Şimdi Ara

nissan (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
2.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Technological

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Triger zinciri önemli hocam ses yaparsa şakırtı gelirse değişmesi uzun vadede motorun ömrü ve sağlığı için zaruri.Yurt dışı (ingiltere) forumlarında zincir değişen çok qq var servis işi yokuşa sürmüş maalesef bulunduğunuz ilde özel işinin ehli servisten ayrılma özel servise götürüp zinciri,aracın yağının kontrolünü,kompresyon testini detaylı yaptırın iyi bir usta muhakjak işin ciddiyetine vararak size yol gösterecektir bu arada maalesef nissan qq da sadece sarı uyarı işareti var kırmuzı yok o da yağ eksiltince değil maalesef yağ bitince veriyo daha önce forumda bundan dolayı segman ve pistonlara zarar veren bir arkadaş bizzat belirtmişti .Bu arada aracınızdaki zincir sesini kaydedip burda paylaşırsanız belki birileri fikir verebilir umarım motorda çok ciddi tahribatlar oluşmamıştır .Hakkınızda hayırlısı dileyerek iyi geceler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Technological

Bu mesaj silindi.
    Durumunuza çok üzüldüm anladığım kadarıyla iş işten geçmiş araç yağsızlıktan segmanlar pistonlar vs zarar görmüş ve araç teklemeye başlamış garantiniz de yoktu sanırım iyi bir yetkili servisle konuşup rektefiye yapılnasını isteyin (inditim isteyin) çünkü 2014-2015 modellerde özellikke yurt dışı forumlarda okuduğum kadarıyla belli şase no aralığında üretilen 1.2 turbo şarjlı nissan araçlar için bülten yayınlanmış o gruptakiler sorunlu sizin de o aralıkta olabilir revizyon gerekiyo motorunuz başka çare yok

• Umarım sorun çözülür

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technological -- 28 Şubat 2022; 3:43:46 >
  • Technological T kullanıcısına yanıt
    aynı ses bende de mevcut. 2014 model 1.2 otomatik var. 60 bin bakımı için yetkili servise gittim. triger zincirinden ses geldiğini söylediler ayrıca aracımda 2 litre yağ eksildiğini söylediler. 3000 km sonra tekrar kontrole gelin zincir sesi düzelmediyse motorunuzun açılması ve zincir setine bakılması gerekiyor dedi. eve geçince açtım kaputu gerçekten söylüyorlar mı diye kontrol ettim. kaputu açıp hafif gaz verince sol taraftan v kayışının oradan geliyor şık şık şık diye zincir sesi geliyor. siz de de aynı problem var sanırım. hafta sonu bir ustaya sadece sesi soracağım servise gittiğimi söylemeden bakalım ne diyecekler.

siz sorunu çözdünüz mü çözdüyseniz ne işlem yaptırdınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi son_mektup -- 11 Haziran 2020; 21:49:45 >
  • Aynı sorunu şu Anda ben yaşıyorum nasıl bir çözüm buldunuz ve kaç para tuttu

• quote:

Orijinalden alıntı: Murat 53

Aynı sorunu şu Anda ben yaşıyorum nasıl bir çözüm buldunuz ve kaç para tuttu

triger zincir değişikliği yaptırdım. 3500 tl verdim nissan kendi servisi 12 bin istedi. ben de dışarda sadece nissan araçlarına bakan bir ustaya değişimini yaptırdım orjinal parça kullandık ses yok. bu motorlarda kronik yağ eksiltme mevcut yağınızı 4 bin km de kontrol edin. geçmiş olsun.

• son_mektup kullanıcısına yanıt
    gecmis olsun,triger zincir kartel yagi ile mi kendini yagliyor acaba? sifir aldigim araba yag eksiltiyorsa cok canimi sikmaz ekleye ekleye binerdim ama 10.000 bekleyip yagsiz birakmazdim sanirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 26_bbz_26

gecmis olsun,triger zincir kartel yagi ile mi kendini yagliyor acaba? sifir aldigim araba yag eksiltiyorsa cok canimi sikmaz ekleye ekleye binerdim ama 10.000 bekleyip yagsiz birakmazdim sanirim.

üstat araçta yağ kalmadığı için veya kritik seviyeye geldiği için zincir aşınma yapıyor artık ve görevini tam yapamıyor. karter de aynı yerden yağ kullanır. normal de yağ seviyelerine hep bakarım. pandemi girmişti ve işe de sürekli arabayla gidip geldim bu yüzden bakmayı aksattım. bu yüzden artık her 1000 km de kontrol ediyorum. 5000 km de 1.3 litre yağ eksiltiyor. 4000 km de bir litre koyuyorum.

• son_mektup kullanıcısına yanıt
    ooo 5000 de 1.3 lt bayagi fazla yahuu. eksiltmiyor yag yakiyor bildigin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.