Şimdi Ara

Navia Navigasyon Sistemleri Nedir Ne Değildir???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
884
Cevap
3
Favori
99.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Navia Navigasyon Sistemleri ile ilgili bildiklerimizi paylaşalım...

• Navia da bulunduğuunz yeri başkalarına da gönderebilir ve onların size navigasyon yapmasını sağlayabilirsiniz

• Navia da bulunduğuunz yeri başkalarına da gönderdikten sonra diğer Navia kullanıcısı arkadışının coğrafi durumunu alır ve ekranında aşağıdaki gibi görür ve ona yönlendirilir..

• deneyimli GPS kullanıcıları için daha hassas ayarlar vardır cihazların kalibrasyonunu daha iyi yapmak için. comport atama , baud rate seçebilme. hatta arazide navigasyon yapmadan sadece rehber olarak kulanmak için GPS i açıp kapama özelliği.....

• bendekı versıyonda bu ozellık yok, yanı hassas gps ayarları vs.

gerçi bununla ne yapacağımı bilmiyorum ama olsun :)

versıyon update i mi oldu, şayet öyle ise bunu ben eski bir kullanıcı olarak nasıl alabiliriz ?

teşekkürler

pb
  • GPS ayarları ile Navia navigasyon sistemleri ile Navia yı kullandığınız cihaz üzerindeki default seçenekleri elle de atayabilirsiniz. mesela tytn2 cihazlarda default port 7 , ipaq lerde gps default port7 , mio168 lerde default port 2 vb. gibi. bunun dışında programlar otomatik olarak taramaktadırlar gps portlarını. fakat deneyimli bir kullanıcı bu portları başka bileşenler için kullanıyor olabilir. yada cf gps kullanıyor olabilrsiniz. harici gps için hangi porttan tanıtmak tamamı ile kullanıcı seçiminde olur. veri sıklığı - baudrate oranları ise gps alışverişlerinin kalitesi ve yönlendirilmesi ile ilgilidir. bunların hepsi efektif çözümler için detaylandırılmış kullanıcı menüleridir.

güncelleme ile ilgili olarak lütfen firma ile irtibat kurunuz yoksa ben de yardımcı olabilirim.
  • National Geographic kampanyasından ben de aldım bir tane.. Şubat başında gelecek herhalde.. Kullanınca yorumlarımı paylaşırım..
  • quote:

veri sıklığı - baudrate oranları ise gps alışverişlerinin kalitesi ve yönlendirilmesi ile ilgilidir.

Bunu biraz açarmısınız anlamadım ? Baudrate oranlarının alışverişin kalitesi ile alakası nedir ?
  • National Geographic kampanyası 1 senelik aşağıdadır...

• National Geographic kampanyası 2 senelik aşağıdadır...

• öncelikle konu ile ilgili odamızın yayınlarından daha detaylı bilgi edinmek için başvurabilirsiniz. hkmo yayınları. fakat forum olduğu için burada teknik bir sunuş yapmıyorum sadece konuşma dilinde yazdım .ama sizin de bildiğinizi tahmin ettiğim üzere tekrarlayayım.

baud rate : gps chipset ile pda/pnd cihazları arasındaki veri transfer hızıdır. (4800 en default değerdir. )NMEA veri formatında alışveriş sağlanır. dikkat sadece Navia navigasyon sistemleri için yazıyorum. farklı cihazlarda gerek NMEA nın farklı veri setleri kullanılıyor olabilir.

baud rate - yada diğer adı ile "band rate", daha yüksek baud rate daha iyi gps sinyalini getirmez. bütün cihazların zaten en üst veri transfer limiti vardır. fakat bazı cihazlarda özellikle bluetooth gps lerde (kapasiteleri yüksek olduğu için) daha yüksek baud rate navigasyon yazılımının seri olarak konum hesaplamasında daha iyi sonuç verir.

• bır sorum olacak , bu koordinat gönderme işinde 2 tarafta farklı operatör olması sorun yaratır mı ? yoksa tamamen sms mantığında mı çalışıyor ?

şayet öyle ise sms cihazın sms boxu içine düşüyor, yazılım bunu nasıl alıyor ?

veya farklı bir soru sorayım ;

arkadaşım bana sms ile koordinat gönderdi o sırada benim navigasyon yazılımım kapalı. açtığım zaman bunu görecek miyim ? yoksa o esnada atılan sms yok mu sayılıyor ?

sorular karışık ise açabilirim :)

pb
  • farklı operatörlerle herhangi bir uyumsuzluk yok zaten gönderim şekli standart SMS mesajı. aşağıdaki resimlerde gösterdiğim üzere SMS ile birlikte diğer kullanıcılara Navia kişinin yerini gönderilebilmektedir.

• eğer Navia kapalı ise diğer kişinin gönderim zamanında , gönderen kişinin lokasyon bilgisi otomatik olarak Navia "Kayıtlı Yerlerim" menüsü "Arkadaşlar" klasörünün altına girmektedir. alıcı kişi Naviayı istediği zaman açarsa ve Kayıtlı Yerlerim - > Arkadaşlarım Klasörünün altına bakıp istediği zaman SMS gönderilen koordinata navigasyon yapabilir.

• Bu seferde ben anlamadim bu SMS isi iyi birsey gibi gözüküyor ama Telefon kartini alete mi takmak gerekiyor veya telefon üzerindenmi gönderiliyor yada GPS uydu üzerindenmi ;) sms gönderiyor..?
    Birde Harita Tr nin nekadar ilini kapsiyor ve hangi detayla. Bilgi verirseniz sevinirim.
    quote:

Orjinalden alıntı: Nöbetçi_Navia

farklı operatörlerle herhangi bir uyumsuzluk yok zaten gönderim şekli standart SMS mesajı. aşağıdaki resimlerde gösterdiğim üzere SMS ile birlikte diğer kullanıcılara Navia kişinin yerini gönderilebilmektedir.

• Bu özellik connected PND lerde veya SIM kartı olan cihazlarda geçerli oluyor...
  • quote:

Bu özellik connected PND lerde veya SIM kartı olan cihazlarda geçerli oluyor...

Birde Harita Tr nin nekadar ilini kapsiyor ve hangi detayla. Bilgi verirseniz sevinirim
  • merhabalar Navia nın şu anda piyasada satılan harita veritabanı aşağıdadır :

EDİRNE, KIRKLARELİ, TEKİRDAĞ - MERKEZ, TEKİRDAĞ - ÇORLU, TEKİRDAĞ - ÇERKEZKÖY, İSTANBUL, KOCAELİ - MERKEZ, KOCAELİ - GEBZE, SAKARYA, BURSA, BURSA - GEMLİK, SAMSUN ,TRABZON, DİYARBAKIR, ŞANLIURFA, GAZİANTEP, HATAY, ADANA, MERSİN, MERSİN - TARSUS (ICNW), KAYSERİ, NİĞDE, ANKARA, KONYA, ANTALYA - ALANYA, ANTALYA - MERKEZ, ANTALYA - KEMER, DENİZLİ, MUĞLA - FETHİYE, MUĞLA - KÖYCEĞİZ, MUĞLA - MARMARİS, MUĞLA - MERKEZ, MUĞLA - BODRUM, İZMİR , BALIKESİR - AYVALIK, BALIKESİR - EDREMİT, BALIKESİR - MERKEZ, BALIKESİR - GÖNEN, BALIKESİR - BANDIRMA, BALIKESİR - ERDEK

bunlara ek olarak :

Küçük Oteller veritabanı , Türkiye'de gezilmiş görülmüş 200 adet küçük otel bilgisi ve detayları aşağıdaki resimde görülebilir.

Time Out dergisinin önerdiği İstanbul daki cafeler 20 seçilmiş mekan ve hakkındaki yorumlar.

Time Out dergisinin önerdiği İstanbul daki restoranlar 20 seçilmiş mekan ve hakkındaki yorumlar.

Time Out dergisinin önerdiği İstanbul daki bar ve gece kulupleri 20 seçilmiş mekan ve hakkındaki yorumlar.

• yukarıdakilere ek olarak tüm Türkiyenin karayolları bilgisi. yani şehirler arası yollar bulunmaktadır.
  • yardımların ve bilgilerin icin tesekkurler.acaba yeni guncelleme cıktımı?ve hangi illeri kapsıyor?bilgin varmı?
    quote:

yukarıdakilere ek olarak tüm Türkiyenin karayolları bilgisi. yani şehirler arası yollar bulunmaktadır.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.