Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (1376. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13741375137613771378
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hala geri vites camerası tavsiyesi alamadım malesef yok mu hiç kullanan ?
  • Arkadaşlar Merhaba..Nissan servisine uğradım Aracımla buzlu yolda kaydı sağ tarafı sürttüm far hafif açıldı yıkayınca su aldı Tamponda çatlaklar var sif farlarım kırıldı daha öncede önden ufak kaza var tampon demiri boşta duruyor şaseye bakır telle bağladık

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

Servisin çıkardığı toplam tutar 6 bin Tl artı işçilik.. Nasıl bi yol izlemem gerekir Ankara bana yakın ön tarafı toparlayabilecek usta varmıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zakkum14 -- 7 Ocak 2018; 15:21:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• piyd35 kullanıcısına yanıt
    İzmir grubuna önümüzdeki perşembe veya cuma akşamı toplanma teklifi yapacağım.
    Sende müsait olursan gel kardeşim 👍

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yağış gösteriyor.
    Ben sana haber vereceğim kardeşim.
    O iş bende

• quote:

Orijinalden alıntı: SirSdü

Daha önce vitesle ilgili çalışma yapan bir arkadaşın resimlerinden 1 numaralı parça vites çubuğu yani sizin çıkarmanız imkansız.
     NISSAN ALMERA KLÜBÜ Anca kökünden kesip yiv açtırıp dediğiniz çubuklardan takabilirsiniz çapları uyarsa tabiki.

Hocam şu 8 numara mı 6 mı yay var onun görevi vitesi boştayken sabit tutmak mı ve 1 adet mi var. Geçen baskı balata değişimi yapıldı 5 e ve geri vitese atarken itiyorum sonra o da kendini itiyor normal ama 1 ve 2 ye atarken sabit kalıyor. Sebebi nedir adama sordum onları tutan vidalar varmış fazla sıkmamışız falan dedi bi ara arayıp gidicem. Basit mi yapımı uğraştırıcı mi.

• caylak39 kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/nissan-almera-klubu--38276990-980

Bu sayfadan itibaren bekirbulat arkadaşın yaptığı çalışmayı incele sorununa cevap bulursun umarım.
  • Sis farları ne durumda?

Çeki demiri kapağı eksik, (90TL orjinal , yan sanayi 40-50 arası)
    sis farı ızgarasındaki bir soket eksik, ( yan sanayisindede o soket yok, orjinal 450 TL)
    Panjur nikelajları eksik,( orjinal ateş pahası, yan sanayi komple panjur seti alman gerekiyor tanesi 150TL civarı)

Tampon ve far tamir edilir .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celtic_frost -- 9 Ocak 2018; 14:35:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: celtic_frost

Sis farları ne durumda?

Çeki demiri kapağı eksik, (90TL orjinal , yan sanayi 40-50 arası)
    sis farı ızgarasındaki bir soket eksik, ( yan sanayisindede o soket yok, orjinal 450 TL)
    Panjur nikelajları eksik,( orjinal ateş pahası, yan sanayi komple panjur seti alman gerekiyor tanesi 150TL civarı)

Tampon ve far tamir edilir .

Sis farları komple kırıldı Tamponu geçici bağlattım ama 3-4 cm aşağıda kaldı Boluda yaşıyorum burada tamponu yapabilecek usta yok Ankara veya istanbulda önerebileceğiniz biri varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: Zakkum14

Arkadaşlar Merhaba..Nissan servisine uğradım Aracımla buzlu yolda kaydı sağ tarafı sürttüm far hafif açıldı yıkayınca su aldı Tamponda çatlaklar var sif farlarım kırıldı daha öncede önden ufak kaza var tampon demiri boşta duruyor şaseye bakır telle bağladık

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

Servisin çıkardığı toplam tutar 6 bin Tl artı işçilik.. Nasıl bi yol izlemem gerekir Ankara bana yakın ön tarafı toparlayabilecek usta varmıdır

O işin maksimum 1000-1500tl maliyeti var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Selam elimde 2015 cikisli 195_55_16 Petlas yazlık lastik var tam takım. 2 sezon kullandım ilgilenen olursa dördünü 150 TL'den verebilirim Ankara'da lastik otelinde dikmen caddesinde duruyor değişim zamanına kadar otelde durabilir. Yeni arabama olmadığı için satiyorum. İsteyen olursa bana PM atabilir.

•  NISSAN ALMERA KLÜBÜ

Sevgili arısoy, aracın sorunu tam olarak nedir acaba?

İstanbul dan eski şehire gelirken verdi. Ayrıca araç inanılmaz fazla yakıyor.

• Aracı kriko ile kaldırınca tekerleri elimle döndürmek istediğimde tüm gücümle zor döndürüyorum. Başka arabalara bakıyorum, adamlar tek eliyle tekeri fır diye döndürüyor. Sorun ne olabilir?

• quote:

Orijinalden alıntı: defansagelsenizelan

Aracı kriko ile kaldırınca tekerleri elimle döndürmek istediğimde tüm gücümle zor döndürüyorum. Başka arabalara bakıyorum, adamlar tek eliyle tekeri fır diye döndürüyor. Sorun ne olabilir?

Araç vites de yada El freni çekik olmasın 😂😂😂

• quote:

Orijinalden alıntı: sgen

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

Sevgili arısoy, aracın sorunu tam olarak nedir acaba?

İstanbul dan eski şehire gelirken verdi. Ayrıca araç inanılmaz fazla yakıyor.

P0171 fakir karışım. Lpg takılı araçta çok olur. Lpg ayarsız veya regülatör basıncı düşük. Oksijen sensörü (2004 ve üzeri 2 adet bulunur). Maf sensörü

Yalnız Bank 1 yazıyor. 1 nolu ateşleme odasında olduğu yazıyor. Bu durum da yukarda yazdığıma ek lpg enjektörü yada 1 nolu göz de basınç kaybı var.

P1614 nats imobilizer hatası. anahtar yuvası gevşek olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISOYSOFT -- 15 Ocak 2018; 14:31:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ARISOYSOFT

quote:

Aracı kriko ile kaldırınca tekerleri elimle döndürmek istediğimde tüm gücümle zor döndürüyorum. Başka arabalara bakıyorum, adamlar tek eliyle tekeri fır diye döndürüyor. Sorun ne olabilir?

Araç vites de yada El freni çekik olmasın 😂😂😂

Maalesef araç boşta ve el freni inik hocam. Bu arada bugün buji değiştireyim derken buji hortumlarından birinin sabitleme somununu kırdım. Kaputla hortumun arasına top sıkıştırdım hortum fırlamasın diye.

• dün debriyaj seti rut başı rotil değişti - üzerinden çıkan marka seco çıktı kore malı iyi veya kötü bilgim yok ama değiştikten sora aisan 6 yaylı inanılmaz hafifledi alt takım sayesinde direksiyonda bi hafifleme mevcut..

bugünde ön fren balatası değişti niğdeye yolculuk başlıcak eksikler kalmadı desem yalan sölerim yağ ve filtreler değişme zamanı gelmiş olur :)
  • merhaba, herkese iyi forumlar.
    bir kaç gün öncesinde nissan almera 1.8 otomatik vites araç aldık, ilk aracım olduğu için deneyimsizim. Öncelikle koltuk kılıfı düşünüyorum şu anki hali biraz deformeli olduğu için. İnternetten alsam montajını yapabilir miyiym? Daha önce bu şekilde kılıf alıp memnun kalan oldu mu? Yoksa direkt yedek parça vs satan bir yere gidip ordan alıp montajı onlara mı yaptırmalıyım? Bunun haricinde araç içi önerileriniz var mı ben şu marka şunu kullanıyorum çok memnunum rahatlattı vs gibi. Şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: fcarrot

merhaba, herkese iyi forumlar.
    bir kaç gün öncesinde nissan almera 1.8 otomatik vites araç aldık, ilk aracım olduğu için deneyimsizim. Öncelikle koltuk kılıfı düşünüyorum şu anki hali biraz deformeli olduğu için. İnternetten alsam montajını yapabilir miyiym? Daha önce bu şekilde kılıf alıp memnun kalan oldu mu? Yoksa direkt yedek parça vs satan bir yere gidip ordan alıp montajı onlara mı yaptırmalıyım? Bunun haricinde araç içi önerileriniz var mı ben şu marka şunu kullanıyorum çok memnunum rahatlattı vs gibi. Şimdiden teşekkürler

hocam hayırlı olsun Allah kazasız binmek nasip etsin. kılıf taktırmadım ben ancak taktıranlar airbagle ilgili kısımlara dikkat edilmesini öneriyorlardı. yan airbaglerin açılmasını engellemeyecek şekilde bir kullanım olması gerekiyormuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: piyd35

dün debriyaj seti rut başı rotil değişti - üzerinden çıkan marka seco çıktı kore malı iyi veya kötü bilgim yok ama değiştikten sora aisan 6 yaylı inanılmaz hafifledi alt takım sayesinde direksiyonda bi hafifleme mevcut..

bugünde ön fren balatası değişti niğdeye yolculuk başlıcak eksikler kalmadı desem yalan sölerim yağ ve filtreler değişme zamanı gelmiş olur :)

İzmirden >Manisa/Soma yolculuğunda 😂

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ARISOYSOFT

quote:

Araç vites de yada El freni çekik olmasın &#128514;&#128514;&#128514;

Maalesef araç boşta ve el freni inik hocam. Bu arada bugün buji değiştireyim derken buji hortumlarından birinin sabitleme somununu kırdım. Kaputla hortumun arasına top sıkıştırdım hortum fırlamasın diye.

Hortum derken? Ne hortumu hocam.

• 
Sayfa: önceki 13741375137613771378
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.