Şimdi Ara

Nasıl Trivela şut veya pas atılır !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
5.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://www.youtube.com/watch?v=RTY6w7n9lGQ

Bu arkadaş türk,tutorial yapıcam bir kaç gün içinde demiş ama hala yapmamış,oyunda arkadaşa bir kere rastladım ama nickinin sadece flair kısmını hatırlıyorum,sonra youtubeden görünce aha bu adam dedim originde bulamadım adamı,youtubeden yazdım cevap bekliyorum.bu şekilde nasıl vuruyoruz topa bilen varsa söylesin lütfen...

edit : adam playstationda oynuyormuş,ben başka bir adamla karıştırdım sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hunglasxx -- 21 Mart 2012; 15:58:59 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

FIFA Trivela Şut ve Pas Atma

Trivela şut ve paslar, FIFA serisinde ustalık gerektiren özel hareketlerdir. Topun iç kısmı ile yapılan bu teknik, hem şutlarda hem de paslarda etkili bir şekilde kullanılabilir.

Trivela Şut Atma (FIFA 22 ve Sonrası)

• Topu sol ayağının iç kısmına yerleştir.
    • Sağ analog çubuğu sağ aşağı yönünde çek ve ardından hızla sola doğru hareket ettir.
    • Topu serbest bırakmak için şut düğmesine bas.

Trivela Pas Atma (FIFA 22 ve Sonrası)

• Topu sağ ayağının iç kısmına yerleştir.
    • Sol analog çubuğu aşağı sağ yönünde çek ve ardından hızla sola doğru hareket ettir.
    • Topu serbest bırakmak için pas düğmesine bas.

Trivela Şut ve Pas İpuçları

• Teknikte ustalaşmak için antrenman yap.
    • Uygun açıyı bul. Trivela şutları ve pasları en iyi şekilde 45 derecelik açıyla çalışır.
    • Güçlendirmeyi dikkatlice kontrol et. Trivela şutları çok fazla güçle çekildiğinde isabetsiz olabilir.
    • Hareketi kademeli olarak uygula. Sağ analog çubuğunu hızla hareket ettirmek yerine, yavaşça çek ve ardından serbest bırak.

FIFA Trivela ile İlgili Önemli Notlar

• Trivela şutlar ve paslar, her oyuncu tarafından gerçekleştirilemez. Yalnızca belirli oyuncular özel yetenekler bölümünde "Trivela" yeteneklerine sahiptir.
    • Trivela şutları, normal şutlardan farklı bir top yörüngesine sahiptir. Top, dipten yukarı doğru kavisli bir yolda hareket eder.
    • FIFA 22 ve sonraki sürümlerinde Trivela'yı gerçekleştirmek için özel bir buton ataması yoktur. Teknik, yukarıda açıklanan analog çubuk hareketleriyle gerçekleştirilir.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Evet hala açıklamadı ben biraz deneme yaptım bulmak için ama sanki uygun pozisyona getirip orta tuşu ve başka bir tuşun kombinasyonuyla olucakmış gibi geliyor çünkü zaten adamda doğrudüzgün şut atmamış kaleye, orta açarmış gibi toplar öldürücü noktalara gitmiyor. Çok deneme yapmadım ama bilen varsa bende merak ediyorum geçen sene vardı bu sene yok çok saçma cidden.
  • ben arasıra yanlışlıkla yapmıştım böyle

http://www.youtube.com/watch?v=19EhNTciMZ4 bu video belki yardımcı olur.. bu arada Trivela atmanız için oyuncuda Foot Outside Shoot diye bi traits var.. o açık olmazı lazım.. ben mesela Virtual Pro Oyuncum ile traits açıkken ara sıra şut çekerken oluyor böyle :)
  • 11 de sürekli atılıyordu ama 12'de nasıl atıldığını bilmliyorum :S
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.