Şimdi Ara

Nikon D90 mı D3100 mü ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
2.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sh@rKs-PoWeR ın paylaşımlarını hatırlayınca makro değilde saat portresi gibi geldi tabi 18-55 lensden makro adına fazla birşey beklememk gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackducati

Sh@rKs-PoWeR ın paylaşımlarını hatırlayınca makro değilde saat portresi gibi geldi tabi 18-55 lensden makro adına fazla birşey beklememk gerek

Hiç yakıştıramadım

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetakif23

bende araştırmalarımın sonucu d 3100 nikon aldım

ilk gece cekimi resmim (sarı ışıklı sokak aydınlatması ortam doğal renkdidir) fikirleriniz

Nikon D90 mı D3100 mü ?

Al bu da Pentax k-x gece çekimi

Gece- Flash kapalı- 18-55 mm objektif ile çekildi. belirteyim de :)

Nikon D90 mı D3100 mü ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Piêr Dé Sans -- 26 Ocak 2012; 12:11:28 >

• yeni bir sinerji oluşuyo konuda galiba :d
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

quote:

ilk gece cekimi resmim (sarı ışıklı sokak aydınlatması ortam doğal renkdidir) fikirleriniz

Alıntıları Göster
    Bunlar da 3100 çekimleri

Nikon D90 mı D3100 mü ?

1 by kkaluc, on Flickr

Nikon D90 mı D3100 mü ?

15 by kkaluc, on Flickr

Nikon D90 mı D3100 mü ?

1 by kkaluc, on Flickr

Nikon D90 mı D3100 mü ?

2 by kkaluc, on Flickr

Nikon D90 mı D3100 mü ?

5 by kkaluc, on Flickr

Nikon D90 mı D3100 mü ?

DSC_3179 by kkaluc, on Flickr

Nikon D90 mı D3100 mü ?

3 by kkaluc, on Flickr

Nikon D90 mı D3100 mü ?

2 by kkaluc, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalucizmir -- 26 Ocak 2012; 12:26:19 >

• Gövde gösterisine gerek yok. bana nikon un o bahsettiğin " en iyi " olan yönünü göster görelim.

Kör kütük " ben aldım en iyisi bu" demenin manası yok. renk olarak pentax ve sony nikona göre daha üstün benim gözümde.
  • quote:

nikon fotoda tek başına liderdir

Bitmediniz yahu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

quote:

nikon fotoda tek başına liderdir

Bitmediniz yahu

kan davası gibi hocam..ya canon gidecek bu dünyadan ya nikon :D
  • Nedense Canon bana hiç sıcak bir makine gelmiyor :) Ben Elektro World'de fotoğraf makineleri bölümünde satıcıya sormuştum Nikon D90 Canon 550D'den iyi mi diye evet demişti. Canon'un bodyleri birde bana oyuncak gibi geliyor.

Yarınız D3100 diyor yarınız D90 diyor ya yine çelişki de bıraktınız beni :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaTKaN

Nedense Canon bana hiç sıcak bir makine gelmiyor :) Ben Elektro World'de fotoğraf makineleri bölümünde satıcıya sormuştum Nikon D90 Canon 550D'den iyi mi diye evet demişti. Canon'un bodyleri birde bana oyuncak gibi geliyor.

550D ye bakarsan body küçük tabii ki. 60D ye bak 40D ye bak
  • quote:

Nedense Canon bana hiç sıcak bir makine gelmiyor :) Ben Elektro World'de fotoğraf makineleri bölümünde satıcıya sormuştum Nikon D90 Canon 550D'den iyi mi diye evet demişti. Canon'un bodyleri birde bana oyuncak gibi geliyor.

hocam git mağazaya hangisi eline daha iyi oturuyorsa onu al ne diyelim
  • quote:

quote:

..bende araştırmalarımın sonucu d 3100 nikon aldım

Nikon D90 mı D3100 mü ?

Nikon D90 mı D3100 mü ?

ben amatör olarak çektim .vede birebir orjinal resim oynama yok alttaki resmi atıp photo shoop programı uygulanmış.gayet başarılı resim tebrikler
    benim resimde uygulama yok zaten benim ilk gece çekimimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetakif23 -- 26 Ocak 2012; 12:18:14 >

• Photoshopla birşey yapmadım. Ben fotoğrafları raw olarak çekip photoshopda açıyorum o kadar. Oynamadan kastınız nedir onu söyleyin cevap vereyim.

Ben size kötü fotoğraf çekiyorsunuz veya nikon kötü makinedir demedim. Nikon tek başına liderdir demek çok büyük yanlıştır. Her markanın bir handikapı var. Bana göre Pentax ve Sony renk olarak canon ve nikondan üstün. Siz de bana üstün olduğu noktayı söyleyin ben ona göre cevap vereyim.

öyle boş boş " nikon " en iyidir demekle olmuyor bu işler.
  • benim kendim için baktığım araştırmalarda genelde nikon iyidir denildiğinden dedim .yoksa markanın benim için önemi yoktur genelde öyle deniliyorda ondan hangisi daha kaliteli diye sorduklarımda nikon deniliyor bende gidip nikon aldım.kendi görüşümdür yanlış anlaşılmasın .d 3100 önerdiler yeni cmoos expeed 2 işlemcili bu makinayı al dediler hemde fiyatı bakımından iyi olduğundan aldım.ben sizin resminize çok güzel dedim tabiki photoshopla oynanan resim elbettekidaha canlı olacakır o yüzden dedim teşekkür ederim
  • quote:

quote:

Nikon D90 mı D3100 mü ?

Nikon D90 mı D3100 mü ?

düzeltiyorum genelde sorduklarımda nikon denildiğinden nikon dedim yanlış anlaşılmasın tabiki her markanın ayrıayrı yeri vardır..

• quote:

magaza gorevlisi arkadaslara tek danisacagim sey satis rakamlari oluyor cunku onda yalan soyleyemiyorlar yada en azindan sallayamiyorlar
    sorunuzun cevabi cok zor, ben boyle durumlarda magaza gorevlilerinden fikir aliyorsam onlarin yerdikleri cihazlari almayi tercih ediyorum
    dusunebiliyor musunuz bir tanesi -ahan adres de vereyim darty magazazinda birtanesi- hs20 ile d3100u karsilastiriyordu hs20yi ove ove bitiremiyordu zavalli amcamizda kuzu kuzu dinledi etkilendi aldi makinayi hemde d3100den daha pahaliya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• daha iki gün önce kardeşimin bir arkadaşı aradı. fotoğraf makinesi alacak uzun zamandır. benden tavsiye istiyordu. ben de aklımın erdiğince yardım etmeye yönlendirmeye çalıştım. Kızın aklında DSLR var. Bu işi severek yaptığını, fotoğraf çekmekten keyif aldığını söyledi. bende ona en uygun makineyi söyledim.
    Neyse iki gün önce tekrar aradı. bir mağazada olduğunu ve iki makine arasında tercih yapamadığını söyledi.
    Birisi 1100D diğeri de adamın önerdiği bir dslr-like makine. ( modeli tam anlayamadım canon x100 gibi birşey dedi) dedim diğer dediğin dslr mi? yok değil 30x zoom var falan fıstık dedi. Adam buna "1100 d ile bu kadar zoom yapamazsınız falan fıstık feşmekan" bir ton ıvır zıvır söyleyip kafasını karıştırmış. Kız Allah'tan aradı. Dedim " çook uzakları çekmek istiyorum diyorsan al.. ama ben tavsiye etmem. 1100D yi al sonra çok uzakları çekmek istersen ucuz bir tele lens alırsın. şimdi sana detaylı anlatmaya kalkarsam aklın karışır dedim. Tamam o zaman zaten herif anlattıda anlattı. uzay mekiği satıyor sanki dedi. biraz güldükten sonra görüşürüz dedi kapattı.

Anladığım o ki bu herifler bu tür makinelerden prim falan alıyor herhalde. yoksa dslr ile dslr like makineyi kıyaslamak bırakın bilgiliyi akıllı adam işi değil. en azından boyutu ve duruşu para dslr nin

• yahu bu adamlar sattiklari dslr lerden prim almiyor mu anlamadim, herkese like makine satmaya calisiyorlar. azicik bilgisi olan ve akil yurutmeyi bilen biri bile anlar ulan bu makine benim anlattigim kadar mukemmelse niye bu isten para kazaman profesyoneller like kullanmiyo diye yoksa onlar da mi goruntusune aldanip aldigimizi mi saniyo olacak soyle beyaz bi lens bide parasoley ohh mis
    grip i unutmusum

• biçoğunda pixel mantığı var pixeli yüksek olan en iyi makina görüşünü savunuyorlar :D
  • Oysa bilmiyorlarki optik zoom'u yüksek olan daha kaliteli
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.