Şimdi Ara

N82 (T-mobile makina) internet problemi ACİL YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

alman bir arkadaşımdan t-mobile n82 aldım kayıt ettirdim...sonra 2222 ye msg atıp internet ayarlarını aldım diğer apn leri sildim

3g kayıt lı olduğım 3g görüşme yapabildiğim halde internete giremiyorum, ama wifi ile sorun yok??

bu konuda bir fikri olan var mı??

acil yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

• ayrıca mms de göndereiyorum

telefon sanki benim girdiğim APN leri kabul etmiyor, çok ilginç
  • Merhaba hocam,
    Acces point ayarlarının eksiksiz olduğuna eminmisiniz, ayarları tekrar isteyin turkcell den ve eskileri silmeden onları kullanmayı deneyin... Çünkü (emin olmamakla birlikte) Almanya'dan gelen bir çok telefonda böyle sıkıntı olmadığını biliyorum (10 yıl önce falan 7110'um vardı mesela wap ayarlarını halledip kullanabiliyodum) Kaldı ki, Almanya'da ki telefonların bizim ülkemize uygun olup olmadığı noktasında pek şüphem yok, hani Amerika ve ya uzak doğudan gelse bir nebze ama, dediğim gibi ilk aklıma gelen bunlar.
    Ancak herhangi bir sim kilit gibi falan bişi varsa telefonda, hani bu ayarları kısıtlayan, o konuda hiç bi bilgim yok

Forumda yurtdışı telefon kullanan da bir çok arkadaşım var, hem konunda bu mesajımla yukarı taşınmış olur

Bi de halledebilirseniz buraya bir şekilde yazın, çünkü bi arkadaşım almanya'dan gelirken benzer bi telefon almayı düşünüyor,
    Saygılar.

• merhaba,

makinayı tekrar factory settingse döndürdüm...t-mobile internet ve mms apn ler geri geldi...ben turkcell turkcell smslerden internet ve mms apnler iekledim...

toplam 4 adet apn var...bunlardan turkcell olanları kullanmaya çalışıyorum

3.5g bağlantı ışığı yanıyor sönüyor bekliyor ama gelen data yok...sonra da timeout diyor

çok acayip bir durum çok
  • Tavsiyem, bir mahsuru yoksa cihazın product code'unu Türkiye'ye ait product code'lardan biri ile değiştirip daha sonra mevcut yazılımızını yeniden yüklemeniz olacaktır; böylece cihazın Türkiye'de satışa sunulanlardan yazılımsal olarak bir farkı kalmayacağı için sorunun çözümünde en azından bu konuyu atlar başka ihtimallere odaklanırsınız.
  • Hmm hocam, bilemiyorum açıkcası, sorunu bir de bu şekilde anlatarak N82 ana konuya da yaz, orada daha çok kullanıcının dikkatini çekebilir...Gerçekten ilginç, acaba bağlantıları kısıtlayıcı bi durum mu var diyeceğim ama bilemiyorum (veya ben hiç duymadım),
    Umarım hallolur, neden olduğunu ben de hala anlayabilmiş değilim...Dediğim gibi ana konuya da bi yazın, inş. bilen biri çıkar.

Evet, üstadımız gelmiş de zaten en mantıklısı da bu olur, forum da bununla ilgili bi kaç yer vardı (product kod değiştirme) ama hatırlayamadım şimdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SilverBullet -- 20 Ağustos 2009; 12:30:04 >
  • Geçtiğimiz hafta hard format attığım cihaza PC suite ve/veya cihazın kendisi ile aldığım yedeği geri yüklediğimde aynı sorunu yaşatıyordu, o yüzden bence cihazın Türkiye şartlarına göre sıfırlanması sorunu çözecektir
  • yardımlar için çok teşekkürler..

cihazın product code değişimi imei değiştirir mi daha yeni bir arkadaşımın pasaportuna kayıt ettirdim:(

bir de bu işlemi nerde yaptırabilirim, güvenilir ve hesaplı şekilde

kadıköyde hiç bilmediğim bir yere gitmek de istemiyorum
  • Product Code değişimi IMEI nizi değiştirmez ve evinizde kendi bilgisayarınızda yapabilirsiniz, bu konu ile ilgili bir anlatımın bir linkini bulursam size iletirim buradan
  • http://www.reis-ieagles.com/anlatimlar-makaleler/nss-ile-turkcelestirme-anlatimi-by-reis-i-eagles-t29.html

Burada değişimin nasıl yapılacağını anlatan bir döküman mevcut.
  • teşekkürler henüz kablolarda ve kutu da elime ulşamadı ama ilk fırsatta deniyeceğim
    bu arada dün kadıköye götrüdüm bir dükkana beceremedi

neyse belki para harcamadan halledebilirim:)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.