Şimdi Ara

Nesne yönelimli programlamayı nasıl öğrendiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar. Cevaplamanızı çok rica ediyorum.

Nesne Yönelimli Programlama yaklaşımı ile uygulama geliştirmek çok istiyorum ama yapamıyorum.

Bilenler için diyorum Farklı farklı uygulamalar geliştiriyorsunuz bu uygulamalarda hangi Classların olacağını bu Classların hangi metorlara sahip olacağını isimlerinin ne olacağını nasıl belirliyorsunuz nasıl biliyorsunuz?

Bunu hangi Türkçe kaynaklardan öğrendiniz? Lütfen yardımcı olurmusunuz?

• bununu için sekli büyük görmeyi denemelisin UML diyagramlarına bakarsan nerden ne yapacagına dair bir fikrin olur OOP da önce bir OOP desing yapmalısın yoksa işler sarpa sarabilir.

• Teşekkür ederim. Başka önerisi olan varmı?

• klasik örnekler olacak ama yapacağın uygulamaya göre değişir. örneğin müşteri takiple ilgili bir program yazdığını kabul edelim. müşteri diye sınıfın olduğunda bu müşterinin adı soyadı tcsi adresi vb şeyler olur bunlar propertydir yine müşteri silme ekleme güncelleme gibi işlemler de olacağından bunlar da metodları olur örnek github projelerine bakabilirsin yığına örnek vardır.

• Anlaşılmıştır çok teşekkür ederim

• I0SER_b0y kullanıcısına yanıt
    hocam sizin amerika işi vardı ne oldu?
  • Bora Güngören in kitaplarını okuyarak başlayabilirsiniz çok başarılı bir anlatımı vardır.
    Derslerde çok işimi görmüştü.
  • Kurtçu Restrop kullanıcısına yanıt

gittik geldik hocam,sırada alamanya ile kanada var

• I0SER_b0y kullanıcısına yanıt
    Sedat Kapanoğlu gitti :)
  • malın iyisini alırlar,o adam zaten oradan geldi buraya.neyse yani demem o ki gitmek istiyorsanız biraz da paranız varsa gidin onümüzde 3 sene sonra ben de gitmiş olacagım zaten gidince bi konu başlıgı açacagım millet ögrensin nasıl gidilir ne yapılır ne kadar lazım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.