Şimdi Ara

Netmaster CBW-383Z4 modem ile SoRuN mu Yaşıyorsunuz, Çözüm... (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
18
Favori
22.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hackraker

Merhabalar;

2 adet netmaster cbw-383z4 modemim var. bunları birbirine kablosuz olarak köprülemek istiyorum fakat beceremedim, bu konuda yardımcı olabilecek varmı?

Sayın Kullanıcımız,

İki modem arasında kablosuz olarak köprüleme yapılamaz. Kablosuz bağlantı için Access Point özellikli bir cihaz kullanmanız gerekmektedir. Ayrıntılı bilgilendirme için 0216 366 66 96 numaralı destek hattımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla,
    NetMASTER
  • Uydunet'in şuanda yeni abonelere dağıttığı modem hangisi acaba?

Kablolu bağlantıda sorun olur mu? Kablosuzu facia olarak nitelendiriyor herkes zaten. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni modem falan konusuluyor ne kadar dogru acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: semender96

Yeni modem falan konusuluyor ne kadar dogru acaba?

http://www.turksatkablo.com.tr/internet-Cihazlar
  • elimde uydunetten yeni aldıgım netmaster modem var lakın cok iyi cekmiyor evin içinde ..kullanmadıgım boşta olan TPLİNK 4 portlu bir modemim var bunu acces point atarak sinyal gucunu evin icinde guclendirmek istiyorum acaba nasil yapabilirim yardımcı olabilcek warmi?
  • Merhaba, cbw-383z4 modemimi (kisaca modem) lan ile pc me ve wireless ile laptop ve tabletime bagliyorum. Wireless performansi icin ayrica bugun Linksys WAP300N, Wireless-N Access Point (ap) aldim. Bir ethernet kablosunu ap ve diger ucunu modeme taktim. Ancak ap ye verdigim cikis haricindeki lan portlari iptal oldu. Ayni anda hem ap ye wireless icin baglayip hem de diger ethernet cikislarini kullanamaz miyim?

• arkadaslar ben de linksys router kullaniyorum ama gecen nitro paet aldim yararlanamadim 100 mb den çunku max 54 mbs destekliyormus uydunet modemine baglandim eski haline getirmek icin ama bir turlu arayuze giremedim yani kisacasi köprüleme işlemini nasıl kaldıriyoruz?
  • herkese iyi forumlar ,

uydunetin docsis 3.0 modemini kullanıyorum sürekli kablosuzda kopmalar yaşıyorum servise gelen eleman ip adresi almada sıkıntı çıktığını söyledi forumda gördügüm kadarıyla arkadaşlar routerle kablosuz problemlerini çözmüşler

şu router benim işimi görür mü ?

http://www.aldido.com/tp-link-tl-wr841nd-300-mbps-4-port-5-dbi-x-2-anten-router
  • illa belirttiğiniz modem mi gerekli ? başka modem ile olmaz mı ? bende d-link var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yucelnet

illa belirttiğiniz modem mi gerekli ? başka modem ile olmaz mı ? bende d-link var.

router özelliği varsa bir deneyin ama dlink nasıl ayarlanır ben bilmiyorum

• Netmaster modemin kablosuz özelliğini kapatıp, ağ kablosu ile başka bir router'a WAN portundan bağlayıp yukarıda yazılan herşeyi eksiz yaptım ama bir türlü internete bağlanamadım. En sonunda netmaster modem arayüzünde dolanırken gelişmiş ayarlarda "WAN engelleme" diye bir seçenek vardı, yanındaki kutucuk işaretliydi, o işareti kaldırdım ve şu anda sorunu çözmüş durumdayım...

Konuyu baştan toparlamak gerekirse;

-Netmaster modeminize reset atıp bilgisayara kablo ile ethernet portundan bağlayın.

-Bilgisayarınızı mümkünse uçak moduna alın (wireless seçeneğini kapatın) bu durum siz farkında olmadan bilgisayarınızın routera veya uydumodeme bağlanıp kafa karıştımasına engel olur.

-Kablo ile modeme bağlandıktan sonra internet tarayıcınızdan 192.168.0.1 girerek arayüze erişin.

-Ayarlardan DHCP yi bulup deaktif konuma getirin.

-Ayarlardan "WAN engelleme" ayarını bulup deaktif hale getirin.

-Kablosuz menüsünden "kablosuz" yazan yeri devre dışına alın.

-Durum bölümünden modemi "bridge" moduna alın.

Cihaz kendini resetleyecek. Sonrasında bilgisayarınızdan ethernet kablosunu çıkarıp router cihazınızın WAN portuna takın, routeri açıp kapatın ve işlem tamam...

• quote:

Orijinalden alıntı: sensemaker27

Netmaster modemin kablosuz özelliğini kapatıp, ağ kablosu ile başka bir router'a WAN portundan bağlayıp yukarıda yazılan herşeyi eksiz yaptım ama bir türlü internete bağlanamadım. En sonunda netmaster modem arayüzünde dolanırken gelişmiş ayarlarda "WAN engelleme" diye bir seçenek vardı, yanındaki kutucuk işaretliydi, o işareti kaldırdım ve şu anda sorunu çözmüş durumdayım...

-Netmaster modeminize reset atıp bilgisayara kablo ile ethernet portundan bağlayın.

-Bilgisayarınızı mümkünse uçak moduna alın (wireless seçeneğini kapatın) bu durum siz farkında olmadan bilgisayarınızın routera veya uydumodeme bağlanıp kafa karıştımasına engel olur.

-Kablo ile modeme bağlandıktan sonra internet tarayıcınızdan 192.168.0.1 girerek arayüze erişin.

Cihaz kendini resetleyecek. Sonrasında bilgisayarınızdan ethernet kablosunu çıkarıp router cihazınızın WAN portuna takın, routeri açıp kapatın ve işlem tamam...

kablosuz modemi router modundan bridge moduna alın. daha sağlıklı bir bağlantı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

quote:

Netmaster modemin kablosuz özelliğini kapatıp, ağ kablosu ile başka bir router'a WAN portundan bağlayıp yukarıda yazılan herşeyi eksiz yaptım ama bir türlü internete bağlanamadım. En sonunda netmaster modem arayüzünde dolanırken gelişmiş ayarlarda "WAN engelleme" diye bir seçenek vardı, yanındaki kutucuk işaretliydi, o işareti kaldırdım ve şu anda sorunu çözmüş durumdayım...

kablosuz modemi router modundan bridge moduna alın. daha sağlıklı bir bağlantı olur.

sondan ikinci satırda "bridge moduna alın" demiştim zaten, farklı birşeyden mi bahsediyorsunuz?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

quote:

sondan ikinci satırda "bridge moduna alın" demiştim zaten, farklı birşeyden mi bahsediyorsunuz?

fark etmemişim

• kablosuzu kapattim , dhcp de kapali.

Merak ettigim nasil oluyorda hala kablosuz olarak ara yuze baglanabiliyorum?(192.168.100.1)

Kablosuz kapali oldugu halde etrafa sinyal yaymaya devam mi ediyor? Ben hic sinyal yaysin istemiyorum , modemi kapatma harici bir yol yok mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sherlock Domates kullanıcısına yanıt
    internet tarayıcıdan giriyorsanız cache (hafıza) 'de kalma problemleri olabiliyor.

F5 yerine Ctrl+F5 deneyin bence ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charmlander

internet tarayıcıdan giriyorsanız cache (hafıza) 'de kalma problemleri olabiliyor.

F5 yerine Ctrl+F5 deneyin bence ...

teşekkürler, ama demedim olmuyor.
  • galiba şundan dolayı oluyor:

ben modemi router a bağladım. Galiba router üzerinden modem arayüzüne bağlanıyorum.

Modem kablo ile routera bağlı , sebeb bu galiba.
  • Sherlock Domates kullanıcısına yanıt
    Modemi kabloyla routera bağladıysan eğer modeme bağlanması gayet normaldir :) Hatta ben daha diyecek birşey bulamıyorum bu sorun hakkında.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkese selamlar,

ben de aynı modemden kullanıp uydunet üyeliğimi sürdürüyorum.benim sıkıntım şu yönde ;

netmaster cbw-383z4 modemin wds özelliğini kullanıp odamda bulunan router,access point,adsl modem özelliklerinin hepsinin bulunduğu linksys wag320n marka model eski modemime kablosuz olarak bağlamak istiyorum.

özetle uydunet modemin kablosuz sinyalini arada herhangi bir kablo olmadan eski modemimle arttırmak istiyorum.bunu nasıl yapabilirim bilgisi olan var mı ?
    eski modemimi range extender gibi kullanmak istiyorum.olur mu acaba ??
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.