Şimdi Ara

Muhtemel kısa devre ama hasar hakkında merak içindeyim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Önceki konum yanlış başlıktan kapatıldı özür dilerim ve konuya gelirsek bilgisayarımı ne zaman prize taksam sigortalar atıyor bu da bi ara elektriklerde dalgalanma oldu ondan sonra bu hale geldi ve o sırada odayı yoğun yanık plastik kokusu kapladı ben neler olmuş olabileceğini merak ediyorum sistem de 4gb ocz fatality 1066mhz ram hd4850 ekran kartı cor 2 due 2.93ghz işlemci ve asusun p5qe2 anakartı vardı ama psu 600watt gücündeydi sanırım coolermaster rc-bilmemkaç nolu model..

• Geçenlerde bana da benzer bir olay oldu büyük ihtimalle power supplyın bozuldu umarım anakarta filanda yansımamıştır powerın kısa devresi.
    Birde alacaksan kesinlikle 80plus power supply al gerçekten çok fark yarattı bilgisayarda tüm ısı değerleri düştü artık neden bilmiyorum ama eskisi thermaltake 850 w dı bu gene thermaltake 750w ama 80plus modeli işlemcim oyunlarda filan 70 dereceye çıkıodu birde çekirdekler arası fark vardı filan 5-6 derece power değişince yüksüz 35 dereceye düştü yükle 50-55 arası çekirdekler arası farkda 1-2 derece oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haruncic3k -- 2 Nisan 2013; 22:23:23 >
  • ya zaten sistem öyle uçuk bi sistem değil film izlemek için kullanıyodum 2 tane 1080p monitör bağlı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: warriorxp

ya zaten sistem öyle uçuk bi sistem değil film izlemek için kullanıyodum 2 tane 1080p monitör bağlı :)

sanki yardım istemiyormuş havasındasın? Ayrıca 2 tane monitörün bağlı olması bizi neden ilgilendiriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ramptha

quote:

Orijinalden alıntı: warriorxp

ya zaten sistem öyle uçuk bi sistem değil film izlemek için kullanıyodum 2 tane 1080p monitör bağlı :)

sanki yardım istemiyormuş havasındasın? Ayrıca 2 tane monitörün bağlı olması bizi neden ilgilendiriyor.

yardım istiyorum çünkü nerelere zarar gelmiş bilmiorum öğrenmek istiyorum onu yazdım çünkü tek sistem yiyebilcek şeyin o monitörler olmasıydı
  • Monitörün sistem yemesi nedir?
    Ben sana diyorum %90 powersupply ın bozulmuş.Hatta içini açabilirsen bir bak psu nun kondansatörlerde şişme patlama vs gibi şeyler varmı ona göre anlarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haruncic3k

Monitörün sistem yemesi nedir?
    Ben sana diyorum %90 powersupply ın bozulmuş.Hatta içini açabilirsen bir bak psu nun kondansatörlerde şişme patlama vs gibi şeyler varmı ona göre anlarsın.

bu olay olduğu sırada ikisine yayılmış görüntü vererek film izliyordum ondan olabilir mi diye ve teşekkür ederim yarın kontrol edicem
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.