Şimdi Ara

MXL Genesis FET HE Heritage Edition vs Rode nt1 A mikrofon yardim

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3
Cevap
0
Favori
317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkdaslar studyo kalitesinde 250 euro ya kadar bir mikrofon almayi dusunuyorum uzun arastirmalardan sonra iki mikrofonda takilip kaldim , teknik acidan anlamadigim icin anlayan arkadaslar lutfen hangisi daha iyi diye yardimci olurlarsa cok sevinirim, lutfen teknik olarak bilgisi olmayan arkadaslar yazmasinlar

Genesis
    Type: Pressure gradient 32mm capsule
    Diaphragm: Gold-sputtered, 6 micron diaphragm
    Frequency Response: 20Hz-20kHz
    Polar Pattern: Cardioid
    Sensitivty: -30 dB re 1 V/Pat
    Impedance: 150 ohms
    Max SPL for 0.5% THD: 140 dB
    S/N Ratio: 81 dB (Ref. 1 Pa A weighted)
    Equivalent Noise Level: 13 dB (A weighted IEC 651)
    Dynamic Range: 127 dB
    Power Requirements: Phantom Power 48V +/- 4V
    Weight: 0.95lbs
    Size: 1.85 inches x 8.86 inches
    Metal Finish: Silver Frost body and Chrome Grill

Rode
    Includes RØDE SM6 shock mount with integrated popshield, 20' high quality XLR cable, microphone dust cover, and NT1-A Studio Secrets DVD
    Acoustic Principle: Pressure Gradient
    Active Electronics: JFET impedance converter with bipolar output buffer
    Capsule: 1.00"
    Polar Pattern: Cardioid
    Address Type: Side
    Frequency Range: 20Hz - 20kHz
    Output Impedance: 100Ω
    Maximum SPL: 137dB SPL (@ 1kHz, 1% THD into 1KΩ load)
    Maximum Output Level: 13.7mV
    Sensitivity: -31.9dB re 1 Volt/Pascal (25.00mV @ 94 dB SPL) +/- 2 dB

rode amazon link
    https://www.amazon.com/Rode-NT1A-Anniversary-Condenser-Microphone/dp/B002QAUOKS/ref=sr_1_1?s=musical-instruments&ie=UTF8&qid=1481379964&sr=1-1&keywords=rode+nt1a

genesis amazon link
    https://www.amazon.com/MXL-Genesis-Heritage-Condenser-Microphone/dp/B0194MNXGW/ref=sr_1_1?s=musical-instruments&ie=UTF8&qid=1481380028&sr=1-1&keywords=MXL+Genesis+FET+HE+Heritage+Edition

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dekcard -- 10 Aralık 2016; 17:28:24 >

• Öncelikle merhaba (Birçok düşük bütçeli iş yapmış birisi olarak)

Rode Nt1a değil fakat yakın bir zamanda Rode Nt1 ile Mxl Genesis Fet'i ve Mxl v67g'yi karşılaştırma fırsatım olmuştu.

Sadece vokal olarak karşılaştırdım ve elde ettiğim sonuçlar Mxl Genesis Fet > Rode Nt1 > Mxl v67g yönündeydi.
    Rode Nt1 yazdığım Mxl Mikrofonlara göre daha tiz bir karaktere sahip. Eğer ki Rap & Hiphop ile ilgileniyorsanız tercihiniz kesinlikle ve kesinlikle Mxl Genesis Fet'ten yana olsun. Alternatif olarak Mxl Cr89 önerebilirim, ciddi şaşırtıcı sonuçlar alabilirsiniz. Bugüne kadar Bir çok Mxl marka mikrofon test ettim ve kullandım. Bana kalırsa düşük bütçeli stüdyolar için en ideal markadır. Elbette istisnalar olabilir ve kullanım amacına göre değişir. Benim Kararım ağırlıklı olarak hareketli vokaller tercih edilecekse Mxl Genesis Fet'ten yana zira ağırlıklı olarak daha slow, pop gibi tarzlar yapılacaksa Mxl Cr89 öneririm.

Saygılarımla.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.