Şimdi Ara

Ne Çok Trafik Çevirmesi Var İstanbul da. Farkettiniz mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
3.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çevirme çok yapılıyor ama araba ve insanların tiplerine göre de davranış değişiyor.
    Şahin ,eski kasa civic vb tipli araçları çok durduruyorlar.
    Ben de sürekli çevirmelere denk geliyorum ama arabam zaten genelde micra,kemer takılı, ceket falan olunca direk devam et diyorlar
  • Ben birey olarak devletin resmi temsilcileri ile her köşe başında karşılaşmaktan raharsız oluyorum.

Her köşe başında sorgulanmaktan, evraklar vererek temize çıkıncaya kadar geçen o zamanda potansiyel suçlu olarak görülmekten rahatsız oluyorum.

1 Suç var 1 suçlu var diye bir bütünü her köşe başında çeviremezsiniz.

Bu birisinin keyfekederligidir.

Yaptım oldu zihniyetidir.

Ben Çoluğumla çocuğumla Ataşehirden Ataköye giderken 3 kere durdurulup kimlik gösterdiğimde, 2 kere aranmaya kalktığımda. Kendine güvenen, bağımsız özgür bireyler olarak yetiştiremem çocuklarımı.

Güvenliğin için senin özgürlüğünü azıcık sınırlayacağım diyorsa birileri!!! eyvah denilmelidir düşüncesindeyim. Sonu yoktur bunun.

Haklarını savunmayanın hakkı olmaz bu yuzden haklı olduğum duşuncesindeyim.

• isyeaaaaaaaaaaannnnnnn
  • Cumartesi sirkeciden sahil yoluna girdim eve gidene kadar 5 kere çevirmeye girdim

Her gittiğime bir önceki ekipte çevirdi diyorum yok diyorlar üfle
  • gecede 5 çevirme,
    gecede 3 çevirme
    !!!

Almana söylesen kıçıyla güler.

Mısırlı, afgan, lubnanli, nijeryalı gülmez. anlar.

Onlarıda guvenlikleri için evire cevire ..... görevlileri vardır.
  • Gecengun tesaduf bir gurbet programı seyrediyorum

Yer: Belçika

Turk gurbetçi ile sohbet ediyorlar nasıl memnunmusun Belçikadan diyor. Polis filan kötü muamele oluyormu merak ediyor soran.

Belçika vatandası olmadığı aşıkar sakallı, kapkara Turk vatandasımın cevabı : 35 Yıldır Belçikadayım beni daha yolda izde ceviren, kimlik soran polis olmadı. Çok memnunum diyor.

eeeeeeeeeeeeğğğğğ herhalde memnunsundur gurbetci kardeşim. Orası Avrupa.

Biz gecede kimimiz 5 kere kimimiz 3 kere çevriliyoruz İstanbulda. 1 kere cevrilen 23:00 sonrası trafikte olupta şansına şaşıyor İstanbulda. Guvenliğimiz için hepsi!!!

Ben memnun değilim.

Soran yok ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erselturan

Gecengun tesaduf bir gurbet programı seyrediyorum

Yer: Belçika

Turk gurbetçi ile sohbet ediyorlar nasıl memnunmusun Belçikadan diyor. Polis filan kötü muamele oluyormu merak ediyor soran.

Belçika vatandası olmadığı aşıkar sakallı, kapkara Turk vatandasımın cevabı : 35 Yıldır Belçikadayım beni daha yolda izde ceviren, kimlik soran polis olmadı. Çok memnunum diyor.

eeeeeeeeeeeeğğğğğ herhalde memnunsundur gurbetci kardeşim. Orası Avrupa.

Biz gecede kimimiz 5 kere kimimiz 3 kere çevriliyoruz İstanbulda. 1 kere cevrilen 23:00 sonrası trafikte olupta şansına şaşıyor İstanbulda. Guvenliğimiz için hepsi!!!

Ben memnun değilim.

Soran yok ama.

Üstü kapalı şekilde uzun uzun anlatmaya çalışmaktansa derdini kısa ve öz olarak anlatsan...

Örneğin okkalı bir trafik cezası yemiş olabilirsin yada sol bir örgüt sempatizanı olarak foruma girip aklınca propaganda yapıyor da olabilirsin

Buna benzer konuşmaları ünlü avukat tansel tanay da yapıyordu.Bir baktık polis operasyon yapmış almış içeri

Polisin işini yapmasından normal vatandaş pek rahatsız olmaz...

• Ceza filan almadım.

Aşırı kontrollu olmak hastalık derecesinde yaşam tarzım.

Ataşehirden, Ataköy e giderken 3 kere cevrildim

Basit anlatayım ki sende basit anla.

Merkez sağ görüşlüyüm.

Rahatsız olduğum şu:

Her köşe basında çevrilmek zorunda mıyım?

Bundan rahatsız olmamalı mıyım?

Olmamalısın diyorsan bunu yaz bana. sağ, sol, ön, arka, alt, ust saçma sapan yazma.
  • Küçücük şehirde bir haftada 3 kez çevirme yedim. eskiden yıllarca çevrilmediğim zaman oluyordu. Memnunmuyum ? evet. Bence dahada sıklaşsın. Cezada yedim bir tanesinde sis farlarım açık olduğu için..ama hiçde şikayetçi değilim. Kimbilir o kontrollerde neler neler çıkıyor. Ben sigortamı yaptırıyosam muaynesiz gezmiyosam alkollü , ehliyetsiz araç kullanmıyorsam kimse kullanamaz. nokta.. İşin siyasal boyutuna girmeyeceğim zira bu konuya at gözlükleriyle bakılmaz. 2 dk nı alır yoluna devam edersin. ama huzurlu olursun. Köşe başında polis görmek sizi bilmem ama beni mutlu ediyor.
  • bir sürü maganda var trafikte ya polis görüyo arkasını dönüyo uğraşmamak için, sis farları açık makas atıo temde , adım başı polis koymuslar teme hiç karışan yok ulan durdur kes cezayı ne halt yiosun orda, sadece emniyet şeridine girenlere bakıyolar.
  • İnsanlar bu kadar rahatsız edilmesin, ama açık açık suç işleyenler de anında mimlensin.
    Sis farı açan, değişik renk far taktıran, çakma merceksiz xenon kullanan makas atan vb. hepsi her sefernde her defa çevrilsin, hayattan bezdirilsin.
    1 haftadır ingilteredeyim daha ne bi tane çakma xenon kullanan, sarı/mavi far kullanan hatta ayarsız farla dolaşan görmedim. Neden? Çünkü her yerde kamera var ve cezaları patır patır yolluyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • denetim güzeldir denetimsizleri gafil avlar.

aracımda yeri gelir otomatik tüfeğim gezer yeri gelir çocuklar ve ailem hepsi olması gerektiği şekilde..

emniyet kemerleri takılı

veya silahım kılıfında ruhsat yanımda

torpidoda rambo bıçağı elimde alkol şişeleri veya aracın içinde boş şişeler değil veya denetimsiz ve uygun olmayan herhangi bir durum.

ortaköyden mecidiyeköye çıkarken polis bir gece de 2 defa çevirdi çevirme derken nefes hizama gelip iyi akşamlar beyefendi dedi önce aracın içine baktı 2 sinde de

nefesimden alkolü alamadığından iyi akşamlar dedi kolay gelsin dedim budur.

benim arkamdaki bmw şoförün kurtulma çabalarını görmeliydiniz lakin kaçamadı..

şimdi sizin emniyetiniz için yapılan kontrollerden sıkıntı duymayın

diğer seçenek patagonya.
  • denetim iyidir,
    halkına bunu mu yayık görüyor diye söylenenler önce halkına bir baksın.
    geçenki dolmuş çevirmelerinde döner bıçakları, sopalar, satırlar...vs çıktı.
    bu halk savaşamı gidiyorda araçlarında bu kadar çok ve çeşitli delici-kesici alet bulunuyor.
    ilerde trafikte birisi sizi şişlerse "NERDE BU DEVLET!!!!!" diye söylenmeyi biliyoruz ama.
    iş denetime geldimi way efendim özgürlük! oldu!.
    zateb barış, demokrasi ve özgürlük kelimeleri kadar maksadı dışında kullanılan kelimeler olamaz.
    bu kadar güzel anlamı olan kelimeler katledirler böyle kötüye kullanılarak.
    denetim olsun. ben sonuna kadar razıyım.
    her denetimde görevlilere elimden geldiğince yardım ederim. etmeyen utansın!
    güler yüz ve kolaylık görerek karşılığını alırım.
    inşallah daha da sıklaştırırlar.
    kural ihlali yapan herkese ama herkese ceza yaparlar.
    ve inş o cezalarar asla af gelmez.
    "devlet başa, kuzgun leşe".
    yoksa düzelmez bu insanlar.
    kalıcı düzelme eğitimle sağlanır ama uzun vade gerekir.
    kısa vadede düzelmenin çözümü sıkı denetim ve tavizsiz cezadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derememo -- 29 Ocak 2013; 13:05:43 >

• çok saçma bir konu cevap yazmayacaktım ama kısa bir şey söyleyeyim... ne zaman avrupa'nın refah seviyesine, eğitim seviyesine erişiriz, insanlar saygılı olur kurallara uyar... ondan sonra kalkıp avrupa'yı örnek verebilirsiniz

türkiye bu haldeyken az bile...
  • Ben destekliyorum.
  • Ben trafik çevirmesinden bu kadar şikayeti olan birini anlayamıyorum.
    Hani GBT muhabbetine adım başı çevirilenlerin şikayet etmelerini anlıyorum da,trafik polisi tipe göre çevirmez ki.En fazla araban çok dikkat çekiyordur,o yüzden alır hep seni..Ama saklayacak gizleyecek birşey yoksa,2 dakika süren bir kontrolün kime ne zararı var ?
    Ben destekliyorum,alkollü araç kullananla,sigortasızla,muayenesizle,gözü görmeyenle,aynı yolda araba kullanmak istemiyorum,bunları ayıklamanın yolu da maalesef bu.
  • Polisin bir yerde durup da çevirme yapmasını pek desteklemiyorum...Polisin gözü yolda,akan trafikte,ışıkta,v.b. yerlerde daima açık olmalı...
    Misal;üç şerit yolda en sağ iki şerit ileri gidiyor,en sol şerit ışık yandığında soldan yukarı devam edecek...Tabii en solun ışığı yeşil yanmadığı için kuyruğu uzamış,millet sırada bekliyor...Hop uyanık vatandaş onların sağından uzayıp bütün kuyruğun önüne geçip ışığın dibindeki boşluğa yerleşiveriyor...Şimdi siz kuyrukta belki 12.araçsınız ve size sıra gelene dek ışık yine kırmızıya dönüyor,ama bizim uyanık herkesten evvel geçip gitti...İşte polis bunu engellemeli...Işık sarıdan kırmızıya geçmek üzere,bakıyorsun en az 6-7 araç daha sarı,kırmızı arası geçivermiş...Polis işte bunu engellemeli...Ardından gidip yakalayıp cezayı yapıştırmalı...Çünkü bunu yaptığında çarpan etkisi ile o sırada kuyrukta bekleyen belki 15-20 sürücü de olayı görerek buna tevessül etmez,hem polis görevini yaptı diye hoşuna gider,hem de suçlu anında cezasını görür...Velhasıl polis heryerde olmalı,bir yerde değil...

• Cünkü kazmada cok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bedavadan sallıyorsunuz kanaatimce.

Suç işleyen cezasını cekmeliymiş, gerekliymiş.

Hanginiz hatalı sollama yapmadı? Hanginiz hız limitini aşmadı? Hanginiz kışın bagajda jincirsiz cekme halatsız çıkmadı bu ehliyet sahiplerinin acaba?

Her hatalı sollamada, her hız sınırı asımında en yakın ekip e teslim olanınız varmı suçluyum cezamı verin diye.

Melek kesildei herkes.

Bedavaya .
  • hatalı sollayıp hız limiti astığında ekip arabasına gidip teslim olmayan fazla ahkam kesmesin.

Ayrıca istanbulda hatalı sollamadan, makastan ceza yiyen var mı acaba?

Yoktur.

Neden? Zor, takip ister. Otobanda uyanık olmak gerekir.

Bunlarla uğraşacağına kes her köşe başını Atasehirden Ataköy e 3 çevirme akla mantığa sığar mı?

Adam diyor beni bu ay 10 kere cevirdiler

Diğeri beni gecede 5 kere cevirdiler

Arkadaşlar konu çevirme değil. Miktar

Bukadar cevirme fazla bence.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.