Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

NAT'ı Open Yapma Rehberi ( Xbox One )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
212
Cevap
21
Favori
19.349
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Xbox >> Xbox Live >> NAT'ı Open Yapma Rehberi ( Xbox One )
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    820 Mesaj
    Konuyu hortlatıyorum ama yazılanlar halen geçerli, teşekkürler:)
    |
    |

nat açık ve kapalı olması arasındaki farkı anlatayım. ister sunucudan rastgele birini bulurken isterseniz kendi arkadaşınıza davet gönderip oynayacağınız zaman, bir tarafın nat ayarı strict(sıkı) ise diğer tarafın ayarı mutlaka open(açık) olmak zorundadır. yoksa eşleşme sağlanamaz. taraflardan biri moderate'se karşı taraf da open veya moderate olmak zorundadır. eğer nat durumunuz open ise karşı tarafın durumu ne olursa olsun eşleşirsiniz. pes vb. oyunlarda rakip bulamama sorununun en önemli nedeni bu. bir çok standart kullanıcı nat'ı open yapmakla uğraşmadığı için birbirleri ile eşleşemiyor. nat'ı açık kullanıcılar da diğerlerine yetmiyor.
    |
    |
    İstan34bul kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

İki router bağlamalarda double olur.Xboxı birinci router’a bağlayın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    STÆRT kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    345 Mesaj

Router kullanmiyorum. Konu ile ilgili olarak ISP ile gorustum. Bana verdikleri ip 100 lu iplerden oldugu icin zaten hali hazirda nat islemine ugramis bir ip blogu. 84 lu bir ip bloguna gecirecekler oglenden sonra.

|
    |
    luzumsuzdur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hangi servis sağlayıcısı bu
    Öyle geçiş yapabiliyorlar sa iyi. Normalde static IP satıyorlar aylık 10-15tl ye onunla sorunun çözüldüğünü söylüyorlar

Belkide blok değiştiriyorlar bizi yiyorlar

|
    |
    STÆRT kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

D-Smart kullanıyorum

|
    |
    İstan34bul kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    ben bunu xboxın hem kendi sitesinde hem de forumlarda araştırdım ne dedilerse yaptım yani statik ip atama sonra dmz falan açma fakat dmz açarsam veya port atarsam
    xboxda uPnP hatası veriyor bu sefer onları kapatıp uPnP açarsam çift nat hatası veriyor
    xbox supportda kabloyla bağla var bağladım fakat yine aynı hatayı alıyorum köprü moduna getirmiş bir çok insan o zaman düzelmiş ama ben de köprü moduna getiremedim yardım ederseniz sevinirim

bu arada tenda 150 easy router kullanıyorum ondan mı kaynaklanıyor acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi patatas -- 13 Temmuz 2019; 19:35:11 >
    |
    |
    ben cep telefonumun interneti ile giriyorum,-hotspot- genelde SIKI yaziyor bazen open yaziyor ,modem yada rouder olmadigi icin ayarlarla oynama degïstirme imkanim yok ,devamli open yapmak icin bir yolu var mi ?
    |
    |
    Arkadaşlar NAT Açık gözüküyor fakat Xbox Live'de kopma sorunu yaşıyorum. Yeni Superonline bağlattım ve TTNET'te bir problem yoktu. Şu an tam çözebilmiş değilim ama sanki bazı oyunları indirirken bu kopma yaşanıyor. Örneğin Halo 5 indirirken gidiyor gibi geldi. Tam çözemedim ama böyle bir şey mümkün mü, yani oyuna göre Xbox Live'in kopması?

Komple format atıp tekrar dene bendede ilk aldığımda olmuştu format sonrası sorun gitti

|
    |
    W kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: İstan34bul

Komple format atıp tekrar dene bendede ilk aldığımda olmuştu format sonrası sorun gitti
    Komple Xbox'a mı hocam

Evet ya lanet olsun ben öyle çözdüm müşteri hizmetleri bile format diyor

|
    |
    W kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
son dakika
üniversite
google reklamları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.