Şimdi Ara

N73 ME' de yazılım güncellemesi - sorun çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar, uzun zamandır telefonumda bir ağırlık söz konusuydu, menülerde çok yavaş geziyordum.. En kötüsü de biri beni aradığında karşı tarafta telefon çalıyor ancak bende 5-10 saniye sonra çalmaya başlıyordu

yani telefonum dışardan aramalara da çok geç tepki veriyordu..

Bende aldığıımdan beri ilk kez yazılımını güncellemek istedim, burada Network'un tarif ettiği şekilde adım adım yazılanları uyguladım, ancak telefonuma ingilizce yazılım yükledi bana sormadan..
    şimdi mesajlarda ciddi bir uyumsuzluk var..
    üstelik, bahsettiğim geç çalma sorunu hala devam ediyor..
    2 gb memory kartada format attım, telefon biraz hızlandı ama geç çalması düzelmedi..

ltf yardımcı olun

tekrar türkçe karakterlere uygun bir yükleme yapılabilir mi? ve bu geç çalma sorunu neden olur?

2,5 aydır hiç sorunum yoktu telefonda..

not: telefonum Nokia N73 ME

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekim.baykara -- 24 Nisan 2007; 23:30:50 >

• bu geç çalma sorunundan bahsedildiğini duydum ama başıma gelmemişti. kod olarak ME Türkiye kodu olan "0539256" kodunun cihazına girilmiş olması gerekli. Eğer N73ME aldıysan yani N73->N73ME falan yapmadıysan zaten bu kod vardır. Eğer kod farklı ise buna çevir. ME'nin de farklı koda sahip TR cihazı olabilir. N73'de de olmuştu. (0529793 ve 0544985 gibi. ikisi de kırmızı N73 için) NSU ile tekrar update yap (reinstall). Sorun düzelmezse Nokia'nın server'larında sorun olabilir ve başka dildeki sürümleri yüklüyor olabilir. Update'den sonra telefonun sıfırlanmış olması gerekiyor normalde. Olmadı bir de hard reset dene update'den sonra. Telefon kapalı iken sim kart hafıza kart vs çıkaracaksın ve * 3 yeşil tuş açma tuşuna basarak cihazı açacaksın. Olması dileğiyle...
  • teşekkür ederim Network killer, şimdi dediklerini uyguluyorum..
    telefona hard format atmanın herhangi bir zararı var mı?
  • tekrar teşekkürler, Network Killer..
    dil sorununu düzelttim..
  • bu arada geç cevap verme sorunu hala devam ediyor..

• yazılımı başarıyla yeniden yükledim, dil sorunu çzüldü..
    Ama telefon artık iyice kilitleniyor, 2 aydır hiç yaşamadığım ağırlık ve takılma sorunları had safhaya çıktı..
    Üstelik telefonun geç çalması bir yana kullanmadığım farklı melodiyle çalıyor, kafasına göre...
  • Sanırım servis paklar cihazı
  • Tekrar geçmiş olsun kardeş.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.