Şimdi Ara

Nioh (2017) [PC ANA KONU] (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
3
Favori
6.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Anladım hocam iyimiş :)
  • Harika bir oyun. Dark Souls ile benzediği noktalar olsa da bu oyun daha ziyade Diablo tarzı dediğimiz türe yakın. Tamamen loot üzerine kurulu diyebilirim. Hatta Rogue-Like dersek yanılmış olmayız. Dövüş mekanikleri de oldukça akıcı. Yalnız bayağı bayağı iki vuruşta ölebiliyorsunuz tamamen zamanlama meselesi zamanla uzmanlaşılacak bir oyun. Yine de bence abartıldığı kadar zor değil gibi duruyor. Tabii ilerleyen bölümlerde neler olur bilmiyorum.
  • İnanılmaz güzel bir oyun.Deli gibi sevdiğim iki türü harmanlamış ve süper bir oyun yaratmışlar. Diablo ve daark soulsun çocuğu gibi.Multiplayer deneyimleme şansım olmadı. İlk playthrough yalnız bitirdim.NG+ beraber oynamak işsteyen olursa discordda itemler üzerine konuşarak, aheste aheste ilerleyebiliriz, farm yapabiliriz. Steam id ; dentorium.
  • beyler klavye+ mouse ile oynayan varmı varsa nasıl kontroller zor mu
  • Gamepad daha kolay. Klavye mousela da oynanır tabi, ama gereksiz zorlamış olursun kendini. Mouse tüfek ve ok kullanırken avantajlı sadece, çok yoğun kullanılmıyor ama bunlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim gibi Sekiro ve Bloodborne tarzı oyunları seven birine tavsiye eder misiniz bu oyunu...Steam de 26 lira şu anda almayı düşünüyorumda...
  • crackli oynuyordum steamde 26 liraya düşünce online da oynamak istediğim için aldım fakat yine online oynayamıyorum. summon visitors dediğimde nioh.exe çalışmayı durdurdu diyip kapanıyor . varmı başına gelen ? çözüm bilen ?
  • Oyunu ps4 kolu ile oynuyorum karakter ikide bir ayağına çivi batmış gibi duraksıyor takılıyor neden böyle sırf bu yüzden oyunu silmeyi düşünüyorum sinir oldum. Akıcı oynayamıyorum. Klavye ile yürürken sıkıntı yok ama gameplad ile yaptığımda zırt pıt takılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sen Aydınlatırsın Geceyi -- 9 Mart 2020; 23:41:29 >
  • Sen Aydınlatırsın Geceyi kullanıcısına yanıt
    Gamepad bozulmus olabilir bende de yapıyordu baska bir oyunda garantiye verdim iade almıslardı garanti varsa Joystick tester diye program orada kontrol et bence

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kolda sorun yok konsolda sorunsuz oynuyorum hatta bilgisayarsa pesi de sıkıntısız oynuyorum. Normalde oyunu konsol için alacaktım steam'de indirime girince aldım direkt 3-4 saat falan da oynadım iade de edemem. Neyse store de indirime girince tekrar konsol için alırım yapacak bir şey yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oynayanlar varsa birlikte kasabiliriz. Şu an ilk haritayı bitirdim ve ilk boss'un twilight mission'ı da geçtim. PC üzerinden oynuyorum oynayanlar ekleyebilir. Steam adım: abalta
  • Selamlar millet.

Oyunu arkadaşımla co-op olarak oynayamıyorum. Ochoko adlı item gerekli fakat nasıl alacağım ve nereden bulacağım bilmiyorum.

• Bu oyunda gamepad simgelerini klavye simgeleri ile değiştirmenin yolu var mı? Lan basit bir güncellemeyle düzeltilecek bir şey onu bile yapmıyorlar ne salak yapımcılar var delireceğim. Ben senin oyununu gamepad ile oynamak zorunda mıyım g.vat? Klavyeyle oynayan adama gamepad simgesi dayatmak nedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebercet -- 15 Eylül 2021; 12:33:27 >
  • Zebercet kullanıcısına yanıt

Team Ninja ikinci oyunda anca güncelleme ile getirdi hocam bu özelliği ama bende sırf bu yüzden ilk oyunu oynamayanlardanım. Belki Sekiro da ki gibi ayarların içinden bir özellik vardır.

• Hudson51 kullanıcısına yanıt

Yok çözüm yok kafayı yiyecem. Hepi topu ikonları klavye ikonlarıyla değiştireceksin yahu ne kadar zor olabilir? Ne cins firma bu. Üç sene önce gamepadle oynamıştım f310 vardı elimde, gayet de güzel oyun hani seviyorum, bitirmemiştim ama epey ilerlemiştim. Üzücü oldu ya. Neyse zamanda bir gamepad alır dönerim.

• Bu oyun klavye ve mouse ile oynanmiyor, optimize edilmemis klavye ve mouse icin, kacmak istiyorsun kacamiyorsun falan duvarin dibinde sikistinmi hele hic sansin yok, konsol ile oynamak gerekiyor, simdi bunun icin controller alamayacagim ve o yuzden silecegim oyunu oynamayacagim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi armegon33 -- 18 Eylül 2021; 17:18:51 >
  • Güzelim oyunun konusu forumun sonsuz derinliklerine gömülmüş.

Ölü toprağını kaldırayım biraz.

Oyun güzel demiş miydim :)

Üstüne hem PS tarafında, hem PC tarafında ücretsiz verildi.

Onun da üstüne sayısız build imkanı ve NGn+ ile tekrar oynanabilitesi çok yüksek bir oyun.

Zaten bilmeyen, denemeyen kalmamıştır diye düşünüyorum ama ola ki gözden kaçıranlar veya zorluğu dolayısı ile uzak duranlar varsa sizin için buradayım.

Diablo nun gameplay kısmını Bloodborne/Sekiro ile değiştirince elde ettiğiniz oyun Nioh.

Zaten, Sony nin yakın zamanlarda kapattığı Bloodborne u yapan stüdyonun baş elemanı Nioh un geliştirme sürecinde dışarıdan epey destek vermiş yapımcıya. Hatta bunun için bir teşekkür videosu bile yayınladılar.

Sonrasında da Nioh un stüdyosunda işe başladı zaten.

PC için Bloodborne bekleyen tayfa elinin ısınması için gönül rahatlığıyla bir Nioh run yapabilir.

Uzun yazıların okunmadığı gerçeği var, bu nedenle ufak satırlarla özet geçiyorum. (Özet geç lan *** tarikatı)

Oyunda, hayalinizdeki hemen her medieval savaşçı karakteri kanlı canlı bir build olarak yapabilirsiniz.

Anime, manga ve diğer oyunlardan aklınıza kim düşerse bir şekilde build olarak cana getirmeyi mümkün kılıyor Nioh.

Gayet başarılı bu konuda.

Ben Ogami Itto (Lone Wolf and Cube/Yalnız Kurt ve Yavrusu-Okumadan ölmeyin) buildi yaptım. Kucağımdaki bebe hariç herşeyi birebir oldu. Bebe olmadı, bu konuda kırgınım oyuna.

Yeni başlayanlara veya türün yabancılarına Spear veya Odachi öneriyorum.

Menzili itibariyle boss lar hariç herkesi zumzuk menziline girmeden kesersiniz.

İlk vuran olmaktan ziyade her zaman düşmanın vurmasını bekleyin, hareketi bitince dalın.

Block kullanın bol bol. Ama blockta iken bir gözünüz de "ki" de olsun. Hızlı tükenir.

Oyunda "ki" yönetimi (ki:stamina nın japoncası. Bitince kal gelir size) savaşın temeli. Ki Pulse u oyun öğretiyor size zaten. Kullanmaya elinizi alıştırın.

Bol bol revenant farm yapın. Hem zevkli, hem bereketli. (Revenant: Merhum player lar)

Hele ki oyun bazen yanınıza npc takıyor görev gereği. O yanınızdayken tüm revenantları kesin, bitince shrine a gidin, diriltin, tekrar kesin. Ölüsünü dirisini kesin yani. Zira aggro yu yanınızdaki npc aldığı için siz arkadan yanaşıp double damage ile saplayarak :) sizden çok yüksek lvl bile olsalar herkesi kesebilirsiniz. Bu durum size mor itemler ve bol lvl olarak geri dönüyor. Böylece genel görev ortalamasının 15-20 lvl üstünde giderek oyunun meşhur zorluğunu rahatlıkla dengeliyorsunuz.

Oyunda hızlı olmak (düşünmek, hareket etmek) önemli.

Inv ekranında göreceğiniz ağırlık seviyeniz mümkünse mavi, max yeşil olsun.

En ağır zırhları giyerseniz dash / roll yalan olur. Kaplumbağa olmak geçer akçe değil oyunda.

Oyun sakin kafayla, tedbiri elden bırakmadan, su içen ceylan tedirginliği ile oynamanız gereken bir yapıda.

Modunuz bu değilse o gün açmayın. Rage quit + uninstall olur sonu. Ettiğiniz küfürler de kar kalır yanınıza.

Oyunda, elinize becerikli olmak (tuş komboları, skill, stance kullanımları) fark yaratıyor. Eline becerikli adam düşmanlarla top gibi oynarken, bu konuda yetersiz oyuncular spear veya odachi tercihiyle güvenli bölgede kalabilirler, sıkıntı çekmezler.

Zaten zamanla kas hafızası oturacak, parmaklarınız piyanist şantör zerafetinde akacak.

Oyunda her silah ve her build gayet efektif. Seçenekler sonsuz desem abartmış olmam. Buildinizi efektif kullanmak zaman alacak. Sabır şart. Ninja/Samuray doğulmaz, olunur.

Ninjutsu ve Magic kullanımı ileride elinizi çok kuvvetlendirecek.

Casual oyuncular için Ninjutsu da pasif skiller, Magic de birkaç adet buff ve debuff yeterli.

Oyunda düşmanlardan daha çok sizi zorlayacak şey doğal tuzaklar.

Yüksekten düşmek, suya düşmek, kalabalık bir pusuya düşmek yekte öldürür. Harita tasarımları bunlarla dolu. Tasarımcılar bunlar ölmez, füze de atalım demiş. Emeği geçenlerin elleri kurusun.

Ortalıkta kabak gibi bir loot veya sırtı dönük bir düşman varsa tuzaktır.

Tasarımcıların kahpe tuzak mantığını çözene kadar kısayolların birinde taş olsun, atın düşmanın kafasına, güvenli bölgenize çekip orada dövün.

Boss savaşları pek zorlu değil eliniz hızlıysa. Birkaç defa ölüp hareket pattern lerini çözünce hallediyorsunuz.

Spirit Weapon (superman modu) yedekte dursun, zora düşünce kullanırsınız.

Özet geçelim dedim, uzadı biraz.

Daha yazmak istediklerim var ama bakarız sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nømad -- 15 Şubat 2022; 16:14:33 >

• Nømad kullanıcısına yanıt
    Ana oyunu bitirmiştim dlcler yarım kalmıştı dlcler baya zor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • arman09 kullanıcısına yanıt

Oyunda doğru item-skill-ninjutsu ve ommyo seçimleriyle OP buildler yapmak mümkün.

Bu duruma yapımcı firmanın tepkisi "keserin sapı da var, buyrun" diyerek bu dlc leri yayınlamak oldu.

Tadında bırakmak lazım. Ana oyun her şeyiyle yeterli.

"Zoru severiz, imkansız zaman" alır diyenlere dlc ilaç oldu.

• Nioh en iyi souls-like oyunlarından biri. Gayet eğlenceli bir oynanışı var. Ayrıca oyunun her yerinden loot fışkırıyor. Zorluk olarak souls oyunlarından biraz daha zor. Tabi boss savaşlarında benim gibi yardım alırsanız çok sıkıntı yaşamazsınız.   Hikayesinde gerçekten yaşamış karakterler de var. Ara sahnelerle hikayesi anlatılıyor. Yan görevler var ama baya sıkıcı buldum. Oyunu genel olarak beğendim ama sonlara doğru sıkıldığımı hissettim. Eğer zorlu oyunları seviyor ve zaman sıkıntınız yoksa tavsiye ederim. İkinci oyunu da yakın zamanda oynamayı planlıyorum.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.