Şimdi Ara

Mühürsüz Oylar Gerçeği (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

quote:

Orijinalden alıntı: mbs02

Yalansız hilesiz hurdasız bir seçim bu güne kadar olmadığını düşünüyorum örnek Konya'da Akparti yapmıştır ama İzmir'de de CHP yapmıştır. Ben dediğim gibi iki tutanağıda baya inceledim aslında karekodun yanındaki rakamlar okunsa aynı kağıt mı değil mi belli olurdu.

Bugüne kadar olmamış olabilir ama bunu en aza indirmek gerek. Ayrıca hile yapanlar devletin başındakilerdir, muhalefettin yapacağı kişi bazında 2-3 oyu fazla yazmaktır ama iktidar her şeyi kontrol eder. Oyların kimin verdiği değil kimin saydığı önemlidir diye boşuna denmiyor.

Yani bu durumda konuyu açtığın gibi chp her zaman yaptığını yapıyor dememen lazım. Hele hilesiz bir seçim olmadığını düşünüyorsan.

Ben bu mühürsüz oylar meselesinin baştan kurgulandığını düşünüyorum. Tabi ki tamamen adil bir seçim olsa kimse Milletin gözünün içine baka baka yalan söylemese. Maddeleri tek tek tartışsak kimse kimseyi küçümsemese bir şey yazdığında gelecek cevabın beyinsiz olacağını bekelemesek vs vs vs.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

quote:

Yalansız hilesiz hurdasız bir seçim bu güne kadar olmadığını düşünüyorum örnek Konya'da Akparti yapmıştır ama İzmir'de de CHP yapmıştır. Ben dediğim gibi iki tutanağıda baya inceledim aslında karekodun yanındaki rakamlar okunsa aynı kağıt mı değil mi belli olurdu.

Bugüne kadar olmamış olabilir ama bunu en aza indirmek gerek. Ayrıca hile yapanlar devletin başındakilerdir, muhalefettin yapacağı kişi bazında 2-3 oyu fazla yazmaktır ama iktidar her şeyi kontrol eder. Oyların kimin verdiği değil kimin saydığı önemlidir diye boşuna denmiyor.

Yani bu durumda konuyu açtığın gibi chp her zaman yaptığını yapıyor dememen lazım. Hele hilesiz bir seçim olmadığını düşünüyorsan.

Ben bu mühürsüz oylar meselesinin baştan kurgulandığını düşünüyorum. Tabi ki tamamen adil bir seçim olsa kimse Milletin gözünün içine baka baka yalan söylemese. Maddeleri tek tek tartışsak kimse kimseyi küçümsemese bir şey yazdığında gelecek cevabın beyinsiz olacağını bekelemesek vs vs vs.

Ysk devlet kurumu. Bu işi baştan kurgulayabilecek tek parti akpdir o yüzden. Ama dediğin gibi önceden kasıtlı olarak mühür basmadılar durumu olmaz. Orada her partiden insan var. Onlara haftalardır bunların eğitimi veriliyor.

Ayrıca burada ne olursa olsun kanunda ne yazıyorsa o uygulanmalı. Zaten mühürsüz oylar sadece bir yönde değilse iptalleri sonucu değiştirmez. Olay toplu bir organizasyon değilse sayısı da fazla değildir.

Ysk yurtdışında mühürsüz oyları saymadı deniyor. Bu durumda zaten olay çifte standart olur.

• Seçim meşru. Olay bitti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.