersen yardımcı olurlar.belki çok kişi almeranın varlığından habersiz.

Arkadaş karıştırma fren hidroliğiyle dedi o yüzden cekindim ben

• CÖY ÜYELER YAVAŞ YAVAŞ GÖNDERİYOR HERHALDE RESİMLERİ BU ARADA RESİMLER VE İLLERİ İÇİN YAPTIĞIN YORUMLARDA SÜPER
  • quote:

CÖY ÜYELER YAVAŞ YAVAŞ GÖNDERİYOR HERHALDE RESİMLERİ BU ARADA RESİMLER VE İLLERİ İÇİN YAPTIĞIN YORUMLARDA SÜPER

savaş uzmanlık alanım olunca yorumda ona göre şekilleniyor kardeş.savaş derken mekanik savaş tamircilerle verdiğim amansız mücadele.

bu arada almeralarda gelen sesler ve seslerin sebebleri çözüm yolları üzerine bilgisi olan varsa ve sitede yayınlarsak süper olur.sadece bu durum bile çok çok önemli.daha önce sorduğum soru kaynadı gitti.iş başa düştü artık.ancak ses konusunda herkes yaşadığını yazarsa derler toplarım ben.saygılarımla.sessiz sürüşler.

• quote:

...galiba debriyaj balatası benimde sıyrılmış. zaten bu kadar dayanması mucize bana. benim hatun hergün benim debriyaj balatımı sıyırıyor.artık sen hangisinden alırsan bende aynısından alacağım gibi görünüyor. gelişmeleri paylaşırsan çok sevinirim...

İşler kötü. Bugün tüm gün Ankara'da balata aradım. Bir sürü makyajsız Almera balatası var. Ve aynı zamanda bütün kasaplar(Oto parçacıları) bunun uyacağını söylüyor. Ama bir tane uyumlu balata yok. Eskininki uysa, AISIN bile 170TL ama uymuyor. Sadece uymuş gibi oluyor. Bir yerden patlayacağı kesin. Çünkü yeninin ebatları büyük.

Sen hanıma Golf DSG almadın mı? Yoksa hanım da mı Almerayı daha çok seviyor? :)

• quote:

dağa çok gidiyorum.bir şekil altı yere değmiş.motor arka takoz kulakları şaseye sürtme yapıyormuş.levyeyle sağa sola ganıttırdım sesten eser kalmadı.cuk yerine oturdu.ses sayesinde egzozunda bağlantılarını yeniletmiş oldum.almera sayesinde sonunda fizikci olucam.

bu arada sayın vipmail bugün hız denemesi yaptım. galiba debriyaj balatası benimde sıyrılmış. zaten bu kadar dayanması mucize bana. benim hatun hergün benim debriyaj balatımı sıyırıyor.artık sen hangisinden alırsan bende aynısından alacağım gibi görünüyor. gelişmeleri paylaşırsan çok sevinirim. arka krank keçeleri yağ kaçırıyordu 1 litre yağ ekledim bugün castrol 10-40w. bari ikisini bir aradan çıkartırım önümüzdeki günlerde.

yaa çöy kardeş bu arka takoz kulaklarından bende dertliyim.. :) ve emin ol biçok kişide aynı sorun vardır.. nasıl yaptığının bi fotosunu yüklersen sevinirim..

• Tekrar merhaba çöy, bu sabah aracımı lpg servisine götürdüm durumu anlattım.Bir enjektörde sorun çıktı zaten bu yaz değiştirmem için beni kışın uyarmıştı lpg ustası.Enjektörler ve filtre değiştirildi.Lpg ustası ayarlarıda yaptı sorunun benzin sisteminde olduğunu söyledi.Sorunu hallet tekrar gaz ayarı yaparız dedi.
    Sökük hortumun yerinide bulamadık.Aynı sorun devam ediyor.Ustanın ayar sırasında yaptığı testde benzin ile çalışırken devrin 4000'ini geçmediğini söyledi.Bugün 150 km yol yaptım.Hızlanırken birden kesilme oluyor.Yarın sanayiye gidiyorum.Her şey ortaya çıkacak diye düşünüyorum.Görüşmek üzere.
  • quote:

SHELL DONAX TX...bizim buradaki servisin bizzat kullandığı yağ hocam...

bu da linki http://www.turkoilmarket.com/Shell-Donax-TX-1-Litre,PR-1602.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: mpp007

Selamlar,
    Çoktan beriridir okuyorum ama hiç yazmamıştım. Birazdan açıklayacağım bir vesile ile ben de yazıyorum. 2010 nisan'da 55binde 2005 almera tekna hb mi aldım. 56 binde vogas lpg taktırdım. Aracım şu anda 91binde bu kadar zamanda sadece bir kez boch car serviste bakım yaptırdım yağ filan değişti. Deri koltuk ve lastik aldım başka da bir masrafım olmadı. 100 km de 10lt lpg tüketiyorum ortalama. yaz geldi ilk defa 10 lt nin altında rakamlar görmeye başladım. Lpg den midir bilmem yağ azalıyor arada tamamlıyorum. Günde 100 km yol yapıyorum eşek niyetine kullanıyorum arabayı kendi kendime nazarım değecek :).
    Neyse problemim şu benzin bitmişti lamba yanıyordu öyle kullandım bir iki hafta sonra benzin aldım biraz, şimdi marş alması uzadı aracın tık diye çalışan araç şu anda 5-10 sn basınca çalışıyor. Aldığım benzinin pisliğinden olduğunu düşünüyorum benzin filtresi denen birşey varsa onun tıkandığını düşünüyorum. Gidişte vs herhangi bir sıkıntım yok. Fikirlerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Evet arkadaşlar 50 liralık benzin almıştım başıma bu iş gelmişti o sırada depo dipteydi. Dün bp'den 50 liralık benzin daha aldım bunun üstüne şu anda problemim düzeldi. Sanıyorum yakıtta sorun var. Şimdi şikayet edeceğim kurumu bulup, istasyonu şikayet edeceğim gidip bir incelesinler. Asıl problemimi görüp yardımcı olan! arkadaşlara da teşekkürü bir borç biliyorum :) Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mpp007 -- 6 Temmuz 2011; 9:59:11 >

• quote:

dağa çok gidiyorum.bir şekil altı yere değmiş.motor arka takoz kulakları şaseye sürtme yapıyormuş.levyeyle sağa sola ganıttırdım sesten eser kalmadı.cuk yerine oturdu.ses sayesinde egzozunda bağlantılarını yeniletmiş oldum.almera sayesinde sonunda fizikci olucam.

debriyaj balatasi kulübüne beni de yazin, hem vipmalil hem çöy debriyaj alatasi ariyor ne sansliyim :))
    ben ozel servisten balata fiyati istediğimde ön sukadar arka su kadar diye fiyat verdiler, sanirm fren balatasiyla karistirdilar değilmi :)

çöy bu arada fotolari ilk firsatta yollayacağim bir de pasta cila ve boya koruma yaptirdim ki kirmizi arabama sorma :)

• 
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.