Şimdi Ara

NEDEN VOLKSWAGEN (20. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
457
Cevap
5
Favori
31.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • VW'nin en büyük artısı bentley,porsche,audi gibi markaları bünyesinde bulundurması ve en azından boya kalitesi,elektrik aksamı,motor teknolojisi,aracın sürtünme katsayısı gibi konularda vw kendi araçlarını üretirken bu lüks markalarla ortak çalışma sürdürerek diğer markalara göre daha özellikli araç üretebilme kapasitesine sahip bir marka olarak ,bazı orta sınıf üreten otomobil firmalarından 1 adım önde olduğu söylenebilir...
    99 civic ve 2004 civic'ten sonra yaklaşık 2 ay önce biraz da benim zorlamamla VW Tiguan 1.4 tsı 122hp şeker beyazı araca sahip olduk...öncelikli olarak,direksiyonda kullanılan deri kalitesi,plastik aksam kalitesi,yalıtım konusunda ve yüksek bir araç olmasına rağmen virajlarda güven vermesi vw'nin özellikle alman otomobili kullanmak isteyen kişilere daha uygun fiyatlı sahip olabilecekleri bir olanak sunuyor...vw bence sağlam otomobil üretiyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: autotechvw

Neden VW sorusuna bir cevap daha. Yukarıda bahsettiğiniz olay.

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay.aspx?cid=53135&rid=2&p=1

şu imzanızdaki kodu bulabilirmiyim bende polo ekleyecem de
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertomay

VW'nin en büyük artısı bentley,porsche,audi gibi markaları bünyesinde bulundurması ve en azından boya kalitesi,elektrik aksamı,motor teknolojisi,aracın sürtünme katsayısı gibi konularda vw kendi araçlarını üretirken bu lüks markalarla ortak çalışma sürdürerek diğer markalara göre daha özellikli araç üretebilme kapasitesine sahip bir marka olarak ,bazı orta sınıf üreten otomobil firmalarından 1 adım önde olduğu söylenebilir...
    99 civic ve 2004 civic'ten sonra yaklaşık 2 ay önce biraz da benim zorlamamla VW Tiguan 1.4 tsı 122hp şeker beyazı araca sahip olduk...öncelikli olarak,direksiyonda kullanılan deri kalitesi,plastik aksam kalitesi,yalıtım konusunda ve yüksek bir araç olmasına rağmen virajlarda güven vermesi vw'nin özellikle alman otomobili kullanmak isteyen kişilere daha uygun fiyatlı sahip olabilecekleri bir olanak sunuyor...vw bence sağlam otomobil üretiyor...

Eline saglik mukemmel yorum olmus

Not: insanlari vw sogutan sebepler

- dogus oto

-bitmek bilmeyen tedarik sorunu

- dsg arizalari

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 3 ay bekletiyolar...sonra arabayı teslim almaya gittiğinde,satış görevlisi diyo ki,sizi aracı aldıktan sonra 1 hafta içerisinde arayıp satış memnuniyeti hakkında sorular sorucaklar...lütfen hepsine mükemmel derseniz çok sevinirim... belli bir puanı tutturamazsa prim alamıyomuş heralde... çok iyi bile demeyeceğimizi tembih etti çünkü vw markası hep mükemmeli hedeflermiş falan hahahaha =) 3 ay bekletiyosun yok kur yükselirse yok arabanın fiyatı daha da artarsa falan diye kriz geçiriyoduk babamla bide mükemmeli hedefliyolarmış, kur yükselseydi bize kaçacaktı hala kendi alacağı primin peşinde satış sorumlusu...neyse bundan sonra görücez bakalım periyodik bakımlarda gerekli ilgi, alaka gösterilecek mi???

• Bu konuya daha önce de mesaj atmıştım ama söylemek istediğim yeni bir nedenim var.

Yanlış anlaşılmasın, hız delisi bir insan değilim. Hele şehir içinde öyle çok agresif kullanmam.
    Geçenlerde yine Aydın otobanına düştü yolum. Gece arkadaşımla İzmir'e dönüyorken (saat gece yarısı 1-2 gibi)
    Yol 3 gidiş 3 geliş ve de bomboş olunca her türk delikanlısının yaptığı gibi "hadi bi deneyelim bakalım naapçak?" dedik.
    1.6 TDI 90 HP Golf 3000 devirde 160km, 3500 devirde 190km ile gidiyor.
    Gayet sakin bu hızlara çıkıyor. Daha da zorlansa gider gibi.
    Hadi bu birşey değil de, birçok araba bu hızlara çıkar da, arkadaş 190'la giderken arabada en küçük bir sarsıntı, titreme YOK.
    Fluence de kullandım. 130'dan sonra bar bar bağırıyor. Golf ultra sessiz değil ama öyle aman aman bir motor sesi YOK.
    Bu hızda birçok arabada hissedilen sanki havada gidiyormuşsun gibi gelen güvensizlik hissi YOK.
    Araba yola taş gibi oturuyor, hiçbir şekilde savurma YOK.

Kim ne derse desin, alaman bu işi biliyor. Bak ne güzel diyor reklamda "Das Auto". Sadece araba.
    Ben dijital göstergeli bilmemneli oyuncak değil, ARABA alıyorum.

• Max. 200 bastım. Gerçekten bana mısın demiyor alet. Her zaman derim. Her türlü makineyi Alman'dan alacaksın.

İyi forumlar arkadaşlar...
  • Golfun iyi yanı, torku kesmemesi. Yani 5000-5.500 devre kadar stabil şekilde çıkıyor. Bu da özellikle sollamalarda vites düşürmek ve tam geçiş esnasında vites değiştirmek zorunda kalmamanız demek. 3. viteste 110a kadar çıktım geçen gün.
    Ben 160 bastım.
  • quote:

3 ay bekletiyolar...sonra arabayı teslim almaya gittiğinde,satış görevlisi diyo ki,sizi aracı aldıktan sonra 1 hafta içerisinde arayıp satış memnuniyeti hakkında sorular sorucaklar...lütfen hepsine mükemmel derseniz çok sevinirim... belli bir puanı tutturamazsa prim alamıyomuş heralde... çok iyi bile demeyeceğimizi tembih etti çünkü vw markası hep mükemmeli hedeflermiş falan hahahaha =) 3 ay bekletiyosun yok kur yükselirse yok arabanın fiyatı daha da artarsa falan diye kriz geçiriyoduk babamla bide mükemmeli hedefliyolarmış, kur yükselseydi bize kaçacaktı hala kendi alacağı primin peşinde satış sorumlusu...neyse bundan sonra görücez bakalım periyodik bakımlarda gerekli ilgi, alaka gösterilecek mi???

Bunu her firma yapiyor

Satis temsilcisi abi prim alicam ne derlerse cok iyi dersin diyor

Vw yetrli arac getirse fiyati zaten suan diger firmalara gore uygun tdi dsh haric adamlar bundan ekmek yiyor bunu herkes yapiyor

Volvo dizelmotomatik araba satiyor reno ayni sekilde

Sikinti insanlar vw seviyor dogusu sevmiyor

Sahsen ben sunda volvo ve reno sahibiyim babamda polo var esimde polo var

Vw bana daha cekici geliyor daha iyi bir marka imaji var reno, fiat,citroen,pejo arasinda bence

Hep soyluyorum c sinifi hb araba = golf 39 yildir bu hep boyle golf bu sinifta hep temel tas oldu digerleri hep onu ornek aldi

Reno clio edc koymuyor megane koyuyor neden golf rakip onlar icin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

bu görüntüler neyi kanıtlıyor anlayamadım?? kaza yapmış bir araba, iyi araba görüntüsü mü veriyor, sağlam mı demek istiyorsunuz? peki bu kazanın nasıl olduğu, hangi hızla hangi açıyla girdiği vs özellikleri belli mi? değil.
    alman araçları genel olarak sağlamdır ve yolcularına da sağlamlık hissi verir, ama kaza olayı başka birşey, kaza da aracın sağlam kalmış olması değil içinden çıkanın sağlam çıkmış olması önemlidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

3 ay bekletiyolar...sonra arabayı teslim almaya gittiğinde,satış görevlisi diyo ki,sizi aracı aldıktan sonra 1 hafta içerisinde arayıp satış memnuniyeti hakkında sorular sorucaklar...lütfen hepsine mükemmel derseniz çok sevinirim... belli bir puanı tutturamazsa prim alamıyomuş heralde... çok iyi bile demeyeceğimizi tembih etti çünkü vw markası hep mükemmeli hedeflermiş falan hahahaha =) 3 ay bekletiyosun yok kur yükselirse yok arabanın fiyatı daha da artarsa falan diye kriz geçiriyoduk babamla bide mükemmeli hedefliyolarmış, kur yükselseydi bize kaçacaktı hala kendi alacağı primin peşinde satış sorumlusu...neyse bundan sonra görücez bakalım periyodik bakımlarda gerekli ilgi, alaka gösterilecek mi???

Bunu her firma yapiyor

Vw yetrli arac getirse fiyati zaten suan diger firmalara gore uygun tdi dsh haric adamlar bundan ekmek yiyor bunu herkes yapiyor

Vw bana daha cekici geliyor daha iyi bir marka imaji var reno, fiat,citroen,pejo arasinda bence

Hep soyluyorum c sinifi hb araba = golf 39 yildir bu hep boyle golf bu sinifta hep temel tas oldu digerleri hep onu ornek aldi

doğru söylüyosun,her sınıf aracın bi öncüsü var tabi,fakat şöyle bi durum var kendi aracına zamanla çok alışıyosun motor tepkisi,yalıtımı çok iyi düzeyde bile olsa da aynı sınıf başka bir araca binince sanki o araç daha sessiz gibi geliyo (benim yalıtım takıntım var biraz), volvo'nun sende hangi model var bilmiyorum fakat 1 kez s60'a bindim çok iyi yalıtıma sahip araç,volvo saab gibi araçlar neden tutmuyo türkiyede çok şaşırıyorum..hani herkes dio oturaklı araba sağlam taş gibi araba,volvo'da saab da taş gibi araç üretiyo ama 2. eli yok... ( vw'nin tek artısı volvo'ya göre, göze daha hoş gelen iç tasarıma sahip olması belki ondan hoşuna gidiyodur senin) 2. elde vw az değer kaybediyo,vw almak için bu da bi etken mesela...

• quote:

Orijinalden alıntı: dr_ex

quote:

bu görüntüler neyi kanıtlıyor anlayamadım?? kaza yapmış bir araba, iyi araba görüntüsü mü veriyor, sağlam mı demek istiyorsunuz? peki bu kazanın nasıl olduğu, hangi hızla hangi açıyla girdiği vs özellikleri belli mi? değil.
    alman araçları genel olarak sağlamdır ve yolcularına da sağlamlık hissi verir, ama kaza olayı başka birşey, kaza da aracın sağlam kalmış olması değil içinden çıkanın sağlam çıkmış olması önemlidir.

Bu olayı ben akşam haberlerinde izledim. İçindeki adam hiçbir şey olmamış gibi yürüyerek araçtan çıktı.

• quote:

quote:

quote:

Bunu her firma yapiyor

doğru söylüyosun,her sınıf aracın bi öncüsü var tabi,fakat şöyle bi durum var kendi aracına zamanla çok alışıyosun motor tepkisi,yalıtımı çok iyi düzeyde bile olsa da aynı sınıf başka bir araca binince sanki o araç daha sessiz gibi geliyo (benim yalıtım takıntım var biraz), volvo'nun sende hangi model var bilmiyorum fakat 1 kez s60'a bindim çok iyi yalıtıma sahip araç,volvo saab gibi araçlar neden tutmuyo türkiyede çok şaşırıyorum..hani herkes dio oturaklı araba sağlam taş gibi araba,volvo'da saab da taş gibi araç üretiyo ama 2. eli yok... ( vw'nin tek artısı volvo'ya göre, göze daha hoş gelen iç tasarıma sahip olması belki ondan hoşuna gidiyodur senin) 2. elde vw az değer kaybediyo,vw almak için bu da bi etken mesela...

Volvo yeni s60 ile gercekten cok iyi isler yapiyor

İnsanlarin on yargisi kirildi volvoya karsi basta ben

1.6 dizel otomatik volvo s60 icin cok iyi oldu

Yavas yavas ikinci elide oturmaya basliyor

Yalitim konusunda ise cok haklisiniz volvo bu konuda cok cok iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihanair -- 8 Ağustos 2012; 13:15:14 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bunu her firma yapiyor

Volvo yeni s60 ile gercekten cok iyi isler yapiyor

İnsanlarin on yargisi kirildi volvoya karsi basta ben

1.6 dizel otomatik volvo s60 icin cok iyi oldu

Yavas yavas ikinci elide oturmaya basliyor

Yalitim konusunda ise cok haklisiniz volvo bu konuda cok cok iyi

volvonun sıfırı pahalı, 2. eli düşük. alınmaz:)

• Volvo ile VW ikinci el açısından kıyas kabul etmez. VW'in 2. elde değeri çok az düşüyor. Sıfır alıp kullanıp aldığı fiyata satanlar var. Volvo'nun bahsettiğiniz modellerinde ilk 2 yılda 10.000 liraya yakın kaybınız olur. Ayrıca araç arayan 100 kişiden 90'ı VW'e bakar veya düşünür. Volvo'yu ise bu 100 kişiden ancak biri ya düşünür ya düşünmez. Düşünse bile vazgeçme eğilimi yüksek olur.

Volvo iyi bir araç olabilir fakat bizler gibi sık araç değiştiren kişilere gelmez. Örneğin ben alsam asla satamam. Ama benim için 2. eli önemli değil, alır 10 sene binerim, güvenliği yeter diyorsanız onu bilmem.

• quote:

Volvo ile VW ikinci el açısından kıyas kabul etmez. VW'in 2. elde değeri çok az düşüyor. Sıfır alıp kullanıp aldığı fiyata satanlar var. Volvo'nun bahsettiğiniz modellerinde ilk 2 yılda 10.000 liraya yakın kaybınız olur. Ayrıca araç arayan 100 kişiden 90'ı VW'e bakar veya düşünür. Volvo'yu ise bu 100 kişiden ancak biri ya düşünür ya düşünmez. Düşünse bile vazgeçme eğilimi yüksek olur.

Volvo iyi bir araç olabilir fakat bizler gibi sık araç değiştiren kişilere gelmez. Örneğin ben alsam asla satamam. Ama benim için 2. eli önemli değil, alır 10 sene binerim, güvenliği yeter diyorsanız onu bilmem.

Volvo alsam asla satamam devri kapandi arkadasim

İkinci eli ciddi ragbet gorur oldu son zamanlarda ozellikle s60 icin

Vw tabiki deger kayvetmiyor bunun sebebi arac tedarik sorunu oda duzenli arac getirse tedarik sorunu yasatmasa ondada deger kaybi olur

Volvo kadar olmaz ama mutlaka olur

• quote:

Volvo ile VW ikinci el açısından kıyas kabul etmez. VW'in 2. elde değeri çok az düşüyor. Sıfır alıp kullanıp aldığı fiyata satanlar var. Volvo'nun bahsettiğiniz modellerinde ilk 2 yılda 10.000 liraya yakın kaybınız olur. Ayrıca araç arayan 100 kişiden 90'ı VW'e bakar veya düşünür. Volvo'yu ise bu 100 kişiden ancak biri ya düşünür ya düşünmez. Düşünse bile vazgeçme eğilimi yüksek olur.

Bıkmadınız mı aynı masallardan.vw almak için başka bahaneniz yok zaten

yok volvonun ikinci eli yok kimse almaz satamazsınız falan

vw nin ikinci eli var da noluyor

orası burası tangırdayan cam krikosu düşen dsg si patlayan arabalara biniyorsunuz.

volvo ile vw hiçbiraçıdan kıyaslanmaz artık bunu birzahmet kabullenin

ayrıca 1.6 dizel bir volvoyu hertürlü satarsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: sungur 13

Golfun iyi yanı, torku kesmemesi. Yani 5000-5.500 devre kadar stabil şekilde çıkıyor. Bu da özellikle sollamalarda vites düşürmek ve tam geçiş esnasında vites değiştirmek zorunda kalmamanız demek. 3. viteste 110a kadar çıktım geçen gün.
    Ben 160 bastım.

Biz de 3.viteste 150 yapıyoruz ve yine biz de max.210km.yapabiliyoruz ve yine biz de kapılarımızın diğer araçlara göre kapanışının çok daha "tok" olduğunu iddia ediyoruz ve yine biz de son süratte dahi aracın son derece stabil olduğunu iddia ediyoruz ve bu iddiamızı da kanıtlamak için araçlarımızın ağırlıklarını ve sahip olduğu elektronik / mekanik donanımları gösteriyoruz..Ne olacak şimdi:-)) dedim ve kaçtım:-))
  • Siz kimsiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vallahi aynı soruyu ben de soracaktım. :)
    ama sanırım yeni opel astra :)
    Golf golftür ama yeni kasa opel astrayı her türlü golfe tercih ederim. hele yakın zamanda gelecek olan 1.6 dizel motorlusu yenilmez de yanında yatılır...
    Saygılar

quote:

Siz kimsiniz
  • quote:

Golfun iyi yanı, torku kesmemesi. Yani 5000-5.500 devre kadar stabil şekilde çıkıyor. Bu da özellikle sollamalarda vites düşürmek ve tam geçiş esnasında vites değiştirmek zorunda kalmamanız demek. 3. viteste 110a kadar çıktım geçen gün.
    Ben 160 bastım.

Hangi motorlu Golf'ün iyi yanı bu?
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.