Şimdi Ara

nikon mu canon mu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
1.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

quote:

Orijinalden alıntı: effsane_61

NİKON D800 AL.

Canon EOS 5D Mark III alsın

yalan yanlış tavsiyeler vermeyelim lütfen, bu arkadaşı h4d200ms aşağısı kesmez

@efsane_61

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metabolism -- 2 Ekim 2013; 9:03:01 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allahtan hiç böyle sorunlarım olmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: iLLeqaL0

quote:

Orijinalden alıntı: SworderDante

Fujifilm al en iyisi bu bak sana bu kadar yakından macro çekiyor.

Hocam Teknosa yada Bimeks 'te mi çalışıyosunuz ? :D

iyi güldüm.

bundan iki ay önce abim aradı telden. teknoloji marketlerinden birindeymiş. ben de profesyonel makine alacam ne alayım dedi. boşver alma falan dedim, benim elimde görünce imrenmiş. 1100d vardı kampanyada. al o zaman onu dedim. telefonu kapattım. ertesi gün aradım, ne yaptın diye, 30x zoomlu fuji aldım dedi. eleman yağlamış, cilalamış kitlemiş makineyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lastelbruz

quote:

quote:

iyi güldüm.

bundan iki ay önce abim aradı telden. teknoloji marketlerinden birindeymiş. ben de profesyonel makine alacam ne alayım dedi. boşver alma falan dedim, benim elimde görünce imrenmiş. 1100d vardı kampanyada. al o zaman onu dedim. telefonu kapattım. ertesi gün aradım, ne yaptın diye, 30x zoomlu fuji aldım dedi. eleman yağlamış, cilalamış kitlemiş makineyi.

E sizde yanlış bilgi vermişsiniz hiç aldırmasaydınız keşke:) 1100d mi alınır ya onun yerine 450d-500d falan alınır :)

• quote:

Orijinalden alıntı: cafein34

quote:

quote:

quote:

iyi güldüm.

E sizde yanlış bilgi vermişsiniz hiç aldırmasaydınız keşke:) 1100d mi alınır ya onun yerine 450d-500d falan alınır :)

ben de biliyorum 1100d alınmıcanı. ama illa sıfır olacak, şu kadar para verecem deyince. yoksa onu da Pentaxçı yapardım bir kx veya kr ile :)

• Canon yada Nikon diye sorulunca hep yazdığım bazı şeyler var...Arkadaşlar bu tamamen sizin öncelikler tarzınıza,sonra da bütçenize bakar.Tarzınıza bakar çünkü,Canon ışığa ( Canon'lar renk körüdür,sadece ışığı görür ) ,Nikon renklere göre ölçüm yapar...Canon fotoğrafları daha az işler daha doğal çıktı verir, Nikon daha fazla işleyip biraz kontrast basar.

Araştırdın,tarzını belirledin ne istediğini makinadan ne beklediğini belirledin,o zaman da bütçene bakacaksın.Cebimde şu kadar para var Canon'un şu modeli daha ucuz ama Nikon'un bu modelinde de bu özellikler var gibi çıkarımlar yapabilmen lazım...
  • kontrast lı her foto zaten güzel oluyorki.makinede olmayanda ps ile değerleri düzeltiyor hemen.fotoğraf dandik ama kontrastla yırtıyor işte
  • quote:

quote:

quote:

iyi güldüm.

:D Onlar daha çok prim veriyor olsa gerek :D

• öyle tabi. mağazadaki satıcılar tembihleniyor fuji konusunda. mağaza da ona göre ekstralar alıyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: voldemort

Canon yada Nikon diye sorulunca hep yazdığım bazı şeyler var...Arkadaşlar bu tamamen sizin öncelikler tarzınıza,sonra da bütçenize bakar.Tarzınıza bakar çünkü,Canon ışığa ( Canon'lar renk körüdür,sadece ışığı görür ) ,Nikon renklere göre ölçüm yapar...Canon fotoğrafları daha az işler daha doğal çıktı verir, Nikon daha fazla işleyip biraz kontrast basar.

Araştırdın,tarzını belirledin ne istediğini makinadan ne beklediğini belirledin,o zaman da bütçene bakacaksın.Cebimde şu kadar para var Canon'un şu modeli daha ucuz ama Nikon'un bu modelinde de bu özellikler var gibi çıkarımlar yapabilmen lazım...

Hocam eyvallah ben Canon'cuyum bunu başta not geçeyim ki Sonra Canonculardan bu demeyin :)

Bi kaç yıl öncesine kadar bi kaç yıl demişken 5 yıldan bahsediyorum en az dediğiniz birebir aynıydı Canon Renk Körü diyorsunuz hangi makinesinden bahsediyorsunuz onları not geçin. Şimdi öyle bi faktör kalmadı Rengi Fotoğrafcı görüyor artık Makine'den ziyade Nikon'un her zaman kontrast bastığı belli eyvallah ama ben yüze yansıttığı sahte renklerden memnun değildim bi kaç yıl öncesine kadar. Şimdi İse değer biçilemez makineler var her ikisindede D3x , D4 , D800 gibi Nikon modelleri ve Canon'un paha biçilemez 5D MARK II , MARK III gibi makineleri böyle bi hataya düşmüyor , eğer böyle bi hata var ise o fotoğrafı çeken kişiyle alakalıdır. K.bakmayın ama amatör birisi araştırmadan Heveslenip böyle bir işe kalkışırsa renk körüdür her iki markada ' da . Ben bunu şöyle tabiri caizse yorumluyorum . Bütçe : bütçen iyiyse her iki markada devasa güzellikte ve mükemmellikte. Nikon ' da kullanıyorum Canon ' da ama şu an 1 adım önde olan marka Canon . . .

Bütçen çok çok çok iyiyse tek bir marka var Leica :) ötesi yok ... İnsanları geçmişe göre sürüklemeyin ... isterim ;) Bu Galatasaray - Fenerbahçe yorumundan öteye gitmez tartışılık yorumlanır yakında buda olacaktır olmaması için Fotoğrafcı kendinden sorumlu olduğunu şu vakitten sonra bilmeyiz Sağlıcakla , Selametle. . . .

Canon Aşktır :)

• lastelbruz kullanıcısına yanıt
    :) Bimekste dostlarım çalışıyor gidip rezil kepaze etmiştim :D Müşterilerimize Fuji satıyorlar bi süre sonra gelip şunu şöyle yapamıyorum şunu böyle yapamıyorum deyip şikayette bulunuyorlar ama ben önerimde bulunmuştm Nikon yada Canon modellerinde ... Neden Aklını çelmiş :D bigün gittik ben bunu alıcam dedim Canon o fuji diye üsteliyor tamam dedim bu ürün primini ben ödücem sana bana Canon ver :D
  • quote:

:) Bimekste dostlarım çalışıyor gidip rezil kepaze etmiştim :D Müşterilerimize Fuji satıyorlar bi süre sonra gelip şunu şöyle yapamıyorum şunu böyle yapamıyorum deyip şikayette bulunuyorlar ama ben önerimde bulunmuştm Nikon yada Canon modellerinde ... Neden Aklını çelmiş :D bigün gittik ben bunu alıcam dedim Canon o fuji diye üsteliyor tamam dedim bu ürün primini ben ödücem sana bana Canon ver :D

güzel demişsin. şahsen çok üzülüyorum bu şekilde satın alınan fotoğraf makinelerine. yazık ki Türkiye'de çok fazla oluyor bu iş. ben de düştüm aynı hataya. canon sx200'e 500 küsür lira vermiştim.
    Ama şu an iyi bi makine Kullanıyosun Pentax K5 :) memnunsundur büyük ihtimal ...
  • quote:

Ama şu an iyi bi makine Kullanıyosun Pentax K5 :) memnunsundur büyük ihtimal ...

memnunum. genel itibarı ile çok başarılı bir makine. sr özelliği wr özelliği, gövdenin sağlamlığı verdiği imaj kalitesi. hepsi çok iyi. ama bana nerden bulaştıysa biri ornito bulaştırdı :) ornitoya girince af zayıf kalıyor biraz. gerçi daha prime lenslerle deneme şansım olmadı. bendeki gariban ornitoculuğu :) 55-300 ile cırmalıyorum.
    Objektif farkıdır o , Ayrıca Ornito çekimleri çok keyifli ve uzun geçer :) birden olucak diye bi olay yok zamanı geldiğinde bi telezoom :D lens alırsın kaliteli birşey umarım :) ben ornitoya pek bulaşmıyorum :) Genelde Wedding ama , Zaman zamanda dijitale kaçıyorum oda olmadı manzara fotoğrafları vs :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iLLeqaL0 -- 5 Ekim 2013; 1:45:56 >
  • quote:

Objektif farkıdır o , Ayrıca Ornito çekimleri çok keyifli ve uzun geçer :) birden olucak diye bi olay yok zamanı geldiğinde bi telezoom :D lens alırsın kaliteli birşey umarım :) ben ornitoya pek bulaşmıyorum :) Genelde Wedding ama , Zaman zamanda dijitale kaçıyorum oda olmadı manzara fotoğrafları vs :D

4 yıl düğün ve nişan fotoğraflarının düzenlemesini yaptım ps'de. hiç cesaret edip stüdyoya giremedim :( mis gibi 1d mark vardı stüdyoda. dslr alana kadar fotoğraftan anladığımı iddia ediyordum. yaklaşık 2 yıldır dslr kullanıyorum, hala anlamıyorum :)
    ornito için lens olacak inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lastelbruz -- 5 Ekim 2013; 1:52:05 >
    Fotoğraflarını bekliyorum :) Ps Bilgim var ama üst düzey değil belki birşeyler paylaşırsın benimle :)
  • Ornito değil kuş. Havada uçan şeye kuş diyorsun, fotoğrafa gelince ornito?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

Ornito değil kuş. Havada uçan şeye kuş diyorsun, fotoğrafa gelince ornito?

bilgilendirme için teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.