Şimdi Ara

Nasıl çok çalışmayı başarıyorsunuz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
3
Favori
1.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Çok çalışmak hikaye önemli olan doğru çalışabilmek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • helixSNAA kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle önceden hiç çalışmamıştın konulara hocam. Yeni bir şeyler öğrenmek sıkmıyor. Ben bunlara zaten çalışmıştım birkaç eksik yer vardı sadece. Aynı şeyleri tekrar dinleyince çok sıkıcı oluyor ve belli bir süreden sonra sıkıyor.

Ben de 11in yaz tatilinde 2.5 ay matematik çalışmıştım . Sene içinde de en çok vakti mat yemiştir.
  • bir gün önceden yapacağım yerleri belirliyorum.sabah erken kalkıyorum ve 12 ye kadar falan iyi calısabilirsem gün verimli geciyor.zaten ödevleri bitirene kadar baya calısmıs oluyorum.haftada bir gün de serbest ders calısmıyorum

• Önemli olan doğru çalışıp içinin bu yaptığınla rahat etmesi , plan program şart . benim aylık programlarim o ay hedefledigim kitaplarda ilerleme dusunceme gore şekilleniyor. Bir gün icinde bir ders çalışmak gerçekten bi yerden sonra sıkıyor , 1 hafta apotemi problemler ve bir dörtgen fasikulu bitirme hedefi ile çalıştım gözüm yeni dersler aradi :D şuan günde en az 5 saatle bitiyor ustu de oluyor ama onemli olan o gün içinde ki programı tamamlamam , bu şekilde her ay sıfırdan başladığım 2-3 kitabı kenara firlatabiliyorum ki bu duygu çok güzel. Bu arada programimda Fizikygslys-kimyaygslys-matygslys-turkce-geo bulunuyo ve her derse yeteri kadar süre ayirabiliyorum. Program yapmadan önce cidden a kapağı güzelmiş geo da cozeyim YGS mat da bakayim o olmadan olmaz , ya hadi bide kimya atayim da birakiyim şeklindeydi :D tavsiyem program yapın ve o kitaplarin canına okuyun mezun tayfa

• Atatürk umudum gençler demiş, arkadaş ise 4-5 saat zor çalışıp, nasıl 10 saat çalışıyorsunuz diyor. Sonrada ülke neden bu halde !

• KPSS ye hazırlandığım dönem aşağı yukarı 4 ay boyunca sabahtan akşama kadar farklı yöntemlerle ders çalıştığımı bilirim. Sadece Ramazan ayında oruçluyken zorlanıyordum tempoyu düşürmüştüm. Onun haricinde yemek molası,tuvalet ihtiyacı ve namazlar dışında varsa yoksa dersti. Ha birde 45 dakikalık 19 ana haber bülteni. Nedir farklı yöntemler. KPSS konu çalışma konu sonundaki testleri çözme. YouTube da konuyla ilgili videoları izleme. Akşam soru çözümü. Çok sıkı çalıştım ve çok şükür karşılığını aldım. Abartısız söylüyorum Üniversiteye böyle hazırlanmış olsaydım şu an çalıştığım yerde farklı bir yerde olabilirdim. Buna da şükür. İşimden memnunum

• quote:

Orijinalden alıntı: kanta_kuzen

Önemli olan doğru çalışıp içinin bu yaptığınla rahat etmesi , plan program şart . benim aylık programlarim o ay hedefledigim kitaplarda ilerleme dusunceme gore şekilleniyor. Bir gün icinde bir ders çalışmak gerçekten bi yerden sonra sıkıyor , 1 hafta apotemi problemler ve bir dörtgen fasikulu bitirme hedefi ile çalıştım gözüm yeni dersler aradi :D şuan günde en az 5 saatle bitiyor ustu de oluyor ama onemli olan o gün içinde ki programı tamamlamam , bu şekilde her ay sıfırdan başladığım 2-3 kitabı kenara firlatabiliyorum ki bu duygu çok güzel. Bu arada programimda Fizikygslys-kimyaygslys-matygslys-turkce-geo bulunuyo ve her derse yeteri kadar süre ayirabiliyorum. Program yapmadan önce cidden a kapağı güzelmiş geo da cozeyim YGS mat da bakayim o olmadan olmaz , ya hadi bide kimya atayim da birakiyim şeklindeydi :D tavsiyem program yapın ve o kitaplarin canına okuyun mezun tayfa

Ah be.. Şu ruh haline girmeyi o kadar çok istiyorum ki..

"programimda Fizikygslys-kimyaygslys-matygslys-turkce-geo bulunuyo ve her derse yeteri kadar süre ayirabiliyorum"

Ben 3 dersi zor yetiştiriyorum. Planlı olmak ve iradeyle alakalı cidden.

• anlaman yeterli. anladığın bir konudan 1 saat soru çözmek ne işe yarar?
  • Hocam mezunmusun bilmiyorum ama , önemli olan konuyu öğrenmeyi geciktirmemek misal yok işte kırmızı kalemle yazayım yok yanını cizeyim... sade ve öz sana bilgileri verecek şeyleri not edip düzenli ve gerçekten anlayarak soru çözmek lazım , biraz da mezun olduğumdan ve geçen sene fizik disinda pek eksiğim olmadığından rahat şekilde ilerliyorum ondan da olabilir . herşeyden önce inanmak lazim , inan ve yapman gerekeni en iyi şekilde yapmaya çalış herşey yoluna girer. Programı yaptıktan sonra ya 1 ay boş çalışırsam hissi olabilir ama hakkıni verirsen sağlam ilersin , birde program olusturacaksan ayni fen dersini 1 er gün arayla denk getir ki calistigini unutmadan ustune koyarak ilerleyesin

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.