Şimdi Ara

NİKON D5300 Kullanıcıları Kulubü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
2
Favori
3.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR KULLANDIĞIMIZ EKİPMANLARI, KARŞILAŞTIĞIMIZ SORUNLARI BU BAŞLIK ALTINDA YAZARSAK BİRBİRİMİZE EMİNİM YARDIMIMIZ OLACAKTIR. HERKESE BOL IŞIKLI ÇEKİMLER DİLERİM.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arranger. -- 11 Temmuz 2015; 20:08:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arranger.

merhaba arkadaşlar Nikon D5300 a terfi ettim
    bu cihazı telefona nasıl bağlayıp foto çekiyoruz ve paylaşıyoruz ?
    benim telefon lumia 820 forumlarda wp8 e göre bilgi göremedim

• quote:

Orijinalden alıntı: 1ree

merhaba arkadaşlar Nikon D5300 a terfi ettim
    bu cihazı telefona nasıl bağlayıp foto çekiyoruz ve paylaşıyoruz ?
    benim telefon lumia 820 forumlarda wp8 e göre bilgi göremedim

Alıntıları Göster
    D5300 topiği ne kadar sessiz demek ki çok satmadı daha
    belki yabancı sitelerde işe yarayan alternatif bir program olabilirler diye düşünüyorum, makinayı wifi özelliği için aldım ama kullanamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1ree

D5300 topiği ne kadar sessiz demek ki çok satmadı daha
    belki yabancı sitelerde işe yarayan alternatif bir program olabilirler diye düşünüyorum, makinayı wifi özelliği için aldım ama kullanamıyorum

Alıntıları Göster
    hocam çok basit kullanımı android yada ios(ben ios kullanıyorum) ilk önce makineden wifi açıyorsunuz sonra programa giriyosunuz bitti

https://itunes.apple.com/us/app/wireless-mobile-utility/id554157010?mt=8

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nikon.wu.wmau&hl=tr

Ben dış çekimlerde genellikle tabletimle kullanıyorum bu programı çektiğim fotoğraflara bakmak için ayrıca live mod sayesinde tabletten veya telefondan aynı anda istediginiz yeri dokunarak odaklayabilit ve çekim yapabilirsiniz.@1ree

• quote:

Orijinalden alıntı: Erkan0192

hocam çok basit kullanımı android yada ios(ben ios kullanıyorum) ilk önce makineden wifi açıyorsunuz sonra programa giriyosunuz bitti

https://itunes.apple.com/us/app/wireless-mobile-utility/id554157010?mt=8

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nikon.wu.wmau&hl=tr

Ben dış çekimlerde genellikle tabletimle kullanıyorum bu programı çektiğim fotoğraflara bakmak için ayrıca live mod sayesinde tabletten veya telefondan aynı anda istediginiz yeri dokunarak odaklayabilit ve çekim yapabilirsiniz.@1ree

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler
    ben maalesef android yada ios kullanmıyorum mesajımda Windows phone kullandığımı belirtmiştin. kullandığım telden ve işletim sistemninden menunun bunun için telefon değiştirmek istemiyorum ama bu yazılımın WP8 e de kullanmanın nasıl bir yolu var onu bulan arkadaş belki vardır bir yol gösterir diye bu topiğe katıldım
    bu arada makinamdan çok memnunum.

• 1ree 1 kullanıcısına yanıt
    Valla hocam bilmiyorum w8 nasıl olacak makine 50mm 1.8 g ile çok keskin fotograflar alıyorum diyafram 4 deyken
  • quote:

Valla hocam bilmiyorum w8 nasıl olacak makine 50mm 1.8 g ile çok keskin fotograflar alıyorum diyafram 4 deyken
    benim en çok beğendiğim özelliği neredeyse dokunmadan odaklanıyor olması müthiş.
    bende nikon 18-140 var bir tane sigma 70-300 bir tane de 35 mm 1,8 g şu an amatörce hobi olarak uğraşıyorum bu lenslerimle gayet güzel fotoğraflar alıyorum
    bir de şu yazılım işini halletsem 10 numara olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1ree -- 15 Temmuz 2015; 23:05:14 >
    18-140 süper bir lens zoom ihtiyacını karşılıyor ama tabi 70-300 kadar olamaz
  • quote:

18-140 süper bir lens zoom ihtiyacını karşılıyor ama tabi 70-300 kadar olamaz
    nikon 5100 den terfi ettim 5300 alırken de kit aldım 2 tane 18-140 oldu :) ama renk doygunluk keskinlik kontrast bayağı iyi tamron ve sigma da aynı sonucu alamıyorum yada ben ayarları çok iyi beceremiyorum
    şöyle birşey var becermekle alakası yok malzeme kalitesi diyelim 5 dolarada nd2000 filtre var 100 dolara(nissin) malzeme kalitesi çok önemli
  • quote:

şöyle birşey var becermekle alakası yok malzeme kalitesi diyelim 5 dolarada nd2000 filtre var 100 dolara(nissin) malzeme kalitesi çok önemli
    Nikon'a Wireless Mobile Utility Windows Phone için yazılım yapacakmısınız diye yazdım ama daha cevap gelmedi
    Arkadaşlar sizler de yazar mısınız bir kaç tane olursa windows telefon için de yazılım yaparlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1ree -- 20 Temmuz 2015; 16:40:15 >
  • Bende bu hafta Nikon D5300 aldım. Konuya üye olarak beni de yazın demek için girdim ama gerçekten çok sakin bir konu olmuş. Bence D5300 giriş-orta seviyede tercih edilebilecek bir makina, ya TR'de tercih edilmiyor, ya da DH üyeleri pek tutmuyor demek ki Herkes full frame, yani özellikle 5xxx serisi almayı düşünenlere önerilen D7100 tercih ediyordur belkide.

Ben D7100 ile aynı veya yakın kalitede resim çekebileceğim, kendinden wifi ve GPS'i olan, daha küçük ve hafif olan D5300'ü seçtim. 18-105mm lens ile birlikte maliyetim yaklaşık 2000₺ oldu. Aynı lensle birlikte alacağım D7100'e göre yaklaşık 500₺ kardayım. Kendimi geliştirdiğimde cebimde kalan bu paraya biraz daha koyarak daha kaliteli bir lens almayı planlıyorum (17-50 f2.8 veya 17-70 f2.8-4 örneğin).

@Erkan0192 arkadaşa wifi paylaşımı için teşekkürler. Merak edenler için GPS ve diğer kullanım tüyoları ile çektiğimiz resimleri de paylaştığımız canlı bir konu olsun arkadaşlar.

• hasangul kullanıcısına yanıt
    hocam lens olarak 50 mm 1.8 g diyafram 4 de harika keskin fotograflar alırsınız öneririm:)
  • quote:

hocam lens olarak 50 mm 1.8 g diyafram 4 de harika keskin fotograflar alırsınız öneririm:)

Prime lens almak için bütçe kalmadı şimdilik hocam. 18-105mm tatil vs genel kullanım için yeterli ve uygun fiyatlı diye aldım. Kaliteli lens almak için bir süre bekleyeceğim.

Makina hakkında okuduğum en kapsamlı incelemeyi dpreview yapmış. GPS-wifi gibi özellikleri 12. sayfada anlatmış. Okumanızı öneririm:http://www.dpreview.com/reviews/nikon-d5300/12

• quote:

Orijinalden alıntı: hasangul

quote:

Prime lens almak için bütçe kalmadı şimdilik hocam. 18-105mm tatil vs genel kullanım için yeterli ve uygun fiyatlı diye aldım. Kaliteli lens almak için bir süre bekleyeceğim.

Makina hakkında okuduğum en kapsamlı incelemeyi dpreview yapmış. GPS-wifi gibi özellikleri 12. sayfada anlatmış. Okumanızı öneririm:http://www.dpreview.com/reviews/nikon-d5300/12

Alıntıları Göster
    Nikon yeni lens çıkarmış piyasaya almadan önce biraz bekleyin bence. Bu ürünü bende bekliyorum;

AF-S DX NIKKOR 16-80mm f/2.8-4E ED VR

http://www.nikon.com.tr/tr_TR/product/nikkor-lenses/auto-focus-lenses/dx/af-s-dx-nikkor-16-80mm-f-2-8-4e-ed-vr

@important
    Yorumunuzu bekliyorum.

Saygılar.....

• Diyafram çok iyi olmuş ve iç kaplama, d5300de bana göre makinede daha iyi iç kaplama yapılabilirdi gece çekimlerinde yansıma çok oluyor
  • quote:

Diyafram çok iyi olmuş ve iç kaplama, d5300de bana göre makinede daha iyi iç kaplama yapılabilirdi gece çekimlerinde yansıma çok oluyor

Diyafram gerçekten çok iyi, muhtemelen mevcut 16-85'den daha pahalıya gelecek.
  • Sigma 17-70mm f2.8-4 macro os almak istiyorum. Yanılmıyorsam min netleme mesafesi 22cm olduğu için macro yakıştırması yapılmış. Nikon 16-80mm'de zoom daha fazla ama netleme mesafesi 35cm. Yine de keskin resimler çekmek için ciddi bir alternatif olmuş.
  • hasangul kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun
    almışken 18-140 lens alsaydınız daha iyi olurdu 105 le arada çok fiyat farkı yok
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.