Şimdi Ara

Neden bizi beğenmeyenlerin peşinden koşuyoruz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ben bu olayı yıllar önce farkettim bir arkadaş bir kız ayarlayacakti bana kızla buluşmaya gitmek yerine iddia oynamaya gittim isim vardı felan deyip reddettim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • .d

• Senin gibiyim ama ilgi duyan yok
  • Birkaç ay önce 2 tane kız bana karşı ilgiliydi. Birinden ben de etkilenmiştim, diğeri hiç ilgimi çekmiyordu. İkisi adeta birbirlerine rakip gözüyle bakıyorlardı.

Sonra bir gün bu iki kız birlikte yanıma geldiler. Ve ikisi arasınsa bir tercih yapmamı istediler. Ben de bir yarışma yapacaz ve kazanan beni alacak dedim. Onlar da kabul etti.

Yarışma şarrları şöyleydi. İkisiyle de ayrı ayrı selfie çekecez ve ikisi de instagram hesaplarında paylaşacaklar. En çok beğeni hangisinin hesabında olıursa, o beni hak etmiş olacak.

Fotoğraf çekimi için ikisiyle de ayrı ayrı poz vererek çekim yaptık. Ve ikisi de fotoğrafları instageam hesaplarında paylaştılar. Kızlardan birinin hesabında paylaştığı fotoğrafın altına zebaniler yorum yapmaya başladı. Ve bu zebaniler moonwalk yaparak telefondan çıkıp uzaklaştılar. Bu da böyle bir anımdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hmmm_Ok -- 13 Eylül 2019; 18:37:55 >
  • Atarax kullan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Myhunter

Sebebi psikolojik olabilir
    O seni beğenmeyince,
    sen "bu nasıl beni beğenmez, kendimi şuna ispat edip beğenisini kazanmalı ve onu elde etmeliyim" diye saçma bir hırs yapıyorsun.Anlamsız ve gereksiz bir çaba içinde debelenip gidiyorsun.
    Sonra da gururun ve egon yerlerde..

Halbuki mantık basit:
    Olursa ekime, olmazsa s.kime deyip, umursamazsan ve gülüp geçsen o senin peşinden koşacak.
    Son zamanlarda okudugum en mantikli yorumlardan bir tanesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Myhunter

Sebebi psikolojik olabilir
    O seni beğenmeyince,
    sen "bu nasıl beni beğenmez, kendimi şuna ispat edip beğenisini kazanmalı ve onu elde etmeliyim" diye saçma bir hırs yapıyorsun.Anlamsız ve gereksiz bir çaba içinde debelenip gidiyorsun.
    Sonra da gururun ve egon yerlerde..

Halbuki mantık basit:
    Olursa ekime, olmazsa s.kime deyip, umursamazsan ve gülüp geçsen o senin peşinden koşacak.
    Evet hayatin buglarindan biri ve fixlenemeyecek bir bug

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsan ulaşamadığı her şeyin delisi,
    ulaştığı her şeyin nankörüdür.

İlk önce burada, 2 farklı durumdan söz edilebilir. Birincisi psikolojik olarak, modern dünyada hep daha iyiye ve en iyiye (yani imkansıza) ulaşmak isteğidir. Bir gün, yolda yürürken, birisinin sürdüğü motordan etkilenip motor almak istersiniz, başka bir gün motor sürerken, birisinin arabasından etkilenir, araba almak istersiniz... Bu nedenle, insan elinde olanların kıymetini bir süre sonra anlamaz. Elindekiler artık ona eski gelir, değersiz gelir, sıkıcı gelir. Bu nedenle daha iyiyi isteriz, ama bu her zaman doğru sonuçlar doğurmaz. İkincisi ise, biraz farklı. Size bir erkek olarak, 10 üzerinden bir puan verelim, mesela sizin puanınız 6 olsun. Kızlara da 10 üzerinden puan vereceğiz. Hoşlandığınız kız büyük ihtimalle, sizin puanınızdan yüksek, atıyorum 8/10 olsun. Size iyi niyetle aşk besleyen başka bir kızın da puanı, sizin puanınızdan düşük olmaktadır (çoğunlukla), mesela sizo seven kızın puanı da 5/10 olsun. Siz, 5/10'luk bir kızı beğenir misiniz? Hayır, çoğunlukta beğenmezsiniz. O nedenle, ona karşı bir his elde etmezsiniz. Amaa, dünya her şeyin karşılığı olduğunu veya her eylemden karşılık beklenen bir yerdir. Sizin notunuzdan yüksek olan kızlar, sizinle birlikte olmayı anca para veya prestij gibi etkenlerinizden (çoğunlukla) ötürü kabul ederler. Yani, onun sevgisi=para veya prestij olur. Ne zaman paranız veya prestijiniz biterse, o da o zaman sizi terk eder. Ama, size karşı aşk besleyen birisinden o eşitlik sevgi=sevgi olabilir ve bu eşitlik taa ki bir taraf diğerinden hoşlanmayı kesene dek devam eder. Bu nedenle, tercihlerinizi ön planda tutmayın.

Edit: Kimseyi puanlandırarak ayırım yapmaya çalışmadım. Sadece bir örneklendirme olarak düşününüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wttM -- 14 Eylül 2019; 11:44:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• o ne ya neden kullanayım?
  • wttM W kullanıcısına yanıt
    evet haklısın hocam güzel bir yazı ama insan birinden hoşlanmayınca içinden bir şey yapmak gelmiyor keşke gelse tanıdıkça seveceğimi bilebilsem keşke
  • ismail yk bunu zamanında açıklamıştı

beni beğeneni ben ben beğenmem

benim beğendiğim ise beni beğenmez
  • Boyle dusuncelerini bastirir

• Ben senin gibi bir şey yapmadım hiç. İstemiyorsa istemez biter gider

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.