Şimdi Ara

Naruto Güç Seviyeleri ( Tartışma )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41
Cevap
0
Favori
15.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Naruto'daki karakterleri kendi açımızdan değerlendirelim
    Öncelikle Değerlendirme sistemi şu şekilde olsun = S+ , S , S- , A+, A, A- , B+... diye yüksek seviyeden aşağı seviyeye kadar gider.
    Öncelikle kendi değerlendirmemi yazayım ;

Jinchuriki Madara ( Juubi içinde olan ) : S++
    Naruto ve Sasuke ( Naruto Mangasının son seviyelerinde ) : S+
    Gai ( 8.Kapı ) : S
    Hashirama : A+
    Tobirama : A
    Obito ve Minato : A-
    Nagato ve İtachi : B+
    Sarutobi ( Gençliğinde çok güçlü olduğu vurgulandı ) : B
    Konan : B-
    Danzo ( Kollarındaki 10 sharingana, Uchiha Shuisui'nin gözlerine ve Hashiramanın genlerine sahip olan Sasuke ile dövüşmüş hali ) : C+
    Kisame : C+
    Bee ( 8 kuyruklu ) : C
    Tsuchikage Oonoki , Raikage : C-
    Orochimaru, Jiraiya : D+
    Shikamaru, Chouji : D
    Sakura, Deidara , Sasori, Hidan, Kakuzu( Sakura'yı her ne kadar sevmesemde, Tsunade'den daha iyi yere geldi ) : D-
    Tsunade, Mizukage Mei Terumi, Gaara : E+
    Kakashi, Darui, Neji, Asuma, Yamato : E
    Lee,Sai ve Anbu üyeleri : E-
    Ebisu ve Jouninler : F+
    Chuuninler : F
    Geninler : G+
    ...

Sizinde düşüncelerinizi beklerim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roshipafu -- 29 Eylül 2017; 1:6:50 >

• İtaçi 130.bölüm öncesi s++

Pain s+

Odun çıkaran eleman b+

Kakaşi b-

Obito a+

Danzo s+

Şippuden in yarısındayım bence böyledir
  • Bahsettiğin Rank sisteminde kimin nasıl bir seviyede olduğu tam belli olmuyor aslında. Hagoromo Ay ı meydana getiriyor, bunun rank ı ne mesela? O yüzden normal sıralamadan gideceğim. Ve orijinal Naruto manga serisini baz alacağım. Buna göre ilk birkaç kişi benim için şöyledir;

1) Rikudou Sennin Madara (Rinne Sharingan)
    2) Kaguya
    3) Rikudou Sennin Hagoromo
    4) Hamura
    5) Sasuke (Six Paths Yin Power)(10 kuyruklu nun çakrası) / Naruto (Six Paths Yang Power)(Kurama dahil)

-> Sasuke ve Naruto nun denklik konusu sıkıntılı biraz. Naruto bireysel olarak, six path yin gücüyle, Sasuke nin evrim geçiren Susanoo su için bir teknik yapamamıştı. Kurama sayesinde kurtuldu. Aslında 2 farklı kişiye karşı savaşıyor yani Sasuke orada. Madara nın zamanında Kurama ile Hashirama ya dalması gibi.

-> Madara vs Gai de, Madara tek rinnegan a sahipti. Yanılmıyorsam da bu noktada ya Hagoromo ya denkti ya da ondan biraz daha güçsüzdü.
    Bazı şeyleri tam hatırlamadığımdan sayılara baktıktan sonra yazacağım.

Edit:

-> Dediğim gibi, Hagoromo ya yakın bir noktadaymış Madara o sıralar.

Manga 671
    http://www.turkcraft.com/mangas/Naruto/671%20-/b06.png
    (Buradaki ingilizce çeviriye göre konuşma biraz daha farklı olsa da anlam hemen hemen aynı Türkçe çeviri ile, yani Hagoromo > Tek Rinnegan Rikudou Madara)
    http://www.readmangaonline.org/uploads/manga/naruto/chapters/671/08.jpg

http://www.turkcraft.com/mangas/Naruto/669%20-/04.png
    http://www.turkcraft.com/mangas/Naruto/669%20-/17.png
    http://www.turkcraft.com/mangas/Naruto/671%20-/b17.jpg
    Ondan sonrada Naito Gai saldırısını yine direkt olarak alır Madara ve bedeninin yarısı hasar alır.

-> "5 kageyi geçip gücü 100 e katlanır"
    Edo tensei Rinnegan Madara da 5 kage den güçlüydü. Edo Hashiramadan da epey güçlüydü. Ama biliyoruz ki yaşayan bedenler çok daha güçlü. Tek Rinnegan (normal) Madara, 8 kapı Gai yi alamaz diye bir kesinlik yok o halde burada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -_-_- -- 29 Eylül 2017; 18:54:12 >

• Madara orada 10 kuyrukluya sahip yalnız. Juubi nin jinchurikisiyken ve Hashirama nın hücrelerine sahipken Gai 8.kapıda neredeyse öldürüyordu Madara'yı. Madara en güçlü ninja ilan etti Gai'yi o zamanda. '' Az kalsın ölüyordum '' diyor Jinchuriki halindeki Madara. Gai'nin hakettiği yer orası bence. Normal Hashirama'dan epeyce güçlü gai 8.kapıyla.

Pardon, Madara'nın içinden Obito 2 tane bijuu almıştı ( Birisi 8 kuyruklu, diğeri 1 kuyrukluydu ) . Ama Gai gene acayip güçlü olmuş oluyor ya, adam harbi sağlamdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roshipafu -- 29 Eylül 2017; 23:41:29 >
  • Geçenlerde facebook ta görmüştüm. Son halleri baz alınarak sasuke, naruto dan güçlü görünüyordü. Japon gazetesiydi kaynak..

Bir de şöyle bir liste var. Kakashi ile gai yi abartmışlar. Hadi gai 8 kapıyı açınca güçleniyor kısa süreliğine ama kakashi ne alaka.. Çakrası tükeniyor hemen.

Naruto Güç Seviyeleri ( Tartışma )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mu5tafa -- 30 Eylül 2017; 11:19:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Roshipafu

Madara orada 10 kuyrukluya sahip yalnız. Juubi nin jinchurikisiyken ve Hashirama nın hücrelerine sahipken Gai 8.kapıda neredeyse öldürüyordu Madara'yı. Madara en güçlü ninja ilan etti Gai'yi o zamanda. '' Az kalsın ölüyordum '' diyor Jinchuriki halindeki Madara. Gai'nin hakettiği yer orası bence. Normal Hashirama'dan epeyce güçlü gai 8.kapıyla.

Pardon, Madara'nın içinden Obito 2 tane bijuu almıştı ( Birisi 8 kuyruklu, diğeri 1 kuyrukluydu ) . Ama Gai gene acayip güçlü olmuş oluyor ya, adam harbi sağlamdı.

Hayır çok ufak parçalarını kopardı. Tamamen almadı.

Manga sayfalarını da attım, orada Juubi nin gücüyle Rikudou ya yakın bir noktaya çıktığı yazıyor Madara nın. Juubi olmadan Rikudou OLMUYOR ZATEN. Yani ilk rikudou oldu sonra canavarları içine aldı gibi bir durum yok.

Madara savaşın tamamında Gai nin bütün saldırılarını direkt olarak bedenine alıyor, son saldırı haricinde de hiçbiri büyük bir etki bırakmıyor.

"Madara en güçlü ninja ilan etti Gai'yi o zamanda."
    En güçlü değil, Taijutsu kullananlar içinde en iyisisin şeklinde bir şey diyordu.
    Bu kısma ekleme:http://www.turkcraft.com/mangas/Naruto/672%20-/08.png

"Az kalsın ölüyordum"
    Mangayı parça parça okumak yerine bütüncül okumak daha iyi olur. Dalga geçiyor çünkü o cümlesinde. "huhuhu, az kalsın ölüyordum heee" gibi bir cümle o Sonrasında zaten ben ölümsüzüm şeklinde geçen diyalogları var. Yenilenmesinin inanılmaz bir seviyede olmasından kaynaklanıyor bu durum da.

Gai, Madara yı eğlendirecek seviyede biri, çok abartılacak bir feat yok mangada. Hashirama dan güçlüdür muhtemelen ama Tek Rinnegan Madara konusu şüpheli benim için. Adam Rinnegan ı almadan önce 9 bijuu dan darbe almıştı ve sadece kolunu kaybetmişti. Rinnegan ı alınca, (Tek Rinnegan Madara) tek bir teknikle alayını hakladı tek seferde. Rinnegan ın tekniklerini kullanacak Madara ya karşı Gai kesin olarak kazanır gözüyle bakamıyorum.

Gai için manga sayfasında, 5 kageyi bile geçerek gücü 100 e katlandığı yazıyor. Edo Madara da geçmişti onları diyorum. Eğer Naito Gai saldırısını direkt almazsa muhtemelen kazanır Tek Rinnegan Madara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -_-_- -- 30 Eylül 2017; 13:38:4 >

• mu5tafa kullanıcısına yanıt
    Kakashi yi koydukları konuma bak Adam bir tek PS açmıştı
  • Bence juubi nin jinchurikisi Madara yı o konuma sokan adam , tek rinneganlı normal Madarayı indirir. Seninki kişisel görüş biraz. Bence bariz Gai alır.

Taijutsu olsun bu onu çokça avantajlıda yapar. Kisame tipi çakra emen adamlara karşı bile avantajlı kendisi. Çünkü tekniği fiziksel ve " ter " üzerine kurulu. Gai rikodou yu ve kaguya yı saymazsak ilk 5 e rahat girer yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roshipafu -- 30 Eylül 2017; 20:23:33 >
  • Sasuke sonda s++ nasil olmuyor?Rinne+sharingan yokmu bu adamda?Madara yi o bolumde nasil bitirirler anlamadim.Halen sovuyorum o bolume.

Bence naruto s,S+ olmasi icin bir 40firin ekmek yemesi lazim.Kyuubi kyuubi?Daha nereye kadar?

Orochimaru vs Naruto geldi aklima o bolumde narutoya s+++ diyordum.Hahaha

Bu arada madaraya en cok hasari veren gai idi beyler.Naruto sasuke falan bahane.8kapida Rikudou degilde normal halinde olsa madara vah vah.

Bu arada pain nerde beyler?He sahte rinnesi olabilir di sadece tek ozelligi de olabilirdi ama senjutsu mod olmasaydi narutodada,kazanabilirdi bence.

Bee bence f- aptalin tekiydi.Kaguya ile madara arasinda s++ dusuncesi var aklimda.

• quote:

Bence juubi nin jinchurikisi Madara yı o konuma sokan adam , tek rinneganlı normal Madarayı indirir. Seninki kişisel görüş biraz. Bence bariz Gai alır.

Taijutsu olsun bu onu çokça avantajlıda yapar. Kisame tipi çakra emen adamlara karşı bile avantajlı kendisi. Çünkü tekniği fiziksel ve " ter " üzerine kurulu. Gai rikodou yu ve kaguya yı saymazsak ilk 5 e rahat girer yani

Madara yı o duruma soktu dediğin şey son saldırısıydı. O da naito gai. Tek Rinnegan Madara için ölümcül bir tehdit olabilir ama savuşturamazsa bu durum geçerli. Yani Rikudou Madara gibi direkt olarak bedenine bu darbeyi alırsa.

Şöyle diyim, Rikudou Madara saldırıları savuşturmak için gerçekten çaba harcasaydı, yani zilyon teknik kullansaydı, Gai nin gerçekten güçlü olduğunu düşünebilirdim. Kullandı mı? Hayır. Rinnegan a ait bir tane teknik kullanmadı. Görünmez klonlar mesela? Sakura onlara vurabilmişti anca. Ama Gai için uğraşmadı bile.

Mangaka nın Gai için yazdığı kısım da belli. Bunu baz alırsak, ve genel olarak hikayeyi değerlendirirsek, mangaka nın düşüncelerine daha yakın bir sonuç elde ederiz. Ben hikayeyi temelde anlayıp değerlendirmeye çalışıyorum açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -_-_- -- 1 Ekim 2017; 19:35:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: -Uzumaki Naruto-

Sasuke sonda s++ nasil olmuyor?Rinne+sharingan yokmu bu adamda?Madara yi o bolumde nasil bitirirler anlamadim.Halen sovuyorum o bolume.

Bence naruto s,S+ olmasi icin bir 40firin ekmek yemesi lazim.Kyuubi kyuubi?Daha nereye kadar?

Bu arada madaraya en cok hasari veren gai idi beyler.Naruto sasuke falan bahane.8kapida Rikudou degilde normal halinde olsa madara vah vah.

Bu arada pain nerde beyler?He sahte rinnesi olabilir di sadece tek ozelligi de olabilirdi ama senjutsu mod olmasaydi narutodada,kazanabilirdi bence.

Bee bence f- aptalin tekiydi.Kaguya ile madara arasinda s++ dusuncesi var aklimda.

"Sasuke sonda s++ nasil olmuyor?Rinne+sharingan yokmu bu adamda?"

Hayır Rinne Sharingan değil o. Farklı bir sharingan.

• quote:

Orijinalden alıntı: SonictheHedgehog-MZ

quote:

Sasuke sonda s++ nasil olmuyor?Rinne+sharingan yokmu bu adamda?Madara yi o bolumde nasil bitirirler anlamadim.Halen sovuyorum o bolume.

O nasil farkli bir sharingan?Az detay vereydin.

• quote:

quote:

quote:

O nasil farkli bir sharingan?Az detay vereydin.

Çok detayını mangaka da açıklamadı Sasuke ye özel bir rinnegan olduğunu biliyoruz sadece, 6 tomoe su var. Rinne Sharingan da bu sayı 9.

• quote:

quote:

Bence juubi nin jinchurikisi Madara yı o konuma sokan adam , tek rinneganlı normal Madarayı indirir. Seninki kişisel görüş biraz. Bence bariz Gai alır.

Madara yı o duruma soktu dediğin şey son saldırısıydı. O da naito gai. Tek Rinnegan Madara için ölümcül bir tehdit olabilir ama savuşturamazsa bu durum geçerli. Yani Rikudou Madara gibi direkt olarak bedenine bu darbeyi alırsa.

Şöyle diyim, Rikudou Madara saldırıları savuşturmak için gerçekten çaba harcasaydı, yani zilyon teknik kullansaydı, Gai nin gerçekten güçlü olduğunu düşünebilirdim. Kullandı mı? Hayır. Rinnegan a ait bir tane teknik kullanmadı. Görünmez klonlar mesela? Sakura onlara vurabilmişti anca. Ama Gai için uğraşmadı bile.

Mangaka nın Gai için yazdığı kısım da belli. Bunu baz alırsak, ve genel olarak hikayeyi değerlendirirsek, mangaka nın düşüncelerine daha yakın bir sonuç elde ederiz. Ben hikayeyi temelde anlayıp değerlendirmeye çalışıyorum açıkçası.

Gai 8.kapıda çok hızlı yalnız, tek rinneganlı normal Madara'yı yakalar ve indirir darbeyi. 7.kapıda bile saldırırken mangada Jinchuriki Madara'yı geri itmeye zorluyor. Mangaya detayla bakarsan 7.kapı Gai bile az biraz püskürtebiliyor Jinchuri Madara'yı. 8.kapının gücü Jinchuriki Madara dan dolayı net görülmeyebilir. Şu şunu yapsaydı bunu yapsaydıyla olmuyor bu işler bence. Gösterilene göre değerlendirmemiz lazım. Gai çok çok hızlı dediğim gibi 8.kapıda.

Mangakanın Gai'yi abarttığını düşünüyorsun, çoğu kişi öyle düşünüyor zaten. Bende öyle düşünüyorum. Adamı Kisame'yi yenmesine kadar Kakashi ile rakip yapmıştı. Sonra bir bakıyoruz hop 5 Kage'yi çokça geçen bir güç ortaya çıkıyor.

• Gaara yanlış yerde
  • quote:

quote:

quote:

Gai 8.kapıda çok hızlı yalnız, tek rinneganlı normal Madara'yı yakalar ve indirir darbeyi. 7.kapıda bile saldırırken mangada Jinchuriki Madara'yı geri itmeye zorluyor. Mangaya detayla bakarsan 7.kapı Gai bile az biraz püskürtebiliyor Jinchuri Madara'yı. 8.kapının gücü Jinchuriki Madara dan dolayı net görülmeyebilir. Şu şunu yapsaydı bunu yapsaydıyla olmuyor bu işler bence. Gösterilene göre değerlendirmemiz lazım. Gai çok çok hızlı dediğim gibi 8.kapıda.

Mangakanın Gai'yi abarttığını düşünüyorsun, çoğu kişi öyle düşünüyor zaten. Bende öyle düşünüyorum. Adamı Kisame'yi yenmesine kadar Kakashi ile rakip yapmıştı. Sonra bir bakıyoruz hop 5 Kage'yi çokça geçen bir güç ortaya çıkıyor.

"Şu şunu yapsaydı bunu yapsaydıyla olmuyor bu işler bence. Gösterilene göre değerlendirmemiz lazım."

Kurgusal dünyadaki güç dengesi bu şekilde işlemiyor. Birisinin rakibini kaale almadığının göstergesidir kendi tekniklerini kullanmaması

Hatta şöyle diyim, Naruto ve Sasuke, Rikodou dan güç aldıkları ilk anda Gai den güçlüdür Madara direkt olarak onlara karşı tekniklerini kullanmaya başlıyor çünkü. Arada ince çizgiler var yani

"Mangakanın Gai'yi abarttığını düşünüyorsun, çoğu kişi öyle düşünüyor zaten. Bende öyle düşünüyorum. Adamı Kisame'yi yenmesine kadar Kakashi ile rakip yapmıştı. Sonra bir bakıyoruz hop 5 Kage'yi çokça geçen bir güç ortaya çıkıyor."

Genel olarak bu savaş herkesi rahatsız etmiş o halde Ama ben mangaka nın değilde, rikudou madara ile bir savaş yaptı diye okuyucunun abarttığını düşünüyorum

"8.kapının gücü Jinchuriki Madara dan dolayı net görülmeyebilir."

Aynen öyle Aslında çok doğru bir yere değindiniz. Görüş farklılığımızın nedeni de tam olarak bu dediğiniz şey. Madara nın eğlenmeye olan düşkünlüğü burada Gai nin gücünün nasıl bir şey olduğunu gölgeliyor.

O yüzden mangaka nın dediği şeyi baz alıyorum ben de;http://i7.mangapanda.com/naruto/669/naruto-4850081.jpg
    "Normal gücünün 100 katını elde edersin, 5 kageyi bile geçersin"

Edo Madara 5 kageyi tokatlamadı mı güle oynaya? Dinlene dinlene tokatladı
    Metnin japoncasına da bakmak gerekir lakin orada kullanılan "even" (bile, üstelik, hatta) çok şeye dikkat çekiyor bana göre.
    "5 Kageyi bile geçersin"
    Dikkat edilmiyor ama burada bir üst sınırdan bahsedilmiş. Yani, 5 kageyi üst sınır olarak düşünürsek, o kadar güçlenirsin ki onları bile geçersin deniyor. Hashirama yı bile geçersin deseydi, sınır Hashirama ydı. Rikudou deseydi, Rikudou ydu. 8 kapı açmamış Madara bile 5 Kage den güçlüyse, 8 kapı Gai nin güçlü olduğu izlenimi veriyor olması sadece Madara nın saldırmamasından kaynaklanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -_-_- -- 5 Ekim 2017; 15:22:57 >

• Gai 8. Kapıyı açtığında manga değilde anime üzerinden gördüğüm kadarıyla tekte alırdı Madara yı. Son hamlesinde madaranin elindeki çubuğu büküyordu Madara şaşırıyor hatta herkeste bir Powerup var Naruto kyubi sasuke susano Madara zaten 10 kuyruklu almış adam tek başına senelerin azmiyle kapisti o kadar gai adamdır abartı değildir.
  • Madara'nın orada teknik kullanmamasının tek sebebi Gai'nin uzay ve zamanı bükebilecek kadar hızlı saldırılara sahip olmasıydı. Gai'nin pili bitince Madara'nın Gai'ye görülebileceği tüm ninjalardan farklı bir seviyede olduğunu belirtti zaten.

Sıralamalara gelirsek 10 kişilik listem;
    1- Kaguya (Uzay ve zamanı değiştirebilen bir tekniğe sahip ve çakraların yaratıcısı)
    2- Çift Rinneganlı+Rinnesharinganlı Rikudou Madara (Bunu kolayca harcadığın için sana şükranımı sunuyorum Kishi )
    3- Rikudou Sennin (Hamura'nın seviyesi hakkında hiç bilgim yok. O yüzden listeye dahil edemiyorum.)
    4- Sasuke-Naruto (Sasuke Naruto'dan teknik bakımından üstün ama bu farkı Kurama sayesinde kapatıyor Naruto.)
    5- 8. Kapılı Gai (Reis )
    6- Tek Rinneganlı Rikudou Madara (Rikudou'nun gücünü sahiplenmiş Naruto ve Sasuke'ye karşı tek Rinneganlı haliyle zor da olsa zekası sayesinde baş edebilmişti.)
    7- Rikudou Obito (Hokagelerin birleşimine rağmen Obito'yu indirememişti.)
    8- Sennin mode Hashirama (Shinsuusenju tekniği yeter )
    9- Kurama+Sennin mode Minato Namikaze
    10- Full MS Kakashi ya da İzanami tekniğine sahip olan İtachi

Diğer bir yana gerçekten müthiş bir karakterler yaratmış Kishimoto. Jiraiya, Nagato, Shisui, İtachi, Asuma vs..

• "Madara'nın orada teknik kullanmamasının tek sebebi Gai'nin uzay ve zamanı bükebilecek kadar hızlı saldırılara sahip olmasıydı."

669-672 arasını tekrar okuyun derim. Hikaye gidişatına göre;

1) Gece filinden bir vuruş yiyen Madara, 4 ya da 5 vuruş alırsam kötü olabilir diyor.
    2) Gai nin kombo saldırısı olan Gece Filinde, kombo başladığı için çok kısa bir süreliğine Madara hareket edemiyor. 5. Gece Vuruşundan (kombodaki son vuruş) kaçınmak için Gododama ile kendine bariyer çekerken, Kamui yardımıyla vs Gai yine direkt olarak bedenine vuruyor Madara nın.
    3) Madara sapa sağlam ayakta duruyor komboya rağmen :) Daha başka saldırıların yok mu, hala dans mı etmek istiyorsun diyor Gai ye :)
    4) Gai son saldırısı olan Naito Gai için çakra toplarken, gördüğüm Taijutsu KULLANICILARI arasında senin seviyene çıkmış kimse yok diyor.
    5) Gai saldırıyor, Madara onun uzayı büktüğünü söylüyor lakin herhangi bir şekilde kendini savunmuyor. Savunamıyor değil, savunmuyor. Hareket edemiyor gibi bir durum yok.
    6) Saldırıyı direkt bedenine aldıktan sonra, tehlikeli bir durum olsa da beni eğlendirdiğin için teşekkür ederim diyor Gai ye.

Daha ne kadar ezebilirdi onu acaba, ben de onu merak ediyorum Sayıları atmaya üşenip tekrar bakıp yazdım bunları, sizde bakabilirsiniz dilerseniz.

Yani uzay zamanı büken Gai ye karşı kendini savunamadı diye bir durum söz konusu değil. Gododama yı o zaman nasıl kullandı değil mi iki vuruş arasında? Madara herhangi bir şekilde hiçbir tekniğini ona karşı kullanmadı. Tercih etmedi.

Rakiplerinin yeteneklerini de doğuştan bilmediğine göre, onları anlayabilmesi için belli bir sürenin geçmesi lazım. (hikayede gösterilen durum buydu). Aynı şey Obito nun kamui si için de oluyor çünkü. İlk seferde anlamayıp, sonradan anlıyor nasıl çalıştığını. Gai ile savaşında da bu yüzden kombonun ilk 4 vuruşunu yiyor. Ama 5. Vuruş için aynı şey geçerli olmuyor. Kombonun bütün vuruşları da arkaya arkaya dinlenmeksizin atılmak zorunda, ona da dikkat çekmekte fayda var. Yani ilk 4 vuruşta hareket edememesinin nedeni tekniği anlamadığı içindi. Anladıktan sonra dediğim gibi rahatça hareket edip Gododama yı kullanabildi :)

Bu hikayenin ufak bir kısmı tabii. Öncesinde Gai için mangaka nın belirttiği bir güç seviyesi var. Bunu atlamamak lazım. Sonrasında da Madara nın beni zaten öldüremezsiniz, ben ölümsüzüm diyip Naruto ve Sasuke ye ayar vermesi var. İkisi de zaten yenemiyor onu.

"Gai'nin pili bitince Madara'nın Gai'ye görülebileceği tüm ninjalardan farklı bir seviyede olduğunu belirtti zaten."

Böyle bir şey söylenmedi, cevabını az üstte yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -_-_- -- 5 Ekim 2017; 16:12:47 >

• quote:

"Madara'nın orada teknik kullanmamasının tek sebebi Gai'nin uzay ve zamanı bükebilecek kadar hızlı saldırılara sahip olmasıydı."

669-672 arasını tekrar okuyun derim. Hikaye gidişatına göre;

1) Gece filinden bir vuruş yiyen Madara, 4 ya da 5 vuruş alırsam kötü olabilir diyor.

2) Gai nin kombo saldırısı olan Gece Filinde, kombo başladığı için çok kısa bir süreliğine Madara hareket edemiyor. 5. Gece Vuruşundan (kombodaki son vuruş) kaçınmak için Gododama ile kendine bariyer çekerken, Kamui yardımıyla vs Gai yine direkt olarak bedenine vuruyor Madara nın.

3) Madara sapa sağlam ayakta duruyor komboya rağmen :) Daha başka saldırıların yok mu, hala dans mı etmek istiyorsun diyor Gai ye :)

4) Gai son saldırısı olan Naito Gai için çakra toplarken, gördüğüm Taijutsu KULLANICILARI arasında senin seviyene çıkmış kimse yok diyor.

5) Gai saldırıyor, Madara onun uzayı büktüğünü söylüyor lakin herhangi bir şekilde kendini savunmuyor. Savunamıyor değil, savunmuyor. Hareket edemiyor gibi bir durum yok.

5) Saldırıyı direkt bedenine aldıktan sonra, tehlikeli bir durum olsa da beni eğlendirdiğin için teşekkür ederim diyor Gai ye.

Daha ne kadar ezebilirdi onu acaba, ben de onu merak ediyorum Sayıları atmaya üşenip tekrar bakıp yazdım bunları, sizde bakabilirsiniz dilerseniz.

Bu hikayenin ufak bir kısmı. Öncesinde Gai için mangaka nın belirttiği bir güç seviyesi var. Bunu atlamamak lazım. Sonrasında Madara nın beni zaten öldüremezsiniz, ben ölümsüzüm diyip Naruto ve Sasuke ye ayar vermesi var. İkisi de zaten yenemiyor onu.

"Gai'nin pili bitince Madara'nın Gai'ye görülebileceği tüm ninjalardan farklı bir seviyede olduğunu belirtti zaten."

Böyle bir şey söylenmedi, cevabını az üstte yazdım.

Ee hocam madara nasıl ölüyor veya yeniliuor

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.