Şimdi Ara

Niş Tv Ünitesi (alçıpandan tv ünitesi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
7.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Niş tv ünitesini kendim yapmak istiyorum.Nasıl bir alçıpan profili,profil parçaları almam gerekir ?

• Kenar kalınlıkları bana 10cm yeter dersen 7.5 cm'lik duvar U profili alırsın.İki yanınada alçıpan sıkınca o 10 cm olur.Alçı çekildikten sonra da yaklaşık 11cm falan olur.
    Diğer türlü de tavan U profili(genişlik 3cm) alabilirsin ama onu da ikişer tane kullanman gerekir o yüzden senin için uygulaması biraz zahmetli olabilir.
  • Teşekkürler.

profil montajı böyle sanırım.

Bu iskeletin bitmiş hali gibi gözüküyor.Ara profiller yine U profiller mi kullanılıyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KISKANIYORLAR -- 14 Nisan 2017; 12:46:23 >

• Örnek resimdeki niş'in nasıl yapılacağını elimden geldiği kadar çizerek anlatmaya çalıştım.Umarım yardımcı olur

• çok sağolasın hocam.75mm lik profil alsam kalınlık 10 cm olacak dediğiniz gibi yeterli sanırım.

Raf modülünü kurarken ince aralar yerleşimi aşağıdaki resimdeki gibimi olacak?

• 10 cm yeterli derseniz 7.5'lik duvar u profilini uygulaması daha kolay olur.Yok ben 15 cm veya 20 cm kalınlık istiyorum derseniz bu sefer çift profil kullanmanız gerekir.O yüzden tavan u kullanmanız sizin için daha hesaplı olur.

Raf kısmını resimlerle anlatmaya calıstım.

• 10 cm küçük gibi geldi.15 cm olsa daha kullanışlı olur sanırım.Tavanda köşe kartonpiyer var.
  • 10 cm'den sonrası için(çift alçıpan sıkarsanız 12.5 cm olur) yapacağınız bir kutuya 4 tane profil gerekiyor.Ayrıyeten youtube'da drywall diye aratırsanız nasıl yapacağınız hakkında daha geniş fikre sahip olursunuz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.