Şimdi Ara

--- neden torrent indirirken müzik dinlenmiyor !?!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

--- bilgisayarımda bir süredir; online,offline müzik dinlerken yada video, film izlerken takılmalar oluyordu. dzzzztttt şeklilnde dijital bir ses ötmeye başlıyor bilgisayar o anda takılıyor. Bazen yarım saniye kadar bazende saniyelerce sürüyordu.

- format attım, ses kartı ve ekran kartı sürücülerini güncelledim
    - HDD bozuk dediler, hd sentinel ve hdd reggenerator ile denetledim, tertemiz çıktılar
    - HDD lerin yerini değiştirdim, tek tek denedim (acer 6930g dizüstüm de, 500gb 7200 ile 320gb 5400 aynı anda takılı)
    - düzelmedi, hatta kötüleşmeye başladı, takılmalar daha uzun sürüyordu artık..

--- ark inernet bağlantısını kes dedi, durum düzeldi !!! Sonra bir baktık torrent den kaynaklanıyormuş, utorrent bittorrent bitcomet (çok daha kötü oldu bitcomet ile) i denedim fark etmiyor. utorrenti regedit den de silip diğerlerini yükledim yine yok.

--- torrent kapalı iken sorunsuz, torrent açık iken youtube dan video izlesem bile takılıyor ve ddddddjzjjt ile başbaşa kalıyorum.

--- tavsiyesi olanlara hayır duam hazır

• hocam imkanınız varsa bir de ssd ile deneyin bende de aynı sorun oluşuyor bence sebebi yine hdd den oyun oynarken film izlerken veya torrent açıkken hdd yi kullanan başka bir program açtığımda oluyor. çok sinir bozucu bir durum ama yapacak bişey yok sanırım. sizinde hdd ömürleri 2 seneye yakın veya geçmişse ihtimal daha da artıyor
  • crona'ya katılmıyorum. farklı bir torrent programı ile denediğinizde de aynı sorun oluyor mu? Belki sadece kullandığınız torrent programı ile alakalıdır.
  • ---- galiba haklısın, ama HDD nin ömrü konusunda şüpheliyim, masaüstümdeki 3,5" lik diskler raid 0 da 8 yıldır taş gibi maşallah, ağır yükler de atlattılar.

---- kimsenin (ben dahil) farklı bir bakış açısı getirememesi hdd problemi ihtimalini güçlendiriyor, servis deki teknik uzman da öyle demişti (tabi torrent açıkken problem olduğunu bilmiyorduk o zaman)

---- hadi hayırlısı... cevap için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gonulbas

crona'ya katılmıyorum. farklı bir torrent programı ile denediğinizde de aynı sorun oluyor mu? Belki sadece kullandığınız torrent programı ile alakalıdır.

--- ilk mesajımda farklı programlar denediğimi yazmıştım

--- crona büyük ihtimalle haklı ne yazık ki
  • geçmiş olsun arkadaşım o zaman.

Ben yukarıdaki arkadaşa katılmamamın sebebi ssd ile deneme önerisi. SSD şart değilki bu durumda herhangi bir başka hdd ile denediğiniz zamanda problem düzeliyorsa (ki düzelmesi gerekir hdd arızası ise) mesele kalkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gonulbas -- 17 Mart 2013; 0:13:25 >
  • Bendede şu zııızzt sesinden var Ses sürücünden kaynaklanıyor galiba
  • ram alakalı bi sorunun var eğer müzik dinlerken tırrrrttt diye ses oluyorsa ramden oluyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.