Şimdi Ara

★★★ NINTENDO® SWITCH ANA KONU ★★★ (1374. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
48.374
Cevap
456
Favori
1.649.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13721373137413751376
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyunlarda maalesef pek ümidim yok. Büyük olasılıkla rakipleri ile aynı seviyelerde olacaktır.

Büyük olasılıkla konsolda özel fiyatlandırma uygulayabilirler yada yerel paketler falan.
  • Yalnız hırsız arkadaşlara üzücü bir haber, switchin sisteminin kırılması oyunları oynanabilir yapmıyormuş. Orada farklı bir şifreleme sistemi var gibi görünüyor. Ama sanırım emulator kurup eski oyunları çalabileceksiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    hocam adamlar sadece Nintendo Distribütörü değil,Nintendo nun yanında Take2,Capcom,Ubisoft,Koei Tecmo,Bethesda,Warner Bros,Square Enix,Konami,Sega,CD Project Red ve Focus Home Entertainment de bu firmada,yani baya büyük bir firma giriş yapıyor Türkiye pazarına,bakarsınız yurt dışındaki Game ve Gamestop tarzı oyun dükkanları gibi dükkanlar bile açarlar...
  • Oyunlarda normalde belki yüksek fiyattan çıkar fakat ara ara kampanyalar olabilir, bir de aksesuar ve amiibo ile Labo tarzı şeyler de gelecek,ben onlara da seviniyorum...
  • hunter007 kullanıcısına yanıt
    Ubisoft gibi markalara da bakarlarsa türkiye de bu aral dan kurtuluruz sonunda ama cd media daha mi kötü daha mı iyi göreceğiz

• Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    umarım gelen gideni aratmaz...
    eğer bünyelerinde bulundurdukları markaların tamamını Türkiye pazarına getirirlerse o zaman çok çeşitli bundle lar da görebiliriz,figürler falan da gelebilir belki,bizim için umarım olumlu bir gelişme olur bu...
    Aslında baktığımızda, CD Media öyle cihazları getirip satayım şeklinde değil daha komplike bir giriş yapmaya hazırlanıyor gibi görünüyor. Türkçe kullanım kılavuzu ve Türkçe website falanda olacakmış. İnşallah umut ettiğimiz gibi olur.

Aksesuarlara falan daha rahat ulaşmakta çok önemli. Amiibo'lar falan güzel olur tabi fiyat olarak çökertme yapmasınlarda :)
  • evet her şey son olarak geliyor fiyat kısmına,neyi nasıl yaparlarsa yapsınlar doğru bir fiyatlandırma yapmazlarsa her şey boşa gider...

umarım dedikleri gibi sağlam bir giriş yaparlar ve biz de adam gidip oyun mağazalarına kavuşuruz,yurt dışına çıkıp gördüğümde gerçekten çok özeniyorum öyle mağazaların bizde de olmasına...
    Valla ülkemizde genel olarak konsol ve oyunlarının fiyatları ortadayken maalesef öyle mağazalar bizlere çok uzakta.

CD Media büyük olasılıkla kendi mağaza açma yoluna gitmek yerine mevcut büyük mağazalara dağıtacaktır cihazı.

Herşeyden ötede ise dediğimiz gibi fiyat politikaları herşeyi belirleyecek olan etken olacak. Fiyatlar olurda Ps4 Pro yada One X ayarında olursa işleri çok zor.
  • evet haklısınız maalesef hala uzak duruyor öyle yerler ama umut işte. bir de sadece fiyatlar değil bizde o kültür de daha o kadar gelişmedi,pek çok anne baba kalkıp çocuklarına koleksiyonluk ürünlerden almaz buna ne para vereceksin deyip,daha işin o kısmında da yolumuz var...

umarım en azından ilk başlarda piyasada yer edinene kadar etkileyici bir politika izlerler de Türkiye pazarına girişleri ses getirir ve daha sonrası hem onlar için hem de bizim için daha güzel olur...
    Nintendo cimri bir şirket. Oyunlar dediğim gibi 299 TL'den satışa çıkar ama konsolda bir güzellik yapa bilirler. En azından bir süreliğine indirimli sata bilirler.
  • valla hocam bel fıtığı ameliyatı oldum,keşke olmadan önce switch alsaymışım dedim,hele ilk 2 hafta wc/yemek dışında yataktan çıkamıyorsun,sonrada oturmak yasak
    eski nesil olduğumdan herhalde,telefondan ekrana basarak oyun oynamak da çok bayıyor,kaç yıl oldu hala alışamadım eheh
  • Ginga Bishounen kullanıcısına yanıt
    evet fiyat olayı sıkıntı olabilir,işte işlerin nasıl gideceğini gösteren en önemli etmen bu olacak dediğimiz gibi...
  • roltec kullanıcısına yanıt
    öncelikle geçmiş olsun hocam...

böyle zamanlarda konsollar hayat kurtarıcı oluyor,bende ayağımı kırmıştım ve platin takılması için bi hafta hastanede yatmıştım,o zaman oynadığım kadar oyunu hayatımda hiç oynamadım herhalde...

telefonla oyun oynamayı,daha doğrusu dokunmatik ekranda oyun oynamayı bende oldum olası sevmedim hocam,aynı nesil miyiz bilmiyorum ama tuşlu olmayınca olmuyor benim için de...

Dediğin gibi işin hem maddi boyutu var hemde kültürel boyutu var.

Ülkemizde oyun, anime, manga yada çizgiroman kültürü maalesef gelişmiş durumda değil. Amerika'da bu bahsettiğimiz şeyler hem kültür hemde bir endüstri halini almış durumda. Ufak yaştakilerden tutun yetişkin bireylere çoğunluğun büyük ilgisi var. Bizde saçmalık, para kaybı ve zaman kaybı olarak görülüyor gerçi fiyatlardan dolayı para kaybında haklı sayılırlar :)
  • hocam bizde hem vergi ve fiyat sistemi var hem de böyle şeyler yaygın olmadığı için de pahalı,daha fazla bulunabilir olsa fiyatlar da daha makul seviyelere iner. bakın xbox ve playstation artık baya yaygın olarak var ve fiyatları baya makul seviyelerde, bu yüzden yaygın olması ve kolay bulunabilir olması da önemli...
  • teşekkürler hocam,iyileşiyoruz işte yavaş yavaş

ps4,pc filan hiç oynanmıyor,tv bile izlenmiyor yatarak,boynum tutuldu,bu tür durumlarda elde atari şart

game boy advance var aslında ama 15 yıllık alet,ekranda arka ışık yok filanaçtım 1 saat oynadım Gapattım
    Size bi Switch veya DS şart hocam o zaman, üstelik eski serilerin oyunlarını oynamak her zaman ayrı bi keyif oluyor...

• bakıyorum hocam switche,şu yeni dist. fiyatları çıksında ortaya bakalım nolucak
    quote:

Orijinalden alıntı: roltec

bakıyorum hocam switche,şu yeni dist. fiyatları çıksında ortaya bakalım nolucak
    Hocam onun gelmesi daha sürebilir, bildiğim kadarıyla daha resmi bi tarih yok açılışları için...

• 
Sayfa: önceki 13721373137413751376
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.