Şimdi Ara

NASIL LCD EKRANI BAĞLAYACAĞIM?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni başlıyorum. İnternetten baktım ama bir süre kablo bağlantısı gösteriliyor. Bende 5 tane iki ucuda erkek olan kablo var. 5tane de erkek-dişi şeklinde, 5 tane de iki ucuda dişi şeklinde var.

Görselde ekliyorum. Yardım bekliyorum. Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• NASIL LCD EKRANI BAĞLAYACAĞIM?
    Lcd displayde 1 den 16 kadar sıra vardır ,ekte resimde göreceksin bu sıraları takip et
    Lcd in 3 numaralı ucuna trimpotun orta bacağını bağlayacaksın trimpotun sol tarfındaki bacağına + vdd bağla ,sağ tarfındaki bacağına - gnd bağla , lcd displayın 3 numaralı pin displayde karekterlerin net görünceye kadar trimpotu çevireceksin.

Lcd ekranın 7-8-9-10 pinlerine bir şey bağlamana gerek yok .daha sonraki çalışmalarında bu pinleri gnd bağlarsın.

• Daha fazla kablo alman gerek.

• Led bile yakamadım. Nerede hata yapıyorsam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-ACB5B9068 -- 3 Temmuz 2017; 20:0:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ted Bundy

Led bile yakamadım. Nerede hata yapıyorsam

bişeyler yapınca zevklidir hocam arduino ya :) o arduino üzerindeki pin 13e bağlı ledi yakmak bile çok zevkli benim için
  • quote:

Orijinalden alıntı: steganography

quote:

Orijinalden alıntı: Ted Bundy

Led bile yakamadım. Nerede hata yapıyorsam

bişeyler yapınca zevklidir hocam arduino ya :) o arduino üzerindeki pin 13e bağlı ledi yakmak bile çok zevkli benim için

Ben de çok hevesliydim ama drone yapmayı hayal ederken led bile yakamayınca hevesim biraz kırıldı

Sanırım parçalarım eksik. Ben set halinde almıştım. Lcd ve led olduğuna göre ona uygun parçaları da tamdır diye düşünüyordum.

Mesela şimdi internette gördüm. Led için bu parçalardan gerekiyormuş. Bunlar normal uzun kablolardan mı yoksa farklı mı? çünkü ben bunlar yerine konuya belirttiğim kablolardan kullanıyordum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.