Şimdi Ara

Nikon d7100 full format nasil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
5.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Oncelikle cok teskkur ediyorum cewaplariniz icin
    Şoyleki cihazi dun aldim ve tek tek ne nerde die incelemeye basladik dogal olarak
    Fakat sonunda fark ettimki baya karistirmisiz..
    Sitelere baktigimda full format denen olay war fakat d7100 ile ilgili gormedim..aman karistirmayin 2tus formatiyla ..o tip format sadece ayarlari sifirlar ..bn cihazi bastan kutudan cikmis hale getirmek yani saat tarih ayarlicak yere getirmek istiyorum ..nasil yaparim bunu..yardimlarinizi beklilyorum cok tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 3 defa okudum anlayabilmek için. 2672 mesaj atarken de mi yazmayı öğrenemedik? "Cewap" ve "war" ne?
    Menüde "fabrika ayarlarına dön" ya da "factory defaults" benzeri bir seçenek olmalı, Ayarlar menüsünde onu ara.

• ozturert kullanıcısına yanıt
    O sekilde yaptigimda direk makineyi kutudan aldigim sekle gelmiyor ki fabrika ayarlarina don die secenekte bulamadim?

• @oskis

Hacı senin ingilizce iyi :)

https://support.nikonusa.com/app/answers/detail/a_id/17395/~/how-to-reset-a-d-slr-to-factory-default-settings

Google amcaya "d7100 factory reset" yazdım çıktı :)

Her modelde farklıymış yukarıdaki linkte ayrıntılı bir şekilde yazmışlar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

@oskis

https://support.nikonusa.com/app/answers/detail/a_id/17395/~/how-to-reset-a-d-slr-to-factory-default-settings

işte sorunda burda çikiyor ben alttaki full reseti yapmak istiyorum onu yapamadim bir türlü ogle bir format dügmesi yok..

• quote:

Orijinalden alıntı: oskis

quote:

@oskis

işte sorunda burda çikiyor ben alttaki full reseti yapmak istiyorum onu yapamadim bir türlü ogle bir format dügmesi yok..

Yanlış yere bakıyorsun :D :D

Format düğmesi eski makinelerde var. Yani D40 , D70 , D80 , D100 gibi...

Yeni nesil makinelerde misal

D7100'ü için
    Şu iki tuşa 2sn boyunca basılı tutuyorsun.

QUAL (image quality/Size)

ve

+/- Exposure Compensation button

• quote:

quote:

quote:

@oskis

Yanlış yere bakıyorsun :D :D

Format düğmesi eski makinelerde var. Yani D40 , D70 , D80 , D100 gibi...

Yeni nesil makinelerde misal

D7100'ü için
    Şu iki tuşa 2sn boyunca basılı tutuyorsun.

QUAL (image quality/Size)

ve

+/- Exposure Compensation button

hocam dünden beri hepsini deniyorum onuda yaptim o sadece yaptigim ayarlari siliyor okadar ben ise hani kutuda çikinca cihaz tarih saat ayarlama durumu ve türkçe dil seçimi yapiyorz ya direk o seviyede format ariyorm...

• Hmmm o zaman ara ara bakarım bulursam haber veririm

Dip Not : Yanlış hatırlamıyorsam bazı makinelerde menüde iki tane reset seçeneği oluyordu . Birisi ayarları fabrika ayarlarına
    getiriyor diğeri sıfırlıyordu... Yanlış da hatırlıyor olabilirim :) Dur biraz araştıram :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimi1984 -- 20 Haziran 2014; 10:42:48 >
  • quote:

Hmmm o zaman ara ara bakarım bulursam haber veririm

Dip Not : Yanlış hatırlamıyorsam bazı makinelerde menüde iki tane reset seçeneği oluyordu . Birisi ayarları fabrika ayarlarına
    getiriyor diğeri sıfırlıyordu... Yanlış da hatırlıyor olabilirim :) Dur biraz araştıram :)

bi bulamadim full format olayini....cidden yardimci olabilirseniz süper olur..
  • http://forum.donanimhaber.com/m_11991149/mpage_1007/tm.htm

Senin sorunu bu topikte de sorarsan D7100 kullanıcıları yardımcı olurlar muhakkak :)
  • O istediğiniz kısma dönemezssiniz, servis ve satıcıların söylediği o ekran bir kere gelir geri dönüş olmaz , bence mutlaka bir yolu vardır ancak umuma açık bir bilgi değildir bu

• Ramiz06 R kullanıcısına yanıt
    Tuh ya :( peki hocam nasil butun ayarlari sifirlariz onu biliyormusunz?

• öyle cep telefonu gibi hard reset atılmıyor bu makinelere. yeşil noktalı tuşlar sadece çekim ayarlarını sıfırlar. makine menüsünün içinden sıfırlama yaparsanız da değiştirdiğiniz tüm ayarlar ve parametreler sıfırlanır, sadece özel olarak kaydettiğiniz ayar grupları kalır. en fazla sıfırlama bu kadar olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ed -

öyle cep telefonu gibi hard reset atılmıyor bu makinelere. yeşil noktalı tuşlar sadece çekim ayarlarını sıfırlar. makine menüsünün içinden sıfırlama yaparsanız da değiştirdiğiniz tüm ayarlar ve parametreler sıfırlanır, sadece özel olarak kaydettiğiniz ayar grupları kalır. en fazla sıfırlama bu kadar olur.

tam sorumun cevabini vermek üzeresiniz....''makine menüsünün içinden sıfırlama yaparsanız da değiştirdiğiniz tüm ayarlar ve parametreler sıfırlanır''
    bunu yapsam zaten başka bir şey istemem bu ayari bulamadim ...sorunda bu....yardimci olabilirmisiniz?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ed -

öyle cep telefonu gibi hard reset atılmıyor bu makinelere. yeşil noktalı tuşlar sadece çekim ayarlarını sıfırlar. makine menüsünün içinden sıfırlama yaparsanız da değiştirdiğiniz tüm ayarlar ve parametreler sıfırlanır, sadece özel olarak kaydettiğiniz ayar grupları kalır. en fazla sıfırlama bu kadar olur.

tam sorumun cevabini vermek üzeresiniz....''makine menüsünün içinden sıfırlama yaparsanız da değiştirdiğiniz tüm ayarlar ve parametreler sıfırlanır''
    bunu yapsam zaten başka bir şey istemem bu ayari bulamadim ...sorunda bu....yardimci olabilirmisiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ramiz06 -- 20 Haziran 2014; 17:51:16 >

• Ramiz06 R kullanıcısına yanıt
    Hocam tskler ugrasip yapmisiniz...bunlarin hepsini yaptim fakat derdime cagre olmadilar aslinda bir usteki arkadasta yazmis mumkun degil gibi duruyor mesela bir ayarlar menusunden bir ayar degistirdim
    Sonra sizin yaptiklarinzi yaptim hicbiri bu ayarlari degistirmedi...yine elle girip desitirdim..tamamen resetleme yok mus ogrendik warsa birisi yazar yoksada yapicak bir durum yok

• Bende böyle bir hard reset konusu arıyordum ama konuyu okudukça yapılamayacağını düşünüyorum. Çünkü böyle bir şey yapıldığında, muhtemelen makinenin shutter sayısı da sıfırlanır. Dolayısı ile firmalar böyle bir şey yapılmasına izin vermez.

Yeşil iki noktanın bulunduğu tuşlara 2 saniye bastığınızda fabrika ayarlarına dönüyor. Bence bu formatın yeterli olması lazım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.