Şimdi Ara

Myguide 3100 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
2
Favori
12.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben de gecen hafta aldigim myguide 3100 kutusundan sadece araç içi sarj aleti cikinca soke oldum. Ben AC adaptoru de cikar diye bekliyordum. Arabayi cok az kullandigim icin bu aletin sarj olmasi benim icin bir soruna donustu. Bu nedenle henuz tam olarak kullanabilmis degilim. Benim gibi arabayi az kullananlar bu konuya dikkat etsin. Alacaklari cihazin AC sarji olup olmadigina baksinlar derim.
    Buna uygun bir AC sarj cihazi bulabildiniz mi? Kendi web sitelerinde bile (ingiltere sayfası) AC sarjin resmi var ama kendisi yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lotuseater

selam ornapsen,
    ben de gecen hafta aldigim myguide 3100 kutusundan sadece araç içi sarj aleti cikinca soke oldum. Ben AC adaptoru de cikar diye bekliyordum. Arabayi cok az kullandigim icin bu aletin sarj olmasi benim icin bir soruna donustu. Bu nedenle henuz tam olarak kullanabilmis degilim. Benim gibi arabayi az kullananlar bu konuya dikkat etsin. Alacaklari cihazin AC sarji olup olmadigina baksinlar derim.
    Buna uygun bir AC sarj cihazi bulabildiniz mi? Kendi web sitelerinde bile (ingiltere sayfası) AC sarjin resmi var ama kendisi yok.

Merhaba, AC şarjı çok dert etmeyin...Aşağıdaki linkte örnek olsun diye verdiğim ürünü, cep telefonu aksesuarı satan bir çok yerde 3'e 5'e rahatlıkla bulursunuz. Bu cihazı AC prize, çakmak şarjını da buna takıp, cihazınızı evde şarj edebiliyorsunuz. Ben evde Garmin cihazımı şarj etmek için bundan kullanıyorum...

http://www.sahibinden.com/ac_adaptor_model_spc41-_1350600WQQaXQQ7799231WQQpXQQdisplayitem

• pıranha voyager de seyahat şarsı da varmış
    bende bu ikisi arasında tereddüt ediyorum
    myguıde
    pıranha voyager

şaşırdım kaldım???
  • Selamlar tatildeyim. Cihazı yanıma aldım. Elektrikciden usb girisine uygun bir adaptör buldum. 10 ytl ye aldım. 5 volt 1 amper . Simdi iyi oldu rahatlıkla kullanıyorum. Cihazı ınceliyorum dönünce ayrıntili yazarım.
  • teşekkürler, bu cihazdan bir tane de ben edinmeye çalışacağım.
  • sonuçta hepsi aynı yerde imal ediliyor ve de aynı hizmeti sağlıyor ama bence almadan önce değerlendirme yaparken cihazla birlikte gelen aksesuarlarına, harita güncellemesine (bazı cihazların güncellemesi internet üzerinden yapılabiliyor), servis ve distribütör altyapısına, satış sonrası müşteri hizmetlerine ve web sitesine bakın her zaman olduğu gibi bunlar önemli. Sonradan alınacak ilave aksesuarlarla bazen cihaz ilk halinden daha pahalıya mal olabiliyor. Yalnızca cihaz olarak ele alırsak, myguide'da bir sorun yok, kullanışlı ve şık görünümlü.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lotuseater

sonuçta hepsi aynı yerde imal ediliyor ve de aynı hizmeti sağlıyor ama bence almadan önce değerlendirme yaparken cihazla birlikte gelen aksesuarlarına, harita güncellemesine (bazı cihazların güncellemesi internet üzerinden yapılabiliyor), servis ve distribütör altyapısına, satış sonrası müşteri hizmetlerine ve web sitesine bakın her zaman olduğu gibi bunlar önemli. Sonradan alınacak ilave aksesuarlarla bazen cihaz ilk halinden daha pahalıya mal olabiliyor. Yalnızca cihaz olarak ele alırsak, myguide'da bir sorun yok, kullanışlı ve şık görünümlü.

Yanlış bir bilgilendirme...

Sonuçta hepsi aynı yerede üretiliyor demek hatalı bir cümle.Aynı ülkede evet.....ama aynı yerde ve aynı titizlikle HAYIR...

Şöyle yapın bakalım nelerle karşılaşacaksınız...

Herhangi bir cihazın ithalatçı firmasından CE ve varsa RoHS belgelerini isteyin yada belge no'ları nı isteyip internetten bakın.Bunun sonucunda test raporları ve verilerinide kolaylıkla görürsünüz.Bakalım hangi firmalar veriyor bunları,sonra aynı yermi aynı ülkemi kavramını tartışalım.

Bu tip cihazların güncellemesi genelde olmaz,güncellenen sadece içindeki navigasyon yazılımıdır.Ancak cihaz üretici firma cihazda sonradan tespit ettiği bir sorun bulursa onuda çok nadirde olsa ya yayınlar yada servis veren merkeze götürüp güncelleme yapılmasını isterler.

Hiçbir cihazın üretim ülkesi aynı diye aynı kalitede denemez,Çin dünyanın en büyük ekonomik gücüne sahip çok güçlü ve teknoloji açısından büyük bir potansiyele sahip bir yerdir.

Ancak zamanında her ülkede bulunabilecek bazı açgözler sayesinde maalesef bu tip şeylerdede KALİTE KONTROL mekanizmasının ürettiren firma tarafından ciddiye alınmaması sonucu tatsız şeyler olabiliyor.

O nedenle madem güvenmek istiyorsunuz bu belgeleri sorun,isteyin rahat edin.Belgeler üzerinde yer alan madde ve model no'larına dikkat edin ve net'ten sorgulayın.

Üstünde verilen navigasyon yazılımının sertifikasyonunu bile isteyebilirsiniz,çünki çin'de bazı aracı firmalar ana test merkezinde testler yapılmadan bu tip cihazlara hakkı olduğu için yazılım verebiliyor,sonuçta olan tüketiciye oluyor.

1 GPS alıcı chip'2 dolarada var 18 dolarada..o nedenle bunlar çok ciddi kriterler,tüketici bu tip şeyleri asla anlayamaz,o nedenle güvenmek zorundaolduğunuz tek şey MARKA'dır.

Kolay gelsin.

• pıranha voyagerde kulaklık varmı?
  • Şunu anladım kulaklık ve sarj bır şekilde halledilir. Önemli olan cihaz kalitesi. Ve yazılım. Ben yavaş yavaş çözüyorum. Bayagı ayrıntılı özellikleri var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 28 Temmuz 2008; 11:42:22 >
  • tabi ki yazılım mp3/mp4 de varsa araç dışında kullanmak için kulaklık lazım
  • Beyler selam,

Bence sarj ve kulaklık gibi ek aksesuarları fazla abartıyoruz, nihayetinde bu cihazlar navigasyon icin yani yoldayken yonunuzu bulmak, kaybolmamak icin..yani evdeyken kullanımda cok fazla yapabilecegimiz birsey yok, illa da evdeyken ben rotamı gormek isterim derseniz zaten pilleri 3-4 saat gidiyor..ayrıca yoldayken bilmediginiz biryere giderken yol tarifi almayı mı tercih edersiniz, yoksa mp3 dinlemeyi mi, hem de kulaklıktan hem de 1-2 watt cıkıstan..

yani bence simdilik bu cihazlar navigasyonu yapabiliyor olsun yeter..
  • bende navia var daha hiç ne müzik dinledim ne video izledim.....kullanacağımı da hiç sanmıyorum...ama zevkler farklı tabi...
  • Evet zevk meselesi tabi ama, bayılıyoruz hic kullanmayacagımız ozelikleri kafadan satın almaya, sonra da diyoruz ki hic kullanmadım hic denemedim yada calısmıyormus ki zaten demeye.. hepimiz yapıyoruz, TV alırken, cep telefonu alırken, bilgisayar alırken..
    navigasyonda dedim ya, navigasyonu bari yapıyor olsun yeter, digerleriiyle saten aynı amda kullanma imkanı yok ki, yada evde rota izlemek ne kadar eglenceli olabilir, (tabi kastım saatlerce izlemek)
  • ehehehe evde rota izlemek:)
  • Selam,

Ben daha önce Avrupa ülkelerine yaptığım seyahatlerde çeşitli markaları kullandım ve Türkiye'de verimli çalışacağını sanmıyordum. Ama çok fazla şehir içi ve dışı seyahatim olduğundan denemek istedim. Bir arkadaşım Myguide almış ve tavsiye etti. Şu an ben de kullanıyorum ve MyGuide'ı tavsiye ederim. Bu cihazda sadece navigasyon olması yeterli bence de. Hiçbir zaman kullanmayacağımız özelliklere para vermemize gerek olduğunu sanmıyorum. Cok sade ve kullanışlı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bejekeli

Beyler selam,

Bence sarj ve kulaklık gibi ek aksesuarları fazla abartıyoruz, nihayetinde bu cihazlar navigasyon icin yani yoldayken yonunuzu bulmak, kaybolmamak icin..yani evdeyken kullanımda cok fazla yapabilecegimiz birsey yok, illa da evdeyken ben rotamı gormek isterim derseniz zaten pilleri 3-4 saat gidiyor..ayrıca yoldayken bilmediginiz biryere giderken yol tarifi almayı mı tercih edersiniz, yoksa mp3 dinlemeyi mi, hem de kulaklıktan hem de 1-2 watt cıkıstan..

yani bence simdilik bu cihazlar navigasyonu yapabiliyor olsun yeter..

Bu markaya göre değişir...

Eğer aracımdaki CD çalarda MP3 çalma özelliği olmasaydı uzun yolda böyle bir cihazı tercih ederdim.Ama kulaklıktan değil,zaten bu tehlikeli bi durum.

Üzerinde bir FM vericisi olan MP3 sesini aracımdan alırken aynı anda navigasyon sesinide araç hoparlörüne verebilen bir cihaz olsa düşünmem alırım.Şehir dışına çıkmaya başladığınızda radyolar kaybolmaya başlıyor mecburmuyum TRT FM dinlemeye :)

Ancak bu olmayan bir cihazda aynı anda bunları FM olmadan yapmanız bile sanırım zor.Aynı anda MP3 çalarken navigasyon sesini veriyormu başka cihazlarda bakmadım.

Sevgiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gps.navigation -- 29 Temmuz 2008; 19:04:52 >

• bence mp3 mp4 calar diye bir cihazı tercih etmek biraz saçma olur. diyelim iki cihazın özellikleri ve kalitesi birbirine yakın o zaman tercih edilir . ama sırf mp3 çalar diye bir gps tercih edilmemeli. Bu arada tatildeydim yeni döndüm. Arabayla gitmedim ama cihazı yanıma aldım bu yüzden benim için seyahat şarj cihazı öenmliydi. Kutudan çıkmadı ama 10 ytl verek bir tane uygun olandan aldım. çok da işime yaradı. cihazı test ettim , gayet başarılı ve güzel özellikleri olan bir model. Belki diger modeller de iyidir. kıyaslama yapamam ,....

burda bir takim yazdıklarımı sildim. Daha inceleme aşamasındayım. iyidir veya kötüdür demek yanlış olur sanırım.. iyice kullanduktan sonra yazarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 1 Ağustos 2008; 15:25:53 >
  • Selam arkadaşlar,
    bu cihazın USB bağlantısı konusunda bilginiz var mı? Cihzı USB kablosuyla bilgisayara bağladım, standart olarak cihaz bilgisayara yüklendi ve "yeni donanımınız kullanıma hazır" mesajı falan geldi, ama ondan sonra hiç bir icraat yok. Yani, fotoğraf makinelerinde veya diğer USB bağlantılı cihazlarda olduğu gibi farklı bir ekran falan açılmıyor. Cİhazın varlığı bilgisayarda hiç bir yerde görünmüyor. Back Up DVD si de sürekli olarak Sync'i insatall etmemi istiyor. İngilizce kullanım kılavuzundan anlayabildiğim kadarıyla USB ile birlikte cihaza SD kart ta takmak gerekiyor. Yanılıyor muyum? Sizde USB bağlantısı sorunsuz olarak kurulabildi mi?
    Ayrıca, Back Up DVD'sindeki haritalar, cihaza yüklü olan haritalardan daha mı yeni, daha mı güncel? Bu haritaların yüklenmesi mi gerekiyor yoksa bulunsun diye mi verilmiş ? nedir?
  • Selam,

Normalde direkt USBden bagladıysan ve kullanıma hazır mesajı aldıysan bilgisayarımda falan gozukmesi lazım.. Bende vista var, direkt, bilgisayarımda mobil cihaz olarak gozukuyor, xp kullanan arkadasım da bu cihazla denemis bilgisayarımda gorebilmis.. ancak bilinen su ki, active sync denilen yazılım olursa bu baglantı gerceklesebiliyor, bunun bulunması lazım bilgisayarda, istersen bunu indirip kurabilirsin bilgisayarına -kolay bulunan ve kucuk bir yazılım- sonrası aynen dedigin gibi fotograf makinesi gibi direkt cihazın dosya yapısını goruyorsun.. zaten windows CE olmasının sebebi o..
    elindeki CD daha dogrusu DVD backup icin, yani cihazdaki haritaların silinir ise, yani farklı bir harita yok, son versiyonun backup hali ..
    CDden turkce kılavuzundan destek al istersen, ama asıl mevzu Acttive sync denilen hadise ..

kolay gele ..
  • sinyaller bu kadar güçsüz mü geliyor. Şehir içinde dar sokaklarda sinyal bayağı zayıflıyor. Dar sokaklarda özellikle binalar engelliyor sanırım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.