Şimdi Ara

Netbook dünyasında yeni oyuncu; LG X110 (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
260
Cevap
0
Favori
87.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tekrar sorayım. MSN den sesli ve görüntülü chat yapabiliyormusunuz?
    bende ses karşıdan cırt cırt cırt diye geliyor. patlak şekilde.
  • hocam msn hangi sürümünü kullanıyosunuz??? 9 da sorun çıkıyo ama 8 de ses problemi yok... tabi 9 da ekran daha rahat kullanılıyo ama ses dediğiniz gibi problemli yeni driver varsa kontrol edip güncelleyin belki düzelir...
  • 8 i de denedim ama tekrar bir bakacağım. teşekkürler
  • slm arkadaşlar ben kullanıyorum çok güzel bir cihaz. şarzı biraz az gidiyor. cd romu yok. bunlar pekte eksi sayılmaz. ama performans bakımından çok güzel bir cihaz küçük olması daha güzel bir şey 3g olmasıda bir avantaj eğer sorunuz varsa bana mail atın mzil adresim emre2547@hotmail.com cihaz için tüm sorulara açığım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mxloving

slm arkadaşlar ben kullanıyorum çok güzel bir cihaz. şarzı biraz az gidiyor. cd romu yok. bunlar pekte eksi sayılmaz. ama performans bakımından çok güzel bir cihaz küçük olması daha güzel bir şey 3g olmasıda bir avantaj eğer sorunuz varsa bana mail atın mzil adresim emre2547@hotmail.com cihaz için tüm sorulara açığım...

Bu cihazda 3G olduğundan eminmisiniz? benim cihazda 3G yok maalesef,bildiğim kadarı ile telekomun dağıttığı tüm X110 serisinde 3G yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: IRFUN4EVER

yeni bios ve webcam driveri cıktı haberiniz olsun.

Nerden Yüklüyoruz bunları?
  • Ben Türkçe'yi silip ingilizce XP SP3 yüklemek istiyorum. Usb'den bu işi nasıl yaparım? Bilen arkadaşların yardımını bekliyorum. Ama ondan da önce içindeki hdd'yi çıkarıp 320'lik Western Digital hdd takacağım. Sorun çıkarır mı? Teşekkürler.
  • irish,

www.lge.com adresine gir. destek/support kısmından devam.

ayrıca üstteki arkadaş 3g var demiş ama 3g yok.
  • quote:

irish,

www.lge.com adresine gir. destek/support kısmından devam.

ayrıca üstteki arkadaş 3g var demiş ama 3g yok.

Teşekkür ederim...
  • quote:

tekrar sorayım. MSN den sesli ve görüntülü chat yapabiliyormusunuz?
    bende ses karşıdan cırt cırt cırt diye geliyor. patlak şekilde.

Hocam babam her akşam rahat rahat konuşuyor.Msn 8 yüklü...
  • Şu anda bir LG lacivert X110'um var. Alır almaz içini açtım ve hdd'yi değiştirdim. Elimde Western Digital'in harici 320'lik usb hdd'si vardı. Onu önce dışarıda NTFS format atarak C ve D'ye böldüm, sonra boş vaziyette LG'ye taktım. Daha sonra bilgisayardestek.com'da video görüntülü olarak anlatılan "USB'den XP kurma" işlemini aynen uygulayarak LG'ye "XP PRo English" kurdum, ardından SP3 ve Office ilavelerini ayrıca usb memory'den kurdum. Şu an herşey iyi durumda. Batarya konusuna gelince; üzerindeki 3 hücreli bataryanın, ışık ayarı en sona getirilmiş bir netbook'u 2 saat bile götürmesi şüpheli. İnternette üzerine 6 hücreli (4800 mah) ve 9 hücreli (7200 mah) batarya takılmış Netbook fotoğrafları gördüm. Bu sınıftaki aletlere 9 hücreli batarya takmak son derece saçma. Cihazın bütün zarafeti kayboluyor. Neden derseniz... Bataryadaki hücre sayısı arttıkça kapladığı yer büyüyor. 9'luk bataryanın kalınlığı toplamda 5 cm. civarında! Düşünün; bilgisayarın kıçını 3-4cm. yukarı kaldırmış oluyorsunuz. Zaten kitap kadar bir alet. Son derece çirkin bir görüntü meydana geliyor. Ama 6'lık batarya durumu biraz kurtarıyor. 1 cm. kadar arkası kalkmış oluyor ki böylece hem alt tarafa hava girişini kolaylaştırmış hem de 4 saat civarında bir pil desteği sağlamış oluyorsunuz. Henüz yedek batarya almadım. Ancak Gittigidiyor'da ikisini de 15 gün içerisinde getirtip satanlar var. 6'lık batarya 135 YTL., 9'luğu ise 185 YTL. Bilginiz olsun...
    Buradaki arkadaşlara benim sormak istediğim şimdi tek bir şey var. (Gerçi önceki sorularımı cevaplayan kimse çıkmadı; cevabı kendim buldum): LG'de çalışırken, ön paneldeki minik ledlerden biri (ki sanırım CPU göstergesi) iki de bir yanıp sönüyor ve çıkırr çıkırr diye hafiften ses geliyor. Biraz sinir bozucu. Sanırım işlemcinin durmadan işlem yaptığı anlamına geliyor bu. Benim LG'de Kaspersky Internet Security yüklü. O da biliyorsunuz, otomatik olarak durmadan makineyi tarayan bir program. Acaba "çıkırtı"nın sebebi bu mudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi franko -- 5 Haziran 2009; 19:22:03 >

• @franko, gelen seslerin muhtemel sorumlusu Kaspersky. Özellikle ilk açılış sonrası köşe bucak arıyor. Sendekinin kaynağından emin olmak için programı devreden bırakıp gözlem yapabilirsin.
  • Batarya alan varsa bir fotoğraf eklesin gerçekten kötü mü gözüküyor? :/
  • Evet pillout sanırım bu sesin sorumlusu Kaspersky. Ama henüz ses kesiliyor mu diye deneme yapmadım.

You and Me; ben yabancı forumlarda fotoğrafları gördüm. Aynen dediğim gibidir. 9'luğu unut. 10" netbooklara özel çantaya (ki yukarıda bu çantanın linki verildi. Bende de PLM var) o haliyle girmesi mümkün bile değil. 6'lıkla muhtemelen çantaya girer.

Şu fotoğraf bir fikir verebilir:
    http://www.slashgear.com/wp-content/uploads/2008/11/msi_wind_9-cell_battery_4-480x360.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi franko -- 5 Haziran 2009; 19:24:32 >
  • bende bu aleti abu dhabiden aldim bugun ilk gunum gayet memnunum...
    sanirim benimki cift cekirdekli yukarda tek cekirdekli oldugu yaziyor ama belki arap emirliklerinde cift cekirrdekli satiyolarrdir cunku device manager da islemcilere baktigim zaman cift cekirdekli laptopim gibi 2 islemci gorunuyor :D
  • Atom islemcide Hyper threading teknolojisi var. Ondandır
  • ben telekom bayiyim arkadaslar. ankaradayım. ilgilenen arkadaslar beni arayabilir. 05053039400
  • Bu 6 cell takılmış hali mi?

(Diye sordum ama sonra bu görselin ismine bakmak aklıma geldi; 9 cell miş.

Netbook dünyasında yeni oyuncu; LG X110

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pillout -- 20 Haziran 2009; 17:33:49 >
  • Ben recover oluşturmak istiyorum ancak bir türlü bulamadım.
    Yardımcı olur musunuz arkadaşlar...
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.