Şimdi Ara

★★★ NINTENDO® SWITCH ANA KONU ★★★ (118. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
48.374
Cevap
456
Favori
1.649.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Açıklama geldi mi ki?ben sadece ARMS oyununda bir yazı gördüm ama orda da işlemci şu veya bu diye bir yazı görmedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha öncede yazdım Pascal ve ya Maxwell çok fark ettirmeyeceğini grafik gücü olarak.Pascal olsa İşlemci ve güç tüketimi olarak avantaj olurdu.Fakat Pascal mimarili tegra daha listelenmedi bile.Bu yüzden üretim nasıl olur ne olur belli olmayabilir.Ayrıca standart arm çekirdeğinden son anda özelleştirilmiş denver 2 çekirdeğine geçmekte sıkıntı yaratabilir mi bunları düşünmüşlerdir.Hem maliyet olarak hem performans olarak getirisi belki götürüsünden az olacaktı...Ondan zaten önceki sayfalarda da belirttiğim gibi cihazın gücü belli ona göre isteyen alsın ya da alamsın...
  • KalemKolik kullanıcısına yanıt
    Nintendo Başkanı Tatsumi Kimishima bu konuda Switch'in yeterince güçlü olduğunu Time dergisine yaptığı röportaj da belirtmiş, şu anda derin bir araştırma içindeymiş Nintendo ve araştırmaları kendilerini tatmin eden bir seviyeye gelmesini bekliyorlarmış. Bu konuda Nvidia nın Cascaded Display diye bir teknolojisi var, o veya o tarz bir teknoloji ile mümkün olabilir Vr...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter007 -- 8 Şubat 2017; 16:32:8 >
  • Nintendo çalışanlarına Unreal Engine 4ü tüm yönleriyle iyice didik didik ederek öğrenmelerini sağlamış, bu şekilde bu teknolojiyi daha etkili bir şekilde kullanmayı planlıyorlarmış...

• hunter007 kullanıcısına yanıt
    ARM Facebook hesabından post atmış ve sonra silmiş.
    http://www.nintendolife.com/news/2017/02/arm_confirms_that_the_nintendo_switchs_chipset_is_very_close_to_tegra_x1_spec

4 tane Cortex-A57 kesin olacak. Pascal mimarili Tegra P1 çipset olursa ekstra 2 tane Denver2 olması lazım. Varsa vardır, yoksa yoktur. Kimin umurunda ki gerçekten. Oyun geliştiricileri düşünsün. Switch alacak olan zaten buna göre kararını vermiyor. Oyunlarına bakıyor.

Pascal ile arasında temel donanım olarak farklar çok az. Yani üçüncü partinin gelmesini etkileyebilecek bir şey değil. Gelen yine gelecek. Tek farkı TV modunda 3-5 üstün grafik ve taşınabilirken farkedilemeyecek bir pil verimliliği.

Zaten 2-3 sene sonra yeni Switch çıkarsa her türlü eskiyecekti. Kafaya takılacak bir şey değil.

• esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    Açıkcası benim için farketmez, ben oyunlar da grafikten çok oynanış ve eğlenceye bakarım, son çıkan süper grafikli kaç tane oyunu yarım bıraktım sıkılıp ama kaç tane indie oyunu bir solukta bitirdim, oyun dediğin bana göre eğlenceli olacak grafik sonra gelir

Nintendo'nun başarısını kıskanıyorlar. Breath of the Wild 900p diye alaya alıyorlar. Ama görüş açısının fazla olduğunu söylemezler mesela. GOTY seçilince anlayacaklardır. RDR2'in de şansı var fakat BotW kendi Zelda serisine yeni bir ivme kazandırdığı için daha önde diye düşünüyorum.

Switch indie yapımcıların odak noktası olacaktır. Nintendo'nun da buna yatırım yapması lazım. Ne de olsa Nindie
    Hocam ARM çok değişik bir post atmış cidden.Belki reklam ve ya belki de kafa karıştırmak için atılmış bir post.Bakıldığında Maxwellde de 4xA57 var Pascalda da 4xA57 var :D Biri güçlü çekirdek olarak kullanırken diğeri güç tasarrufu için kullanıyor.Yani 4xA53 ve ya 2xDenver2 mi olduğu şu an belli değil.Bence Pascal risk olacağından ve GPUda çok fark olmadığından ben Maxwell diye tahmin ediyorum ama belli olmaz
  • gmdoctor kullanıcısına yanıt
    Pascal mimarili Tegra'nın GPU tarafındaki tek farkı kas gücü. CPU tarafında zaten Nintendo var olan gücü down-clock edip kullanan bir şirket olduğundan Tegra P1'in çekirdek hızlarına ihtiyacı olmayacak.

Ben de oyun maliyetlerinin düşük tutulması açısından Maxwell kullanılabileceğini düşünüyorum. Dediğin gibi Tegra P1'de 2xNvidia Denver2+ 4xARM Cortex-A57 bir arada kullanılması kafa karıştırıcı ve riskli duruyor. Nvidia daha önce bu ikisini bir arada kullanmamış. Nvidia'nın ipiyle de kuyuya inilmez tabii.

Edit: Nintendo üçüncü parti geliştiriciler için böyle bir seçim yapmış olabilir. Çünkü her seferinde üstünde duruyorlar bunun. Multiplatform oyunların geliştirme aşamasında üçüncü partilerin işleri daha kolay olacak. Nintendo Tegra P1 tercih etmek işleri iki kat zorlaştıracağı için lüzum görmemiş olabilirler. Baktılar arada ahım şahım farkta yok doğal olarak Maxwell mimarili Tegra'yı seçtiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 8 Şubat 2017; 17:55:52 >

Zaten Pascalla Maxwell GPUsunun cuda core sayisi ayni. Frekansi daha yuksek diye daha guzlu pascal ama zaten 700lu mhzlerde calisacak deniliyordu sizintilarda. O yuzden ikisi de nerdeyse ayni performans verecektir. Ondan bencede ozellestirilmis cekirdek risknolabilir gelistiriciler icin. Zaten ilk yorumlarda switche oyun gelistirmek cok kolay ve en kolay platform gibi soylemler vardi. Switch belki grafik olarak mükemmel degil ama kullanim olarak onu acik bir cihaz. Fakat mesela çıkışında bir web browser olmayacakmis. Bu gibi tablet desteklerini de bir an once getirmeleri gerekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: gmdoctor

Zaten Pascalla Maxwell GPUsunun cuda core sayisi ayni. Frekansi daha yuksek diye daha guzlu pascal ama zaten 700lu mhzlerde calisacak deniliyordu sizintilarda. O yuzden ikisi de nerdeyse ayni performans verecektir. Ondan bencede ozellestirilmis cekirdek risknolabilir gelistiriciler icin. Zaten ilk yorumlarda switche oyun gelistirmek cok kolay ve en kolay platform gibi soylemler vardi. Switch belki grafik olarak mükemmel degil ama kullanim olarak onu acik bir cihaz. Fakat mesela çıkışında bir web browser olmayacakmis. Bu gibi tablet desteklerini de bir an once getirmeleri gerekiyor

Şu aynı muhabbetini bir kenara bırak komik olma. Pascal saf güç olarak bir kere %50 daha güçlü neye dayanarak pascal olsada fark olmaz diyorsun. Üretim teknikleri bile farklı nm olarak. Hayır bilmeyen olsa tamamda bu kadar özürlü maxwell mimarisimi savunman çok komik.

Basit olan bir şey var pascal olsa bu cihaz şartlar ne olursa olsun %50 daha güçlü olacaktır. Kendimizi kandırmaya gerek yok. Ayrıca pascal saf güç yanında birçok yeni teknoloji barındırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KalemKolik -- 8 Şubat 2017; 18:27:12 >

• Bir duvar kağıdı daha...
    ★★★ NINTENDO® SWITCH ANA KONU ★★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter007 -- 8 Şubat 2017; 19:10:40 >
  • Puyo Puyo Tetris Amerika da 25 Nisan, Avrupa da 28 Nisan da çıkıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter007 -- 8 Şubat 2017; 19:11:51 >
  • Puyo Puyo Tetris ten yeni fragman yayınlandı...

• Ne Pascalmış arkadaş. Kağıt üstündeki değerlere bakarak konuşmak kolay. Pratikte işler öyle ciddi olmuyor. @gmdoctor arkadaşımızın söylediği gibi en basitinden CUDA değerleri aynı. Bugüne bugün PS4 Pro ile PS4 arasındaki performansa tatmin etmedi diyorlar. Ama Switch'te ki Maxwell ile Pascal arasındaki fındık kadar farkı eleştirebiliyorlar. Komik oluyor, cidden

Blaise Pascal, James Clerk Maxwell gibi önemli matematikçi ve fizikçilerin adlarının anılması hoş ne diyeyim başka
    Yağlı boya tablolarını severim. Tam kuşe kağıda bastırıp odaya tablo yapmalık. O derece iyi
    Aynen ya

• KalemKolik kullanıcısına yanıt
    Bakin ben neye dayanarak ayni dedigimi hemen acikliyim.Maxwell Tegra X1 256 CUDA core a sahip ve 1000mhz de çalışıyor. Bunun sonucunda 512GFLOP guc veriyor. Pascal Tegra P1 256 CUDA core a sahip ve 1465 Mmhzde calisiyor. Bunun sonucunda 750gflops guc üretiyor. Bu veriler isiginda 768 Mhz de calisan switch her iki ciptede nerdeyse ayni performansi verecektir. Tabi ki p1 in bu ilk verileri daha nvidia nin sitesinde bile yok ama ilk aciklanan pdfleri filan vardi internette ordan cikan bilgiler. Nm ise bir üretim teknolohisidir. 16nm ve 20nm olan bu islemcilerde su tabloya bakildiginda zaten o yuzden frekans artisi saglanmis. Ben tamamen bu verilerle konustum tabi ki pascal in bunlar son verileri mi bilinmez. Daha oncede yazdigimda sizintilara gore yazdigimi da soylemistim. Eger sizinde elinizde veri varsa sizde soyleyin

• Son 22 gün, gel artık 3 Mart...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter007 -- 8 Şubat 2017; 23:1:42 >
    En uzun Şubat, bu Şubat
  • 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.