Şimdi Ara

Nil Karaibrahimgil' İn 2009 Duası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 14 yıl
 • Cevaplayan Üyeler 4
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
 • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 1 dakika
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • cem_6872 (2 mesaj) repstar33 (2 mesaj) 1F20SL (1 mesaj) Synx (1 mesaj)
 • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • İnternette dolasırken karsılastım. Çok hoşuma gitti, sizle paylaşmak istedim. Ayrıca nilin şarkılarınıda çok severim

  iki sıfır sıfır sekizli zamanlara, bu haftalarda veda ediyoruz.Bir takvime göre, uzun görünen kısa birşeyin başlangıcı yakın.Madem öyle, ben de güzel dileklerde bulunurum. Adını "iki sıfır sıfır dokuz duası" koyuyorum. Sizin için.

  Şöyle başlıyor: Bu yeni zamanda... şöyle devam ediyor: Sevdiğim kim varsa, kendim de dahil, sevebileceğim herkes de dahil...

  Sağlığı iyi olsun.

  Kalbi ritmini çalsın. Yanakları kiraz pembesi, dudakları bal olsun. Teni sıcak kalsın, enerjisi dışına taşsın. Ciğerlerinden nefes, midesinden gurultu, bacaklarından güç eksik olmasın.

  Kanı bol olsun, damarlarında dönüp dönüp dolaşsın.

  Sevdikleriyle birarada olsun. Kolu kollarına değsin, gözü gözlerinin içine baksın. Lafları birbiriyle başlasın. Nesi varsa, bölüşücek biri olsun; nesi yoksa, bulup getiricek biri olsun. Bu birileri az ama öz olsun. Bazıları dünyada tek olsun. Sevgisinin tamamını harcasın. Harcasın ki, ona büyük bir miras kalsın.

  Sevmekten bıkıp usanmayacağı biri olsun. Onun yeri ayrı olsun. Onu soysun, başucuna koysun ama yalan uydurmasın. O herşeyine, her haline tek tanık olsun. Bir hareketiyle güldüren, bir hareketiyle ağlatan olsun. Duyguların hepsi onda olsun. Kalbi buna teslim olsun. Bütün şarkılar onu anlatsın. Aşık olsun, sırılsıklam olsun. Kurumasın.

  Yapmaktan bıkıp usanmayacağı bir işi olsun. Başarının gerçek adının bu olduğunu unutmasın. İbadet eder gibi, bu keşfini hergün yeniden kutlar gibi, onu yapıp dursun. Yaptıkça daha iyi yaptığını görsün. Daha iyi yaptıkça bunu başkaları da görsün. O başkalarının bunu gördüğünü, dış gözüyle görsün, iç gözüyle işine baksın.

  Neşesi bol olsun.

  Kendini mutlu etsin, durduk yere neşelenmek nedir bilsin. İçinde birşey durup durup zıplasın. Duydukları, gördükleri onu gıdıklasın, kahkaha attırsın. Gürültü çıkarsın. Saçma şeyler söylesin. Çocuklukta en şımardığı ana, sık sık gidip gelsin. Nereye gidip geldiği bilinmesin.

  Değiştirmek istedikleri değişsin.

  İçte ve dışta, iyi günde ve kötü günde tadilat yapsın. Eskilerini atsın, ruhunu havalandırsın. Kapıda hep kamyonu dursun. Dilediği yere taşınsın. Kendinden taşınmak isterse, içindeki güç, dışındaki sevgi ona yardımcı olsun. Bileği, bütün alışkanlıklarıyla, bağımlılıklarıyla güreşsin.

  Birşey ona sürpriz olsun. Günlerinden birgünü, bir pakete sarılı olsun. Açılınca, içinden hiç beklemediği güzel bir haber çıksın. Bu gün üçyüzaltmışbeş''ten herhangi biri olsun. Öylesine bir pazartesi, arkaya kavuşturduğu ellerinde, unutulmaz bir salı saklasın. Öyle tahmini mümkün olmayan birşey olsun ki bu, hayatın zekasını anlatsın.

  Bir hayali gerçek olsun. Bir hayale gözünü yumsun. Peşinden koşup, onu sobelesin. Hayalini kendinden saklamasın. Bir çizgi filmde olduğunu, herşeyin mümkün olduğunu unutmasın.

  Bu duayı okusun. Kendi sesiyle duysun. Duası gerçek olsun.

  Her kelimesine şükretsin. Tek satırına nazar değmesin. Amin.

  Nil Karaibrahimgil
 • Gerçekten Çok güzel yazmış..
 • Ne le bu destan gibi reklam kokan hareketler bunlar ünlüyüz ne yapsak olay olsun hesabı ...
 • quote:

  Orjinalden alıntı: cem_6872

  Ne le bu destan gibi reklam kokan hareketler bunlar ünlüyüz ne yapsak olay olsun hesabı ...

  bakış açısı böle bişey işte
 • quote:

  Orjinalden alıntı: repstar33


  quote:

  Orjinalden alıntı: cem_6872

  Ne le bu destan gibi reklam kokan hareketler bunlar ünlüyüz ne yapsak olay olsun hesabı ...

  bakış açısı böle bişey işte

 • Amin !

  Türkcell için yaptığı şarkıyıda çok beğendim.
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.