Şimdi Ara

Ne Kadar Destekler VDSL ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
1.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tezekos

quote:

Orijinalden alıntı: braveheartgs43

Ben de bir sorayım hocam SOL nedir bilmiyorum nasıl sorgularız? Gerçi şu an internetimizde sıkıntı var bölgede. 8 mbit olması gereken net şu an 0.3 mbit çıkıyor

SOL superonline ın kısaltması hocam

Turkcell superonline yani.

Benim bölgede çalışma devam ediyor. Şu anki hat değerlerim böyle.

Ne Kadar Destekler VDSL ?

Eski değerler böyleydi.

• quote:

quote:

quote:

Ben de bir sorayım hocam SOL nedir bilmiyorum nasıl sorgularız? Gerçi şu an internetimizde sıkıntı var bölgede. 8 mbit olması gereken net şu an 0.3 mbit çıkıyor

SOL superonline ın kısaltması hocam

Turkcell superonline yani.

Benim bölgede çalışma devam ediyor. Şu anki hat değerlerim böyle.

Eski değerler böyleydi.

Çalışma yapılınca senin altyapıya vdsl2 gelmiş hocam. Kullanabilirsin

Benim değerlerde böyle vdsl2 yok malesef var gösteriyor ama yok :)

• tezekos kullanıcısına yanıt
    Vdsl2 geldiğini nasıl anladın hocam? Snr ve hat zayıflamasından mı?
  • quote:

Vdsl2 geldiğini nasıl anladın hocam? Snr ve hat zayıflamasından mı?

Evet.
  • bizim dolapta sadece adsl var, mesafemde 1 km. vdsl2 almam imkansız görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _A_N_I_L_

Sizin hattınızında çok iyi değerleri var vdsl destekliyor 50 Mbps üzerini rahat görür. Hat VDSL'de olmayınca net bir rakkam veremem 50Mbps' yi kesin destekler 100 mpbs paketinde 90'ı görebilir.

Ben ne kadar alırım tahminen hocam? İç tesisatta ek var. Bina girişindeki kutudan direk modeme tek kablo çekince hat değerlerim çok daha iyi hale gelecekmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gang Starr -- 10 Ocak 2017; 1:2:31 >

• Evet ek olmaması hat sağlığı açısından iyi olur, tek kablo çekmenizi bende tavsiye ederim. Mümkünse cat6 ethernet kablosu daha iyi..

Diğer arkadaşlara söylediğim gibi 50 Mbps kesin destekler. 100Mbps tam kapasite için tekrar kontrol etmek gerekir.

Bu günde herkesin hattı çok iyi durumda, 100 Mbps'e desteğine çok yakın sağlıklı hatlara denk geldi kıskanmadım değil. :)
  • quote:

Evet ek olmaması hat sağlığı açısından iyi olur, tek kablo çekmenizi bende tavsiye ederim. Mümkünse cat6 ethernet kablosu daha iyi..

Diğer arkadaşlara söylediğim gibi 50 Mbps kesin destekler. 100Mbps tam kapasite için tekrar kontrol etmek gerekir.

Bu günde herkesin hattı çok iyi durumda, 100 Mbps'e desteğine çok yakın sağlıklı hatlara denk geldi kıskanmadım değil. :)

Şimdi bu binadaki kutuda kablonun çıktığı bölüm soket gibi birşeymi yoksa 2 kablo birbirine ek yapılarak mı daireye kadar uzuyor? Soket tarzında bişey ise o şekilde yaptıracağım ama mecburen kablo eki gerekiyorsa ne farkı kalacak şuanki durumundan? Kablonun bina içindeki kısımlarının hasar alması veya eski standartlara sahip olması gibi konularda etkili mi acaba?

• mantıken soket gibi bir şey ama bazı elektrikçide reglet e kabloyu çakma makası yok veya haberi dahi yok. ucu çakmadan eski uca bağlayıp hattı çekende var. Ben kabloyu kendim çektim çakılması için arıza kaydı açtırıp gelen personele çaktırdım reglete eksiz olarak. İşlemi yapana baştan söylemeniz en iyisi.

Hasar alması, eski, oksitlenmiş olması önemle etkili fakat eski standartlar diye bir şey yok maalesef yok önerdiğim ethernet kablosu da bakır, 2 damarlı telefon olanda bakır aynı işlevi görüyor. Önerdiğim tip de olası parazitlenme etkisi olmuyor. Bu da kaliteli bağlantıyı etkiliyor.
  • Bugün geçiş yapıldı arkadaşlar sonunda.Hat değerlerim aşağıda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AYavasci -- 10 Ocak 2017; 17:42:7 >
  • Bu da hız testi

• AYavasci kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun. Upload 4 verilmiş fakat diğer kullanıcıların şikayet ettiği gibi bir kısıtlama varki 2Mbps sonuç çıkmış..
  • quote:

hayırlı olsun. Upload 4 verilmiş fakat diğer kullanıcıların şikayet ettiği gibi bir kısıtlama varki 2Mbps sonuç çıkmış..

Sanırım öyle ama ne yapılabilir bilmiyorum.Port açtırana kadar yoruldum biraz keyfini çıkarayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: AYavasci

quote:

Sanırım öyle ama ne yapılabilir bilmiyorum.Port açtırana kadar yoruldum biraz keyfini çıkarayım

Güle güle kullan. Bu arada fatura ne kadar oldu.
  • AYavasci kullanıcısına yanıt
    Btk dan 1 kez şikayet etmeniz sizi sonuca mı ulaştırdı hocam ? Vdsl2 port yok diye
  • quote:

Btk dan 1 kez şikayet etmeniz sizi sonuca mı ulaştırdı hocam ? Vdsl2 port yok diye

Evet. Geçen hafta btk ve bimer e yazmıştım direk telekomun bölge müdürlüğünü şikayet ederek
  • quote:

Orijinalden alıntı: AYavasci

quote:

Evet. Geçen hafta btk ve bimer e yazmıştım direk telekomun bölge müdürlüğünü şikayet ederek

İyi yapmışsın hocam bende yazdım bakalım ne olacak dolabı değiştirirler mi bilmiyorum.
    Hocaö 450 defa şikayet etdim olmadı ancak fiber projesi hazırladılar bekliyor oda nasıl olacak bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0365634b

Hocaö 450 defa şikayet etdim olmadı ancak fiber projesi hazırladılar bekliyor oda nasıl olacak bilmiyorum

Şöyle bir durum var hocam şimdi benim bölgemin bir kısmına yapıldı dönüşüm geniş bant kabinleri koydular fakat benim dolabı değiştirmediler neden böyle yaptılar bilmiyorum.Yalnızca diğer dolapları değiştirirken benim dolaba da kablo kanalı çektiler kazı çalışması yaparak üstünede komple bant çektiler bantta türk telekom fiberoptik haberleşme kablosu yazıyordu.Bunları geçen yıl yaz aylarında yaptılar bunun üstüne işte değişen kabinler oldu ama benim kabin değişmedi.Taşeron işçilere sordum değişecek mi diye hayır senin dolap değişmeyecek dediler.Yani bütün kabinler değişirken benim kabin neden değişmez anlamıyorum.İnanır mısınız benim bulunduğum bölgenin çıkışına kabin koydular sadece 2-3 hane var yani orda bile kabin var geniş bant. Benim kabin nüfusun en yoğun olduğu yerde dolaptaki internet kullanıcı oranı %85 lerde ben çözemedim olayı adamlar neye göre çiziyorlar projeyi yazdım btk vs. gelişme olsa çok iyi ama bakalım.

Hocam 2 tane fiber hat 1 km metre mesafede diğer ise 359 metre sahadolapına
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.