Şimdi Ara

NetMaster Modemden Kurtulma-Kaliteli ve Hızlı WiFi(C60 Archer Alındı-Kurulum Rehberi) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
10
Favori
6.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ne demek rica ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Valla ben de xiaomi giga 4A aldım çok memnunum. Modemin router'ından kurtulduk ama modem özelliği de rezalet namusuz netmaster'ın. Böyle lanet üretim olmaz olsun ya. Sürekli evde açık duruyor benim sistem ve haftada bir ya da 10 günde bir modemi kapatıp açmam gerekiyor, modem özelliği bile cortluyor zamanla

Bu arada Speedtest hızları TAMAMEN koca bir yalan. Turksat ve TurkTelekomun hızları tamamen sorunsuz çıkıyor ne hikmetse. Ama farklı hız testi sitelerinde test yapınca hızım hep düşük.

Bugün bir saçmalık olmaya başladı internetimde saat 12 den sonra. Bir ara tamamen gitti, dedim yine modem şişti herhalde kapatıp açtım düzelmedi, modem arayüzüne giremedim girsem de açılmadı bile. Ama roter açılıyordu çatır çatır. Neyse 3 üçüncüden sonra toparlandı ama internet leş tabi Youtube falan video oynatmak imkansız.

İdm ile videoları indireyim hız ne diye bakıyorum 1,5mbit çıkıyor, microsfttan dosya indirmek istedim yine 1,2 - 1,3mbit arası. Speed test Sitesine giriyorum ping düşük, hız 20 22mbit çıkıyor. Kafayı yiyecektim, hız yüksek ama internetim sanki 5 mbit gibi. Sonra farklı siteler aradım, ookla alt yapısını kullanmayan. Openspeedtest varmış onunla yaptım bir de fast ile yaptım Netflix 'in hız testi. İkisinde de hızım 10 -15mbit arası hep.
    y
    uppload çok kötü durumda bir de, testlerde tekleye tekleye ilerliyor hep ibre. Yarın da düzelmezse arayacağım bakalım müşteri hizmetlerini.

• Hocam çekim gücü vs. çok iyiydi ama netmasterın modemi şiştiğinden ethernet ile oyun oynanmıyordu, sürekli lag ping :)
    Kaderime razı gelip iade ettim eski usül xiaomi Repeater ve netmaster ile devam maalesef:)

• Ben xiaomi 4a aldım. Direk bağlantıyı kendi kurdu. Dış ip adresini xiaomi aldı direk. Şu an için gayet başarılı sorun yaşamadım. Hatta xiaom arayüzüi garip bir şekilde europe seçince otomatik ingilizce oldu chromedan girincede ingilizce

• XaserED kullanıcısına yanıt
    Hocam sevindim sizin adınıza. Bende maalesef ethernet bağlantısında lag ve ping yaptığı için sistemi iptal etmek zorunda kaldım. Açıkçası bir daha şansımı denemek istiyorum ama biraz daha zaman verdim kendime,üst üste uğraşmış olmak istemiyorum
  • şu insanlara eziyet Arris modemlerde yeni çıkan 3-4 modele destek vereceksin yeter.

Koskoca TC kablo operatörü.6 ayda 1 yazışma ve firmware güncelleme yeni ürünleri temin edip şebekede test edebilir.Mahkum ediyorlar düşük donanımlı cihazlara.

sbg6580 + r7800 dd-wrt şuanki konfigrasyonum.

Düzgün trafik yönetimi için hız 100/5 bağlantıda 75/4.25'e kilitli

0 Tüm wifiden bağlanan cihazların paket öncelikleri en geride.
    1 Sonra Netfilix
    2 Ethernet ile bağlı PC standard trafiği
    3 Steam Online oyun trafiği maksimumda.

NetMaster Modemden Kurtulma-Kaliteli ve Hızlı WiFi(C60 Archer Alındı-Kurulum Rehberi)

• (forumu kullanmayı çok bilmediğim için ilk mesajınızı alıntılayamadım, kusura bakmayın)

Merhaba Sayın Kasap1910,

Her yerde arayıp bulamadığım paylaşımı nihayet açtığınız konu ve yaptığınız paylaşımla buldum, teşekkür ederim. Keenetic ultra marka-model router aldım, uydunetin modeminden sizin gibi şikayetçi olduğum için. hızlı kurulumda ISS (internet servis sağlayıcı) adı şifre kısmında takıldım. Anladığım kadarıyla ttnette @kullaniciadi şeklinde olduğu gibi bir kullanıcı adı şifremiz yok uydunette. Uydunetin tekniğine bağlandım WPS ile yardımcı olmayı denediler olmadı. Başka yapabileceğimiz bir şey yok dediler. Keenetic tekniği aradım uydunette kullanıcı adı, mac adresi, ip gibi bize veri sağlamanız lazım ki kurulumu yapabilelim dediler. Uyduneti tekrar aradım, yardımcı olabileceğimiz bir konu değil dediler. Sonra sizin paylaşımınızı buldum. 5. adıma kadar dediklerinizi yaptım. Fakat 6. adımda arayüze giremedim keeneticin. Ancak hızlı kurulum ekranı geliyor, onda da ilerleyince yine kullanıcı adı şifre ekranında takılıyorum...

Belki köprü modunda yardımcı olabilirler diye tekrar keenetic müşteri hizmetlerini aradım. Bridge modu için yardımcı olamadı. Access point olarak ayarladı cihazı kullanabilmem için. Sizce bu benim için bir kayıp mı? Modemin güzel özellikleri var belirli bir cihaza belirli saatler arasında internet erişimi sağlama gibi. Bunları kullanabileceğimi söyledi access point modunda da. Ama ben başaramadım router olarak kurulumunu yapmayı. Hata mı yapıyorumdur yoksa tp-link / keenetic router farkından mı kaynaklanmaktadır, fikir verebilirseniz çok memnun olurum. Yardımcı olabilecek diğer arkadaşlara da şimdiden çok teşekkür ederim.

• mass25 M kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,
    Öncelikle rica ederim, forum paylaşmak için var
    Bende TP-Link'ten tam verim alamadığım için iade ettim fakat elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Kablonette dediğiniz gibi bir kullanıcı adı şifre yok. Bu sebepten ötürü kablonetin modeminden gelen bilgiyi otomatik olarak alması gerekli. Bu da ancak kablonet modeminizin bridge moduna alınması ile oluyor. Fakat access point olarak ayarlandıysa da deneyin,sorun olmaz ise kullanabilirsiniz. Ben gerçekten bu modemden yıldım, TP-Link modemde sürekli net kesintisi yaşıyordum, sanırım MAC adresi farklı bir cihaza kopyalanırken biraz gecikme yaşanıyordu, arada net gidiyordu,başka bir çözüm bulamadım iade ettim
    Kablonette yeni bir modeme geçerken modemin MAC adresini bildirmeniz gerekiyor diyordu bazı arkadaşlar ama ben gerçekten yoruldum ve bunu denemedim.
    Sizin temel sorunuza gelecek olursak kullanıcı adı-şifre kısmını aşmanın tek yolu kablonet modemi bridge moduna getirip, kneetic modemi router ya da access point olarak kurulumuna devam etmek, bu şekilde o kısmı aşabilirsiniz, bunun haricinde bir bilgim yok maalesef, ama dediğim gibi test edin, eğer performanstan memnun kalırsanız değiştirmeyin, maalesef Türkiye'ye modern docsis modemler gelene kadar biz biraz çile çekeceğiz
    Eğer hiçbir şekilde çözüm bulamazsanız, buradaki bir arkadaş xiaomi modem kurulumunu başarmıştı, ona da özel mesaj yolu ile ulaşabilirsiniz,başka modelden başka kurulum yapan arkadaşlarda var. Umarım sorununuz en kısa sürede çözülür.

• quote:

Orijinalden alıntı: KASAP1910

Merhabalar,
    Öncelikle rica ederim, forum paylaşmak için var
    Bende TP-Link'ten tam verim alamadığım için iade ettim fakat elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Kablonette dediğiniz gibi bir kullanıcı adı şifre yok. Bu sebepten ötürü kablonetin modeminden gelen bilgiyi otomatik olarak alması gerekli. Bu da ancak kablonet modeminizin bridge moduna alınması ile oluyor. Fakat access point olarak ayarlandıysa da deneyin,sorun olmaz ise kullanabilirsiniz. Ben gerçekten bu modemden yıldım, TP-Link modemde sürekli net kesintisi yaşıyordum, sanırım MAC adresi farklı bir cihaza kopyalanırken biraz gecikme yaşanıyordu, arada net gidiyordu,başka bir çözüm bulamadım iade ettim
    Kablonette yeni bir modeme geçerken modemin MAC adresini bildirmeniz gerekiyor diyordu bazı arkadaşlar ama ben gerçekten yoruldum ve bunu denemedim.
    Sizin temel sorunuza gelecek olursak kullanıcı adı-şifre kısmını aşmanın tek yolu kablonet modemi bridge moduna getirip, kneetic modemi router ya da access point olarak kurulumuna devam etmek, bu şekilde o kısmı aşabilirsiniz, bunun haricinde bir bilgim yok maalesef, ama dediğim gibi test edin, eğer performanstan memnun kalırsanız değiştirmeyin, maalesef Türkiye'ye modern docsis modemler gelene kadar biz biraz çile çekeceğiz
    Eğer hiçbir şekilde çözüm bulamazsanız, buradaki bir arkadaş xiaomi modem kurulumunu başarmıştı, ona da özel mesaj yolu ile ulaşabilirsiniz,başka modelden başka kurulum yapan arkadaşlarda var. Umarım sorununuz en kısa sürede çözülür.
    Hızlı cevabınız için ayrıca teşekkürler
    Access point kurulumunda keeneticten pcme bağlanan arkadaş "ap modda alıyorum suan ıp adresı 192.168.1.3 olucak, giriş yapmak için pcye elle ıp vermek gerekicek bilginiz olsun" şeklinde yazdı ekranıma bağlıyken not defterine. Şimdi esasında tekrardan bir router denemesi yapmak istemiyor değilim. Ama sonra tekrardan access point olarak ayarlayabileceğimden de emin değilim :) Performansa gelince, çılgınlar gibi değişmiş. Bu testleri bu mesajı yazmadan hemen önce yaptım. Modemin yanında yaptığım teste 100mbit baglantida 90 üzeri sonuç aldım kablosuzda. İşin ilginç tarafı sonraki bu testleri kendi odamda yaptım. Modem ve keenetic salonda, arada mutfak var, odalar büyük. Yani iki duvara rağmen 5 bandında bağlantı ve full çekiyor (görsellerin birinde var). Mass-2 access point olan. Hız 14 katına çıktı :). Kabloluda farketmiyor, onu da denedim. İkisinde de 100mbite yakın sonuç alıyorum. Ama kablosuzda özellikle 5 bandının farkı hissediliyor.
    NetMaster Modemden Kurtulma-Kaliteli ve Hızlı WiFi(C60 Archer Alındı-Kurulum Rehberi)NetMaster Modemden Kurtulma-Kaliteli ve Hızlı WiFi(C60 Archer Alındı-Kurulum Rehberi)
    Keenetic'in cep uygulamasından bağlı cihaza özel hız sınırlaması, cihazlardan hangisinin hangi zaman diliminde int.erişimi olacağı gibi özelliklerini access point modunda da kullanabildiğim için ellemeyeceğim, kalsın böyle.
    Tek sorum, sorunum kaldı. NAS cihazımı (wd ex-2 ultra) access point olarak tanımlanan keenetice gigabitten bağlayacağım artık mecbur. Acaba router olarak kurulsaydı cihaz ve NAS'ı öyle bağlasaydım bir fark olur muydu (performans, güvenlik vs.)? Eskiden anlardım böyle şeylerden, 10 yıldan fazla ara verince kendime yetemiyorum maalesef. Bilen arkadaşlar cevaplama zahmetine katlanırsa müteşekkir olurum. Syg.

• mass25 M kullanıcısına yanıt
    Değerler çok iyi hocam sevindim, halletmiş gibisiniz, sorun ortadan kalktıysa bence dokunmayın bir süre daha deneyin, iyi devam ederse öyle gitsin :)
    Sorun kablosuzda zaten, kablo bağlantısı ile iyi sonuçlar veriyor net master modemler, kablosuz performansı böyle devam ederse bence gayet iyi. Biraz daha denemeye devam bence :) Rica ederim, saygılar

• dostum aynı sorunu çözmek için tp-link c50 modemde iş görür değil mi?
  • zknmr kullanıcısına yanıt
    Hocam konunun hepsini okumanızı öneririm. Ben iade ettim sonuç olarak, sorunum tam olarak çözülmedi. Dikkatle araştırıp almanız daha iyi olur.

• 2 modem kullanmak yerine 1 tane alıp kullanamıyor muyuz?
  • Ansroad A kullanıcısına yanıt
    Modemlerin giriş tipi docsis 3.0, docsis modem bulup kablonete bildirip kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KASAP1910 -- 4 Temmuz 2020; 22:7:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KASAP1910

Modemlerin giriş tipi docsis 3.0, docsis modem bulup kablonete bildirip kullanabilirsiniz.
    anladım bundan dolayı router alıyoruz yanı. c50 almayı dusunuyorum 200 tl cıvarında. benım sıkıntım duvarlardan kaynaklı odalara ınternet pek yayılmıyor. 2 duvar ıcın iş gorur mu sızce 50mbps hız var. Su an ınternetım cok dalgalı bır test yapıyorum 48 bı yapıyorum 20 vs.
    Ben c60 ile sorunlar yaşadım hocam geri iade ettim, almadan iyi araştırmanızı öneririm.

• KASAP1910 kullanıcısına yanıt
    su an normal turksat modemını mı kullanıyorsunuz sadece?
    Evet

• KASAP1910 kullanıcısına yanıt
    hocam merhaba ürünü aldım direk kurdum da uyduner modem wifi kapatma bulamadım nasıl yapıyoruz acaba?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.