Şimdi Ara

★Neden Araç Kamerası Kullanmalıyız★ ( Kaza Anı Videosu ve Açıklamalar ) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
260
Cevap
39
Favori
31.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Anladım hocam, bende endişe etmiştim gearbest'in sattığı kartlarda sıkıntı varda, o yüzden mi tr öneriyorsunuz diye
    Sağolun, pişman olmayacağımı düşünüyorum Bu araç kamerası işi çok hoşuma gitti, belki ilerde arka cam için de a118c alırım

@engin_er_25

Gerçekten çekim kalitesi çok iyi İlk başta aksiyon kamerası versiyonunu almayı düşünmüştüm lakin çoğunlukla araç kamerası olarak kullanacağım için car dvr versiyonunu seçtim. Arada powerbank'a baglayıp bir kaç kez aksiyon kamerası olarak kullanırım iş görür heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Puzzles -- 31 Mart 2016; 4:02:42 >

• üstelik hava bulutlu ve yağışlı, birde açık güneşli hava olduğunu düşünün o zaman daha kaliteli olurdu
  • İnanılmaz

Bir alttaki videoda çözümü var
    https://youtu.be/4GvKe2K5-Rk

• quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

İnanılmaz

Bizim millet arka plan videosuna bakmaz, yatır varmış derler, hatta o yolun orda dua etmeye giderler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: d4hi

quote:

İnanılmaz

Bizim millet arka plan videosuna bakmaz, yatır varmış derler, hatta o yolun orda dua etmeye giderler

Bende ilk izlediğimde şok oldum, ilk aklıma gelen şiddetli rüzgardı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Allahtan kayseride whatsapp ihbar hattı varda bu tarz Trafik canavarlarına ceza yazdırabiliyoruz.

• quote:

Allahtan kayseride whatsapp ihbar hattı varda bu tarz Trafik canavarlarına ceza yazdırabiliyoruz.

İyi yakalmışsın walla izmire gelmedi şu sistem :(

Bu videoda eğlencelik

• quote:

quote:

Allahtan kayseride whatsapp ihbar hattı varda bu tarz Trafik canavarlarına ceza yazdırabiliyoruz.

Bu videoda eğlencelik

kaç tane video gönderdim egm ye gelen cevap ekiplerimiz kendisi tespit etmedikçe cezayi müeyyide uygulayamayız dediler.

Olgu kırmızı şahinci ya uykusuz ya sarhoş belkide hapkolik

• quote:

quote:

Bu videoda eğlencelik

Facebook da adamı akladı millet suç soldakininmiş yol vermemiş ve makas çok sert değilmiş :)

İlerleyen 30 sn daha kestim paylaştım artık

https://youtu.be/PVsyiWLxc70

• quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

quote:

quote:

Bu videoda eğlencelik

kaç tane video gönderdim egm ye gelen cevap ekiplerimiz kendisi tespit etmedikçe cezayi müeyyide uygulayamayız dediler.

Olgu kırmızı şahinci ya uykusuz ya sarhoş belkide hapkolik

Abi iyi yanında var kötü yanı da bu sistemin. Misal Trafik canavarlarını whatsappdan gönderiyorum sürekli artık ordaki memur ile kanka olduk, dalgınlıkla yanlış plaka gönderirsem ben şu şekilde gördüm videoda, başka araç çıkıyor teyit edebilir misiniz gibisinden.

Kötü yanı da elinde kameralı telefon olan Trafik polisi kesildi başımıza, ufakligi hastane aciline götürürdüm park aramayayim diye kaldırımın 3/1 kaplayacak şekilde acele şekilde koydum çekip göndermişler tek 2015 cezam o şekilde yedim. Geçen de berberim çarşıda merkezde sıkış sıkış bulduğumuz yere koyarız onu da çekip koymuşlar 2016 ilk cezasını da yine whatsapp dan yemiş oldum

• dün benim aracın arkasından vurmuşlar benim tamponda çizik dahi yok ama vuranın ne tampon kalmış ne far hepsi inmiş aşağı, Benim oğlanda bakmış bizde bir şey yok kaza raporu bile tutturmamış, neden dedim, kaza raporu tuttursam şimdi olmaya hasar için arabamız kazalı görünecek dedi, boş ver dedim yürüdüm diyor. Şükür kendisinde bişey yok, ama söylediğine göre sağlam vurmuş arkadaki arabanın içindekiler her bir yana savrulmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

dün benim aracın arkasından vurmuşlar benim tamponda çizik dahi yok ama vuranın ne tampon kalmış ne far hepsi inmiş aşağı, Benim oğlanda bakmış bizde bir şey yok kaza raporu bile tutturmamış, neden dedim, kaza raporu tuttursam şimdi olmaya hasar için arabamız kazalı görünecek dedi, boş ver dedim yürüdüm diyor. Şükür kendisinde bişey yok, ama söylediğine göre sağlam vurmuş arkadaki arabanın içindekiler her bir yana savrulmuş.

Abi geçmiş olsun hepte seni buluyor bunlar ya

•  ★Neden Araç Kamerası Kullanmalıyız★ ( Kaza Anı Videosu ve Açıklamalar )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 24 Nisan 2016; 8:51:36 >

• Arkadaşlar hem araç içi hemde araç onu kamerası var mı acaba uygun fiyatlı olarak alabileceğim

• Original Xiaomi Yi 1080P Car WiFi DVR CN Version

gearbest de 59$ aldım az önce flash sale varmış umarım fazla ödememişimdir
  • trafikte bir sürü ruh hastası manyak kasap ile uğraştığımızın kanıtı olmuş.ehliyet alacaklar incelesin konuyu. işte böyle ruh hastası manyaklar ile yollarda cambazlık yapıyoruz. adam köyde traktör sürer gibiar aba sürüyor,ne sağa bakar ne sola bakar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x571

trafikte bir sürü ruh hastası manyak kasap ile uğraştığımızın kanıtı olmuş.ehliyet alacaklar incelesin konuyu. işte böyle ruh hastası manyaklar ile yollarda cambazlık yapıyoruz. adam köyde traktör sürer gibiar aba sürüyor,ne sağa bakar ne sola bakar.

TAbi canım birde kafası havada kırmızıda geçen yayalar var. Şu adam ölse şimdi 1-2 denyo çıkar sürücüye sen kırmızıda geçtin yada çok hızlıydın vs. der.....

Şu çocuğu ezdin diyelim annesi babasına ne diyeceksin hiç değilse kanıt var. ( allah korumuş)

★Neden Araç Kamerası Kullanmalıyız★ ( Kaza Anı Videosu ve Açıklamalar )

Ucuz kurtulan Amcanın videosu murat beye ait :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 8 Mayıs 2016; 8:39:56 >

• oo tabi. ben gördüm beyaa cılar var birde. çok hızlı geliyordu,aşırı süratliydi. zaten hakimde bunu ciddiye alırsa tamam, anlat derdini anlatabilirsen.kimse de sormaz ki ; nereden bildin hızlı geldiğini kçında hız sensörü mü var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x571 -- 8 Mayıs 2016; 20:49:18 >
  • Orijinalden alıntı: adıdı

Arkadaşlar geçen cuma günü Mersin/Tarsus'ta kaza yaptım. Çok şükür canımızda ve sağlığımızda bir sıkıntı yok. Karşı taraf ifadesinde benim aracı bir tırın sıkıştırdığını ve benim aracımın birden önüne çıktığını ve çarptığını yazdı. Kamera kayıtlarını servis yetkilisine verdim. Bakalım tramer sonucu ne çıkacak, gelişmeleri sizlere bildiririm.

Link:

Büyük geçmiş olsun Akif bey, cana gelmesin ama mal canın yongası üzülüyor insan :(

Kesinlikle arka camda kamera olması sizin araç değer kaybı davasında karşı tarafın sigortasından ikinci el değer kaybınızı almanızı sağlayacak . Örnek vermek gerekirse kuzenimin başına gelen şu aşağıdaki resimdeki kazada ( o zaman kamerası yoktu artık bir a118c kamerası var ) 7.500 tl lik değer kaybı davası açtı. Ve 5.500 tl kazandı.

• Bu kazada woswagen kuzenin
    • Taksi arka kapıdan patlattı kaskolu araca
    • Yandan trafik raporunda suçsuz %100 karşı taraf suçlu
    • Kasko aracı yaptırdı
    • Üstüne birde Expertiz çağırdık dava açtık ( ben zorladım ) 5.500 tl ikinci el satış değer kaybı aldı

Alıntı :http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=117143188

★Neden Araç Kamerası Kullanmalıyız★ ( Kaza Anı Videosu ve Açıklamalar ) ★Neden Araç Kamerası Kullanmalıyız★ ( Kaza Anı Videosu ve Açıklamalar )

• ARAÇ DEОER KAYBI HAKKINDA

Merhaba arkadaşlar, Ocak ayında Olgu abi yaptığım kaza ile ilgili kısa bir bilgi vermişti, araç kamerasının gerekliliğine ve önemine bir kez daha değinerek iyi günler diliyorum.

Öncelikle bu talihsiz kazayı çok şükür emniyet kemeri de kullanma alışkanlığımız sayesinde yara almadan atlattık, Allah muhafaza daha kötü sonuçlar da doğabilirdi.
    Bu yazımda Olgu abimin de ricası üzerine yukarıda video linki görülen kaza sonucu talep ettiğim araç değer kaybı ile ilgili nasıl bir yol izlemeniz gerektiği hakkında bilgi vereceğim.

Öncelikle kaza 22/01/2016 günü oldu, karşı tarafın yol kontrolü yapmaksızın ve dikkatsizce yaptığı hareket ne yazık ki kaza ile sonuçlandı. Aramızda kaza tutanağı düzenledik ve araçlarımızı tamirhanelere çektik, benim aracı görmeye gelen eksper, çarpıştığım kişinin geldiği yolda DUR tabelası olması, araç kamerasının olayı hiçbir tereddüte yer bırakmaksızın aydınlatması sayesinde olaydaki kusuru %100 karşı taraftaki sürücüye verdi. Hatta karşı taraf bana güvenmeyip oraya polis çağırmıştı, bu polislere de videoyu göstererek fikir edinmek istedim, polis bana: "Bu yolda ne kadar hızlı olursanız olun anayolda olduğunuzdan ve karşı taraf tali yoldan çıktığından kusuru karşı tarafa verirdim" şeklinde söyledi.

Neyse gel gelelim tamir sonrası aracımda oluşan hasar nedeniyle meydana gelen değer kaybına...

Öncelikle aracınızın değer kaybını alabilmeniz için:

1- Tamir işlemlerinin tam olarak bitmesi
    2- Kusur oranının %100 karşı tarafta olması
    3- Aracınızın daha önceden aynı yerden hasar almamış olması
    4- Aracınızın kilometresinin çok çok örneğin 150.000 Km. ve üzerinde olmaması şartları var.

İşbu şartlar oluşuyorsa, değer kaybı talebi için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.
    1- Öncelikle Aracınıza ait kaza fotoğrafları, tamir eden servisten hangi parçaların değiştiğini, işçilik maliyetini ve buna benzer gider fatura suretlerini bağımsız bir eksperlik bürosu ile görüşerek oraya veriyorsunuz.
    2- Bu bağımsız eksperlik bürosu incelemelerini yapıp, sizin aracınızla eşdeğer hasarsız araçların fiyatlarıyla karşılaştırıp ve bir takım makine mühendisliği hesapları ile aracınızda oluşan değer kaybına ilişkin bir dizi rapor oluşturuyor ve size gönderiyor, bu rapor için karşı taraftan temin etmek üzere bir miktar ekspertiz rapor ücreti ödüyorsunuz.
    3- Bu raporu temin ettikten sonra karşı tarafın trafik sigortası hangi şirket ise Örneğin benim muhatabım Halk Sigorta A.Ş. idi, o sigorta şirketine bu belgelerin fotokopisini değer kaybı talep ettiğinize dair bir dilekçe ile iadeli-taahhütlü olarak gönderiyorsunuz.
    4- Sigorta şirketi bu evrakları teslim aldığında sizin iade-taahhüt evrakı, raporların oraya ulaştığına dair size bilgi amaçlı PTT'den geliyor.
    5- En geç 15 gün içinde ilgili sigorta şirketi size dönüş yapıyor ve değer kaybına ilişkin tutarı dilekçenizde belirttiğiniz IBAN numaranıza yatırıyor.
    BU 5 ADIMDA DEОER KAYBI TUTARINIZIN TAMAMI SİZE ÖDENMİŞ İSE SORUN KALMAMIŞ DEMEKTİR.

ANCAK; İLGİLİ SİGORTA ŞİRKETİ SİZE BU BEDELİN BİR KISMINI ÖDEMİŞ YA DA HİÇ ÖDEME YAPMAMIŞSA:

1-Aynı ekspertiz raporunu Sigorta Tahkim Komisyonu Başvuru Formu (Tıklayın) adresinden indireceğiniz başvuru formunu eksiksiz doldurarak ve bu komisyonun IBAN numarasına 100 TL başvuru ücreti yatırarak buna ilişkin makbuzu da eklemek suretiyle, Kısıklı Cad. Aksel iş Merkezi No :35/A Kat:2 - 34662 Üsküdar / İstanbul adresine yine iadeli-taahhütlü posta ile gönderiyorsunuz. (NOT:Başvuruya ilişkin daha geniş bilgiyihttp://www.sigortatahkim.org.tr/ adresinden edinebilirsiniz.)
    2- Evraklar Sigorta Tahkim Komisyonu'na ulaştıktan sonra evrakı kayda alan personel size mail ile dosyanızın açıldığını, dosya numarasını bilgi veriyor. Dosya numaranız belli olduktan sonra http://www.sigortatahkim.org.tr/ adresinde "Başvuru Sorgulama" bölümünden sorgulama yaparak dosyanızın akıbeti hakkında bilgi alabilirsiniz.
    3- Tahkim Komisyonu'ndaki dosyanız orada en fazla 4 ay içinde sonuca ulaştırılıyor, bu aşamada dosya önce atanacak bir hakeme veriliyor, bu hakem önce bir ara karar kuruyor, bu ara karar incelenen evraklar doğrultusunda tarafınıza direkt ödeme yapılması hususunda da olabiliyor ya da yeniden bir bilirkişi incelemesi istenebiliyor. Benim dosyam da bir bilirkişiye verilerek rapor hazırlatılması hususunda ara karar kurulmuştu ve bilirkişi için benden 350 TL verilen bir IBAN numarasına yatırmam istenmişti. Bu bilgi size hakem tarafından yine mail yolu ile iletiliyor ve siz dosyanızın bilirkişiye verilmemesini de isteyebiliyorsunuz. Ancak benim tavsiyem gerek bu 100 TL başvuru parası gerekse bilirkişi için ödeyeceğiniz 350 TL ve ilk olarak hazırlattığınız rapor için ödediğiniz bilirkişi ücretini karşı taraftan alacağınız için tereddüt etmeden hakemin istediği bilirkişi ücretini yatırarak yeni bir rapor düzenletmesini isteyin.
    4-15 gün gibi kısa bir süre sonra da ilgili bilirkişi raporunu hazırlar ve hakem bu raporu hem size hem de karşı tarafın sigortasının avukatına gönderir, bu rapora karşı bir itirazınız var ise 2 iş günü içinde mail yolu ile bu durumu hakeme iletebilirsiniz.
    5-Son olarak ilk hazırlanan rapor, ikinci bilirkişi raporu ve diğer tüm evraklar hakem tarafından incelenerek sonuç karar çıkar, hakem kararı kesindir ve itiraza tabi değildir, bu nedenle sizin lehinize de çıksa aleyhinize de çıksa son söz olduğu için itiraz hakkınız bulunmamaktadır.
    BENİM BAŞVURUMDAKİ HAKEM KARARI 1538 TL OLAN DEОER KAYBININ BUNA İLAVETEN 158 TL İLK EKSPERTİZ RAPORU, 100 TL BAŞVURU ÜCRETİ VE HAKEMİN TALEP ETTİĞžİ BİLİRKİŞİ RAPORU İÇİN ÖDENEN 350 TL'NİN TAMAMININ SİGORTA ŞİRKETİ TARAFINDAN BANA ÖDENMESİNE, sigorta şirketinin vekalet ücreti olan 158 TL'nin tarafımca ilgili sigortaya ödenmesine karar verilerek sonuçlanmıştır.
    VE BUGÜN YANİ 27/07/2016 günü ilgili sigorta şirketi bu meblağı hesabıma yatırmıştır. Ben de karar doğrultusunda bana verilen bu paradan 158 TL avukat ücretini sigorta şirketinin IBAN numarasına EFT yolu ile ödedim.
    SONUÇ MUTLU SON aracımı satarken değerinin biraz altında satmam gerektiği için üzülmeyeceğim, çünkü bu farkı bugün almış bulunuyorum

BU HATAYI YAPAN KARŞI TARAF SÜRÜCÜSÜNÜN HALİ DE ŞU ANDA BU:

KAZASIZ BELASIZ GÜNLER DİLERİM ARKADAŞLAR.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.