Şimdi Ara

MyBB mi? SMF mi? Phpbb mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
10.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • phpbb yi editlemesi daha kolay smf de temalar sorun cikartabiliyor :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: TechnoMANYAK

phpbb yi editlemesi daha kolay smf de temalar sorun cikartabiliyor :)

benim sıkıntım temalarla değil. ama şöyle bir bakınca buyuk sitelerin hep vbulletin olduğunu görüyorum.
    smf yeni yeni geliştiğindenmi yoksa başka bir nedenimi var?
  • belki vbullettin paralı olduğundan daha güvenliklidir.Lisans almak gerekiyor bildiğim kadarıyla vbullettinde.

ama benim tavsiyem smfden şaşma sitesindede türkçe destek var zaten sıkıntın olduğunda hemen yazarsın en kısa sürede cevap verirler
  • quote:

Orjinalden alıntı: genelge

quote:

Orjinalden alıntı: TechnoMANYAK

phpbb yi editlemesi daha kolay smf de temalar sorun cikartabiliyor :)

benim sıkıntım temalarla değil. ama şöyle bir bakınca buyuk sitelerin hep vbulletin olduğunu görüyorum.
    smf yeni yeni geliştiğindenmi yoksa başka bir nedenimi var?

Sistemi vbulletin diye hi.bir zaman forum gelişmez. O vbulletin tabanlı büyük sitelerin hikayesi şöyle;
    Sıfırdan ücretsiz scriptlebaşlayıp özgün içerikle sağlam bir kadroyla ilerleyip daha sonra güvenlikleri açısından başları ağırmasın diye vbulletine geçişten ibaret.
    En önemli nokta ise özgün içerik, unutmamak gerekir... Vbulletin SMF ikinci planda kalır...
    Ancak şimdi smf öyle bir hal alıyor ki kim itiraz ederse etsin bariz ortada vbulletinı yakalamaya çlışıyor ve sonunda eminim bırakılmazsa vbulletinı ücretsiz olmaya zorlayacak gibi duruyor...

• Ücretsizler arasında SMF tercihimdir.

Nedenlerine gelince;
    * Host üzerinde sistem kaynaklarını aşırı tüketmez.
    * Mod, Tema, Dil dosyası gibi 3. parti eklentileri boldur.
    * Türkiyede Türkçe destek siteleri vardır ve her konuda yardım isteyebilirsin.
    * Kolayca kendine göre forum özelliklerinide düzenleyebilirsin temalarınıda düzenleyebilirsin.
    * Yönetici kontrol paneli sade ve kullanışlıdır...
    vs..
  • En güzelide tema olayı, istediğin tarzda mutlaka buluyorsun
  • ben phpbb3 diyorum resmen vbulletine dönmüş phpbb
  • ücretsiz script arayan arkadaşlar smf ye bi baksın derim..sade ve kullanışlı.güncellemesi,mod ve tema kurulumu pratik
  • Smf yi öneririm kullanmışlığım var çöl ateşi temasını herzaman beğenmişimdir
  • SMF hem guvenilir hem destekcisi kaliteli
  • SMF
  • Editlemeyi biliyorsan,erinmem,sorun çıkarsa üstüne gider uğraşır çözmeye çalışırım çözemessem mutlaka çözüm yolu arararım diyorsan Phpbb senin için seçilmiş kaftan.Çünkü editleyerek olağan üstü şeyler yapabilirsin.Kendi modunu bile.SMF ise görüntü şıklığı var.Alt forum otomatik geliyor.Phpbb de yok.Alt forum illa yükleyeceksin.SMF desteği çok.Benim oyum Phpbb'ye.
  • Konu biraz eski ama yine de yazmakta fayda var bence hiç biri değil en iyisi PHPKF'dir yüzde 100 Türk yapımıdır. Ben şuan onu kullanıyorum. Kesinlikle tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yamyamix

Konu biraz eski ama yine de yazmakta fayda var bence hiç biri değil en iyisi PHPKF'dir yüzde 100 Türk yapımıdır. Ben şuan onu kullanıyorum. Kesinlikle tavsiye ederim.

Bu sistemi biliyorum fakat tema yönünden sıkıntılı değil mi? Yoksa o sorun aşıldı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shisha

quote:

Orijinalden alıntı: yamyamix

Konu biraz eski ama yine de yazmakta fayda var bence hiç biri değil en iyisi PHPKF'dir yüzde 100 Türk yapımıdır. Ben şuan onu kullanıyorum. Kesinlikle tavsiye ederim.

Bu sistemi biliyorum fakat tema yönünden sıkıntılı değil mi? Yoksa o sorun aşıldı mı?

Diğer sistemler gibi tema arşivi geniş değil ama yine de güzel temalar var. Ben kullanıyorum gayet memnunum. Şu nedenle memnunum ben bu forum işlerine sıfır b,lgim olmadan girdim. Smf kullandım hakedemedim. Phpbb kullandım onuda hakedemedim. Bir gün internette gezerken tesadüfen buldum ve yükledim. Ama hakkında hiç bir şey bilmezken yükledim. Türk yapımı olduğunu duyunca milliyetçilik duygularım kabardı. Sonra öğrendikçe öğrendikçe her şeyi kendim yapmaya başladım. Bu duygu bile süper. Ayrıca anında destek var. Baktığın kodlar türkçe anlayabiliyorsun.

Biraz bilginde varsa kendi temanı bile yapabilirsin? Gerçekten 10 numara. Vbülletinden sonra PHPKF derim ben. Çünkü dediğim gibi phpbb kullandım smf kullandım. Bi mybb kullanmadım.

• peki forum sitenin linkini bana pm olarak atabilirmisin.
  • ben kesinlikle phpbb yi öneririm. kişiselliştermek daha kolay ve daha güzel temaları var. smf'yide kurdum phpbb'yide ama phpbb bi başka bence. güvenlik açısından bilemiyorum tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoderWriter
    Smf yi öneririm kullanmışlığım var çöl ateşi temasını herzaman beğenmişimdir

evet colatesi çok güzel :) smf de internetten ikonlar indirerek kendi temanı yapabilirsin :)
  • en güvenlisi smf
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bach

Forum sitesi kurmayı düşünüyorum ama ne tür script kullancağıma karar veremedim. Bu forumların iyi ve kötü yanlarını söylerseniz cok sevinirim.

en iyisi smf forumlardır
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.