Şimdi Ara

NİKON D60-D80 ARASINDA KALDIM YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
1.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR MERHABA NİKON D60-D80 ARASINDA KALDIM 70-300mm Nikon uyumlu Sigma Super Macro APO DG Zoom LENS ALACAĞIM VE KİT OLARAK D60-D80 ARASINDA KALDIM TOPLAM BÜTÇEM 1400TL SİZ HANGİSİNİ ÖNERİRSİNİZ BANA ACİL YARDIM EDERSENİZ SVİNİRİM.

• Her durumda bu ikisi arasında D80
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

Her durumda bu ikisi arasında D80
    peki başka bir makina öneriniz var mı birde lens nasıl bir lens ben 15-20 çekim yaptım hoşuma gitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canozkara

peki başka bir makina öneriniz var mı birde lens nasıl bir lens ben 15-20 çekim yaptım hoşuma gitti.

Alıntıları Göster
    Sigma 70-300 APO en uygun fiyatlı telefoto zoom lens sanıyorum. Işık yeterli değilse elde çekim yapmak çok zorlaşıyor. Para yetiyorsa Nikon 55-200VR daha iyi.
    Benzer fiyat aralığında ve boyutlarda Pentax K10D var, Pentax K200D, Canon 40D var. Bir de gene aynı fiyatlarda ama boyut olarak daha ufak boyutlarda Canon 450D ve Pentax k-x önerebilirim.
    Canon 40D + 18-135IS lensi 1400 civarına bulabilirsin belki.

• quote:

Sigma 70-300 APO en uygun fiyatlı telefoto zoom lens sanıyorum. Işık yeterli değilse elde çekim yapmak çok zorlaşıyor. Para yetiyorsa Nikon 55-200VR daha iyi.
    Benzer fiyat aralığında ve boyutlarda Pentax K10D var, Pentax K200D, Canon 40D var. Bir de gene aynı fiyatlarda ama boyut olarak daha ufak boyutlarda Canon 450D ve Pentax k-x önerebilirim.
    Canon 40D + 18-135IS lensi 1400 civarına bulabilirsin belki.

Alıntıları Göster
    BİR TANE D5000 VAR VE İÇERİĞİ BAYA İYİ 2.EL 1400 DEMŞ ARKADAŞ AMA PAZARLIKLA UCUZA ALINABİLİR BİR BAKARSANIZ SEVİNİRİM.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-kamera-fotograf-dijital-fotograf-makinesi-fotograf-ogrencisinden-temiz-d5000-kit-55-200vr-lens-2x-teleph-56513497/detay/?

• quote:

Merhaba,
    Bu konuda sizinle aynı fikirdeyim ama d60'ın ISO performansının biraz daha iyi olduğunu da belirtmek isterim.Bunun nedeni de işlemcisinin daha yeni olmasından kaynaklanıyor.
    Bu küçük fark dışında,sizin de belirttiğiniz gibi d80 çok daha üstün sayılır.
    İyi günler hoşçakalın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: c.james

quote:

Merhaba,
    Bu konuda sizinle aynı fikirdeyim ama d60'ın ISO performansının biraz daha iyi olduğunu da belirtmek isterim.Bunun nedeni de işlemcisinin daha yeni olmasından kaynaklanıyor.
    İyi günler hoşçakalın..

PEKİ HOCAM D5000 NASIL BİR CİHAZ..
  • quote:

BİR TANE D5000 VAR VE İÇERİĞİ BAYA İYİ 2.EL 1400 DEMŞ ARKADAŞ AMA PAZARLIKLA UCUZA ALINABİLİR BİR BAKARSANIZ SEVİNİRİM.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-kamera-fotograf-dijital-fotograf-makinesi-fotograf-ogrencisinden-temiz-d5000-kit-55-200vr-lens-2x-teleph-56513497/detay/?

Türkiye'deki fiyatları bilmiyorum, ama kit kendi içinde iyi duruyor.

• quote:

quote:

quote:

Merhaba,
    İyi günler hoşçakalın..

Merhaba,
    Ben genelde d60 ve d80 gibi ccd sensörlü modellerin imaj kalitelerini biraz daha çok seviyorum ama ISO konusu sizin için önemliyse cmos sensörlü d5000'i tercih etmeniz daha doğru olabilir.
    Bu arada d5000 ve d90'ın sensör ve işlemcilerinin aynı olduğunu,dolayısıyla imaj kalitesi olarak da çok benzer olduklarını bilmenizi isterim.
    İyi günler hoşçakalın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.james -- 2 Eylül 2011; 13:39:25 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,
    İyi günler hoşçakalın..

Merhaba,
    Ben genelde d60 ve d80 gibi ccd sensörlü modellerin imaj kalitelerini biraz daha çok seviyorum ama ISO konusu sizin için önemliyse cmos sensörlü d5000'i tercih etmeniz daha doğru olabilir.
    Bu arada d5000 ve d90'ın sensör ve işlemcilerinin aynı olduğunu,dolayısıyla imaj kalitesi olarak da çok benzer olduklarını bilmenizi isterim.
    İyi günler hoşçakalın..

Alıntıları Göster
    @canozkara

Kendimde kullanıdığım için kesinlikle tavsiye ediyorum pişman olmazsınız.Ayrıca linkteki 18-55 ve 55-200 seti başlangıç için çok güzel

• quote:

Orijinalden alıntı: CanTnçr

@canozkara

Kendimde kullanıdığım için kesinlikle tavsiye ediyorum pişman olmazsınız.Ayrıca linkteki 18-55 ve 55-200 seti başlangıç için çok güzel

Alıntıları Göster
    @canozkara

Ayrıca,geçen gün Nikon konusunda da paylaştığım aşağıdaki seti de inceleyebilirsiniz.Fiyatı cazip görünüyor.
    İyi günler hoşçakalın..

http://www.vatanbilgisayar.com/dijital-kamera/nikon-d3100-kit-d3100-kit(18-55-+-55-200)-slr-dijital-fotograf-makinesi/productdetails.aspx?I_ID=56087

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.james -- 2 Eylül 2011; 14:13:33 >

• quote:

@canozkara

Ayrıca,geçen gün Nikon konusunda da paylaştığım aşağıdaki seti de inceleyebilirsiniz.Fiyatı cazip görünüyor.
    İyi günler hoşçakalın..

http://www.vatanbilgisayar.com/dijital-kamera/nikon-d3100-kit-d3100-kit(18-55-+-55-200)-slr-dijital-fotograf-makinesi/productdetails.aspx?I_ID=56087

Alıntıları Göster
    C.JAMES VALLA DEDİĞİNİZ EKİPMANDA OLABİLİR BENM AZ BİRAZ DAHA PARA BİRİKTİRMEM LAZIM ŞU AŞAMADA ARAŞTIRMA EVRESİNE GEÇTİM FOTOĞRAF ÇEKMEYİ ÇOK SEVİYORUM MAKRO MANZARA FARKETMİYOR.

• quote:

C.JAMES VALLA DEDİĞİNİZ EKİPMANDA OLABİLİR BENM AZ BİRAZ DAHA PARA BİRİKTİRMEM LAZIM ŞU AŞAMADA ARAŞTIRMA EVRESİNE GEÇTİM FOTOĞRAF ÇEKMEYİ ÇOK SEVİYORUM MAKRO MANZARA FARKETMİYOR.

Merhaba,
    Bu arada yanlış anlamayın,ben mutlaka d3100 alın demiyorum.Alternatif olarak aklınızda bulunsun istedim.
    İyi günler hoşçakalın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.james -- 2 Eylül 2011; 14:53:12 >
  • quote:

quote:

Merhaba,
    Yanlış anlamayın,ben mutlaka d3100 alın demiyorum.Alternatif olarak aklınızda bulunsun istedim.
    İyi günler hoşçakalın..

YOK YOK ASLA BEN ZATEN ÖNERİ İÇİN BURADAYIM SİZLER BU İŞTE BENDEN TECRÜBELİ OLDUĞUNUZ İÇİN DEĞERLİ FİKİRLERİNİZİ ALMAK İÇİN BURADAYIM..

• quote:

quote:

quote:

Merhaba,
    Yanlış anlamayın,ben mutlaka d3100 alın demiyorum.Alternatif olarak aklınızda bulunsun istedim.
    İyi günler hoşçakalın..

YOK YOK ASLA BEN ZATEN ÖNERİ İÇİN BURADAYIM SİZLER BU İŞTE BENDEN TECRÜBELİ OLDUĞUNUZ İÇİN DEĞERLİ FİKİRLERİNİZİ ALMAK İÇİN BURADAYIM..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,
    İyi günler hoşçakalın..

Alıntıları Göster
    Ccd sensörde f/p olarak son nokta, Pentax K10D tavsiye ederim.
    Cmos dersen, Pentax K-r bak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Arranger.

Ccd sensörde f/p olarak son nokta, Pentax K10D tavsiye ederim.
    Cmos dersen, Pentax K-r bak.

Alıntıları Göster
    important dostum, sende 7D ve 18 55 lens var, satsan pentax k20d, 10d- kr benzeri bir şeyler alsan yanınada güzel lesnler alsan daha iyi olmaz mı? pentaxı sevdiğin belli, hem daha iyi foto kalitesi alacağında kesin, ek lensler falan, flaş vb alabilirsin,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okaaaaaan -- 2 Eylül 2011; 18:48:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okaaaaaan

important dostum, sende 7D ve 18 55 lens var, satsan pentax k20d, 10d- kr benzeri bir şeyler alsan yanınada güzel lesnler alsan daha iyi olmaz mı? pentaxı sevdiğin belli, hem daha iyi foto kalitesi alacağında kesin, ek lensler falan, flaş vb alabilirsin,

Alıntıları Göster
    @okaaaaaan

7D'nin yanına, Pentax K10D ve Pentax 16-50 alacağım hocam. Zarar edeceğim için 7D'yi satmak istemiyorum. Zamanı geldiğinde, 5D Mark III için mecbur satacağım 7D'yi ama K10D'yi satmam kolay kolay. Pentax'ın yeri ayrı.

• Zaten "zamani geldiginde de" zarar edeceksin.
    Elinde 5d serisi bir makine varsa k10d'ye gerek yok, ben seri bir ikinci govde tercih ederdim.
  • quote:

Zaten "zamani geldiginde de" zarar edeceksin.
    Elinde 5d serisi bir makine varsa k10d'ye gerek yok, ben seri bir ikinci govde tercih ederdim.
    Ccd sensörün renklerini, keskinliğini sevdiğim için K10D almak istiyorum ama gereksiz yatırım olacak ise, FF almak daha mantıklı.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.